Skocz do zawartości

Kolumny głośnikowe do 2500 pomoc


grosik

Recommended Posts

Witam.

Jestem nowy na forum i myślę że uzyskam pomoc. Otóż chciałbym wymienić moje stare kolumny na coś lepszego. To są jakieś no name... Kupiłem rok temu amplituner z myślą o kinie domowym, natomiast jak na razie będzie to zestaw 2.1. Wiec szukam kolumn do stereo ale w przyszłości także może i do kina 5.1. Zestaw będzie używany w salonie ok. 25 m2. Mam także zamiar umówić się na odsłuch , ale chciałbym wiedzieć w czym się orientować. Amplituner to Denon AVR S970H a sub to chyba Magnat 55 w. Oczywiście zastanawiam się także na kupnem używanych 

W sieci znalazłem kilka modeli, co o tym sądzicie:

Dali Concept 6 

Heco Victa Elite 702

Pylon audio Pearl 25 - na olx znalazłem za 1250

Dali Zensor 5 - używane Ok. 1700 zł

Taga Harmony TAV - 616F - za ok. 1200 zł 

Dzięki za pomoc 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Pod Denona moim zdaniem najciekawszymi opcjami mogą być Heco Victa Elite i Magnat Monitor S70. Oba modele są niedrogie, a ich brzmienie omawiamy w filmie poniżej. Pearle to granie naturalne, z Denonem ma swoich większych i mniejszych fanów ;) W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Denon S970 jest całkiem fajnym sprzetem.

Do tego Może właśnie magnaty Tempus 55 w komplecie?

ELAC F5

z uzywanych Klipsch F1 albo F2

Chodzi o takie ELAC Debut 2.0 F5.2? Bo są również z tej samej serii f6. Cena atrakcyjna. Te magnaty też są fajnej cenie 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.elac.com/category-bookshelf-speakers-debut-reference-dbr-62

To są moim zdaniem najlepsze Elaci za ok. 2000 zł za nowe. Przy takim budżecie nie zawacałbym sobie głowy innymi kolumnami. Ale to ja. W każdym razie szczerze polecam.

Na olx można kupić praktycznie nówki za 1500 zł.

 

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, grosik napisał:

Chodzi o takie ELAC Debut 2.0 F5.2? Bo są również z tej samej serii f6. Cena atrakcyjna. Te magnaty też są fajnej cenie 

 

Tak. Ale wspomniane Heco Victa też sa fajną opcją.

Modele Elaca z kropką 2 są nowsze od tych przednich.

Magnaty Tempus są w dobrej cenie mało kto to poleca bo nie ma na tym marży a to mega fajne paczki w swojej cenie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z szybkiej piątki: Wilson Raptor 7? Chyba podobne do magnat tempus, a może mi się wydaje...

Magnat tempus 55 czy 77?  

Masz rację tu większość to firmy, które oferują to co im zależy na sprzedaży, choć chyba nie są to źle kolumny..

8 godzin temu, tomasz1w napisał:

https://www.elac.com/category-bookshelf-speakers-debut-reference-dbr-62

To są moim zdaniem najlepsze Elaci za ok. 2000 zł za nowe. Przy takim budżecie nie zawacałbym sobie głowy innymi kolumnami. Ale to ja. W każdym razie szczerze polecam.

Na olx można kupić praktycznie nówki za 1500 zł.

 

Ale to jest cena za sztukę, a ja bym się chciał w kwocie ok. 2500 zł za komplet . Te wyjdą ok. 4 koła....🥺

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2024 o 22:22, grosik napisał:

w salonie ok. 25 m2

 

Dnia 19.08.2024 o 22:22, grosik napisał:

Mam także zamiar umówić się na odsłuch , ale chciałbym wiedzieć w czym się orientować

To moja propozycja jako fana starych Cantonów: 

Link: Canton SC-L

Nie namawiam od razu do kupna ale zdecydowanie namawiam na odsłuch - może się spodobają?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, grosik napisał:

Ale to jest cena za sztukę, a ja bym się chciał w kwocie ok. 2500 zł za komplet . Te wyjdą ok. 4 koła....🥺

No nie, nówki w Top HiFi to cennikowo 2300 zł za komplet 2 szt. https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/elac-debut-reference-b6.html

Patrząc na historię ceny, podejrzewam, że po negocjacjach kupisz je u nich za 1900-2000 zł bez problemu. Za 2szt;) Zwłaszcza, że II połowa sierpnia to raczej zastój w branży okrutny. 

