Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

39 minut temu, audiowit napisał:

To teoretyk, fantasta, Wójek Dobra Rada.

Pełen szacun.

Też mam projekt od Akustyka. Obudowy zrobione na zlecenie. Nie gra już od kilku lat ale mam je nadal.

Bardzo ciekawy pomysł z kanapkową budową ścianek. Pasek jest jednym z lepszych materiałow gaszacych wibracie. Jedną z pułek na elektronikę tak zrobiłem.

Powodzenia z subbasami.

 

Dzięki, no piasek ma tę zaletę że nieprzesuwa rezonansu tylko go wygasza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rega napisał:

Nie jestem zwolennikiem subów w systemach stereo, ALE jeśli potrzebujesz i Ci to odpowiada to NIC mi do tego. Czy przez to masz dźwięk bardziej naturalny? Śmiem wątpić.

Ja słyszałem jeden dobry sub vombat ze sveda audio. Do muzyki oczywiście. 

Edytowano przez Nie wszystko wiedzący
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rega napisał:

Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem. Moje kolumny zapewniają mi bas lepszy niż niejeden sub.

Też nie mam suba w stereo gdyż 2x18 cali daje odpowiedni bas. Trzeba zrozumieć że suby są dla ludzi którzy kupili za małe kolumny. Jest to jakieś wyjście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, audiowit napisał:

Pewnie sluchaleś Wombata razem z Blipo lub Dapo. Nic w tym dziwnego, ze dobrze to sie zgrało. To dedykowany sub do tych zestawow.

Zgranie zgraniem ale to po prostu dobry sub. Taki rel czy inny velodine to mu może buty czyścić.

3 minuty temu, Rega napisał:

Pewnie tak. Dlatego napisałem, że jeśli potrzebuje i Mu to odpowiada.

Może sobie dokupić drugi i będzie zestaw 3 drożny. Takie to rozwinięcie tematu.

Chociaż ze zdjęcia widać że by się zmieściły większe zestawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, audiowit napisał:

Zgranie to podstawa. Sub to duze wyzwanie i żadko u kogo zagra spójnie i rozszerzy pasmo. W wiekszosci przypadkow tylko spowoduje balagan. To wyższa szkola jazdy. Odradzam w amatorskich zastosowaniach. Lepiej kupić od razu kolumny o szerszym zakresie.

Pełna zgoda. Tylko jakie tu kolumny kupić jak prawie same słupki bez basu na topie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suby to tylko potocznie używane terminy. Za nimi stoją, a raczej w nich znajdują się drivery. A one często różnią się specs. Niektórzy nawet jeszcze je mierzą.
Czasem jest tak, że lepiej/korzystniej jest wyjąć z kolumny driver. Korzystniej dla kilku czynników/powodów. Ja znam trzy takie powody. Dwa techniczne, jeden funkcjonalny. Zapewne jest ich więcej.

Liczy się brzmienie. Ja prawie zawsze zamykam oczy/odsłuch. Nigdy jeszcze nie dane mi było słyszeć dobrego „subbasu” z kolumn. Nie dlatego, że zamykam oczy. I nie dlatego, że jego się już tylko „czuje”. 
 

 

Punkt odniesienia 

Bardzo mi się podoba to powiedzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AudioTube napisał:

Suby to tylko potocznie używane terminy. Za nimi stoją, a raczej w nich znajdują się drivery. A one często różnią się specs. Niektórzy nawet jeszcze je mierzą.
Czasem jest tak, że lepiej/korzystniej jest wyjąć z kolumny driver. Korzystniej dla kilku czynników/powodów. Ja znam trzy takie powody. Dwa techniczne, jeden funkcjonalny. Zapewne jest ich więcej.

Liczy się brzmienie. Ja prawie zawsze zamykam oczy/odsłuch. Nigdy jeszcze nie dane mi było słyszeć dobrego „subbasu” z kolumn. Nie dlatego, że zamykam oczy. I nie dlatego, że jego się już tylko „czuje”. 
 

 

Wystarczą odpowiednio duże głośniki. 15 cali w kolumnie i masz dobry subbas. Bez subwooferów jako osobne paczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

15 cali w kolumnie i masz dobry subbas

Moje źródło ℹ️ mówi tak i nie. 
I tyle z tego rozumiem. Bo dalej to już kilku godzinny wykład i będzie za mało, by wszystkie przypadki omówić. Ktoś jest w stanie bez podstawowej wiedzy to ogarnąć? 
Kolumny można kupić, z wiedzą nie tak łatwo. A doświadczenie jest bezcenne. 

@KrólKiczu w stosownym czasie i po czasie, poproszę i odczucia po zastosowaniu rela.

Nawet jeśli będzie  gorzej, tym bardziej proszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rega napisał:

Ja nie napisałem, że u Kolegi @KrólKiczu to się nie sprawdza i gra źle. Po prostu nie mam przekonania do małych kolumn w zestawieniu z subem. Może własnie jest ok. To Jego system, Jego warunki mieszakniowe, Jego Żona 😉 (WAŻ) i mnie N I C do tego.

Dokładnie.  Dobrze napisane 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...