Skocz do zawartości

Roksan Black vs Roksan Caspian M2


Carmion

Recommended Posts

5 godzin temu, JacekWoy napisał:

Nuprime robi u Ciebie jako czysty dac czy też jako przedwzmacniacz? Można wiedzieć na jakich poziomach głośności masz poustawiane?

Na razie nuprime gra jako sam dac. Nie próbowałem używać jako preamp. Roksana żeby ustawić w tryb końcówki mocy to trzeba wysłać na serwis. A korzystanie z 2x preamp jest bez sensu.

Jak dochodzi do 9 godziny na Caspiane to już jest głośno. Kiedyś jak miałem pylon diamond 28 z Cxn połączony po RCA to mogłem śmiało na godzinę 11 ustawić. Także nuprime po xlr musi wysyłać dość mocny sygnał. Bo goldy ogólnie potrzebują więcej prądu aby napędzić i to było czuć. 

 

4 godziny temu, kaczadupa napisał:

Moim zdaniem żadnymi paczkami nie zmieni się spokojnego, bardzo gęstego, bardzo ciepłego  charakteru Caspiana M2. To dominator całego toru. Bardzo narzuca swój charakter. Wyjątkowy tranzystor. Całkowite przeciwieństwo Rotela RA6000 i każdego, znanego mi Hegla.

Dokładnie, ale np. Do metalu, rock a szczególnie do rapu spisuję się chyba najlepiej.

Ogólnie dac gra neutralnie bo czy podłącze Cambridge, Yamahę, Arcama to bez problemu poznam co gra. Za to wnosi mocny porządek i poszerza scenę w takim sensie że lokalizacja instrumentów i odstęp od wokali jest zauważalnie lepszy i nie dodaję takiej szorstkości co zawszę czułem na Cambridge i szczególnie na cxa. 

 

4 godziny temu, Dedal napisał:

Muszę się wprosić,  nie znam Roksana😉

Zapraszam, z Olsztyna nie jest daleko. 

 

 

Nuprime ze mną zostaję na długo choćby nie wiem co. Bo bardzo mi pasuję. Nieważne z jakim wzmacniaczem go podłącze to zawszę czułem poprawę na plus.

Jak byłem na odsłuchu w premium sound na diamond 25 to właśnie z jakimś wzmacniaczem lampowym grał ten Nuprime. A następnie z Wigg Art Enzo co przebiło diamondy. No i wtedy byłem zakochany w tym brzmieniu. 

Na chwilę obecną Roksan z Nuprime i ma gold przewyższa tą jakość bo ma jeszcze bardziej różnorodny, mocniejszy pod większą kontrolą bass. A wokale są jeszcze lepsze. Goldy się odwdzięczają z dobrego dac i wzmacniacza. 

Ale te brzmienie trzeba lubić. Rozumiem, że ktoś woli "jaśniejsze" brzmienie i nie ma w tym nic złego. 

Ogólnie kiedyś myślałem że na arcamie avr 20, sa30 grały super, ale to była tylko namiastka ich potencjału. 

Z tego co czytam to Roksan Black nadal przybliża wokale ( co jest dla mnie ważne) tylko że ma znacznie otwartą górę. Jak jest lvl wyżej od Caspiana i nadal jest to granie Roksana to jestem w stanie zaryzykować. 

 

 

Ps. Nie czuć że na papierku mają mało mocy. Bo goldy muszą się nieźle pocić jak grają. 

 

 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...