Skocz do zawartości

Stereo

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.


16 902 tematów w tym forum

    • 2 odpowiedzi
    • 555 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 554 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 553 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 553 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 553 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 552 wyświetleń
  1. Pomoc przy zakupie

    • 0 odpowiedzi
    • 552 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 551 wyświetleń
  2. Luxman M05

    • 0 odpowiedzi
    • 551 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 551 wyświetleń
  3. Ważne

    • 1 odpowiedź
    • 551 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 550 wyświetleń
  4. Nowy EQ na rynku

    • 1 odpowiedź
    • 550 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 550 wyświetleń
  5. Upgrade głośników

    • 6 odpowiedzi
    • 550 wyświetleń
  6. LG CM8460

    • 1 odpowiedź
    • 549 wyświetleń
  7. Co wybrać

    • 3 odpowiedzi
    • 549 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 549 wyświetleń
  8. Arcam Logo Subwoofer

    • 0 odpowiedzi
    • 549 wyświetleń
  9. Wzmacniacz do Pylon Audio Pearl 27

    • 2 odpowiedzi
    • 549 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 548 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 548 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 548 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 548 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 547 wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • Dokładnie. Najlepiej drugi Magnat. (Ja mam trochę za daleko). Mogę ewentualnie użyczyć jedne z moich lampek do sprawdzenia ale chyba to nic nie da.
    • Ad. 1 Uważam, że nie ma przestrzeni na taką dyskusje, bo aktywni uczestnicy tego forum nie są nią zainteresowani. Branża ma nawet cel odwrotny - pisałem dlaczego handlowo to nie jest w interesie branży. Akurat w Polsce ludzie czekają na nowe modele - chociaz to nie jest zachowanie uniwersalne - np. niemcy przy wprowadzeniu nowych modeli wykupują stare, bo są wolne od "błędów młodości" i przecenione Zauważ jak potoczyła się dyskusja - nikt sam z siebie nie odniósł się do tematu, czyli daty wprowadzenia nowych modeli. Zaczęło się rozmywanie i kierowanie dyskusji na manowce - a po co? a czego Ci brakuje itd. A ja nie o to pytam - pytam kiedy będą nowe? jak wiesz, to piszesz, a jak nie wiesz to nie piszesz 🤷‍♂️ Ja rzuciłem ten wątek z DACiem tylko jako ilustracje problemu czyli, że coś tam zawsze można zmienić i wszyscy zaczęli gadanie w stylu, że się czepiam DACa jak nie słyszę różnic (czyli pojazd i standardowo kierunek wyświechtany do pożygu, że przyjdż posłuchaj). To forum w 90% swojego istnienia ponprostu nagania ludzi do sklepów gdzie sprawni i mili sprzedawcy mają im sprzedać coś za co akurat idzie najwyższa prowizja lub jest na to akurat konkurs.  Jak napisałem prowokacyjnie, że skoro ten DAC od TI jest tak samo dobry jak Sabre to dlaczego ktoś placi wiecej za Sabre to nikt się w tym temacie nawet nie zająknął. Piszą tu ludzie takie bzdury, że różnic nie usłyszysz, wiec czego się czepiasz. No tylko jeśli by to była prawda to istniała by tylko jedna firma robiąca DACi (te najtańsze), a wszyscy jeździliby Dacią i dzwonili z telefonów Xiaomi. Jednocześnie jest cały wielki stream dyskusji na tym forum o profesjonalnych DACach - no po co? skoro ktoś tam w pierwszej wypowiedzi w wątku pisze, że to TI jest tak samo dobre jak wszystko inne i to