Poza tym: https://www.olx.pl/oferty/q-elac-dbr-62/

Naprawdę są warte tych pieniędzy, wśród nowych monitorów do 25m2 ciężko mi przychodzi coś lepszego na myśl w podobnej cenie. Bardzo uniwersalne głośniki, ale jednak z pewnym sznytem, który Elac potrafi wnieść do wielu swoich konstrukcji, również tych nieco tańszych.

Pozdrawiam, Tomek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomasz1w napisał:

No nie, nówki w Top HiFi to cennikowo 2300 zł za komplet 2 szt. https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/elac-debut-reference-b6.html

Patrząc na historię ceny, podejrzewam, że po negocjacjach kupisz je u nich za 1900-2000 zł bez problemu. Za 2szt;) Zwłaszcza, że II połowa sierpnia to raczej zastój w branży okrutny. 

Poza tym: https://www.olx.pl/oferty/q-elac-dbr-62/

Naprawdę są warte tych pieniędzy, wśród nowych monitorów do 25m2 ciężko mi przychodzi coś lepszego na myśl w podobnej cenie. Bardzo uniwersalne głośniki, ale jednak z pewnym sznytem, który Elac potrafi wnieść do wielu swoich konstrukcji, również tych nieco tańszych.

Pozdrawiam, Tomek.

Dzięki za pomoc. Ja jednak bym wolał kolumny podłogowe... Pewnie lepiej brzmią a do tego bardziej ustawie i pasujące do mojego salonu...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, grosik napisał:

A z szybkiej piątki: Wilson Raptor 7? Chyba podobne do magnat tempus, a może mi się wydaje...

Magnat tempus 55 czy 77?  

Rapotor 7 to kolumna inspirowana Zensor 7 ale przez polaków w Chibach. No jest ok. Ale czy to poziom Magnata? Czy ELACA no chyba jednak nie. Ale źle nie jest.

55 i 77 rożni wielkość :)

10 godzin temu, grosik napisał:

Dzięki za pomoc. Ja jednak bym wolał kolumny podłogowe... Pewnie lepiej brzmią a do tego bardziej ustawie i pasujące do mojego salonu...

 

No to weź sobie te Tempusy 55 do przetestowania do domu albo ELACi F5.2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, grosik napisał:

A z szybkiej piątki: Wilson Raptor 7? Chyba podobne do magnat tempus, a może mi się wydaje...

 

Wilsony to rozsądna opcja, całkiem u nas popularna. Tempusów od dawna nie mieliśmy u siebie dostępnych, nie są to często wybierane kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są.

Tylko salony ich nie oferują bo nie ma na nich narzutu. Niestety w tych niższych modelach Magnata i Heco tak wygląda ich handel.

Niestety z punktu widzenia salonu. Sam rozumiem przecież jak to wyglądało. Kiedy na Sub 302A w pewnym momencie było 50 zł zarobku brutto!

Z punktu widzenia klienta no to już dwojako można rozumieć.

Mają niższa cenę wiec niby lepiej, ale przez to nie ma ich w salonach wiec sa gorzej dostepne.

Ale są często wybierane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2024 o 11:45, grosik napisał:

A z szybkiej piątki: Wilson Raptor 7? Chyba podobne do magnat tempus, a może mi się wydaje...

Magnat tempus 55 czy 77?  

Masz rację tu większość to firmy, które oferują to co im zależy na sprzedaży, choć chyba nie są to źle kolumny..

Ale to jest cena za sztukę, a ja bym się chciał w kwocie ok. 2500 zł za komplet . Te wyjdą ok. 4 koła....🥺

 

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/elac-debut-reference-b6.html

Coś źle patrzysz, bo te właśnie monitory Debut Reference B6.2 są u nas za około 2000 zł za parę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz dołożyć do 3tys. zł to do tej wielkości pomieszczenie z Denonem możesz śmiało spróbować używane Melodika Bl 40 mk2 lub Polk Audio Rti A5 czy też Polk Audio ES55. Granie dosyć bezpieczne z lekki podbiciem dołu i góry. Niskie tony w tych kolumnach schodzą nisko i są mięsiste, góra wyraźna, nie drażniąca przy długich odsłuchach. Bardzo dobra przestrzenność grania. Sprawdzają się zwłaszcza w muzyce rozrywkowej, jak i w kinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...