Skocz do zawartości

Montaż Zestawu Głośnikowego Surround w systemie 5.1


amatorkina

Recommended Posts

@eMBe - wywołałeś jeszcze bardziej obraźliwą reakcję na to, co sam napisałeś. Proponuję, zmień ton wypowiedzi i nie rób osobistych wycieczek.  @amatorkina - tyczy się to i Ciebie.
Forum nie jest miejscem na tego typu przepychanki.

Obu proszę o spokój i posługiwanie się argumentami merytorycznymi, a nie kopanie się wzajemnie po kostkach.
Pozdrawiam,
Ola

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, amatorkina napisał:

Ja widzę że zrobiliście z błachostki - gówno burzę!!! 
 

Powtórzę że mnie nie interesuje zalecenie dolby! Mam system 5.1 oparty na 604s2/LCR6s2/602s2 kupione niedawno bo w śród tygodnia za 2000 zł, subwoofer miałem już z poprzedniego setu i jest nim SVS SB12NSD, do tego Denon AVR-4310 plus Sony BDP-S1E, PS2 oraz PS4 Pro, TV LG 65CX9LA i to wszystko w 16m2 zaadaptowane akustycznie. 
 

I na tym kończę! 

Skoro Ty tak lubisz to nic nam do tego, ale z reguły nie na tym polega doradzanie an forum. Powinno się zamieszczać informację zgodne  z pewnymi standardami. Normami albo wytycznymi. Zwał jak zwał.

A próbowałeś ustawić do odciecie? I jeszcze raz zrobić kalibrajcę. Bo przyzwyczajenie to jedno ale zagra Ci to lepiej no.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Bo przyzwyczajenie to jedno ale zagra Ci to lepiej no.

Dlaczego lepiej skoro odcinam pasmo na głośniki które mogą dużo. Po co kupować kolumbryny skoro i tak je ograniczamy. Dla mnie jest to bezsensowne i tyle, Dolby zapomniało poinformować że te 80hz tyczy się małych kolumn podstawkowych/satelitek a nie pełnowymiarowych kolumn. Ciekawe czy mając kolumny na 30 cm wooferach w każdym kanale też byście je obcinali na 80 hz marnując ich potencjał... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, amatorkina napisał:

Dolby zapomniało poinformować że te 80hz tyczy się małych kolumn podstawkowych/satelitek a nie pełnowymiarowych kolumn.

Masz na to jakiś dowód? Bo to nie jest tylko i wyłącznie zdanie Dolby. THX też.

https://simplehomecinema.com/2022/03/27/what-crossover-to-choose-for-your-speakers/

To nie wzięło się z powietrza. Oczywiście, że możesz sobie ustawiać u siebie jak chcesz ale nie wprowadzaj innych użytkowników w błąd bo jeszcze ktoś zacznie to powielać.

"In the unlikely event that the speaker makes it down to 40 Hz or 30 Hz successfully, that doesn’t mean you should set the crossover that low! Producing bass from a single point in the room, like one speaker, is asking for trouble with standing waves. Bass needs to come from multiple points, with distributed subwoofers."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ustawiłem crossover na 60hz na subwooferze i tak samo w amplitunerze, fronty mam na full band czyli pełne pasmo, centralny i surround mam na 40hz 

1 godzinę temu, eMBe napisał:

Oczywiście, że możesz sobie ustawiać u siebie jak chcesz

No i w końcu coś mądrego napisałeś

1 godzinę temu, eMBe napisał:

ale nie wprowadzaj innych użytkowników w błąd bo jeszcze ktoś zacznie to powielać.

Ale ja nikomu jeszcze nic nie sugerowałem na tym forum jak kto ma ustawiać! Kolega się chyba pomylił i to zdrowo w tym momencie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, amatorkina napisał:

Dolby zapomniało poinformować że te 80hz tyczy się małych kolumn podstawkowych/satelitek a nie pełnowymiarowych kolumn

 

7 minut temu, amatorkina napisał:

Ale ja nikomu jeszcze nic nie sugerowałem na tym forum jak kto ma ustawiać! Kolega się chyba pomylił i to zdrowo w tym momencie

Wcale to nic nie sugeruje :D Brak słów. 