kwestia gustu - nie ma lepszych, nie ma gorszych etc (jak pisałem wyżej sprowadzanie temat na manowce i rozmywanie). No jak widzę taką argumentacje to wiem, że nie mamy o czym tu rozmawiać. I tu płynnie można przejść już do pkt. 2 Wogóle jestem zdania, że w takim przedziale do 10 tys. zl za (ampli + 2 kolumny przednie), to możnaby złożyć ze 4 do 6 zestawów, które by swobodnie robiły 80% sprzedaży i uwaga: to by były dobre jak na tę cenę, uniwersalne zestawy. No tylko nikomu na tym nie zależy, bo branża musi jakoś zagonić klienta do sklepu, żeby to ona mu sprzedała, a nie internet (chociaz mysle, ze taki q21 czy top, to jak na każdym rynku finalnie robią 80% sprzedaży ampli czy kolumn na doslownie kilku SKUsach - inaczej nie da się zarządzać masową sprzedażą). Ad. 2 Nie obraziłem się - zamknięcie wynika wprost z wniosku z pkt. 1. Skoro nie ma chętnych do dyskusji to trzeba temat zamknąć. Ad.3 To ciekawy wątek. Tak jak pisałem - osobiście uważam, że ze względu na niszowość tego rynku nikt z dużych graczy się jeszcze "na poważnie" nie zajął jego "zagarnięciem" (Samsung tam poskupował różne marki i pewnie właśnie jakiś koreańczyk o tym myśli, a oni są w tym całkiem sprawni), ale niechybnie to nastąpi, bo marże tu generowane są po prostu nieracjonalne - pokazują to obecnie ceny sprzętu typu Wiim, Fosi etc. Tego kiedyś nie było, a wg mnie będzie coraz więcej. Jak obecni liderzy tego rynku sami się nie ogarną i nie zrobią sami "rewolucji" to chińczycy/koreańczycy zrobią to za nich. Widziałem to już na kilku rynkach i ten jest po prostu gdzieś tam dalej w kolejce, bo wolumeny nie są gigantyczne (chińczycy zaczynają od tych rynków z większą skalą). Może być też jakaś rewolucja czyli nie wiem - okaże się że dzięki Dirac 10 i wykonaniu kolumn wg określonej specyfikacji polecanej w Dirac 10 każdy sprzęt brzmi dla 95% ludzkości tak samo. I wtedy też cały rynek się zmieni, kto inny będzie dyktował warunki i ceny (proszę się nie czepiać tego Dirac 10 - nie wiem co może być tą rewolucją - to tylko przykład). Koniec końców ja lubię patrzeć na rynki w skali makro i taka dyskusja wg mnie mogłaby być ciekawa - coś w stylu Quo Vadis rynku audio Przepraszam jeśli kogoś uraziłem - nie był to mój cel. Miłego!
    • Cześć miałem Roksan blak więc coś mogę skrobnąć  Fajny wzmak, grał u mnie z kilkoma dakami ale najdłużej z Schiit Bifrost 2/64, super przestrzeń, dociążenie, holografia. One te 4-5 lat temu nowe chodziły po 8k (przed Brexitem?), więc negocjuj, bo używki teraz sprzedawane spokojnie pójdą za 7k (chociaz powinny za wiele mniej, no ale obecna robi swoje), ja za tyle swojego kupiłem i po paru miesiącach za tyle samo sprzedałem. Za taką kasę to warto sprawdzić. Tylko u mnie wszystko to przeszłość bo wbił Lyngdorf TDAI-1120, i to jakby zdjąć kotarę z tych wszystkich wzmaków, daków, kabelków - może po prostu nie trafiłem wcześnie w połączenie ale już mnie to szczerze zaczęło męczyć. Wiem, że wymiany sprzętowe to kwintesencja naszego hobby, nie namawiam na zmianę podejścia aż tak, ale może spróbuj wypożyczyć i też się przekonasz do tego malucha. Do wyjęcia nowy za 8k, gra sam w sobie bardzo przejrzyście (jak dla mnie oczywiście) ale w bonusie masz chyba najlepsze DSP na swiecie czyli RoomPerfect, u mnie po kalibracji w dość trudnym akustycznie salonie (brak jakichś profesjonalnych ustrojów) stwierdzam, że dopiero teraz dopiero zacząłem "słyszeć" muzykę, ten system z każdych kolumn wyciągnie ich sedno. Nie mówiąc już o tym, ze chyba rachunki za prąd mi spadły...
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...