Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

No to nieźle - Marek już czeka na DACa, a my z Januszem - na jego opinie icon_cool.gif
A jak będę bardzo pozytywne to sprzedajemy żony i za zarobione pieniądze kupujemy nowe elementy do naszych torów audio icon_mrgreen.gif
No dobra - żartowałem. Wystarczy nie dawać im samochodu i nie wpuszczać do sklepów odzieżowych & obuwniczych...
Albo w moim świeżym, wczorajszo-czwartkowym przypadku nie wchodzić na stoisko z płytami. Oj, bolało w kieszeni i trochę ważyło icon_eek.gif
A jeszcze dzień wcześniej wszedłem na Allegro - bo znalazłem u jednego sprzedającego parę płytek w idealnym stanie za którymi chodziłem. A że wyszło połowę (lub mniej) tego co w sklepie, to ... icon_lol.gif Aż się boję zobaczyć, co się dzieje na moim koncie bankowym!
A czy Wy kupujecie używane płyty lub nówki na Allegro? Chodzi zarówno o CD jak i o winyle.

PS. Janusz
Zdaje się, że parę dni temu miałeś bliżej do Bartka- dość niespodziewany opad śniegu przybliżył Cię do gór icon_rolleyes.gif Najpierw białych, a po pewnym czasie - Zielonych. I cieszę się, że przeżyłeś (i Twój sprzęt).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
od jakiegoś czasu myślę o transporcie Hifidiy.net, ale niestety jest on trudno dostępny w Polsce. Przynajmniej na dzień dzisiejszy.
Można go sprowadzić od Chińczyków, ale ponieważ jest to typowy kit przesyłany jest w kawałkach i to dosłownie. A zatem złożenie tego wymaga pewnej wiedzy i doświadczenia w zakresie elektroniki nie mówiąc już o czasie oraz tzw. warsztatu elektronika.
Jeśli chodzi o moją wiedzę w zakresie elektroniki jestem wtórnym analfabetą dlatego najlepszym rozwiązaniem byłby zakup gotowego urządzenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Wszystkim!
Oj, cisza zapadła okrutna w temacie i tylko mam nadzieję, że jest to cisza przed burzą... Burzą wywołaną nowymi zakupami, doświadczeniami, itp. icon_wink.gif
To w ramach odświeżenia tematu słów kilka ode mnie!
Po pierwsze - w ramach corocznego zielonogórskiego festiwalu Green Town of Jazz miałem okazję i zaszczyt uczestniczyć w koncercie formacji Jarosław Śmietana Quintet w składzie m.in. Jarosław Śmietana - gitara, Maciej Sikała - skasofony, Adam Czerwiński - perkusja oraz z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Filharmonii Zielonogórskiej pod dyrekcją Wiesława Pieregorólki w utworze "Autumn Suite".
Kocert udany, ale prawdziwe wydarzenie miało miejsce dopiero po koncercie, gdy w klubie "U Ojca" muzycy Ci dali prawie dwugodzinny improwizowany set w ramach jam session.
Do teraz nie ochłonąłem...
A jeżeli chodzi o muzykę odtwarzaną ze sprzętu, jakoś tak się składało, iż również w ostatnim tygodniu działo się naprawdę dużo!
Po pierwsze - u Lucmastera zagościł, w zamian Ceca, zestaw transport plus dac. Dac- oczywiście już szerzej znany "czytaczom" bliźniaczy mojemu, choć nie jednojajowy, NOS Dac na kości TDA 1543 (nie jednojajowy, bo w kolorze czarnym), a transport - Audiomeca Damnation.
No i w dniu wczorajszym, gościnnie wystąpił, co tu dużo nie mówić, hi-endowy zintegrowany odtwarzacz Accuphase DP 500!
Z uwagi na szkolenie, o wszystkich wrażeniach (a było ich niemało) postaram się napisać w weekend.
I na koniec garść zdjęć z pierwszych odsłuchów (zdjęcia Accuphase w terminie późniejszym)!

