Skocz do zawartości

Stream

Uczestnik
 • Zawartość

  27
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Stream

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  lubuskie

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Stream

  KEF R3 - test

  Tak. Dokładnie to. Jakaś polska firma produkuje z tego panele akustyczne. Widziałem na zdjęciach z ubiegłorocznego Audio Video Show.
 2. Stream

  KEF R3 - test

  Płyty z korka ekspandowanego. Są różne grubości chyba nawet 10cm. Widziałem ten rodzaj korka użyty w panelach akustycznych chociaż mi chodziło przede wszystkim o tłumienie drgań. Sprawdził się idealnie. Została mi jedna płyta więc zrobiłem z niej super audiofilską podstawkę antywibracyjną pod sprzęt😀. Gdybym chciał takie sprzedawać, to poniżej 10000 PLN za sztukę bym nie zszedł😀 P.S. Z tą podstawką trochę sobie żartuję co nie zmienia faktu, że redukcja wibracji jest ewidentna.
 3. Stream

  KEF R3 - test

  Diamond 25. Wzmacniacz "gorszy": najpierw Marantz pm6005, potem Creek evolution 50a, wzmacniacz "lepszy" Creek evolution 100a. Poddasze ze skosem o mocno nieregularnych kształtach, "po podłodze' ok. 23 m2 lecz ze względu na skosy kubatura trudna do oszacowania. Myślę, że taka jak w pomieszczeniu ok.15-16m2. Poprawa akustyki to wyklejenie ściany kolankowej korkiem o grubości 3cm. Za ścianką była pusta przestrzeń, co powodowało wzbudzanie się płyty GK i problemy z basem.
 4. Stream

  KEF R3 - test

  Ze wzmacniaczem, który miałem wcześniej ("gorszym") pojawiały się problemy w zakresie basu. Po poprawie akustyki pomieszczenia było dużo lepiej lecz mimo to odnosiłem wrażenie, że w niektórych nagraniach bas jest słabo "zszyty" z resztą pasma, nie wybrzmiewa "do końca" a na średnicy pojawia się lekka kompresja. Uważałem, że po prostu odpowiadają za to ograniczenia konstrukcyjne i już. Po zmianie wzmacniacza na "lepszy" przeżyłem szok (no, może przesadzam, ale zaskoczenie było niesamowite). Przede wszystkim nastąpiła kapitalna spójność brzmienia. Bas się "otworzył" i nareszcie zaczął stanowić podstawę, fundament nagrania. Poza tym jest pięknie rozciągnięty, bardzo sugestywny. Zniknęła kompresja na średnicy. Separacja instrumentów jest zdecydowanie lepsza, podobnie jak szerokość sceny. Generalnie brzmienie jest bardziej swobodne, "napowietrzone". Tak ja odbieram te zmiany i jestem zaskoczony, że aż tyle udało się wycisnąć z Diamondów. To naprawdę kolumny z dużym potencjałem i u mnie sprawdzają się na 100%. Jeśli masz możliwość sprawdzenia ich z innym wzmakiem to warto spróbować.
 5. Stream

  KEF R3 - test

  Kraft, przecież wiadomo, że wybierzesz to co TOBIE będzie najlepiej odpowiadało. Mam Diamondy i przekonałem się "nausznie" jak użycie "lepszego" wzmacniacza wpłynęło na brzmienie tych kolumn. Stąd moje sugestie.
 6. Stream

  KEF R3 - test

  Istotne jest to, w jakim zestawieniu uda się uzyskać maksimum z poszczególnych elementów systemu. Myślę, że przy "lepszej" amplifikacji można wycisnąć więcej z Diamondów. Co nie zmienia faktu, że system Marantz + inne kolumny też może osiągnąć swoje wyżyny😀
 7. Stream

  KEF R3 - test

  Tylko sugeruję alternatywne rozwiązanie. Gdybyś miał taką możliwość, warto sprawdzić. A swoją drogą - śledzę wątek i kibicuję w wyborze kolumn. Powodzenia,
 8. Stream

  KEF R3 - test

  Kraft, próbowałeś napędzić swoje Diamondy umownie "lepszym" (mocniejszym/bardziej wydajnym) wzmacniaczem? Może okazać się, że zamiast innych kolumn warto będzie przetestować kilka wzmacniaczy😀
 9. Stream

  KEF R3 - test

  Kraft, Twój wzmacniacz to PM8005, tak jak w opisie Twojego sprzętu?
 10. Trudno jest mi określić powierzchnię, bo to pokój ze skosami (poddasze) o nieregularnym kształcie. Wydaje mi się, że może to być ok. 15 m2. Pokój słabo umeblowany, kolumny stały ok. 60 cm od tylnej ściany. Też obawiałem się zbyt dużego basu, ale generalnie było ok może właśnie dzięki Maranzowi, który nie gra potężnym basem. Oczywiście były nagrania, w których ilość basu była zbyt duża, ale to kwestia podbicia tego pasma w realizacji. Jeśli masz możliwość to odsłuchaj Maranza u siebie. Myślę, że Twoje dość mocno umeblowane 12m2 może być wielkością graniczną dla Zensorów dlatego warto odsłuchać?
 11. Zensory 3 to fajne kolumny, które rzeczywiście potrafią zaskoczyć ilością basu. U mnie bardzo dobrze zgrały się z Marantzem PM 6005. Zresztą taka konfiguracja była często polecana i przynajmniej u mnie świetnie się sprawdziła. Pamiętaj, że źle grający bas to często wina ustawienia lub akustyki ale myślę, że w Twoim przypadku problemem może być rzeczywiście charakter brzmienia Denona. P.S. Obecnie mam inny zestaw, ale Zensorów i Maranza się nie pozbyłem. To niezły budżetowy komplet, który po paru miesiącach leżakowania w kartonach zamierzam przywrócić do życia?
 12. U mnie wszystko zaczęło się od radia Ślązak i magnetofonu ZK 120T, które spięte ze sobą grały prawie jak stereo ?. A pierwsze stereo to radio Zodiak z kolumnami ZGC 30. Zodiaka po jakimś czasie wymieniłem na Radmora 5412, do którego dołożyłem korektor i "kaseciaka" M 9012. Po wymianie kolumn na Altony 110 nastąpiła "audiofilska" nirwana. W niedużym pokoju w bloku grało to tak, że filiżanki z półek spadały?. W tamtym czasie bardziej dostępny robił się sprzęt z "zachodu" więc sprzedałem "kaseciaka" i kupiłem odtwarzacz cd Sony CDP 490 (mam go do dzisiaj gdzieś w kartonie, chociaż chyba ma uszkodzony laser ale przez sentyment nie chcę go wyrzucać). A później, jak to w życiu, pojawiły się inne priorytety, sprzęt i muzyka przez wiele lat były na dalszym planie. Szczęśliwie wróciłem do tematu parę lat temu...
 13. Drewno, z którego zbudowany jest instrument muzyczny jest jego aktywnym elementem, wpływa na brzmienie, "gra". Gdy czytam, że całkowicie bierny element listwy zasilającej jakim jest obudowa z drewna, jest strojony tak, jak lutnik stroi instrument, to... zwyczajnie tego nie kupuję. To tak jak by kazać lutnikowi zbudować i nastroić szafę, w której muzyk przechowuje skrzypce wierząc, że dzięki temu instrument zagra lepiej.
×
×
 • Utwórz nowe...