Skocz do zawartości

lysyrafal

Uczestnik
 • Zawartość

  3 370
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez lysyrafal

 1. Pylon Audio Pearl Monitor Pylon Audio Opal Monitor
 2. Bardziej chodziło mi o to, czy są to przewody czysto miedziane lub z dodatkiem srebra? Co to długości przewodów, preferuję takie same długości, aczkolwiek w w/w systemie nie będzie to miało aż takiego wielkiego znaczenia.
 3. Zwrot kolumn lub wymiana na inne, skoro ich brzmienie wkurza zamiast cieszyć. Dodatkowym elementem toru, który może pogarszać sprawę są przewody głośnikowe.
 4. Supra Classic 2.5mm² Supra Classic 4.0mm²
 5. Tak, jesteśmy zainteresowani opinią porównawczą z w/w wzmacniaczami tudzież amplitunerami. Czy temu wzmacniaczowi na dolnej półce nie jest czasem, aby za ciepło?
 6. Podejrzewam, że i tak, wcześniej czy później, autor zmieni kolumny, właśnie ze względu na wielkość pomieszczenia. Wtedy problemem będzie wzmacniacz.
 7. Przykłady wzmacniaczy do odsłuchu: Exposure 1010 Vincent SV-400 Ceny warto negocjować, choć wiem, iż to i tak dużo więcej od zakładanego budżetu.
 8. Przecież kolumny autor wątku już ma i prosi o dobór wzmacniacza do nich. Trzeba zweryfikować swoje wymagania, aby to w miarę poprawnie grało, a ceny poszły niestety bardzo mocno w górę.
 9. Rozumiem, że to tajemnica i nie uronisz rąbka tajemnicy, co to za CD? Testowałeś jakieś inne sprzęty marki AVM lub masz na stanie?
 10. Podaj budżet na ten cel? Nowy czy używany?
 11. No tak, masz rację, ASR jako wyznacznik wyboru sprzętu. Świat schodzi na psy niestety.
 12. Kiedyś kupiłem nowe kolumny i brzmienie ich podobało mi się bardziej na początku niż po ich wygrzaniu. Jak dziecko dosłownie, a już raz miałeś okazję kogoś sprawdzić i podkuliłeś ogon!
 13. No właśnie w pomiarach wypada całkiem dobrze, a jak gra, to się okaże. https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/3433-ra-1592-mkii
 14. Ciekawy test i pewnie wielu osobom pomoże, a na pewno nie będą lekceważyć tego elementu toru. Warto zrobić osobny temat w odpowiednim dziale tzn. Nasze Testy.
 15. @TomekN Czytamy ze zrozumieniem i więcej trenować pamięć. Poczekamy, zobaczymy, co jeszcze mądrego napisze.
 16. Jest za dużo zmiennych, aby Ci ktoś powiedział, jak to będzie grało w Twoich warunkach akustycznych. Vincent da na pewno więcej basu, zaś Arcam będzie go lepiej kontrolować.
 17. Z poniższego tekstu wyczytałem: https://www.hfc.com.pl/news/5184,yamaha-r-n2000a-i-ns-2000a.html
 18. Jestem bardo ciekawy, ile sobie będą liczyć za ten amplituner. Dostępność w sklepach to czwarty kwartał tego roku.
 19. Mógłbyś się naprawdę zdziwić, że wygrzewanie czasami może popsuć brzmienie. Mówisz i masz: WYGRZEWANIE KOLUMN GŁOŚNIKOWYCH Wygrzewanie kolumn głośnikowych polega na doprowadzeniu ich do optymalnej sprawności i optymalnych parametrów mierzalnych i dźwiękowych. W pewnym przybliżeniu można ją przyrównać do docierania samochodu. W czasie wygrzewania elementy mechaniczne i głośników uzyskują bowiem swoje docelowe własności, a elementy elektryczne - swoje. Dla przykładu - gumowe zawieszenie górne i materiałowe dolne uzyskują odpowiednią sprężystość, a druty doprowadzające sygnał do cewki odpowiednią giętkość. Poprawi się również centrowanie cewki w szczelinie magnetycznej. Elementy elektryczne wygrzewa się po to, aby np. uformować kondensatory, ustalić strukturę krystaliczną przewodników itp. Wszystko to potrzebne jest po to, aby kolumny pracowały w optymalnych warunkach. Wygrzewanie kolumn można przeprowadzić w dwojaki sposób - albo za pomocą specjalnych płyt z generowanymi sztucznie sygnałami, przyspieszającymi proces wygrzewania lub zwyczajnie grając muzykę. W obydwu przypadkach ważne jest, że dźwięk nie powinien być zbyt głośny, nie powinien przekraczać parametrów znamionowych głośnika. Chodzi zarówno o zwykłą moc maksymalną, ale też o zniekształcenia, z jaką jest podawana. Moc maksymalna głośników opisuje bowiem moc niezniekształconą. Dla przykładu - jeśli kolumny charakteryzują się moc maksymalną 120 W, to wystarczy nawet kilka watów zniekształconego sygnału, żeby spalić któryś z głośników (najczęściej wysokotonowy). Dotyczy to także stosowania regulatorów barwy dźwięku. Przy mocnym odkręceniu regulacji basów lub wysokich tonów wystarczy stosunkowo niegłośne granie, żeby zniszczyć głośniki. Dlatego z regulatorów barwy dźwięku należy korzystać z umiarem !!! Wygrzewanie kolumn zajmuje od 50 do nawet 700 godzin - w zależności od użytych przetworników i elementów elektronicznych. Większość producentów informuje o czasie potrzebnym do wygrzania, Jeśli jednak takiej informacji nie znajdziemy najbezpieczniej przyjąć, że to ok. 250 godzin. Po tym czasie kolumna osiąga pełnię swoich możliwości i jej dźwięk zmienia się wraz z upływem czasu w bardzo nieznaczny sposób. W czasie wygrzewania zmiany dźwięku mogą być jednak bardzo duże - możemy dostać albo znacznie więcej, albo znacznie mniej basu itp. Niezależnie od wszystkiego, aby cieszyć się przez długi czas nowo zakupionymi głośnikami należy uważać z pokrętłem głosu i regulacją barwy dźwięku !!! Należy także zadbać o możliwie mało zniekształcony sygnał wejściowy !!! Pozdrawiamy Audio Center Poland
 20. Na pierwszej stronie tego wątku pisałem właśnie o końcówce mocy. Tym to się akurat nie przejmuj i możesz mieć coś, co przewyższa zalecaną moc, a ja mam dwa razy więcej niż zaleca producent do moich kolumn.
 21. To są dane papierowe i w rzeczywistości impedancja kolumn pewnie jest niższa. Sam amplituner daje możliwość podłączenia kolumn o niskiej impedancji.
 22. Dlatego warto je też zestawiać z innymi kolumnami, niż tylko to co oferuje Top Hi-Fi. Niższe modele owszem, wyższe już niekoniecznie.
 23. Sebastian tu masz odpowiedź na Twoje pytanie, które zostało udzielone jeszcze w klubie MA: Pożyczyłem do domu po wizycie w kilku salonach najpierw Naima XS3 z Goldami 100, później Caspiana M2.
 24. https://www.q21.pl/polk-audio-rti-a5-czarny-outlet.html https://www.q21.pl/audiosymptom-i6-black-copper-outlet.html
×
×
 • Utwórz nowe...