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek!
Oj jak najbardziej przed burzą...ale pewnie dopiero majową!
Ratujesz wątek - bo my się czaimy z wymianą sprzętu, a o możliwości odsłuchów w najbliższym czasie to wolę nawet nie wspominać icon_cry.gif
No chyba, że coś się zmieni sprzętowo - to wtedy nie ma zmiłuj się, pewnie z Markiem na głowie staniemy by coś wykroić icon_lol.gif

Przy okazji - co to za IC wystaje z DACa na zdjęciu?
Czy widzisz różnice w swoim DACu po kilku tygodniach grania?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to ja sie nie czaję. icon_smile.gif
Jak wiecie zamówiłem DAC-a i sądzę, że pod koniec przyszłego tygodnia powinien do mnie dotrzeć. O postępach prac jestem informowany. Otrzymałem również zdjęcia z prac nad DAC-iem.
W chwili obecnej poszukuję transportu.
W trakcie poszukiwań i lektury na sąsiednim forum natrafiłem na transport Hifidiy.net. Jest to urządzenie, które po zamówieniu w HongKongu otrzymujemy w "kawałkach". Kupujący musi transport sam złożyć od podstaw.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Na załączonych zdjęciach transport, o którym mowa. Sądzę, że będzie on dobrym wyborem. W transporcie siedzi laser cdm12.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie Bartek sprowokował towarzystwo ,robiło sie nudnie.[i]Czy ja się już uzależniłem od forum [/i]?Bez przeczytania paru linijek od kolegów ,dzień jest zmarnowany!A może to ta deszczowa pogoda tak na mnie wpływa.Dziś byłem gotowy ,z własnej woli wyjść popracować na ogródku.A to bardzo zły objaw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek
U Lucmastera DAC + transport zagościł na dłużej, czy tylko na chwilowe odsłuchy?

Janusz
Nudno, bo tu w Wwie mało co się dzieje icon_lol.gif
To i po próżnicy nie piszę.
A tak radośniej - zmiany u Marka się szykują, to i rykoszetem we mnie trafi icon_cool.gif
Na razie odsłuchuję nowe płytki (w chwilach, gdy żony nie ma lub ma nastrój telewizyjny) i w dalszym ciągu wygrzewam Cable Talk 3.1.
No i czekam na kolejną parę głośnikowych IXOSów, będzie wygodniej przy (przyszłych) porównaniach.
Pozdrawiam
PS. Czasami jestem szczęśliwy, że nie mam ogródka icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
mnie się też ten napęd podoba, no może poza mało przystojnym plastikowym pilotem. Niestety metalowy pilot dostępny jest za dodatkową opłatą.
Napęd jest już znany w światku audiofilskim, chociaż nie ma go w swoim posiadaniu zbyt wiele osób. Przeszkodą w tym jest pewnie m.in. to o czym wcześniej pisałem, że trzeba go samemu zmontować.

http://us.hifidiy.net/
Na powyższej stronie można zobaczyć dorobek firmy Hifidiy.net, która podobno znana jest ze swoich wyrobów na całym świecie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
Właśnie wczoraj po konsultacji z Romanem doszedłem do wniosku, że ten napęd może poczekać. Cena była niezła, ale czy współpracowałby dobrze z tym DAC-em tego nikt nie wie. Moim zdaniem za duże ryzyko.
Dlatego też poszedłem w ślady Bartka i wylicytowałem wczoraj na allegro cedeka Onkyo DX-7511.
A co do Yamahy CD-S2000 to mnie się ona też podoba. Nie podoba mi sie tylko jej cena. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - obstawiamy, kiedy Marek pójdzie w ślady Fono_Mastera i wyląduje na S2000 ? icon_lol.gif
Ja stawiam na przełom 2008 i 2009...
- wybacz, Marku jeśli poczujesz się niedoceniony icon_lol.gif

