Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Cytat

Marek
A jak już jesteśmy przy OMAKach, to wspomniany wcześniej egzemplarz z ogłoszenia na AudioStereo pojawił się właśnie na Allegro w aukcji od złotówki (z ceną minimalną)
http://www.allegro.pl/item456351856_omak_triode_class_a.html
Absinth3 - polecam odsłuch - masz blisko do Sosnowca?

Pozdrawiam



Hejka!
mieszkam w Krakowie, więc to całkiem blisko, pech chce, że pracuje przez weekend i bede wolny dopiero w poniedziałek. Chętnie posłuchałbym tego urządzonka- z fotki na allegro- całkiem to zachęcająco wygląda
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek
Właśnie wpadłem na nowy pomysł: nie dziel wątku "newsów", to przynajmniej zainteresowani lampą poczytają trochę o innych rozwiązaniach - z KD, TV itd... icon_mrgreen.gif

Jako ciekawostka - jest do kupienia w Warszawie powystawowy (ale na 2 letniej gwarancji) kombajn Magnata model MC1: lampowy wzmacniacz, z tunerem oraz odtwarzaczem CD/SACD za 2999zł
http://www.allegro.pl/item456023843_magnat...lko_2999zl.html

Pozdrawiam
PS. Po niedzieli pewnie bedziemy mieli już Bartka na Forum - sygnał z sieci jeszcze nie dotarł do Jego domu, a do tego lekkie problemy z jesiennym choróbskiem ... icon_sad.gif Ale będzie lepiej - trzymamy kciuki!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dzisiaj chyba nasze Panie miały dobry dzień icon_cool.gif
Moja poszła na parugodzinny spacer i odpaliłem sobie OMAKa na Rotelu.
I cholera – mimo że grał na podstawkowych EVO 1, to ładnie dawał „czadu” w porównaniu do podłogówek pod tranzystorem ... Przypomniałem sobie przynajmniej jak słychać duet fortepianowy Marka i Wacka z lampą!
No niestety – jutro (wywalczyłem jeszcze jeden dzień!) lampa wraca na zsyłkę do małego pokoju ... icon_sad.gif
Pozdrawiam
PS. Wieczorem słuchanie się skończyło - odpalony TV (w sypialni jest podobno niewygodnie i kobieta wylądowala w salonie - chociaż ja dziś od 6.30 bez problemu oglądałem z łóżka F1 i drugie miejsce Kubicy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz - Grandzie M.!
Możesz mi od teraz mówić zdrobniale "królik" icon_mrgreen.gif
No dobra - nie rób tego, żartowałem ...

A Twoja lampowa propozycja bardzo mi się spodobała - ale moja Królowa głównie to nie słucha niczego ... niż słucha, niezależnie czy to lampa czy tranzystor (właściwie tylko w samochodzie lub jako dodatek do wizji w TV) icon_eek.gif

