Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Staramy się z Markiem ożywić Szanowne Towarzystwo zakupami, jak nie czymś większym to przynajmniej jakiś kabelek albo płyta zmieni właściciela i wyleci z nami ze sklepu icon_cool.gif
To znaczy ja się trochę mniej staram, ale też jestem zadowolony (jednak gorzej mi się zrobiło, jak podliczyłem wydatki na płyty z ostatniego półrocza... dobrze że mimo wszystko na sprzęt poszło więcej bo bym się załamał - choć sam nie wiem, dlaczego).

A tak swoją drogą - kto by pomyślał, że Marek będzie miał takie tempo zmian w swoim systemie przy permanentnym braku czasu! Na odsłuchach błyskawicznie potrafi wybrać najwłaściwsze rozwiązanie - tylko czemu to "najwłaściwsze" najmocniej bije po kieszeni?! icon_wink.gif
Na początku temat "Jolki..." rozwijał się dość powoli, a tu tempo rośnie.

Pozdrawiam
PS. Marku - czy wczoraj już po kliku minutach od włączenia PhaSTów (jak tylko uporaliśmy sie z wymianą IC - czyli to mogło byc nawet szybciej) grały już na swoim normalnym poziomie? Czy tylko mi się wydawało, bo nie może być aż tak dobrze icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo
PhaSty rozgrzewają się w tej chwili bardzo szybko, tzn. osiągają swój właściwy poziom gotowości do pracy po kilku minutach. Dokładnie nie mierzyłem czasu, ale podobnie jak u Audoneta. Sądzę, że nie przekracza to 10 minut.

Co do zmian w moich systemach to były one częściowo zaplanowane a częściowo był to splot różnych okoliczności. Teraz przyjdzie kolej na zmianę kabli sygnałowych pomiędzy PhaStami a źródłem czyli Shanlingiem. A ponieważ nie stać mnie na dzień dzisiejszy na Velumy będę szukał czegoś w sensownej i akceptowalnej przez moja żonę cenie.
Mam już wstępnie umówione spotkanie w AudioForte oczywiście z udziałem Romana jako "naczelnego recenzenta". Nie wykluczone, że wypożyczę większą ilość kabli aby dokonać porównawczych odsłuchów na własnym sprzęcie.

A z ciekawostek właśnie po ostatnim pobycie, zresztą wspólnym z Romanem w AudioForte zawitał w domu odtwarzacz francuskiej firmy Atoll CD100.

Audonet
moim skromnym zdaniem nie musimy wcale zmieniać cokolwiek w naszych systemach lampowych aby znaleźć pretekst do wymiany w tym wątku poglądów na inne oczywiście zbliżone do techniki lampowej tematy. Ilość off topic'ów nie jest tutaj aż tak wielka aby zarzucać nam, że stajemy się towarzystwem wzajemnej adoracji.
W jakimś sensie tworzymy pewną "zamkniętą" grupę osób, ale każdy ma prawo, przynajmniej tak mi się wydaje zabierać głos w wątku, który mu odpowiada a ten wątek jest otwarty dla wszystkich uczestników forum.

Zresztą każdy z nas udziela sie na całym forum, czego przykłady mamy na co dzień.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Widzę Ro Ro że jak zwykle wszyscy śpią tylko my buszujemy po forum. Moja Jolka jest rozgrzana już po 10 minutach.Szybciej z klatką chroniącą lampy.Więc ją po tym czasie zdejmuję ,lubię widzieć lampy jak świecą.

Audionet
Planuje pewne zmiany w swoim systemie i od powrotu z nart zachowuje się (w miarę) grzecznie i wcześnie chodzę spać, staram się opuszczać Forum o 23 (a że nie zawsze mi to wychodzi...). W końcu trzeba zacząć zbierać plusy u obywatelki małżonki. To się chyba nazywa planowanie strategiczne? icon_cool.gif

Cytat

Moja Jolka jest rozgrzana już po 10 minutach.Szybciej z klatką chroniącą lampy.Więc ją po tym czasie zdejmuję ,lubię widzieć lampy jak świecą.


Ciesze się, że po wygrzaniu Wasze lampy tak się zachowują icon_cool.gif
Tym bardziej mnie korci...

Cytat

moim skromnym zdaniem nie musimy wcale zmieniać cokolwiek w naszych systemach lampowych aby znaleźć pretekst do wymiany w tym wątku poglądów na inne oczywiście zbliżone do techniki lampowej tematy.