Edytowano przez eMBe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, amatorkina napisał:

No i w końcu coś mądrego napisałeś

Proszę byś Ty mądrze postąpił i ograniczył swoje złośliwości. 

Administrator forum prosił już o to Ciebie oraz inne osoby wypowiadające się w tym wątku! Kilku Kolegów stara się Tobie pomóc, a przez niepotrzebne docinki robi się z tego konflikt. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, amatorkina napisał:

Dolby zapomniało poinformować że te 80hz tyczy się małych kolumn podstawkowych/satelitek a nie pełnowymiarowych kolumn

Nie, nie zapomniało. Dotyczy to całego systemu niezależnie od wielkości paczek. Z wyjątkami... Ale to inny temat.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RoRo napisał:

Kilku Kolegów stara się Tobie pomóc, a przez niepotrzebne docinki robi się z tego konflikt. 

Ale kto mi stara się pomóc!!! Ty kolego jesteś normalny wypisując takie brednie? Ja w swoim systemie ustawiam tak jak mi się to podoba i ja nie ciągnę tej dyskusji tylko tacy ludzie którzy są alfą i omegą. Skończył bym już dawno ale nie da się bo znajdzie się taki jeden czy drugi delikwent i jest jak jest! Ty kolego też mi nie będziesz mówił jak mam żyć, jakie auto kupić, telefon czy mieszkanie. Forum jest od podpowiedzi i tyle. Prosiłem o pomoc w ustaleniu wysokości zestawów głośnikowych i dostałem odpowiedź, napisałem tylko że bass reflex bede miał na wysokości uszu i że mogę czuć podmuch wiatru bo mam ustawione na full band i od tego "Full Band" zrobiło się bagno!! 
 

Adios! 

Przed chwilą, Butler napisał:

Nie, nie zapomniało. Dotyczy to całego systemu.

Tak wiem o tym przecież. 
 

Chodziło mi o to że mogli by coś takiego uściślić/zamieścić. 
 

Ale ktoś inny źle to odebrał co miałem na myśli i widzę że ty chyba też... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, amatorkina napisał:

Ale ktoś inny źle to odebrał co miałem na myśli i widzę że ty chyba też... 

Jak jedna osoba mówi Ci, żeś osioł to ją omijaj. Jak dwie to zmień towarzystwo. Jak trzy i więcej osób mówi Ci, żeś osioł to zacznij jeść trawę. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ktoś tylko Ty to źle interpretujesz. Zauważ że wszyscy mniej lub bardziej kulturalnie piszemy Ci o crossoverze 80Hz. Przemyśl trochę swój styl wypowiedzi oraz zastanów się dlaczego zalecenia forumowiczów są zgodne. Marnujesz potencjał ampli który musi pompować swoje biedne Waty na surround i centralny. Fronty pomijam, dla niektórych nawet zaawansowanych kinomaniaków ustawiania dużych frontów jako small to herezja, ale to zdecydowana mniejszość.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh dobre! Nie będę jadł trawy, zmienię towarzystwo😉 to lepsze 

1 minutę temu, Butler napisał:

Nie ktoś tylko Ty to źle interpretujesz. Zauważ że wszyscy mniej lub bardziej kulturalnie piszemy Ci o crossoverze 80Hz. Przemyśl trochę swój styl wypowiedzi oraz zastanów się dlaczego zalecenia forumowiczów są zgodne. Marnujesz potencjał ampli który musi pompować swoje biedne Waty na surround i centralny. Fronty pomijam, dla nawet zaawansowanych kinomaniaków ustawiania dużych frontów jako small to herezja, ale to zdecydowana mniejszość.

Zgadzam się, ale to moje kino i widzę że wszyscy nie mogą przeżyć tego że mam ustawione nie zgodnie ze sztuką. I tu was wszystkich BOLI! 
 

polecam zakończyć tą dyskusję

Będę mądrzejszy

Miłej reszty dnia😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej. Zamiast przestawiać głośnik "bo dmucha", to wyłącz dmuchanie. Zyskasz dużo w precyzji systemu i efektywności kina.

A i tak gdzie byś nie postawił "dmuchającego" surrounda to i tak by "dmuchał" na Ciebie bo głośniki kieruje się zawsze(*)w stronę odsłuchu. 