Ciekawe, kiedy wreszcie będę mógł porządnie posłuchać tej lampy, bo trzeba już chyba wylądować na porządniejszych kablach (chociaż niby nie narzekam na tanie MRSy) i wybrać preamp (co nie znaczy, że zamienię Rotela - jak pojedynek, to pojedynek i trzeba się wykazać).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po tygodniowej przerwie spowodowanej przymusowym leżeniem w łóżku i szpikowaniem się lekarstwami!
Najgorsze w tym wszystkim było to, że prócz codziennej dawki dzienników - przynoszonych przez mojego dzielnego syna - nie miałem kontaktu ze światem icon_sad.gif
W każdym razie jestem i nie ukrywam, że bardzo mi Was brakowało!!!
Ale nie próżnowałem!
Muzyka towarzyszyła mi przez cały czas, a w piątkowy wieczór i noc... W piątkowy wieczór i noc, korzystając z zaproszenia miałem okazję słuchać marzenia każdego audiofila! Systemu kompletnego!
Nie będę przedłużać!
Grały: kolumny B&W Nautilius 801, końcówka mocy Gryphon Antileon, przedwzmacniacz Classe oraz odtwarzacz Wadia 860. Wszystko to spięte bardzo wysokimi kablami Transparenta i stojące w pokoju profesjonalnie zaadaptowanym akustycznie - od sufitu do ścian.
Co mogę napisać o dźwięku?
Jeżeli nasza pasja polega na tym, by odtwarzać muzykę w taki sposób, by czuć się jak podczas występów live - to mogę śmiało napisać, że w tamtym systemie to się bez dwóch zdań udało!
Każda płyta lądująca na tacce Wadii powodowała, że nawet nie trzeba było zamykać oczu, by mieć autentyczne wrażenie bycia wraz z muzykami!
To, co mam w domu, jakkolwiek wysoko bym tego nie oceniał, i wszystkie słuchane dotychczas systemy w porównaniu z tamtym dźwiękiem powodują, że mogę śmiało napisać, że one tylko udają... Lepiej, czy gorzej, ale... po prostu udają!
Czy był to system bez wad?
Hmmm. Odpowiedź nie jest prosta. Jak dla mnie - kwestią dyskusyjną i dotyczącą preferencji było rozmieszczenie muzyków! Moje kolumny grają w taki sposób, że mam wrażenie siedzenia na koncertach z tyłu sali - przy konsoli realizatora dźwięku. Pomiędzy mną a muzykami jest spory dystans.
System, który opisuje dawał wrażenie słuchania muzyków z pierwszego rzędu pod sceną! Wokalista był oddalony dwa, góra trzy metry ode mnie, pozostali muzycy - zgodnie z nagraniem odrobinę z tyłu za wokalistą!
Ale tak, czy siak - wrażenie porażające!!!
Pewnie od tej chwili nigdy nic nie będzie takie same... icon_wink.gif
Zdjęcia też oczywiście będą!
Pozdrawiam
Marku! Gratuluję zakupu! Pozdrawiam ciepło wszystkich!



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek!
Witam wśród żywych i podłączonych icon_razz.gif
A jak Twoje wnioski OMAKowo-monoblokowe? Metaxas czy AVM? Już dotarłeś do końcowych wniosków?

Jakiś czas temu pytałem się o IC pod OMAKi (i nie tylko), możesz coś podpowiedzieć? Nie ukrywam, że bardzo mnie ciągnie do IXOSów i jakiegos tańszego Audioquesta icon_cool.gif

Janusz
Jak mamy świętować - to jeszcze będzie "numeryczna" dziś okazja u Marka

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romanie!
Już się robi!
Co do łączówek - pomiędzy DACiem, a pre jest śmieszny IC sygnowany marką GLD, czyli Gdyńskiego Laboratorium Dźwięku. Preamp z Omakami łączą przewodu Veluma. Co do typu tego interkonektu pomocą może służyć Hybyrd, który zdaje się, że wie, co to za model.
Decyzja zapadła - Metaxas zostaje z monoblokami! Raz się żyje, a, nie rozmawiając w tym miejscu o cenie icon_mrgreen.gif, plusy takiego zestawienia w porówaniu z końcówką i AVMem są nie do przecenienia!
Pozdrawiam ponownie!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się nieśmiało pochwalę

Męczę i rozrzewam nowiuteńkiego pre-gramofonowego Azur 640. Jutro stanie w szranki z Pro-Jectem.
Ja wiem nie będzie to pojedynek tytanów jak u Marka, no ale każdy orze jak może.......

