Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Przy Rubiconach wyjdą przepyszne.
  3. Eee tam zamykam oczy w trakcie słuchania. Nadrabiają brzmieniem. Tylko driverów zabrakło😬 @Q21 dałbyś radę. Chłopaki, tak jak kolumny można zwrócić/14 dni, tak brzmienie tych paskudztw można sobie dowolnie/prawie dostroić.
  4. Te z ogłoszenia są... ciekawe Ale chyba bym nie widział takich u siebie.
  5. Dzisiejsza walka z trzecią parą kolumn. Tym razem Dali Menuet. Nie było lekko. Każdy z pomiarów został wykonany z takim samym umiejscowieniem subwoofera i kolumn w pokoju. Modyfikowałem jedynie ustawienie odcięcia (80/90Hz), spadku (12/24dB), włączałem i wyłączałem funkcję Room Gain Compensation (25Hz/6dB), delikatnie korygowałem EQ na 47 i 63Hz. Zmiany jak najbardziej słyszalne, nic więcej chyba już nie wyczaruję bez drugiego suba. Zdecydowałem się na wariant w kolorze żółtym. Wygładzanie na wykresie - 1/12.
  6. Myślę, że często tak jest. Ale doskonale rozumiem autora wątku (@BlaBla). Kupił obiektywnie dobre monitory, powszechnie lubianej marki, z pewnego źródła, prawdopodobnie też w niezłej cenie. Są mocne przesłanki, że zgrają się one z jego elektroniką, wydają się też z grubsza pasować do metrażu. Jest więc duża szansa, że to zagra. Jeśli nie - powinno się udać odsprzedać je bez większej straty. A przy okazji przez jakiś czas pobędzie z ciekawymi paczkami i wyrobi sobie własne spojrzenie. Nowe - owszem, można przetestować. Ale jest jakiś limit tego, co da się sprawdzić w dostępnym czasie. Więc w praktyce decydujemy się na najlepsze połączenie spośród kilku wypróbowanych (chyba, że ma się zapał i cierpliwość naszego kolegi - Adama). A jak gust się nam zmieni, to odsprzedaż dużo bardziej boli.
  7. Jest lepiej w CXA61. Jak podepniesz analogiem (RCA), to będzie grał ten z odtwarzacza. Jak po cyfrze (coax, optyczne), to zagra ten ze wzmacniacza.
  8. Zapraszam do kontaktu, zobaczymy, co się uda zrobić
  9. Jakie to brzmienie, to ogólnie wiadomo Mnie bardziej chodizło o to, ze marketin polega na wciskaniu hasełek bez pokrycia, np. Super Crystal Power, a w sumie to tylko puszka na zasilaczu Ten Technics tam jednak cos kombinował, nawet podobno to wynalazek kogos innego (jakis proces był), a co to dawało to inna sprawa.
  10. MOON dobry kierunek. Tylko trzeba sprostować odnośnie gwarancji. 10-letnia gwarancja dotyczy tylko pierwszego użytkownika po zarejestrowaniu i nie przechodzi na kolejnych użytkowników. Ciężki dylemat, czy te z ogłoszenia czy te z tych wizualizacji... które bardziej szkaradne.
  11. Pierogi i wigilia ważniejsze od odsłuchu, piszę jak najbardziej szczerze. 👍
  12. Koniec roku, jakie macie typy na swój album 2025? Dla mnie to co niżej. Zespół i nazwiska jego członków to dla mnie wielka niewiadoma.... Nawet okładka, jak teraz patrzę, jakaś mało marketingowa, bez nazwy i tytułu. Pasuje to do stylu gry i korzeni i inspiracji pewnie nie tylko muzycznych. Zespół Maruja, album Pain To Power, gatunek.... jazz-hc/punk 😁. Polecam zwłaszcza utwór nr 2 i to głośno w cholerę!
  13. Powinien, ale może miał gorszy dzień, i nie chciało mu się.
  14. Oczywiście, ale redaktor szanowanego pisma powinien te baje weryfikować, a nie potwierdzać je swoją pieczątką.
  15. Jutro dojadą i na pewno je ustawię ale mam zlecenie od żony na robienie pierogów .... 😜 więc nie wiem, czy uda się posłuchać jak należy.
  16. Cos takiego to tylko słowa, obliczone na to by ewentualny nabywca, jego sluchawek poczuł sie specjalnie. I to działa, nie tylko w przypadku Meze, ale każdej innej firmy, produkującej sprzęt audio i nie tylko.
  17. Jasne, że nie, jeśli ten założyciel jest taki zdolny, że już pierwsze skonstruowane przez niego w chałupie słuchawki były lepsze od: "każdych dostępnych na rynku modeli, które nie dawały mu poczucia więzi z muzyką, jaką odczuwał, grając na swojej gitarze Fender Stratocaster. Antonio pragnął stworzyć przedmiot, w którym mógłby przelać swoją pasję do muzyki - pełen osobowości i życia, posiadający własną historię."
  18. Za szybko to skończyłeś poprostu. Teraz już zostaje tylko wybór tego sprzętu za 150k w innym wątku, nuda 😉 A tak poważnie, czy jutro jest ten dzień odkrywania swojej kolekcji CD na nowo?
  19. Dzięki. Czekam jeszcze na Sir Simon Rattle Symfonia nr 5 i 6 od Beethovena. Ale to nie koniec, jest kilka utworów które mi sie podobają - będę ich szukal na 1 cd. Mam zamiar też sie innym kompozytorom " przyjrzeć ", może cos wiecej wygrzebie.
  20. Nie chce bronić redaktora, ani firmy meze, ale to jest czepianie się z twojej strony. Racja ze redaktor pewnie skopiował czy zasugerował się marketingowym bełkotem ze strony producenta. Ale która firma audio nie ma w swoich własnych materiałach kwiecistych opisów? I firma może nie jest całkiem butikowa, ale jednak mała w porównaniu do innych gigantów słuchawkowego audio, to jednak bardzo mała. Nawet jeśli część słuchawek produkowana jest w Chinach (źródło?) To nie wiemy jak duża. Część słuchawek na pewno powstaje w Europie. Czy butikowi producenci europejscy nie korzystają kompletnie z podzespołów pochodzących z Chin? Pracownicy wspomnieni w poście, odpowiadają za rozwój technologii i projektów słuchawek, a nie za ich składanie. Przynajmniej tak zrozumiałem ten kwiecisty opis. 10 to juz sporo, jeśli mówimy o małej "butikowej ;)" firmie. A wykształcenie założyciela też chyba nie ma nic do rzeczy, bo nowa unitre zakładał producent gier a nie audiolog, czy austyk, czy jakie to trzeba mieć wykształcenie żeby założyć firmę produkującą słuchawki.
  21. Today
  22. Fajne wydanie. Gratulacje.
  23. Właśnie tłumaczę, ze wybór nie byl oparty na statystyce. Pokazałem ją tylko dla zobrazowania, jak bardzo różne propozycje padły w celu zaspokojenia dość konkretnych oczekiwań (już pomijając czy te oczekiwania sa zgodne czy nie z rzeczywistością ale były jednak konkretne).
  24. Nie owijajmy w bawełnę ...są paskudne 🤢.
  25. KEF R3 Meta do 12m2 ?
  1. Załaduj więcej aktywności


×
×
  • Utwórz nowe...