Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Cześć Panowie!
Trochę zaniedbałem forum, jak i również "nasz" temat... Gwoli usprawiedliwienia napiszę tylko tyle, iż od powrotu z nart mam dziwną niechęć do słowa pisanego, w szczególności tego, którego sam jestem autorem! icon_wink.gif
Co więcej, po piątkowej przygodzie, w której "wcięło" mi półstronicowy tekst opisujący moje wrażenia z koncertu moja nichęć była tym większa!
W każdym razie przełamuję się i piszę...
Może na początek parę słów tzw. "zagajacza"!
Po doskonałym koncercie, udanym zarówno w materii muzycznej, jak i brzmieniowej z trudem odnajdowałem przyjemnośc w słuchaniu muzyki w domowym zaciszu! Jakoś tak po dźwięku live, to co uzyskuję w domu już tak nie cieszyło! Dynamika przeciętna, dźwięk z odtwarzacz jakby lekko "przymulony" i cyfrowy wielce, a na dodatek muzyka puszczana na "śmieciowym" gramofonie też jakoś tak brzmiała lepiej, pełniej i ciekawiej! I płyty CD też jakoś tak nagrane mło ciekawie... (syndrom starszego pana???) icon_biggrin.gif
O wszystko obwiniam mój budźetowy odtwarzacz! Stąd wziął się mój pomysł, by sprawdzić, czy nie wchodząc na niebotyczne wyżyny cenowe można jeszcze ze srebrnego krążka coś pozytywnego wycisnąć... No i dlatego od kolegi w niedługim czasie otrzymam zewnętrzny przetwornik dac, który umożliwi sprawdzenie, na ile poprawa będzie warta zainwestowania w daca.
Po otrzymaniu przesyłki nie nomieszkam opisać wrażeń, tym bardziej, że mam nadzieję, że w trakcie testów spotkamy się z Łukaszem, co pozwoli podłączyć przetwornik również do doskonałego napędu paskowego firmy Cec.
Marku, RoRo!
Ponawiam prośbę - napiszcie proszę, choćby na maila, jakie wrażenie wywarł na was odsłuch wiadomego urządzenia! A czy udało Wam się przetestować go w konfiguracji z Markowym przedwzmacniaczem, a, jeżeli nie, czy zamierzacie takie próby wykonać choćby po to, by porównać dźwięk z Belfrowymi Phastami?
Marku!
Rozumiem, że okres przedświąteczny, ale pamiętaj, że wszyscy forumowicze czekają na Twoje przemyślenia w kwestii kabelków! Sam ciekaw jestem niezwykle, więc czekam z niecierpliwością!
Pozdrawiam
Bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bartku
Ty masz mieszane uczucia po koncercie i targają Tobą rozterki związane z jakością dźwięku Twojego systemu a we mnie obudziła się nuta belfrowska.
Popełnię taki drobny off topic, którego ciąg dalszy, w godzinach wieczornych zostanie przeniesiony na Twoją i paru Kolegów pocztę o ile czas pozwoli i nie rozmyślę się w międzyczasie.
Otóż odniosłem się niedawno do Twojego tematu: "Jak ilość zastępuje jakość, czyli pogoń za liczbą..." Od paru dni również dyskutuje na ten temat telefonicznie z Romanem. Pewnie domyślasz się o co chodzi. Jestem trochę niespokojnym duchem i w zaczyna mnie nosić.
Co do odłsuchów wiadomego urządzenia to niestety tylko Roman miał taka przyjemność a ja zostałem przez niego zobowiązane słowem, że nie puszcze pary z gęby.
Również kabelki muszą trochę poczekać. Zaznaczam, że słuchałem ich tylko z systemem tranzystorowym. Jeśli uda mi się dziś wynegocjować w AF dalsze wypożyczenie na okres Świąt dwóch, trzech sztuk IC wówczas posłucham ich z monoblokami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy
Po świętach się poprawię - mam nadzieję, że uda mi się wspólnie z Markiem trochę pomęczyć nasz sprzęt.
Będzie okazja do porównań, a sami wiecie że odsłuch w samotności to nie jest to, co lubimy najbardziej icon_cool.gif
Bo jak na razie (trzy godziny odsłuchu) to wrażenie jest jedno: wytłumić pokój, bo bas szaleje nawet na monitorach (EVO jedynki) i musiałem użyć korekcji dźwięku.

