Skocz do zawartości

steff

Uczestnik
 • Zawartość

  215
 • Dołączył

 • Ostatnio

O steff

 • Ranga
  Sympatyk

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Dolnośląskie

Ostatnio na profilu byli

616 wyświetleń profilu
 1. Zerknij do bloga Archimago... http://archimago.blogspot.com/2019/08/measurements-dragonflies-audioquest.html
 2. Np. do DSD może być?... KORG DS-DAC 10R zgrywa winyle do DSD, po za tym pod Win/Mac OS działa jak (prawie) zwykły DAC. Koszt przetwornika: 1.000zł (JP) <~> 2.500zł (PL, niestety...) http://hd-opinie.pl/28631,audio,recenzja-korga-ds-dac-10r-czesc-1-2-aktualizacja-nagrywanie.html
 3. Ethan Winer sugeruje aby wykonać kilka niezależnych pomiarów, oddzielnie dla każdego kanału (L/R) oraz wspólnie dla obu, ale dla dźwięku w trybie MONO. Swoją drogą, wg instrukcji ze strony REW nawet połączenie w trybie MONO występuje jako opcja.
 4. Dziękuję za informację, co prawda po ponad rocznej znajomości z TIDAL Hi-Fi przeszedłem w kwietniu na Deezer Hi-Fi (cena ta sama)... ale nawet dla celów porównawczych skorzystam z tej okazji. Wydaje się, że jak dla osoby nie korzystającej z MQA oba serwisy powinny oferować identycznie brzmiącą muzykę w formacie FLAC 16/44,1 kHz ale... Deezer (po wyłączeniu opcji "wyrównaj głośność") wydaje się w moich warunkach bardziej melodyjnym niż TIDAL (brzmi jakby z nieprzyjemnie podbitym basem).
 5. Zgadza się, całą robotę zrobi Twój zewnętrzny DAC.
 6. Nie widziałem, ale słuchałem. W sieci można znaleźć sporo pozytywnych opinii o tym urządzeniu więc zrodził się u mnie taki zamysł, coby w miejsce laptopa (Win 10) + DAC pokusić się o Node 2i. Zamówiłem, zaktualizowałem i... po jednym dniu odesłałem skąd przyszedł. Mój "maluch" tzn. KORG 100m (600,00 zł) wyraźnie obronił swoją pozycję.
 7. Cena niepoważna (cokolwiek by to miało robić), niemniej jednak warto zauważyć że w opisie produktu nie figuruje słowo "processor", a "precessor".
 8. Porozmawiaj z @Marr (AU-α 907MR) o kolumnach T+A Criterion TCI
 9. Oczywiście, co wcale nie oznacza że w tamtym czasie muzyka była czarno-biała, a ludzie mieli tylko jedno ucho... Chciałbym przez to powiedzieć tylko tyle, że porządnie skonstruowany sprzęt audio starzeje się w innym tempie niż pozostała elektronika użytkowa z tamtych lat (np. TV, telefony czy komputery).
 10. Nie posiadam nadających się do bezpośredniego porównania plików DSD oraz tych samych wydanych na płytach CD (liczę że KORG DS DAC 10R rozwiąże ten problem… ale to za kilka miesięcy). 100m używam głównie do Tidala HiFi (PC pod Win10). Odtwarzacz CD (a właściwie CD/DVD) który obecnie tutaj gra to również leciwy, ale jeszcze żwawy i cieszący uszy T+A DVD 1230R ( https://www.ta-hifi.de/wp-content/uploads/dvd_1230_r_en.pdf ).
 11. Nie wdając się w szczegóły, Tidal HiFi gra przez niego gorzej od płyt z mojego obecnego CD, za to nie dawno - jak to się mówi "zjadł na śniadanie" Bluesound Node 2i. Nie pomogło MQA i wzorowa funkcjonalność. Za 600 zł naprawdę trudno o coś lepszego. Wymagany komputer/laptop (Win/Mac OS) z zainstalowanym dedykowanym sterownikiem i oprogramowaniem (pełna wersja obsługująca m in. DSD w cenie).
 12. No właśnie... Jak to się dzieje, że amatorom (cokolwiek by to znaczyć miało) jakimi mimo wszystko jesteśmy, materiałoznawstwo przypudrowane ezoteryką, pomaga usłyszeć niuanse warte wydania mniej lub bardziej grubych tysięcy PLN. Kiedy tymczasem... - proszę bardzo, konkret: zawodowi skrzypkowie, soliści mają problem z odróżnieniem dźwięku skrzypiec (Stradivarius, Guarneri) za ciężkie miliony USD od tych wydawanych przez tanie, współczesne instrumenty. https://www.pnas.org/content/111/20/7224 https://www.sciencemag.org/news/2014/04/elite-violinists-fail-distinguish-legendary-violins-modern-fiddles https://youtu.be/OHXOPjI9l0I
 13. Widzisz, nie tak dawno temu kolega @MariuszZ wątpił w możliwą do wymyślenia teorię związaną z audiofilskim powietrzem, a Ty już zdążyłeś podbudować założenia (audiofilskimi, mam nadzieję) fochami...
 14. Powietrze audiofilskie to moim zdaniem nieodkryta jeszcze nisza rynkowa w segmencie HiEnd. Wbrew pozorom o teorię tutaj najprościej - wiadomym jest, że prędkość rozchodzenia się dźwięku zależy od gęstości ośrodka w którym się on rozchodzi. Gęstość (w przypadku powietrza) zależy bezpośrednio od temperatury i ciśnienia oraz liczby molowej. Wbrew pozorom zmiany mogą być dosyć spore, ponieważ rozpatrując samą tylko zmianę temperatury otoczenia, otrzymujemy wymierne zmiany prędkości, o ok. 5 m/s na 10°C (w przybliżeniu V= [ 331,5 + (0,6 *@) gdzie: V - prędkość dźwięku, @ - temperatura w stopniach Celsjusza Czy będą to zmiany słyszalne, tego nie wiem ale biorąc pod uwagę kreatywność producentów oraz otwartość środowiska audiofilskiego na nowości… zapewne znajdą się i słyszący temperaturę
 15. steff

  Yamaha RN803d

  Swojego czasu na naszym forum omawiany był podobny problem z Tidalem, ustępował po zmianie DNS routera na Googlowskie (8.8.8.8 oraz 8.8.4.4.). Próbowałeś?
×
×
 • Utwórz nowe...