Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
quasinovo

Proszę o informację

Chciałem zapytać czy istnieje możliwość wykorzystania wzmacniacza jako "przedwzmacniacza". Kompletnie się na tym nie znam a mam końcówkę Beat B-300.

Zależy jaki, musi mieć z tyłu gniazda pre-out i wtedy można. Może podaj co to za wzmacniacz masz do tej końcówki.

Zawsze możesz też oddać do przeróbki, sygnał po przedwzmacniaczu da się wyciągnąć nawet jeśli nie ma fabrycznych wyjść. Tylko czy warto tak kombinować...

Właściwie to nie mam żadnego wzmacniacza. Chcialbym ewentualnie coś względnie tanio wykombinować...czy mogę prosić o jakieś sugestie , wiem że końcówka B-300 jest "przednia".

Jeśli nie masz to kup przedwzmacniacz, a nie wzmacniacz zintegrowany, który będzie stał i się marnował. Densen ma fajny preamp do serii Beat, będzie ładnie i firmowo. Ale jeszcze spytam - ile masz na to gotówki i czy masz już odtwarzacz?

No tak ale przedwzmacniacz do B-300 to spory wydatek a ja chciałbym coś w miarę taniego pomijając tu oczywiście efekt. Mimo wszystko w granicach rozsądku.

Musisz nam powiedzieć jaki jest ten zdrowy rozsądek w/g Ciebie, 500zł, 1500zł? Inaczej trudno doradzić.

Moim skromnym zdaniem 500 zł. za przedwzmacniacz do Densena to trochę mało. Może najpierw, o ile masz taka możliwość, podłącz końcówkę do CD-ka z regulowanym wyjściem.
Inna możliwość na już - przeszukaj ogłoszenia - widziałem sam przedwzmacniacze lampowe robione przez zapaleńców w "baardzo" rozsądnych cenach. Może to być ciekawą alternatywą...
Końcówka mocy plus lampowy preamp - pewnikiem zabrzmi miodnie...
Pozdrawiam

Zdecydowanie bierz coś firmowego, żadne samoróby. Za 500zł powinieneś dostać jakiś preamp NAD lub Rotela. Możesz również spróbować z preampem pasywnym.

Pasywkę zrobi Ci każdy elektronik, na próbę czy warto kup potencjometr, kabelki, zlutuj i posłuchaj. Może być tanio i dobrze.

Ten preamp "pasywny" to ciekawa sprawa i zapewne tania. Czy mógłbym
prosić o jakiś namiar na wykonawcę?

Szukaj w dowolnej polskiej firmie zajmującej się robieniem wzmacniaczy, na nadmiar klientów nie narzekają, podejmą zadania. Tylko nie daj sobie wcisnąć jakiś ich własnych najwspanialszych konstrukcji, większość z tych ludzi to szarlataneria i megalomani, jedyna metoda to iść wiedząc dokładnie co się chce. Jeszcze jedno - jak coś takiego kupisz to już z tym zostaniesz do końca dni Twoich albo przedwzmacniacza. Towar niesprzedawalny.

Z gotowców świetne są stare przedwzmacniacze firmy Naim, trzeba wykombinować do nich przejściówki DIN-RCA, ale to niewielki wydatek. Taki preamp mozna kupić za ok. 70-80 funtów, więc dokładając 100zł do Twojego budżetu dasz radę (z przesyłką).

Audiogon jest świetny, tylko ta przesyłka z US icon_sad.gif Naim jest brytyjski, więc wychodzi, że powinno się go szukać na ebay.co.uk - znajdziesz, ale drogo bo tam ich Wielki Naim urósł do rangi legendy. Tańsze są na ebay.de - choć trudniej trafić.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0