Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Marku
Traktor też ma lampy icon_mrgreen.gif
a w końcu lekkie modyfikacje socjalistycznych haseł są chyba dozwolone w naszych czasach?
O, już wiem: dokonałem lustracji hasła i zaadaptowałem je do nowego ustroju/nowych czasów/bieżącego wątku icon_lol.gif

Pozdrawiam
PS. A mnie jakoś strasznie nosi do zakupu jeszcze jakiegoś "klocka" za nieduże pieniądze: tunera albo preampa...
wiosna idzie (dla niewtajemniczonych - w ciągu ostatnich 24 godzin były w Warszawie 2 potężne zamiecie śnieżne i kilka mniejszych opadów, a w międzyczasie parę razy piękne słońce) czy co? icon_razz.gif
Kota nie mam, to może chcę żonę przetestować - sam nie wiem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku
Ja szóstego (właściwie to siódmego, ale jeden jest niesprawny...) decka sobie raczej nie kupię, szczególnie że połowa leży w szafie icon_rolleyes.gif
Chociaż kto wie (po kolumnach sądząc), znasz mnie już trochę, że jak coś ciekawego nagle pojawi sie w okolicy i na drzewo nie ucieka ...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
Nie będzie źle - Święta i trochę wolnego czasu, a w najgorszym wypadku wygonisz rodzinę na spacer i posłuchać muzyki (lub przestaniesz się przejmowac i założysz słuchawki).
A opisy od Marka i moje to najwcześniej w środę późnym wieczorem, chyba że wcześniej coś Marek napisze o kablach...

Pozdrawiam świątecznie wszystkich Lampowców i nie tylko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem ponownie!
Witajcie!
Od jakiegoś czasu zbieram się, żeby coś sensownego i w miarę wyczerpującego napisać o wtorkowych odsłuchach u Zukzukzuka i jakoś tak nijak mi nie idzie! Przede wszystkim z braku czasu, ale również z lenistwa, do czego się kornie przyznaję!
I byłem przekonany, że dziś mi się uda!
Ale chyba już w tej chwili mogę śmiało napisać, że mi się niestety nie uda...
Nie uda to się z uwagi na fakt, że dzięki życzliwości jednego z naszych kolegów, zagościł u mnie w domu zewnętrzny przetwornik dac!
Na początek został podłączony i się wygrzewa, a ja cokolwiek sensownego napiszę, jak się osłucham, przesłucham i porównam... icon_wink.gif
Dodatkowo byłem zmuszony do wejścia w posiadanie drogą kupna jakiegoś kabelka...
No i w sklepie nieopodal mojego miejsca pracy nabyłem takowy!!!
Wygląda jak "milion dolarów"... icon_mrgreen.gif
No i po dwóch godzinach mogę już coś napisać!
To coś GRA!!!
To, co rzuca się na pierszy rzut oka (ucha) to dokonale rozdzielcza i dźwięczna góra pasma!!! Podoba mi się! Cała reszta też zresztą nie od macochy!
Minusem tego całego ambarasu jest to, że w chwili obecnej cały mój system przypomina bożonarodzeniową choinkę!
Dioda w Omaku świeci na czerwono, w przedwzmacniaczu AVM'a - na zielono, a w dacu - na niebiesko...
I to jak świeci... Pisałem kiedyś po odsłuchach u Adama, że wyświetlacz DVD Samsunga ma jaskrawy niebieski wyświetlacz...
Przy diodzie daca, wyświetlacz ten to mała skromna lampka rowerowa!
Ta cholerna dioda daje po oczach niczym laser!!!
Przypomina mi się, przezabawny i dlatego zapamiętany, tekst z przezytanej wiele lat temu powieści science-fiction: "I błysnął wtedy błękitnym płomieniem plazmacza (...)".
Teks ten, niestety, oddaje w stu procentach wrażenia wzrokowe.
No i jeszcze jeden minus - tylnia ścianka nie posiada oznaczeń kanałów!
Łącząc kable zgodnie z kolorami gniazd połączyłem kanały odwrotnie...
Pozdrawiam wielkanocnie!
Bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek
widzę, że Ty również jesteś niespokojnym duchem. Systematyczne odsłuchy i ciągle coś nowego w systemie. Napisz co to za dac. Ja coraz częściej myślę o zewnętrznym przetworniku, ale niestety po ostatnich zakupach jestem trochę wydrenowany z gotówki a i żona zaczyna krzywo patrzeć na moje kolejne pomysły.
Głupio mi trochę, że wczesniej nic nie napisałem o kabelkach, które odsłuchiwałem, ale jakoś nie mogłem się zebrać "do kupy". Ostatnio pracowałem po 12 godzin i szczerze mówiąc muszę sobie teraz poukładać to wszystko tym bardziej, że odsłuchy przebiegały w dosyć nerwowej atmosferze i dużym pośpiechu.

