Skocz do zawartości

Stereo do 4500 zł


drft

Recommended Posts

Witam, chciałbym złożyć swoje pierwsze stereo które będzie grało w pomieszczeniu o wymiarach 3,5m na 6m. Na dłuższej ścianie jest szafka rtv o szerokości 2m ,tak więc kolumny rozstawie trochę ponad 2m, więcej nie dam rady ponieważ z jednej strony jest okno tarasowe a z drugiej mała komoda. Stereo będzie służyć do muzyki i filmów/konsoli. Słucham różnego rodzaju muzyki, rock, trance, czasem hiphop a nawet jakiś jazz w tle pogra. Chciałabym żeby kolumny miały fajny mocny bas, nie chcę dodatkowo suba w pokoju. Ogólnie dźwięk jaki mi pasuje mogę opisać słuchawkami jakie posiadam aktualnie, a są to ATH ad550x. Dobrze by było właśnie żeby kolumny miały przy tym mocny wykop, rozumiem że poziom suba jest nie osiągalny ale niech ten bas będzie odczuwalny, nie taki kartonowy, pukający. Myślałem nad kolumnami Indiana Tesi 661 albo Polk s55e i do tego ,no właśnie, nowy loxjie a40? Albo jakiś używany wzmacniacz do ok 1000zl plus wiim mini. Ogólnie to chciałbym sprzęt nowy , ale jeżeli jest duża różnica między takim loxjie a np. używanym wzmakiem to przemyśle temat.

 

Pozdrawiam Krzysztof 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz budżet na to że mozna wybrac coś lepszego. Jeśli to ma byc sprzet uzywany to psokojnie znajdziesz na przykład Cambridge 640, Rotel A10/11, Denon PMA1510, Yamaha AS1000 i do tego Klipsch F2, KEF Q 750, Monitor Audio RX6, Heco Celan GT 502. A może monitory to takiego mniejszego pomieszczenia? Szansa że kupisz coś z wyższej półki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Skoro podoba Ci się neutralne brzmienie Twoich słuchawek, to rozważyłbym na pewno System Audio Saxo 40. Podobne granie, ale bas aż tak nisko nie schodzi. Fajną, naturalną opcją będą też Pylon Pearl 25, ale warto też spojrzeć na lekko jaśniejsze Heco Victa Elite 702. Do tego jako wzmacnaicz z usługami sieciowymi może fajnie się sprawdzić Argon Audio SA2 :) W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy ;) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jeżeli bas ma być mocno odczuwalny warto pomyśleć o kolumnach Klipsch np. R-600F. Nie są co prawda bardzo neutralne ale nie można im odmówić mocnego dołu 😊

Co do wzmacniacza to może wystarczyłby Wiim Amp? Całkiem fajne wzmocnienie od razu z funkcjami sieciowymi. Zapraszam serdecznie do kontaktu i na odsłuch😊

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że te słuchawki graja trochę po ciepłej stronie przez bas jaki mają, wybrałem je po przesłuchaniu AKG półotwartych, nie pamiętam modelu, tam bas był taki kartonowy ale np. góra i ogólnie wokal były fajne, nie męczyły, przesłuchalem jeszcze Somic v2 i one były najgorsze ze wszystkich ,środek schowany, ogólnie jakby z pod koca grały. Te Klipsch r600f nie kłują w uszy wysokimi? Bas potrzebny bo i muzyki posłucham i pogram na konsoli czy obejrzę film. Wzmacniacz jeżeli używany to dobrze żeby miał optyk chociaż, nie muszę mieć hdmi do tv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie rzuć okien na zestaw Melodika BL40 MK3 + WiiM Amp. Cieplej grające Melodiki dają dobre połączenie z neutralnie grającym Wiimem, kolumny te są łatwe do wysterowania i wzmacniacz ten bez problemu z nimi sobie radzi. Bas jest mocniej podbity, mięsisty z niskim zejście, wokale bardzo przyjemnie odtwarzane, nasycone. Góra pasma to mocna strona tych kolumn w tej cenie, precyzyjna, przestrzenna, niemecząca przy długich odsłuchach. Druga opcja z kolumn o podobnym stylu grania to Polk RTi A5, który ma jeszcze mocniej podbity bas z zachowaniem reszty cech pasma jak w BL40mk3. Zapraszam na odsłuch i porównania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Z naszej strony, zaproponujemy Ci coś nowoczesnego a zarazem minimalistycznego.

AudioPro A48 https://www.tophifi.pl/glosniki-bezprzewodowe/glosniki-multiroom/audio-pro-a48.html?color=1735&gad_source=1&gbraid=0AAAAAD3sgsG4VBOfIuUbqMHup4EOTnCFs&gclid=CjwKCAjw_ZC2BhAQEiwAXSgCliFlOmFkcDyxjrNrZz3UTeIpzuKLxPsE6FzzOAUJuIRjrpUau4C9mRoCFAgQAvD_BwE

Połączenie do gniazdka i pomiędzy głośnikami, jednym kablem. W dodatku streamer na pokładzie, możliwości sieciowe...

Tyle dobroci za 4000 zł za parę! Po za tym dźwięk...grają dużą skalą, swobodnie, nie będziesz miał poczucia, ograniczenia. 
Zapraszamy Cię na przetestowanie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2024 o 20:49, drft napisał:

Ogólnie dźwięk jaki mi pasuje mogę opisać słuchawkami jakie posiadam aktualnie, a są to ATH ad550x

Nie ma szans na osiągnięcie dźwięku porównywalnego z w miarę dobrymi słuchawkami w tzw. normalnym systemie,  za normalne pieniądze i bez zaawansowanej adaptacji akustycznej.

21 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

A może monitory to takiego mniejszego pomieszczenia? Szansa że kupisz coś z wyższej półki.

Konsola, filmy, trance, hip hop, do tego najlepiej, jakby kolumny basem zbliżyły się do suba... Piotr, coś mi się wydaje, że to nie ten grunt🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, drft napisał:

Te Klipsch r600f nie kłują w uszy wysokimi?

Klują.

1 godzinę temu, tomasz1w napisał:

Nie ma szans na osiągnięcie dźwięku porównywalnego z w miarę dobrymi słuchawkami w tzw. normalnym systemie,  za normalne pieniądze i bez zaawansowanej adaptacji akustycznej.

Dokładnie tak.

1 godzinę temu, tomasz1w napisał:

Konsola, filmy, trance, hip hop, do tego najlepiej, jakby kolumny basem zbliżyły się do suba... Piotr, coś mi się wydaje, że to nie ten grunt🙂

Dlatego tylko tak luźno zagadałem.

 

Tak czy siak uderzał bym w sprzęt używany a nie prosty byle nowy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...