Skocz do zawartości

BLUESOUND - nowe odtwarzacze sieciowe


tomasz1w

Recommended Posts

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie są niczego sobie.

Nie doczytałem tylko, czy dalej są zrobione z "tej" tworzywo-gumy. W Nano i Node mi by to nie przeszkadzało, ale Icon przy jego katalogowej cenie 4,8K mógłby już być zrobiony ze stali. Pożyjemy, zobaczymy. W każdym razie "ocznie" Icon bardzo mi się podoba. Jest, jak większość produktów Bluesound'a, stylistycznie inny niż pozostałe marki, a jednocześnie nie przekombinowany. Np. Ifi Audio, bardzo uznane za swoje walory brzmieniowe, ale ten wygląd UFO, z naćkanymi różnymi fakturami, diodami, etc. To nie wygląda dobrze, moim zdaniem. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Co do Icon'a już doczytałem:

"Każdy jego element został dopracowany do perfekcji, aby zapewnić wysoką wydajność i komfort użytkowania – od układu dual mono DAC, po stylową aluminiową obudowę i 5-calowy kolorowy wyświetlacz."

Uff, w końcu postarali się z obudową.

Choć Nano i Node pewnie są wykonane z tej tworzywo-gumy. Ale tak, jak pisałem, to można przeżyć. Zwłaszcza, że ta tworzywo-guma ma bardziej przyjemną fakturę, niż zwykły plastik.

Node i Icon są "Dirac Live Ready". Czyli wg strony Bluesound ta funkcjonalność ma być dostępna po dostępnej (później) aktualizacji oprogramowania. Kiedy to będzie i w jakiej wersji ten Dirac, to inne pytanie. Ale jeśli to dojdzie do skutku, to utrą nosa konkurencji i tyle.

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
13 minut temu, ProjectPi napisał:

Ten update do Diraca będzie bezpłatny?

Kto to wie?

Info o nowych streamerach Bluesonda wypłynęło chyba kilka godzin temu. Ich strona od tego czasu była modyfikowana kilka razy, ja bym spokojnie odczekał. Ale jak na razie, nieźle to wygląda. W końcu Wiim, Eversolo i inni będą mieli większą konkurencję z Bluesound, niż tylko Node N130. 

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisy brzmią obiecująco, aczkolwiek zawsze boję się trochę tych "future updates", odkąd kupiłem iFi Zen Stream licząc bardzo na Chromecasta, anonsowanego tak właśnie. Niestety, niektóre serwisy do muzyki klasycznej, jak bardzo dobry Idagio, czy Apple Music na Androida streamują tylko przez ten protokół. No i się nie doczekałem... Podobno to z winy Google'a który nie miał czasu na takie duperele jak certyfikowanie jakiegoś Zena.

Z Dirac jest nieco inaczej, bo w końcu to im zależy na sprzedaży licencji (podejrzewam że w Bluesound będzie po prostu do dokupienia za standardowe 100 €, w najlepszym razie opcja z niepełnym pasmem za free). Plus wydatek na mikrofon. Ale to może się opłacić, bo na rynku trochę brakuje streamera lub preampa z Dirac. NAD C658 jest już trochę przestarzały i brzydki jak noc. Dziwi mnie polityka Arcama, który opanował ten system we wzmacniaczu SA30 (i tych nowszych), ale nie implementuje go w swoich skądinąd chwalonych streamerach, chociaż to byłby hit i odróżnienie od konkurencji. Tak samo Lyngdorf mógłby przecież wypuścić coś bardzo podobnego do TDAI 1120, tylko bez końcówki mocy, jako preamp sterujący z ich niezłym Roomperfect. Ale jakoś nie wypuszcza...Także Chińczycy produkujący co kwartał 150 nowych urządzeń nie tykają korekty akustyki, chociaż przecież Dirac swoje licencje po prostu sprzedaje każdemu chętnemu, a dostosowanie sprzętowo-programowe nie może być trudne, w tych wszystkich programowalnych układach. Więc rozważę całkiem poważnie któreś z tych urządzeń, ale dopiero gdy ten Dirac pojawi się w nich na serio :)

Edytowano przez MacP
korekta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MacP napisał:

Więc rozważę całkiem poważnie któreś z tych urządzeń, ale dopiero gdy ten Dirac pojawi się w nich na serio :)

Dokładnie, dlatego daję na wstrzymanie.

Co do Arcama, faktycznie to trochę dziwna polityka, że nie dają Diraca do swoich streamerów.

Jakkolwiek A32 to był bardzo zacny piecyk, najlepszy, jaki miałem przed czterdziestką:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kaczadupa napisał:

To już wiadomo, kto będzie odbierał nagrodę EISA w przyszłym roku. Na bank będzie coś z tych zabawek.