Nie wiem, czy już pisałem, że w odsłuchach brało udział 5 kabelków IC: MIT AVT-1, Cardas Quadlink, XLO Ultra1, Mogami OXY pure, Linn Silver Int.
Za kabel głośnikowy służył mi MIT Exp1 sp. Sprzęt: Baltlab, CD Atoll 100, Totem Mite.
Celem moim było wybranie takiego kabla, który będzie najlepiej sprawdzał się w tym konkretnym systemie.

Po 3 dniach i kilkugodzinnych odsłuchach wybrałem IC MIT AVT-1. Ciekawostką jest to, że Pan Darek z AudioForte nie był zdziwiony moim wyborem, wręcz przeciwnie przewidział to.
MIT pokazał co potrafi wnieść do tak trudnego systemu. Totemy zagrały z tym kablem jakby były kolumnami z wyższej półki cenowej. Piękna przestrzeń, bas wspaniale kontrolowany, może nie zbyt nisko schodzący, ale przy tak małych kolumienkach i tak był idealnie uporządkowany i nieźle wypełniony, może trochę momentami za bardzo punktowy. Barwna i bogata średnica oraz wysokie wspaniale podkreślone, nie kłujące co niestety miało miejsce przy Mogami i XLO. Na IC Linn i Cardas zawiodłem się. Cardasy wypadły najgorzej. Średnica momentami zlewała się z niskimi tonami, kiepska przestrzeń. Niewiele lepiej zagrał Linn określany jako kabel analogowy. Może w innym systemie sprawdziłby się lepiej.
Niestety nie miałem okazji a raczej czasu aby odsłuchiwać kabelki z monoblokami. Jak znajdę trochę czasu wypożyczę Mogami i XLO aby posłuchać czy sprawdzą się w systemie lampowym.

Uff, coś spłodziłem. Mam nadzieję, że nie wyszedł z tego jakiś bełkot.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócił do nas uśmiechnięty, choć zmęczony, PRAWDZIWY Marek! icon_wink.gif
Dac, który obecnie u mnie gości to DAC NOS TDA 1543 wersja podstawowa!
Tu pozwolę sobie na cytat z wypowiedzi kolegi:
"Dac występuje w 3 wersjach oparty na bazie znanego schematu PD ale na tym się kończy podobieństwo.1 wersja - czysty dac składa się z płyty głównej DACa zasilacz obudowa z osprzętem 2 wersja dochodzi specjalny zasilacz zegar taktujący i w wersji trzeciej najbardziej zaawansowanej dochodzi bufor a'la Mark Levinson".