* - nie dotyczy bipoli/dipoli

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, amatorkina napisał:

Tak ustawiłem crossover na 60hz na subwooferze i tak samo w amplitunerze, fronty mam na full band czyli pełne pasmo, centralny i surround mam na 40hz

Kanał LFE ma nominalnie pasmo do 120Hz. Co się w Twoim systemie dzieje z zakresem powyżej 60Hz z tego kanału? Jest gdzieś odtwarzane?

Sam mam fronty i centralny ustawiony poniżej 80Hz i to jest ok - jeżeli dane głośniki dobrze radzą sobie z takim pasmem i mamy je czym zasilać to ok. Co do pasma co wykrywa Audyssey to jednak byłbym ostrożny i radzę przejrzeć wykresy z pomiarów dla danych głośników, bo o ile dany zakres pasma będzie obecny to głośnik może być już mało skuteczny w danym zakresie i powodować zniekształcenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Butler napisał:

i tak gdzie byś nie postawił "dmuchającego" surrounda to i tak by "dmuchał" na Ciebie

Źle, źle i jeszcze raz źle... Postaw swoje Klipsche na takiej wysokości by bass reflex był na wprost ucha, odpal muzykę i... no nie jest to miłe. 
 

I też źle to zinterpretowałeś.  Zestaw głośnikowy stojąca 2-3 metry od odsłuchu i z głośnikiem wysokotonowym na wysokości uszu nie będzie Ci dmuchał w ucho bo bass-reflex będzie na wysokości 60 cm od podłogi lub niżej, zależy od konstrukcji, dwa gdy bass-reflex jest z tyłu też nie będzie dmuchał w twoją stronę oraz gdy masz konstrukcję OZ 

ps. Zmierzyłem dokładną odległość i wychodzi 115cm

( szerokość ściany tylnej to 320 cm, kolumny po ustawieniu w rogu pokoju odstają na odległość w stronę słuchacza na 36cm co daje 72 cm na dwa kanały, 320-72=248cm dzieląc to na dwa wychodzi 124cm ale że głowa też jest jakiegoś wymiaru a nie punktu to wyszło że około 115 cm dzieli ucho od zestawu głośnikowego) 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, przemeklbn napisał:

Kanał LFE ma nominalnie pasmo do 120Hz

Czyli odtwarza wszystko to co twoje frony które masz ustawione od powiedzmy 60 hz 

 

4 minuty temu, przemeklbn napisał:

Co się w Twoim systemie dzieje z zakresem powyżej 60Hz z tego kanału? Jest gdzieś odtwarzane?

Przejmują to fronty, centralny i surround-y

 

6 minut temu, przemeklbn napisał:

jeżeli dane głośniki dobrze radzą sobie z takim pasmem

604s2 mają od 39hz przy -3db, 602s2 mają od 49hz przy -3db, lcr-6s2 nie znalazłem testu ale według tego co podaje B&W to od 67hz 

 

12 minut temu, przemeklbn napisał:

i mamy je czym zasilać to ok

Denon 4310 w specyfikacji ma 7x170 przy 6ohm ale ja używam 5 kanałów więc myślę że realnie ma 100 wat przy tych pięciu... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Butler napisał:

Ale sam pisałeś że nie chcesz by Ci dmuchało w ucho.

Tak dlatego obróciłem zestaw głośnikowy do góry nogami i teraz mam wysokotonowy na 120 cm i jest dobrze. Jest maskownica więc nic nie widać. 

1 minutę temu, PanKlor napisał:

Zejdź na ziemię... 

no to teraz panie kolego który wymyśla wszystko przedstawiam Ci test z niemieckiego czasopisma audio-vision który po teście oszacował moc końcówek mocy 

https://audiovision.de/test-denon-avr-4310/

13 minut temu, PanKlor napisał:

Jeszcze raz - sam sobie stwarzasz problemy z którymi potem dzielnie walczysz. 😂

Nic nie stwarzam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, amatorkina napisał:

no to teraz panie kolego który wymyśla wszystko przedstawiam Ci test z niemieckiego czasopisma audio-vision który po teście oszacował moc końcówek mocy 

Czytaj dalej. Podpowiedź: sprawdź czy mierzyli jedna czy wszystkie końcówki naraz. Wyciągnij wnioski czy słuchasz mono by mieć 170W w jednym kanale czy używasz wszystkich wyjść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...