Skocz do zawartości

Montaż Zestawu Głośnikowego Surround w systemie 5.1


amatorkina

Recommended Posts

@eMBe - wywołałeś jeszcze bardziej obraźliwą reakcję na to, co sam napisałeś. Proponuję, zmień ton wypowiedzi i nie rób osobistych wycieczek.  @amatorkina - tyczy się to i Ciebie.
Forum nie jest miejscem na tego typu przepychanki.

Obu proszę o spokój i posługiwanie się argumentami merytorycznymi, a nie kopanie się wzajemnie po kostkach.
Pozdrawiam,
Ola

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, amatorkina napisał:

Ja widzę że zrobiliście z błachostki - gówno burzę!!! 
 

Powtórzę że mnie nie interesuje zalecenie dolby! Mam system 5.1 oparty na 604s2/LCR6s2/602s2 kupione niedawno bo w śród tygodnia za 2000 zł, subwoofer miałem już z poprzedniego setu i jest nim SVS SB12NSD, do tego Denon AVR-4310 plus Sony BDP-S1E, PS2 oraz PS4 Pro, TV LG 65CX9LA i to wszystko w 16m2 zaadaptowane akustycznie. 
 

I na tym kończę! 

Skoro Ty tak lubisz to nic nam do tego, ale z reguły nie na tym polega doradzanie an forum. Powinno się zamieszczać informację zgodne  z pewnymi standardami. Normami albo wytycznymi. Zwał jak zwał.

A próbowałeś ustawić do odciecie? I jeszcze raz zrobić kalibrajcę. Bo przyzwyczajenie to jedno ale zagra Ci to lepiej no.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Bo przyzwyczajenie to jedno ale zagra Ci to lepiej no.

Dlaczego lepiej skoro odcinam pasmo na głośniki które mogą dużo. Po co kupować kolumbryny skoro i tak je ograniczamy. Dla mnie jest to bezsensowne i tyle, Dolby zapomniało poinformować że te 80hz tyczy się małych kolumn podstawkowych/satelitek a nie pełnowymiarowych kolumn. Ciekawe czy mając kolumny na 30 cm wooferach w każdym kanale też byście je obcinali na 80 hz marnując ich potencjał... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, amatorkina napisał:

Dolby zapomniało poinformować że te 80hz tyczy się małych kolumn podstawkowych/satelitek a nie pełnowymiarowych kolumn.

Masz na to jakiś dowód? Bo to nie jest tylko i wyłącznie zdanie Dolby. THX też.

https://simplehomecinema.com/2022/03/27/what-crossover-to-choose-for-your-speakers/

To nie wzięło się z powietrza. Oczywiście, że możesz sobie ustawiać u siebie jak chcesz ale nie wprowadzaj innych użytkowników w błąd bo jeszcze ktoś zacznie to powielać.

"In the unlikely event that the speaker makes it down to 40 Hz or 30 Hz successfully, that doesn’t mean you should set the crossover that low! Producing bass from a single point in the room, like one speaker, is asking for trouble with standing waves. Bass needs to come from multiple points, with distributed subwoofers."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ustawiłem crossover na 60hz na subwooferze i tak samo w amplitunerze, fronty mam na full band czyli pełne pasmo, centralny i surround mam na 40hz 

1 godzinę temu, eMBe napisał:

Oczywiście, że możesz sobie ustawiać u siebie jak chcesz

No i w końcu coś mądrego napisałeś

1 godzinę temu, eMBe napisał:

ale nie wprowadzaj innych użytkowników w błąd bo jeszcze ktoś zacznie to powielać.

Ale ja nikomu jeszcze nic nie sugerowałem na tym forum jak kto ma ustawiać! Kolega się chyba pomylił i to zdrowo w tym momencie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...