Jak coś już wymęczę i wysłucham to o wynikach niezwłocznie doniosę

Pozdrawiam
Andrzej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!
Po prawdziwie heroicznej walce ze sprzętem oraz oprogramowaniem oświadczam, iż jestem ponownie on-line!
A żeby było śmieszniej - nieocenioną pomocą służył mi w dniu dzisiejszym mój syn, który bez pudła pomógł w skonfigurowaniu połączenia wi-fi w jego laptopie! Tam gdzie starzec nie może, młodzika pośle... icon_mrgreen.gif Skąd on ma taką wiedzę, Łobuz jeden???
Obiecywałem zdjęcia! Voila! Oto i one!
Ps. Gratuluję dobrej zabawy w systemy analogowe! Jak się wykluje u mnie nowa szafka - może i u mnie znajdzie się na stałe miejsce na gramofon???

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda ,tak wytłumiony pokój ,u mnie bez szans,nie przeforsowałbym takiego wystroju Dziś miałem nawet propozycję aby kolumny zamienić na mniejsze. Bo powiedziałem że nie ma miejsca na kominek.Nie wiem dlaczego koleżance małżonce nie wystarcza żar lamp i marzy o jakimś kominku. icon_lol.gif Nie trafiają do niej argumenty że nie ma na niego kasy. icon_cry.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie!
Cóż to za złowróżbna cisza w temacie? Tacyście zasłuchani w muzykę, że nikomu się nie chce napisać niczego nowego? Czy też powinienem powziąć wątpliwość, czy to przypadkiem moja obecność Was tak strasznie onieśmiela, że nic nie piszecie??? icon_wink.gif
Jestem mocno rozczarowany Waszą postawą, choć tuszę, że w tej materii coś się wreszcie zmieni!!!
Mieliśmy przecież wspólnie świętować kolejne millenium - tym razem dotyczące Marka! A tu - Marek kolejny raz zamilkł, jak grób... icon_mrgreen.gif
Oj, źle się dzieje w państwie duńskim...
Pozdrawiam
Bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy!
A u mnie burzy nie było... ciszy też nie, bo parę watów poszło w powietrze i w podłogę icon_lol.gif
Miło (i pracowicie w odsłuchowym sensie) wykorzystałem niedzielę i poniedziałkowe popołudnie, podniosłem temperaturę w pokoju o parę stopni i udało mi się nie podnieść temperatury żonie (czyli ona przeżyła - i ja też przeżyłem).
AE Evo 1 podpięte pod OMAKa z Rotelem i CD Soniaka, a przed rozgrzaniem się piecyka ampli KD SONY pod CD Shanlinga na dość charakterystycznych podłogówkach icon_cool.gif
Z repertuaru - jak zwykle "Marek & Vacek", do tego Basia, FALCO, Klaus Schulze i Alphaville. Może niezbyt ambitnie, ale miało być radośnie... a co - wolno mi icon_razz.gif

Bartek
"Pokoik odsłuchowy" też mi się spodobał - i jego wyposażenie również... Ale podobnie jak u Janusza - nie ma szans na coś takiego u mnie icon_confused.gif

Tomku
Dzięki za info o Velumach - na razie chyba będę musiał zainwestować kwoty zbliżone do Velumów w ciut potężniejszy stolik, więc odpuszczę sobie temat zmiany ICków...

Czy ktoś z Was bawił się ICkami IXOSa serii 10x oraz 100x do lampy???

