Skocz do zawartości

steff

Uczestnik
 • Zawartość

  219
 • Dołączył

 • Ostatnio

O steff

 • Ranga
  Sympatyk

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Dolnośląskie

Ostatnio na profilu byli

917 wyświetleń profilu
 1. No tak, diabeł tkwi w szczegółach... mój błąd.
 2. Jakby co... Roon Labs wprowadził nową formę opłaty: 9,99 $ / mies.
 3. Roon - czy warto... trudne pytanie, równie dobrze można zapytać się o sens zakupu samego sprzętu audio - czy warto? Jeżeli o mnie chodzi, jak najbardziej tak. Roon’a posmakowałem w czerwcu tego roku i co tu dużo mówić spodobał mi się na tyle, że jeszcze przed końcem okresu testowego wykupiłem licencję bezterminową (był to dobry pomysł, ponieważ dzisiejszej ceny raczej bym nie zaakceptował). Pomyślałem sobie tak, skoro wydajemy niemałe pieniądze na kolumny, wzmacniacze, kable itp. dlaczego na tej samej zasadzie nie potraktować oprogramowania, więc potraktowałem. Co mogę powiedzieć po blisko półrocznym okresie intensywnego użytkowania - po początkowym szaleństwie i buszowaniu w ustawieniach (filtry EQ, upsampling do DSD itp.) zauważyłem, że największe znaczenie dla jakości dźwięku ma realizacja nagrania, kiepskiej płyty nie poprawisz w żaden sposób, dobra obroni się na ustawieniach domyślnych. I dlatego z przyjemnością słucham obecnie na ustawieniach domyślnych, bez DSP i pozostałych ulepszeń.
 4. Właśnie ukazał się nowy Roon 1.7 - o zmianach (a jest ich całkiem sporo) można sobie poczytać choćby tutaj: https://community.roonlabs.com/t/roon-1-7-is-live/84126, pierwsze wrażenia całkiem pozytywne więc zapowiada się ciekawie. Niestety jest też gorsza wiadomość, nowa cena bezterminowego dostępu do usługi wzrosła z 499,- do... 699,- USD
 5. Zerknij do bloga Archimago... http://archimago.blogspot.com/2019/08/measurements-dragonflies-audioquest.html
 6. Np. do DSD może być?... KORG DS-DAC 10R zgrywa winyle do DSD, po za tym pod Win/Mac OS działa jak (prawie) zwykły DAC. Koszt przetwornika: 1.000zł (JP) <~> 2.500zł (PL, niestety...) http://hd-opinie.pl/28631,audio,recenzja-korga-ds-dac-10r-czesc-1-2-aktualizacja-nagrywanie.html
 7. Ethan Winer sugeruje aby wykonać kilka niezależnych pomiarów, oddzielnie dla każdego kanału (L/R) oraz wspólnie dla obu, ale dla dźwięku w trybie MONO. Swoją drogą, wg instrukcji ze strony REW nawet połączenie w trybie MONO występuje jako opcja.
 8. Dziękuję za informację, co prawda po ponad rocznej znajomości z TIDAL Hi-Fi przeszedłem w kwietniu na Deezer Hi-Fi (cena ta sama)... ale nawet dla celów porównawczych skorzystam z tej okazji. Wydaje się, że jak dla osoby nie korzystającej z MQA oba serwisy powinny oferować identycznie brzmiącą muzykę w formacie FLAC 16/44,1 kHz ale... Deezer (po wyłączeniu opcji "wyrównaj głośność") wydaje się w moich warunkach bardziej melodyjnym niż TIDAL (brzmi jakby z nieprzyjemnie podbitym basem).
 9. Zgadza się, całą robotę zrobi Twój zewnętrzny DAC.
 10. Nie widziałem, ale słuchałem. W sieci można znaleźć sporo pozytywnych opinii o tym urządzeniu więc zrodził się u mnie taki zamysł, coby w miejsce laptopa (Win 10) + DAC pokusić się o Node 2i. Zamówiłem, zaktualizowałem i... po jednym dniu odesłałem skąd przyszedł. Mój "maluch" tzn. KORG 100m (600,00 zł) wyraźnie obronił swoją pozycję.
 11. Cena niepoważna (cokolwiek by to miało robić), niemniej jednak warto zauważyć że w opisie produktu nie figuruje słowo "processor", a "precessor".
 12. Porozmawiaj z @Marr (AU-α 907MR) o kolumnach T+A Criterion TCI
 13. Oczywiście, co wcale nie oznacza że w tamtym czasie muzyka była czarno-biała, a ludzie mieli tylko jedno ucho... Chciałbym przez to powiedzieć tylko tyle, że porządnie skonstruowany sprzęt audio starzeje się w innym tempie niż pozostała elektronika użytkowa z tamtych lat (np. TV, telefony czy komputery).
 14. Nie posiadam nadających się do bezpośredniego porównania plików DSD oraz tych samych wydanych na płytach CD (liczę że KORG DS DAC 10R rozwiąże ten problem… ale to za kilka miesięcy). 100m używam głównie do Tidala HiFi (PC pod Win10). Odtwarzacz CD (a właściwie CD/DVD) który obecnie tutaj gra to również leciwy, ale jeszcze żwawy i cieszący uszy T+A DVD 1230R ( https://www.ta-hifi.de/wp-content/uploads/dvd_1230_r_en.pdf ).
 15. Nie wdając się w szczegóły, Tidal HiFi gra przez niego gorzej od płyt z mojego obecnego CD, za to nie dawno - jak to się mówi "zjadł na śniadanie" Bluesound Node 2i. Nie pomogło MQA i wzorowa funkcjonalność. Za 600 zł naprawdę trudno o coś lepszego. Wymagany komputer/laptop (Win/Mac OS) z zainstalowanym dedykowanym sterownikiem i oprogramowaniem (pełna wersja obsługująca m in. DSD w cenie).
×
×
 • Utwórz nowe...