Skocz do zawartości

Dirac Live - Materiały


eMBe

Recommended Posts

Była już dyskusja na forum Mini DSP, jakich plików kalibracyjnych używać. W dyskusji uczestniczył przedstawiciel Diraca oraz producent Umika . Mini DSP zalecało w instrukcji przy pomiarach stereo stosowanie pliku do pomiarów mikrofonem " na kolumny". Okazało się , że taki pomiar owszem był rekomendowany przez producenta mikrofonu , ale dotyczyło to studia nagrań lub zaadaptowanego akustycznie pomieszczenia. W warunkach domowych dużo lepiej sprawdza się korzystanie z pliku "90" i skierowanie mikrofonu w sufit.

Może kogoś zainteresuje

https://www.minidsp.com/community/threads/dirac-live-set-up-for-nearfield-monitoring-how.15685/ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2024 o 19:47, tomek72 napisał:

@Piotr Sonido myślę że jak @eMBe wcześniej wspominał trzeba by założyć w tej kwestii osobny temat, tutaj materiały, tutoriale itp., własne "wrażenia" z konfiguracji może w nowym temacie jak kiedyś @BaliGdynia założył Ustawienia/kalibracja kina domowego założyć dla Dirac-a. Powiem szczerze, po pierwszym kontakcie stwierdzam, że to nie jest "full automat" dla początkujących 😉, ba początkujący czy niezbyt obeznani w zawiłościach akustyki mogą poczuć się zagubieni.

edit - literówka

ok, jak wolicie.

Nie mój temat. Myślałem że pomoże. Ale spoko.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...