Sam niewiele więcej wiem, ale mojego Onkyo rozłożył na łopatki icon_smile.gif Im dłużej słucham i im więcej płyt ląduje w kieszeni odtwarzacza tym moje zdziwienie większe! icon_eek.gif
Oj, coś czuję podskórnie, że się z nim nie będę chciał rozstawać!
Niedługo mam urodziny - może żona coś dołoży??? icon_mrgreen.gif
Choć, mimo wszystko, istnieje obawa, że mi dołoży... icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie za napęd służy Onkyo!
Bedę musiał z ciekawości podłączyć starego Marantza 63SE, ale najpierw czeka go wizyta u Pana, który wstawi w nim nowy laser...
A co do brzmienia napiszę tak - na podsumowanie i konkluzję jest absolutnie za wcześnie... niemniej... brzmi bardzo, bardzo obiecująco...
Świetna jest rozdzielczość w całym paśmie, stereofonia znacznie lepsza, dużo więcej dzieje się w obrębie głębokości sceny, dynamika - na piątkę, bas - znacznie bardziej konturowy (uderza jak młot pneumatyczny) i mocniej rozciągnięty, a całość... zdaje się, że znacznie mniej "cyfrowa", gładsza i mniej nerwowa...
To by było tyle z szybkich wrażeń...
Nie zapominajmy, że mój Onkyo, to naprawdę "budżetówka"...
Jestem ciekaw, jak dac wypadnie na tle Ceca i jak zabrzmi po zastosowaniu jednego z lepszych transportów na rynku???
Pozdrawiam
Bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bert ,wreszcie było co poczytać.Tobie tobie Marku za pierwszy opis testu kabli.Mam nadzieję że cena DAC to nie tajemnica i ja się też dowiem.Przyznam się że nigdy nie myślałem o zewnętrznym przetworniku więc nie robiłem sam prób odsłuchowych .możesz coś powiedzieć o samych głośnikowych?W moim jedynym poważnym teście z MIT głośnikowy Terminator przegrał z konkurenscją.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
MIT głośnikowy nie jest łatwym kablem. Akurat w systemie, który wcześniej opisywałem świetnie się sprawdza.
Prawdą jest to co pisze się o kablach głośnikowych MIT, że porządnie wygrzane pokażą swoją klasę. Podobno wygrzewanie Mit-ów trwa około 250 godzin. I czy wieżyc temu, czy nie mogę potwierdzić, że po 5 dniach brzmienie kabla było inne niz na początku. Wiem, że brzmi to nie wiarygodnie, ale jeśli moja zona to zauważyła to coś w tym jest.
Przede wszystkim zdecydowanie poprawiła się kontrola w zakresie niskich tonów.
Nie sprawdzałem jeszcze kabla na systemie lampowym, ale wszystko przede mna, choć intuicyjnie czuje że tam sie niestety nie sprawdzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu!
Już zdradziłem na PW... icon_lol.gif
A kabelek... hi, hi... Nie dość, że wygląda doskonale, to jeszcze był zapakowany w pudełko, które wewnątrz jest wyłożone ślicznie drapowanym złotawym materiałem...
A żeby było jeszcze lepiej, to pudełko to (kartonowe) posiada zamknięcie magnetyczne!!! icon_eek.gif
Jakbym żonie, czy kochance kupował kolię lub naszyjnik z diamentami, to opakowanie od kabelka byłoby naprawdę "na miejscu".
Generalnie - SZOK!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnież ten model (XR) z linii 51 brzmi najlepiej!
No...
Przekonamy się, co rzeczywiście potrafi ten CEC, bo na razie z wszelakich pojedynków raczej wychodził zwycięsko...
Hybyrd!
Nie gniewaj się... icon_biggrin.gif Doskonale pamiętam spotkanie CEC vs. Sony...
Modyfikowany Sony zabrzmiał naprawdę doskonale i "czapki z głów"! Szczególnie w kontekście ceny obu odtwarzaczy!
A co do daca...
Oczywiście nie spodziewam się, że dac zabrzmi lepiej (szczerze? chciałbym, żeby zabrzmiał przynajmniej tak samo dobrze, ale powinieniem raczej wątpić icon_lol.gif )
Janusz!
O brzmieniu kabelka do połączenia cyfrowego nie mogę nic napisać, bo nie mam absolutnie z czym go porównać... No chyba, że wpiąłbym jakiś interkonekt, ale one pewnie nie mają 75 Omów...

Rzeczywiście fajnie dziś się złożyło, że jesteśmy prawie wszyscy razem na forum!
Brakuje m.in. Romana i Tomka - Hybyrda!!! Pozdrowienia Chłopaki! Jesteście z nami! icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...