Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do 7-10K zł do Focal Vestia N2?


kacperq

Recommended Posts

Cześć,
 

posiadam kolumny Focal Vestia N2. Mieszkanie 63m, pokój w którym stoją kolumny ma ok. 20 m. 

Do pary z tymi Vestiami szukam wzmacniacza do maks 10 000 zł, jednak idealnie byłoby nie więcej niż 7000 zł (ale jeśli będzie warto, dołożę). 

Interesują mnie tylko nowe wzmacniacze, zależy mi też, aby ów wzmacniacz był jak najmniejszych rozmiarów (niski, a głębokość nie więcej niż 37 cm). Sprzęt musi też zapewniać jak najlepszy dźwięk z wejść optycznych. Minimalistyczny design będzie dodatkowym plusem. 

 

Ze wszystkich wzmacniaczy, które dotychczas testowałem, siadł mi Marantz Model 50 i brzmieniowo szedłbym w tę stronę, ale to zbyt wielka kobyła na moją komodę, więc niestety odpada. Model 40 jest co prawda niższy i ładniejszy, ale niestety głębokość nadal za duża (ok. 42 cm).
 

Słucham w zasadzie wszystkich gatunków muzyki, od muzyki klasycznej, przez rock, rap, muzykę elektroniczną - nie ograniczam się w żaden sposób. 
 

Jakim modelom spełniającym podane kryteria warto się przyjrzeć? Z góry dziękuję za pomoc! 

Edytowano przez kacperq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
3 minuty temu, rajdek napisał:

Cześć, zanim napisałeś ten post zadałeś sobie pytania - co jest ważniejsze komoda czy jakość dźwięku? Co będzie prościej zmienić?

Cześć, niestety łatwiej będzie zmienić wzmacniacz - komoda jest wisząca i ma niestandardowe wymiary, nie do zastąpienia bez robienia czegoś nowego pod wymiar. To niestety o wiele za dużo zachodu jak i samych kosztów.

Edytowano przez kacperq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co testowałeś ?
Pytam bo mam podobne pomysły.  O ile mnie nie ograniczają wymiary to mam podobnie i pewno będę szukał dla moich kolumn innego wzmacniacza (albo pójdę w kino xD). Obecnie to napędza Quad Artera Solus Play. Testowałem Musical Fidelity M6Si (zagrał lepiej ale trzeba cały rynek przeglądnąć)
Pewno z warunkiem wejść optycznych nie sprawdziłeś atolla IN200?

Audiolab 9000A ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Posłuchałbym na pewno Regi Elex MK4, granie gęstsze i bardziej nasycone niż Marantz, może się spodobać z Focalami. Bliżej Marantza brzmieniowo będzie Audiolab 9000A, jeśli interesowałby Cię sprzęt ze streamingiem to warto posłuchać również NuPrime Omnia A300. Osobiście do Focala lubię też bardzo opcje takie jak Denon PMA-1700NE, Vincent SV-228. W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy :) Podziałamy i znajdziemy fajną opcję ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kacperq napisał:

Cześć,
 

posiadam kolumny Focal Vestia N2. Mieszkanie 63m, pokój w którym stoją kolumny ma ok. 20 m. 

Do pary z tymi Vestiami szukam wzmacniacza do maks 10 000 zł, jednak idealnie byłoby nie więcej niż 7000 zł (ale jeśli będzie warto, dołożę). 

Interesują mnie tylko nowe wzmacniacze, zależy mi też, aby ów wzmacniacz był jak najmniejszych rozmiarów (niski, a głębokość nie więcej niż 37 cm). Sprzęt musi też zapewniać jak najlepszy dźwięk z wejść optycznych. Minimalistyczny design będzie dodatkowym plusem. 

 

Ze wszystkich wzmacniaczy, które dotychczas testowałem, siadł mi Marantz Model 50 i brzmieniowo szedłbym w tę stronę, ale to zbyt wielka kobyła na moją komodę, więc niestety odpada. Model 40 jest co prawda niższy i ładniejszy, ale niestety głębokość nadal za duża (ok. 42 cm).
 

Słucham w zasadzie wszystkich gatunków muzyki, od muzyki klasycznej, przez rock, rap, muzykę elektroniczną - nie ograniczam się w żaden sposób. 
 

Jakim modelom spełniającym podane kryteria warto się przyjrzeć? Z góry dziękuję za pomoc! 

Zdecydowanie zainteresuj się Atoll`em IN200 Signature. To potężna jednostka o bardzo przyjaznej Focalom charakterystyce. Cechuje się ona lekkim ociepleniem i dociążeniem niskich rejestrów, które niewątpliwie sprzyjają Vestiom. To wzmacniacz "krótki", ale ciężki a dodatkowo pancernie wykonany. Oryginalnie DAC`a na pokładzie nie ma, ale możesz sobie go dorzucić z oferty Atoll`a jeśli nie chciałbyś systemu dzielonego. Sprawdź również Moon`a 250i v2. Tu z kolei otrzymujesz elektronikę marki, która moim skromnym zdaniem stanowi synonim muzykalności a moc ze specyfikacji nie ma nic wspólnego z tym jaką dynamiką ten wzmacniacz dysponuje. Moon gra bardziej liniowo od Atoll`a więc to propozycja z przeciwległego bieguna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Vestiami testowaliśmy NuPrime Omnia A300 z dobrym skutkiem. Wzmacniacz ten nie stawia na analityczność brzmienia, a podaje dźwięki płynnie, nie eksponując któregoś z pasma, tak jest w ustawieniu equalizera "FLAT". Natomiast posiada jeszcze parę trybów w tym "Loudness" o różnym stopniu, które pozwalają wybrać najlepiej pasującym nam styl grania. Bez problemu wysteruje te kolumny, dobrze radzi sobie nawet w najwyższym modelem No.4 dając solidną podstawę basową, która jest trzymana cały czas pod kontrolą. Także w tym model wyróżnia się bardzo przestrzennym graniem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...