W tym roku dostał Wiim. Myslisz że są w stanie konkurować?

15 godzin temu, tomasz1w napisał:

Bluesound ostatnio nic specjalnie nowego nie pokazał, zwłaszcza w porównaniu do konkurencji.

Ale po pewnym okresie ciszy, od razu dali z grubej rury.

 

1) Node Nano

https://www.bluesound.com/products/node-nano/

https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/bluesound-node-nano.html

 

2) Node 2024

https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/bluesound-node-2024.html

 

3) Node Icon 

https://www.bluesound.com/products/node-icon/

https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/bluesound-node-icon.html

 

 

Bardzo  ciekawi mnie model Nano i Icon.

 

"ready" przeważnie sugerowało jednak dokupienie funkcjonalności.

Ale mimo wszystko to duży krok milowy faktycznie.

Weszli z grubej rury.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Myslisz że są w stanie konkurować?

Cenowo WiiM załatwił CAŁY średni segment, bez wyjątku.

Reszta widząc co się dzieje, przestała czuć się pewnie i schodzi z ceny. Więc tak, jak przestaną (zostali przez WiiMa a wcześniej Eversolo wręcz zmuszeni) nas rąbać na marże idące w setki procent to i mogą konkurować. Skończyło się dojenie bez opamiętania.

Żeby tak jeszcze przy innych klamotach to zadziałało. Niestety tam nie będzie tak łatwo przez nasze utrwalone przez lata przekonania. Błędne przekonania.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Teraz mamy Wiim przy niskim budżecie, Potem BluSound i Eversolo, potem delikatnie wchodzi Cambridhe no i dalej dopiero Lumin.

Eversolo na razie też zwolniło, myślę że słusznie oglądają rynek. Coś jeszcze wypuszczą.

Wiim nie specjalnie na razie pcha się w wyższe cenowo segmenty.

No i faktycznie Bluos który nieco zaskoczył 3 modelami wchodzącymi każdemu poniekąd w parade.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....tymczasem mam "zwykłego" Wiima Pro, bez plusa, i jego system korekty akustyki w pierwszej wersji beta mnie nie zachwycił, różnice w dźwięku były bardzo niewielkie i wcale niekoniecznie na plus. Teraz najwyraźniej coś poprawili, bo korekta modów basowych zrobiła się całkiem efektywna, nie gorsza niż na przykład w RoomPerfect. Dirac to jednak inna para kaloszy, bo bada również efekty fazowe, i zmienia w dźwięku sporo więcej (też wcale nie zawsze na subiektywny plus). Używam Wiima jako transport połączony cyfrowo z dac, po tym torze ta korekta też jest efektywna. To urządzenie jest naprawdę genialne w swojej (i wyższej) cenie. Ale oczywiście jestem ciekaw, co pokażą nowości BS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Tomasz S. napisał:

coś czuję ,że Wiim Amp to też nie ostatnie słowo i zobaczymy za rok czy dwa wersję Pro Plus Mega Ultra , która będzie miała z 6 cali ekranu i może hypexy za 3 tys. 

Ten segment miałem właśnie na myśli. Żeby tu jeszcze namieszali (wprowadzili normalność) bo to co się teraz wyprawia z cenami wzmacniaczy zintegrowanych  woła o pomstę do nieba.

I chociaż wszytko leży na magazynach i w salonach, nic nie schodzi, to twardo cała klika producentów i dystrybutorów trzyma ceny z kosmosu.

A potem nagle zdziwienie jak teraz przy cenach Trigon-a, czy wcześniej AP, Unisona, Cyrusa, Moona, Naima, Roksana, Monitor Audio itd.

Szkoda tylko ludzi, którzy kupili takiego Trigon-a Exxceed za 23kzł a teraz nowy do kupienia za 11kzł. a może i taniej... To samo jest z piecami innych producentów, zamiast zejść z ceny i zacząć sprzedawać to nie, lepiej  trzymać do końca na magazynie z narzutem 200%, zawsze znajdzie się ktoś kto przeczyta opłacone recki blogerów i kupi... Ewentualnie kupi bo jak drogie to musi być dobre.

Oby działka wzmacniaczy od WiiMa zadziałała tu tak samo skutecznie jak w segmencie odtwarzaczy strumieniowych. Są widoki, że tak się stanie. 

Chore trzymanie cen z kosmosu spowodowało też, że pojawili się handlarze, którzy weszli w układy z salonami audio z zagranicy i po cichu sprzedają u nas sprzęt audio (nowy) z europejską gwarancją za 50 % ceny jaką mamy w salonach. I dobrze na tym wychodzą.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...