Skocz do zawartości

Stream

Uczestnik
 • Zawartość

  17
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Stream

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  lubuskie

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Trudno jest mi określić powierzchnię, bo to pokój ze skosami (poddasze) o nieregularnym kształcie. Wydaje mi się, że może to być ok. 15 m2. Pokój słabo umeblowany, kolumny stały ok. 60 cm od tylnej ściany. Też obawiałem się zbyt dużego basu, ale generalnie było ok może właśnie dzięki Maranzowi, który nie gra potężnym basem. Oczywiście były nagrania, w których ilość basu była zbyt duża, ale to kwestia podbicia tego pasma w realizacji. Jeśli masz możliwość to odsłuchaj Maranza u siebie. Myślę, że Twoje dość mocno umeblowane 12m2 może być wielkością graniczną dla Zensorów dlatego warto odsłuchać?
 2. Zensory 3 to fajne kolumny, które rzeczywiście potrafią zaskoczyć ilością basu. U mnie bardzo dobrze zgrały się z Marantzem PM 6005. Zresztą taka konfiguracja była często polecana i przynajmniej u mnie świetnie się sprawdziła. Pamiętaj, że źle grający bas to często wina ustawienia lub akustyki ale myślę, że w Twoim przypadku problemem może być rzeczywiście charakter brzmienia Denona. P.S. Obecnie mam inny zestaw, ale Zensorów i Maranza się nie pozbyłem. To niezły budżetowy komplet, który po paru miesiącach leżakowania w kartonach zamierzam przywrócić do życia?
 3. U mnie wszystko zaczęło się od radia Ślązak i magnetofonu ZK 120T, które spięte ze sobą grały prawie jak stereo ?. A pierwsze stereo to radio Zodiak z kolumnami ZGC 30. Zodiaka po jakimś czasie wymieniłem na Radmora 5412, do którego dołożyłem korektor i "kaseciaka" M 9012. Po wymianie kolumn na Altony 110 nastąpiła "audiofilska" nirwana. W niedużym pokoju w bloku grało to tak, że filiżanki z półek spadały?. W tamtym czasie bardziej dostępny robił się sprzęt z "zachodu" więc sprzedałem "kaseciaka" i kupiłem odtwarzacz cd Sony CDP 490 (mam go do dzisiaj gdzieś w kartonie, chociaż chyba ma uszkodzony laser ale przez sentyment nie chcę go wyrzucać). A później, jak to w życiu, pojawiły się inne priorytety, sprzęt i muzyka przez wiele lat były na dalszym planie. Szczęśliwie wróciłem do tematu parę lat temu...
 4. Drewno, z którego zbudowany jest instrument muzyczny jest jego aktywnym elementem, wpływa na brzmienie, "gra". Gdy czytam, że całkowicie bierny element listwy zasilającej jakim jest obudowa z drewna, jest strojony tak, jak lutnik stroi instrument, to... zwyczajnie tego nie kupuję. To tak jak by kazać lutnikowi zbudować i nastroić szafę, w której muzyk przechowuje skrzypce wierząc, że dzięki temu instrument zagra lepiej.
 5. Właściwym zastosowaniem ekspresu jest parzenie kawy. Chyba każdy producent o tym wie...
 6. Od 19 listopada w sprzedaży nowe kolumny serii Diamond - Diamond 30. https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Company/Pylon-Audio-298515023545504/
 7. Te "niby filtry" EMI/RFI są seryjnie montowane w wielu urządzeniach audio z wyższej półki i są podstawą filtracji zakłóceń z sieci w typowo "audiofilskich" listwach i kondycjonerach.
 8. Arek, ta w zupełności Ci wystarczy: https://www.brennenstuhl.com/pl-PL/produkty/listwy-zasilajace/listwa-zasilajaca-przeciwprzepieciowa-premium-protect-line-60.000a-4-gniazda-3m-h05vv-f-3g1-5-fr Bardzo solidna listwa, dobre zabezpieczenie przepięciowe, filtr EMI/RFI, resetowalny bezpiecznik, porządny kabel zasilający. Są wersje z różną ilością gniazd.
 9. Sorry Kuba, ale teoria "długiej drogi" ma niewiele wspólnego z teraźniejszością. Dawno minęły czasy, gdy czeladnik kilka lat zamiatał warsztat, zanim mistrz pozwolił mu spróbować swoich sił przy maszynie. Dostępność wiedzy i technologii powoduje, że pojawia wiele "debiutanckich" produktów (nie tylko w branży audio), które potrafią zaszokować nie tylko jakością ale też innowacyjnością. Weźmy chociażby różne start-upy, w których nikt nie wymaga "długiej drogi" i wielu lat zamiatania warsztatu ? . Pylon robi dobrą robotę. Udało się wykroić kawałek rynku kolumn niższej i średniej klasy i zdobyć wielu zwolenników. Rynek w tym sektorze jest tak wielki, że każdy znajdzie coś dla siebie a dorabianie Pylonowi jakichś teorii spiskowych to całkiem niepotrzebna demagogia.
 10. Gdy szukałem kolumn mniej więcej w cenie i rozmiarach D 25, pracownik q21 zapewnił mnie, że Pylony to zdecydowanie najlepszy wybór. O KEFach nawet nie wspomniał...
 11. Ja w założonym budżecie osiągnąłem to, czego oczekiwałem. Wiadomo, że zawsze można coś zmienić czy poprawić lecz każdy krok do przodu a nawet w bok to niestety wydatki a priorytety rodzinne są inne... Ostatnio poprawiłem tylko akustykę pomieszczenia i jestem zaszokowany poprawą brzmienia. Warto się tym zająć, bo efekty są zaskakujące. Teraz tylko muzyka a ewentualne zmiany w systemie pojawią się po trafieniu szóstki w lotto?
 12. Jarrro, Pacuła pisze, że D25 pokazują coś "z siebie" jedynie w zakresie średniego basu i to akurat wymienia jako zaletę. Co ciekawe chwali też różnicowanie nagrań....Z kolei konkluzja recenzji z Audio brzmi: "Całe brzmienie jest świeże, żywe, barwne i swobodne, pozostając w granicach dobrego zrównoważenia i przejrzystości, tylko z niewielkimi odchyłkami od neutralności." Ale mniejsza o to. Myślę, że Twoje oczekiwania po prostu przerosły możliwości tych kolumn. To w sumie budżetowe kolumny, mające słabości i ograniczenia i wymagające pójścia na pewne kompromisy. Nawet dużo droższe kolumny o budowie D25 z różnych względów (chociażby wielkość przetworników) nie zrobią Ci w domu takiego spektaklu, jak koncert na żywo ? Ważne są Twoje odczucia i zadowolenie więc jeśli KEFy dają więcej radochy to je bierz. Życzę sukcesu w skompletowaniu sprzętu, choć podejrzewam, że Twoja droga do nirwany (tej audiofilskiej) dopiero się zaczyna?
 13. Podaj w takim razie link do wiarygodnej, według Ciebie recenzji, w której napisano, że Diamondy 25 "dodają dużo od siebie". Ja takiej oceny nigdzie nie znalazłem.
 14. Zawsze te samodzielnie zrobione brzmią najlepiej... Nawet gdyby były z drutu wyciągniętego z siatki ogrodzeniowej.
×
×
 • Utwórz nowe...