Od Bartka mamy w tym roku już dwa elementy: OMAKa i teraz ONKYO...
A jakoś tak nasza grupka trzyma się przy swoich kolejnych zakupach sprawdzonych rozwiązań (i nie boi się używek) - ciekawe, czemu icon_mrgreen.gif
A jak nic wychodzi nam, że jak tylko dojdzie Onkyo to niedługo czekają nas odsłuchy
Pozdrawiam
PS. A dwa dni temu pisałem, że w Wawie mało się dzieje... wyszło na to, że prowokacja się udała icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomnieliście o CD S2000 Yamaha , na Allegro nówkę można wyrwać za niecałe 4kzł ,nie wiem jak z gwarancją na Polskę bo Yamha uznaje tylko od oficjalnego dystrybutora czyli Audio Klanu /3 lata/.
Jeżeli chodzi o Onkyo to miałem tego CD-ka ,kupiłem w 1999 za 1,7kzł a w 2005 zrobiłem upgrade wstawiając Stemacha
680zł ,grało to całkiem przyzwoicie ale dwa i pól roku temu niestety Usher CD-1 "pozamiatał" Onkyo.
Teraz gra u córki ze wzmakiem Onkyo 9511 i Tannoyami.
Ten Stelmach był wtedy jeszcze trochę niedopracowany i bas nie był do końca taki bym chciał. co pokzazał Usher,który
zresztą też nie był jakimś mistrzem w tym zakresie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fono Master
Krótko mówiąc wszystko przede mną. Onkyo był/jest chyba najlepszym wyborem na allegro w tej cenie. Brałem pod uwagę Philipsa 880, ale facet z aukcji na aukcję o dziwo zamiast obniżyć, bo nie było kupca podwyższał cenę. Pierwsza cena 899 zł następnie 999zł. Ciekawe, czy ktoś kupi.
Zastanawiałem się również nad Yamahą 870 i 880 oraz Pioneerami.
Niestety ceny na allegro momentami są porażające.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku
To w takim razie etap Usher CD-1 sobie odpuszczamy i od razu idziemy wyżej? icon_lol.gif
Cytat

Niestety ceny na allegro momentami są porażające.

szczególnie te krakowskie, paru sprzedawców z tego sympatycznego miasta chyba ściga się kto bardziej zawyży cenę icon_eek.gif

A co do szukania wśród innych modeli - to w cenie 500-800 poza Onkyo i Yamahą mało jest propozycji z podwójnym wyjściem cyfrowym (optyk i koaksjal).
No i kiedyś pewnie jakiś mod trzeba będzie w naszych CDkach uskutecznić... icon_cool.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku
W jakim kolorku będą Twoje dwie nowe "zabawki"?
... mam nadzieję, że nikt się nie obrazi za zawartość " " icon_cool.gif
A jeszcze co do ONKYO - patrzyłem też na model 7510: przód jest dla mnie fajniejszy (lubię klawiaturę numeryczną, najchętniej zdublowaną jeszcze na pilocie), ale niestety "tyłek" gorszy, bo brak drugiego wyjścia cyfrowego icon_sad.gif
http://www.allegro.pl/item343938620_onkyo_dx_7510.html
Macie jakieś informacje czy jest różnica w brzmieniu między 7510 a 7511?

Pozdrawiam
PS. Czy ktoś z Was słuchał może podstawkowych JAMO D830, bo chodzą za mną od roku i dojść nie mogą (i nie wiadomo, czy dojdą), a w końcu od wielu lat jestem zaSoniakowałym Jamochłonem icon_mrgreen.gif
http://www.allegro.pl/item348883041_jamo_d...rancja_pl_.html
na szczęście używane można trafić taniej, chociaż zazwyczaj nie jest to niestety połowa ceny icon_cry.gif
no i może lepiej wejść w ProAc Studio 100? Tak mi się skojarzyło, bo właśnie ktoś oferuje do sprzedania na Forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman
Onkyo będzie/jest w kolorze srebrnym. Tak wygląda.

DSC01446.jpg



Jeśli chodzi o DAC to producent umieścił pod poniższym adresem zdjęcia DAC-a, który był wykonywany na moje zamówienie:
http://www.mrelektronik.pl/030.pdf
Jak widać płyta czołowa srebrna, budowa w kolorze czarnym.

Jeśli chodzi o różnicę między 7510 a 7511 to podobno jest. Tak przynajmniej twierdzą ci, którzy słuchali obu. Generalnie panuje opinia i wydaje się, że może potwierdzić to nasz forumowy Kolega Fono Master, że Onkyo 7511, 7711, 7911 były udanymi modelami i uznanymi wśród braci audiofilskiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...