U mnie biedne Omaczysko wylądowało w szafie (o żonie i jej lekko wytrzeszczonych oczach na widok "mebelka" już chyba pisałem), żona przyzwyczaja się teraz do widoku gramofonu na podłodze, kolejnym krokiem będzie "podstawka" pod gramofon (wzmacniacz Rotela), ale czy uda się wcisnąć końcówkę mocy (ale nie na czas grania - spokojnie, nie bijcie mnie za taki pomysł icon_lol.gif ) to już wątpię. icon_eek.gif

Pozdrawiam
PS. Trochę więcej (wspólne tematy a Markiem) będzie w nocy na priwa, bo robi się coraz bardziej hałaśliwie - a mniej konkretnie. I ludzie uciekają z dyskusji, by nie wpaść w "pyskówki" icon_confused.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy!
Czekam z niecierpliwością na wiadomości od Was!
Dziś dzień związany z audio... Ponownie z Łukaszem wybieramy się do Jacka - Zukzukzuka po to, by - po pierwsze i najważniejsze - spotkać się i pobyć w doborowym towarzystkie i - po drugie - by przysłuchać się nowym nabytkom Jacka!
W planach oprócz kolumn - ponowne podłączenie mojego AVM'owskiego preampu do, tym razem - najwyższych monobloków AVM'a oraz odsłuch kabelków przywiezionych ze sobą!
Tak więc nie rozpaczajcie icon_wink.gif , gdy nie będę się odzywać nocą - obiecuję kontakt najpóźniej w dniu jutrzejszym! Zdjęcia też będą - ku chwale audiofilskiej braci...
Pozdrawiam serdecznie, a w korespondencji się nie ograniczajcie!!!
Bartek
PS. Hybyrd! Kiedy zawitasz w macierzy??? Może byś wpadł do NS???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy
chciałbym z tego miejsca przeprosić za mój może niestosowny występ w jednym z wątków i przeprosić z góry za off topic.

Na koniec wyrażę swoje ubolewanie, że przez przypadek wątek, który zainicjowałem stał się jednym z najdłuższych na forum a jednocześnie jest dla niektórych solą w oku.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarekZa bardzo sie przejmujesz i za bardzo bierzesz wszystko do siebie. O ile zauważyłem ,wiadoma osoba ,nie wypowiada się w tym wątku.Odnoszę wrażenie że te zaczepki, są robione z przymrużeniem oka.Więcej luzu a może i jego wciągniemy do naszego obozu.!?
A teraz na inny temat.
Kupiłem w mpiku najnowszy numer niemieckiego Audio. Jest do niego dołączona płyta.
Według mnie wspaniała płyta.Nazywa to się Audio pure music . Płyta jest nagrana z oryginalna dynamiką jak na koncercie.Niestety nawet w audiofilskich nagraniach zmniejsza się dynamikę oryginału.
Utwory Dvorak,Tschaikowsky i Glinka.
Same utwory piękne ,nagrane super przez Rundfunk - Sinfonieorchester Berlin dyryguje Marek Jankowski coś mi jakoś po polsku brzmi to nazwisko. Gazeta z płyta kosztuje 29,50 .Warto kupić .Jest to numer 3 na 2008.niestety jest to ostatnia płyta z cyklu chciałbym mieć je wszystkie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
może i masz rację. Tyle, że te żarciki były kierowane wyraźnie pod moim adresem i to nie tylko w jednym wątku. I wierz mi ja na prawdę się tym nie przejmuje i mam poczucie humoru, ale non stop powtarzany numer znudzi sie w końcu każdemu.
OK na ten temat koniec. Do sprawy nie wracam, jakby co mamy już cztery fora zawsze można się wynieść chociażby na audiohobby.
Ostatnio puszczają mi nerwy. Niestety taka praca. Jak wiesz pracuję w zawodzie najmniej opłacanym i najbardziej niewdzięcznym a efekty końcowe bywają fatalne czego przykładem może być i to forum. icon_mrgreen.gif Stąd tez podwyższony poziom przewrażliwienia icon_smile.gif

