Skocz do zawartości

steff

Uczestnik
 • Zawartość

  81
 • Dołączył

 • Ostatnio

O steff

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Dolnośląskie
 1. Audirvana Plus na Windows 10

  Audirvana od aplikacji TIDAL czy Spotify różni się integracją z posiadanymi bibliotekami audio (jedna apka do wszystkiego, niby). Foobara 2000 nie znam… natomiast jako użytkownik USB-DAC (Korg) powiem, że TIDAL z Audirvany brzmi u mnie... gorzej niż z dedykowanej aplikacji pod Windows. Tak że, szału nie ma.
 2. Może ktoś już wie, ale dla użytkowników Windows 10 od pewnego czasu dostępna jest Audirvana Plus… Programowy odtwarzacz audio, menadżer bibliotek zintegrowany z usługami strumieniowymi (TIDAL, Qobuz) dekodujący większość popularnych formatów plików audio (WAW, FLAC, Apple Lossless, MP3) oraz MQA i DSD. Program płatny (64 Euro) z 15 dniową, w pełni funkcjonalną bezpłatną wersją testową.
 3. Swoja drogą, wyraźną poprawę jakości dźwięku w opisywanych warunkach (telefon lub komputer/tablet, słuchawki) za ~ 850 zł zapewni ifi iDSD LE .
 4. No niestety, nie wyznaczają. Obecnie mam w domu dwie pary kolumn z TL (T+A Criterion TAL130 oraz T+A Criterion TCI3R) i... grają totalnie różnie. Inne przetworniki, zwrotnice jak również różne konstrukcje i materiał samej skrzynki robią swoje.
 5. Zestaw stereo na początek

  To przecież standard kształtujący obiegowe opinie w sieci. Stu zadowolonych będzie siedziało cicho (miało działać - działa, więc nie ma o czym mówić) a jeden frustrat wygarnie co mu zalegało na wątrobie i… poszło. W sumie, zachowanie stare jak świat, już tysiące lat temu nieprzypadkowo zapisano w Biblii: Martwa mucha może zepsuć olejek aptekarza (Kazn. 10:1). Więc?… nie krępujmy się (kiedy trzeba) wyrażać swoje zadowolenie.
 6. Teraz widzę, że kształt moich kolumn nie wynika wyłącznie z designerskiej fanaberii… Tylna ścianka ma jedynie 13 cm szerokości (front 24 cm).
 7. Nie jest aż tak drogo... odcinając dwie ostatnie cyfry otrzymasz (w przybliżeniu) wartość w USD.
 8. Kolumny - Quadral Chromium

  Tych konkretnie nie słuchałem, ale generalnie Quadral to "porządna" Niemiecka firma. Słuchałem i mam pozytywne opinie o starszych konstrukcjach (z serii Phonologue oraz Phonologue Gold), ale... kupuj uszami. Skoro uważasz że dźwięk jest dobry, to sprawdź u siebie w domu i po sprawie. Aha, na niemieckojęzycznym forum hifi - wątek klubowy "miłośników marki Quadral" liczy sobie 348 strony. Przyjemnej lektury...
 9. Na dzień dobry wystarczy aby do R-N803D dodano wyjście Pre Amp... i pozamiatane. Ładna pogoda sprzyja innym kosztownym zagrożeniom; wędkarstwo, fotografia, kolarstwo, motocykle, piękne kobiety itp.
 10. Żarty żartami, ale bez takich co to od czasu do czasu „muszą koniecznie coś kupić”, szeroko pojęta Branża wypada na szczaw i mirabelki
 11. Hmm... również chciałem zamknąć się w 4.500,- ale się nie udało . Swoją drogą, na znanym portalu aukcyjnym znajdziesz ponad 1.000 ofert dot. używanych kolumn podstawkowych w cenie nieprzekraczającej 1.200,- zł. Nie jest powiedziane, że nowe za 4.000,- zagrają lepiej od interesującej używki za 1.000,- (para).
 12. Jedyna różnica między chłopcem a mężczyzną, to cena jego zabawek. Ktoś miał rację...
 13. Dzwięk z Pc do amplitunera

  Cześć, ostatnio kupiłem takie maleństwo: http://hifiphilosophy.com/recenzje-ifi-audio-idsd-le-nano/ (~ 650,00 zł). Myślę, że mogło by się Tobie spodobać. Z jednej strony wejście USB, z drugiej wyjście na wzmacniacz (2 x RCA) i po sprawie. Nie ma porównania do tego co wychodziło wcześniej po wyjściu mini jack. Odtwarza prawie wszystko; PCM 44.1 – 384kHz/16-32bit DSD 2.8, 3.1, 5.6, 6.2 MHz/1bit DXD 352.8, 384 kHz/24bit (obsługuje TIDAL w MQA, jakby co...)
 14. Devialet Phantom Gold

  Już kupiłeś, jak wrażenia?...
×