Belfer54
U Ciebie Batlab i zawartość całej "starej" szafki stoi pół metra od PhaSTów- czyli spokojnie mieści się w lampowym temacie icon_mrgreen.gif
A poza tym zawsze można podłączyć nowy sprzęt pod PhaSTa, by móc o nim napisać - ale chyba na tym Forum nie ma takiej potrzeby! Traktuj to jako prośbę o Twoje wrażenia dotyczące "setki"...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie odsłuchów w AudioForte porównywany był z CEC CD3000R, który w porównaniu z nim wypadł może nie blado, ale mniej korzystnie. Szczególnie wysokie tony u CEC-a były jakby zapiaszczone, krzykliwe a czasami wręcz nie do wytrzymania.
W Atollu wszystko na miejscu pięknie zrównoważona scena, przestrzeń i wspaniały dobrze kontrolowany bas. Jak to określił jeden z Panów z AF Atoll jest wzmacniaczem dla melomanów a nie audiofili w dobrym tego słowa znaczeniu. I z tym się zgodzę. Tu nie trzeba analizować jak on gra, trzeba słuchać muzyki, którą odtwarza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie!
Marku!
Napisz proszę więcej... :!:
Straszniem ciekaw, czy miałeś na tyle samozaparcia, coby, zamiast delektować się muzyką, poprzełączać kabelki i porównać dźwięk z nowego odtwarzacza do dźwięku juz posiadanych???
I w ogóle musisz koniecznie opisać skąd wziął się pomysł na nowy zakup?
Czekam na relację i pozdrawiam!
B.
PS. Widziałem się dziś z koegą Łukaszem - Lucmasterem! Toż to dopiero niespokojna dusza... W sprzęcie jego olbrzymie zmiany, choć na dziś na zasadzie downgradu! Coś nieśmiało sugeruje, iż być może pozbędzie się zestawu Omaka (2 końcówki + preamp) celem nabycia Krella 400xi! Co prawda ani nie jest stuprocentowo zdecydowany, ani za bardzo nie wie, czy przyniesie to dźwiękowi korzyść, ale gdyby ktoś reflektował? icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek
Omaka chętnie wezmę, ale na razie możliwa jest jedynie transakcja wiązana: sprzęt za żonę icon_lol.gif
No chyba, że będzie związana (ale musiałbym jeszcze zakneblować...), co nie wchodzi w grę (nie tylko z uwagi na dzisiejszy Dzień Kobiet).
Ewentualnie może jeszce wchodzić w grę moja nagła wygrana i zakup nowego, większego mieszkania (dom też może być), ale nie wiem, co jest bardzo realne.

Tym niemniej informacja ciekawa, a i pewnie koszt zestawu rozsądny i z pewnej ręki icon_cool.gif
Pozdrawiam
PS. Co do niespokojnej duszy - zdaje się, że naszemu Markowi też nic nie brakuje!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku
No dobra...biorę!
To znaczy - jeszcze nie biorę, ale zaczynam się zastanawiać... nad zmianą żony (żart - chyba...). icon_wink.gif
Ile czasu Waszym paniom potrzeba, by zabić Wasz dobry nastrój i "lekko" wkurzyć? Moja po raz kolejny wyrobiła się w minutę, pół dnia był spokój - teraz właściwie też jest, bo śpi (albo udaje).

Bartek
Mógłbyś się w wolnej chwili czegoś więcej dowiedzieć o tym Omaku i przesłać mi oraz Markowi na priva?
Model, modyfikacje, cena - no i Twoje zdanie na ten temat.
Tylko proszę nie śpiesz się za bardzo, muszę na spokojnie zaplanować co mogę z tym fantem zrobić... icon_cool.gif
Szczególnie, że Marek brał Omaka pod uwagę jako następcę Jolki, a obecny właściciel Omaka (i historia lamp) jest Ci znany. U mnie lampa napędzałaby Jamo D590 albo EVO1 (przynajmniej na razie, ale wolałbym trochę dłużej), a co jest podpięte pod Omaka?

Pozdrawiam
PS. Kwiatków było dzisiaj za mało - dostała tyle samo, ile przeznaczyłem dla innych pań na wieczorne spotkanie u znajomych... A dodatki i dobre chęci to się już nie liczą?! icon_evil.gif
To po co mam się starać, jeżeli wynik jest często podobny jak w sytuacji, gdy sobie zupełnie odpuszczę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też kwiatki a w zamian propozycja abym do nocy obdzierał jej pięknąszafę z farby.Przecież można robić to przy lampie .Potem na deser miałem dorobić nogi do stolika.Ciekawe kto je przedtem obciął?Na szczęście poszła do teściowej i mogłem się urwać z roboty.
RoRomusimy walczyć o sprzęt .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trzeba w takim razie zorganizować latem obóz kondycyjny lampiarzy i sympatyków lampy icon_smile.gif
Oczywiście ze wspólnymi odsłuchami i innymi atrakcjami icon_biggrin.gif

Marku
Ale z lampami biegać nie będę, bo mnie zegnie icon_eek.gif
Na wspólne odsłuchy i inne atrakcje - jak najbardziej...
Pozdrawiam
PS. Mogę biegać z lampą błyskową w aparacie - jak pewnie już zauważyłeś icon_cool.gif A nawet z drugą zewnętrzną, ale to już wszystko (zresztą zamiast biegania wolę chodzenie).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Roman, rozumiem, że myślisz nad Omakiem.

Marku
Nie tylko nad Omakiem, teoretycznie wystarczy mi coś słabszego - ale jak już coś brać, to porządnie icon_cool.gif
Możliwości jest parę (odnośnie zakupu), ale problem cały czas tkwi w drugiej połowie (tzn. Szanownej Małżonce)...
jak to załatwię co cała reszta już z górki icon_lol.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...