Płytką mnie zaciekawiłeś i pewnie jak znajdę chwile czasu udam się do empiku aby kupić Audio z płytką.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na koniec wyrażę swoje ubolewanie, że przez przypadek wątek, który zainicjowałem stał się jednym z najdłuższych na forum a jednocześnie jest dla niektórych solą w oku.

Marku
Z tym to już przesadziłeś!
Należą Ci się gratulacje od nas wszystkich z tego wątku, a ode mnie tym bardziej (dokładnie to 30 kilo gratulacji za ostatni element układanki, a jeszcze kilkanaście za poprzednie i przypomnienie, co to znaczy dobry gramofon).
A po Wielkanocy piwo i to nie wirtualne!!!

A poza tym, to ja lubię sól i czasami komuś "dosolić", tylko się hamuję (chyba nawet nieźle mi to wychodzi).

Janusz
Napisałeś "nasze hobby jest w odwrocie, gazety są wyraźnie cieńsze niż te które prenumerowałem"
A może to my przybraliśmy na wadze (za wyjątkiem Bartka, który przez narty jak nic musiał nabrać kondycji i pewnie wygląda przebojowo, a przynajmniej do najbliższego odsłuchu icon_lol.gif ).

Pozdrawiam
PS. Dzisiaj przechodziłem koło Empiku, a jeszcze nic nie wiedziałem icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
Sądząc po zdjęciu pięknego sprzętu to tak, do Ciebie piłem icon_mrgreen.gif
Piękna, wypolerowana stal z Twojego avatara musi ważyć swoje! A o kim/o czym myślałeś?

To nie będzie pojedynek, tylko przyjacielskie spotkanie! ... chyba icon_mrgreen.gif
Nie liczcie na rozlew krwi lub rozstanie w gniewie (aha - jakoś nie widzę, byście na to liczyli...).
Na inny rozlew niż krwi (chociaż regularnie żłopię kawę w miłym towarzystwie Marka i jego jeszcze milszej, a w dodatku wyrozumiałej Małżonki) to ja z kolei nie mogę liczyć, bo z tym pięknym mebelkiem raczej nie będę zasuwał na piechotę lub tramwajem.
A swoją drogą, to chciałbym kiedyś stanąć przed motorniczym tramwaju i zażądać: a teraz proszę skręcić w tą uliczkę, potem w tamtą i zatrzymać się na podwórku pod tymi drzwiami icon_lol.gif

Pozdrawiam
PS. I dopiero (a właściwie to już) za tydzień!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały tydzień ,mnie tu ciekawość zeżre.Samochodem ,czasami niebezpiecznie wiozłem kiedyś swoje kolumny na porównanie .Zakończyło się to udziałem w karambolu na osiem aut.A ja świnia zamiast współczuć właścicielowi auta leciałem sprawdzić czy kolumny nie ucierpiały.Przyznam się że mnie jest trochę za dużo .Może powinienem jeździć na rowerze zamiast przesiadywać w wygodnym fotelu przy ulubionej muzyczce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower w pokoju (najlepiej jako elektrownia) i można słuchać swojej lampy - lub filmy oglądać. Może bilans energetyczny wyjdzie na zero, jak będziesz dobrze kręcił!
Do tego uchwyt przy kierownicy na piloty i dawaj, Wyścig Pokoju icon_rolleyes.gif

A teraz z innej beczki...
Parę dni temu podpinając kolumny ze smutkiem ujrzałem fabryczne zworki do zacisków w kolumnach icon_cry.gif
Czy macie swoich faworytów w tej dziedzinie, bo już chyba najwyższy czas na ich zmianę?

