Skocz do zawartości

Kino 5.1 w wersji minimalistycznej


odrion

Recommended Posts

Może ktoś będzie w stanie podpowiedzieć czy to co planuję ma sens.

Założenie jest takie, że w 80% nagłośnienie ma być używane do słuchania internetowego radia + spotify. Pozostałe 20% to kino domowe. Głośniki powinny być jak najmniej widoczne, dlatego jako głośniki przednie frontowe planuję użyć Focal 300 ICA 6, które będą zamontowane w suficie podwieszanym nad TV. Wiem, że głośniki sufitowe są odradzane, ale kolumny przednie nie wchodzą w grę. Dlatego plan jest użyć głośników sufitowych, ale kierunkowych gdzie jest nachylenie o 35 stopni. Liczę, że dzięki temu dzwięk będzie docierał w dobrej jakości. 

Jako amplituner będzie najprostszy model Yamahy (RX-V4A), bo w planach jest wykorzystanie music cast. W domu będzie jeszcze 1 lub 2 głosniki musiccast 20 i w przypadku ogladania filmów bedą stawiane za kanapą i łączone bezprzewodowo.  Kino bez głośnika centralnego nie ma sensu, więc w szafce RTV muszę upchnąć głośnik centralny. Wybrałem najmniejszy jaki znalazłem tj. Monitor Audio Radius 200. Pewnie jeszcze dojdzie subwoofer Yamahy. Co prawda nie mam go gdzie upchnać, ale zawsze mogę go wyciągać z szafy do oglądania filmów ;). 

Odległość kanapy od TV to będzie jakieś 4m (salon ma 4.9m) - kanapa jest odstawiona trochę od ściany i będzie tam miejsce, żeby postawić głośnik yamaha20.

Czy taka mieszanka (dobór głośników) w miarę razem zagra? 

Czy jakby za kanapą był 1 głośnik yamaha 20 zamiast dwóch, to będzie duża degradacja jakości dźwieku?

 

Z góry dzięki za wszystkie komentarze

 

 

 

salon.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy głosniki sufitowe oddalone od odsłuchu o 4m, ale skierowane pod kątem w dół nie będą emitować dzwięku właśnie w kierunku uszu osoby siędzącej. Pewnie można byłoby to policzyć, ale nie chodzi o dokładne wyliczenie. Po to chciałbym kierunkowe głosniki sufitowe, żeby dźwiek nie był kierowany w dół, tylko w kierunku kanapy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...