Pozdrawiam
PS. Mi czasami komputer zastępuje żonę - krótko mówiąc w domu to złodziej czasu icon_mrgreen.gif (ten komputer oczywiście...)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!
Rzeczywiście jesteś KING!
Na dodatek wielce kreatywny! Jeszcze przed chwilą na 7 istniejących kategorii (zakładek) na forum jako właściciel ostatniego postu w 6 kategoriach był "RoRo!
Musisz koniecznie napisać coś w kategorii "Technika lampowa i analogowa", bo Ci moim wpisem statystykę popsułem!!! icon_wink.gif
A teraz już na serio - co spowodowało, że Omaki, zamiast zasilać charakterystyczne z wyglądu podłogówki, grały z AE??? Fanaberia, czy też inne, bardziej konkretne i uzasadnione poczynania Twe były?
Pozdrawiam
PS. w zakładce DIY też mógłbyś się, szacowny Kolego, trochę poudzielać!!! icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek
Znane Ci dobrze podłogówki były podpięte pod Soniaczka, a ponieważ miałem mało czasu (czyli dwa popołudnia...) i zero chęci na zabawę z kablami wziąłem co było pod ręką. Zresztą EVO 1 sprawdzaliśmy już u Marka z PhaSTami oraz moim OMAKiem (jako źródło był ATOLL i Shanling) i całkiem ładnie to grało, więc zafundowałem sobie przypomnienie wspólnych odsłuchów icon_razz.gif
Pozdrawiam
PS. Na Forum totalne lenistwo - jestem zalogowany od 4 godzin i z poczucia obowiązku icon_cool.gif przejechałem się po zaległościach... A w międzyczasie przygotowałem parę fotek (niezbyt porządne - wybaczcie proszę, ale w profilu na Forum mamy mało miejsca icon_cry.gif )

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


Jak widać sprzęt się robi "lekkoprzytyty", z miejscem tak sobie - a całość ujrzała większy pokój tylko chwilowo...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!
Nawet nie mogę skomentować jakości Twoich fotek, bo zdaje się, że jakaś epidemia nastała (tyfus jakowyś???), bowiem dostępne mi prgramu (Opera i Internet Eksplorer) nie wyświetlają powiększonych zdjęć!!!
Zdaje się, że niezbyt dawno już ktos o tym pisał, ale, jak zwykle, nie potrafię znaleźć autora tegoż postu, gdyż nasi ukochani macherzy od silnika Forum, w dlaszym ciągu nie usłuchali błagań nas - maluczkich wnoszących kornie o wprowadzenie funkcji "Pokaż cały temat". Po przewertowaniu kilku najbliższych stron - odpuściłem z lenistwa dalsze poszukiwania!
Jak w pracy mi nie wyświetli będę Cię prosił o maila z fotkami - bo z pewnością warto!
Życząc dobre nocy - pozdrawiam!
Bartek
PS. Z tego, co zauważyłem na miniaturach - na dole stoi prześlicznej urody wzmacniacz! Ciekawe co to za cudo i ciekawe jak gra??? icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek
U mnie (oczywiście po zalogowanu) fotki się otwierają bez problemu...

A jako ciekawostkę powiem, że nie będziemy jednak obchodzili rocznicy sprzedawania niezłego OMAKa Ambassador Number One
http://www.audiostereo.pl/Omak_OMAK_AMBASS...687-4139-2.html
bo w końcu znalazł nabywcę (co nie było dziwne z uwagi na klasę sprzętu i coraz lepszą cenę), no ale osoba sprzedającego (wszyscy lubimy Kraków, ale co do handlarzy z tego miasta są już duuuuże wątpliwości) była mocno .... niepewna.
Oczywiście opinia o OMAKu była bardzo pozytywna icon_razz.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Firefox i zero problemu z fotami. Bartek po prostu zmień przeglądarkę.Zresztą jeśli jesteś przywiązany do innej to nic nie przeszkadza mieć w kompie dwie a nawet trzy .Nie pogryzą się u mnie tak jest zawsze.
Niestety wadą naszego forum jest brak miejsca na fotki ,o wiele przyjemniej przegląda się posty ze zdjęciami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu!
To nie działa - już parę razy wypowiedziałem zaklęcia - raz nawet zakląłem dość głośno zaklęciem, które w pewnym polskim filmie spowodowało nadjechanie windy icon_redface.gif i... nie pomogło!
Jak zaklinanie nie pomoże - poproszę jutro RoRo o zdjęcia bezpośrednio na mą skrzynkę! Takie magiczne zaklęcie - "Proszę" - na RoRo z pewnością podziała!!!
Do jutra!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...