Pozdrawiam
Ps. A co do tygodnia, że to długo...
Kolega wrócił z "jajeczka" w Wielki Piątek (no, właściwie to już była sobota), wyspał się i obudził jak mama wchodziła do pokoju, spojrzał na słoneczko wysoko na niebie i spytał "czy mama już była ze święconką?".
Usłyszał - "Tak. Byłam...wczoraj. Teraz wstawaj do niedzielnego śniadania" icon_lol.gif
Sorry za off-topic, ale momentami na Forum robi się zbyt poważnie - a poza tym za parę dni święta!
No i narzekałeś, że z długo trzeba czekać!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
Dziękuję za info o CD w niemieckim AUDIO, dzisiaj wspólnie z Markiem zmniejszyliśmy dostępność tego numeru w Warszawie icon_lol.gif
Czy wiesz jakie płytki były w poprzednich (i w których) numerach niemieckiego Audio?

Sprowokowałem Marka do tematu zworek i za tydzień będziemy już mieli do porównań i odsłuchów PhaSTowo-Omakowych dwa kabelki icon_cool.gif
Wreszcie wychodzi ze mnie prowokator, a tak się z tym kryłem icon_wink.gif

Pozdrawiam
PS. Co do świeżo nabytej płytki - ja co prawda z klasyki ledwo-ledwo, więc nie potrafię docenić tej muzyki ... ale może kiedyś ... Na razie dopiero przeleciała połowa, może za trzecim czy piątym razem ruszy mnie? icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gazeta z płyta kosztuje 29,50 .Warto kupić .Jest to numer 3 na 2008.niestety jest to ostatnia płyta z cyklu chciałbym mieć je wszystkie

Janusz
A których CD z tej serii (numery pisma...) Ci brakuje? Może kiedyś ktoś z nas spotka archiwalne numery...

A dla mnie po godzinie 23 z żoną na karku to większość płyt jest trudna, a klasyka w szczególności icon_lol.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na koniec wyrażę swoje ubolewanie, że przez przypadek wątek, który zainicjowałem stał się jednym z najdłuższych na forum a jednocześnie jest dla niektórych solą w oku.


Marku!
Wypowiem się krótko!
Wątek ten, na chwilę obecną, ma prawie 7 tysięcy odsłon!!!
Należą Ci się wielkie gratulacje, a nie nagana!!!
Postaram się dzisiaj opisać wrażenia z wtorkowych odsłuchów u Zukzukzuka!!!
Oj, działo się...
Pozdrawiam serdecznie!!!
Bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku
w napięciu czekam na Twoja relację z odsłuchów. Ja jakoś nie mogę sie zabrać aby coś sensownego napisać. Do komputera dopadam w przerwach lub mam tzw. okienka. Dziś na szczęście teoretycznie ferie chociaż nie dla wszystkich icon_sad.gif
Wątek jak to wątek, ale szczerze mówiąc nie liczyłem na takie zainteresowanie, raczej wręcz przeciwnie. Fajnie byłoby gdyby zaglądało tutaj więcej osób, nie tylko zainteresowanych technika lampową.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku
Co do aktywności w tym wątku to coś za coś:
- albo mało osób się wypowiada - ale konkretnie i sympatycznie icon_razz.gif
- albo jest totalna wolna amerykanka (jak w paru innych wątkach) i prawie wojna icon_evil.gif

A ilość odwiedzin jednoznacznie wskazuje na to, że nie tylko 5 autorów tutaj bywa ...

Pozdrawiam
PS. Mam nowe hasło do tego wątku - dla tych, co pamiętają piękny plakat sprzed kilkudziesięciu lat zmieniłem 1 słowo:
Kobiety na lampy

... i nie chodzi tutaj o żyrandol icon_mrgreen.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...