Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Marku - no to kiepsko wyszło z tym ONKYO... icon_sad.gif
I co teraz – w trakcie oczekiwania na „zestaw naprawczy” wytrzymasz na moim Soniaczku?
Właśnie wpadł mi do głowy kolejny pomysł – wrzuć może do ogłoszeń na Forum jako ZAMIENIĘ informację, że w rozliczeniu za Totemy Mitte przyjmiesz zacny odtwarzacz CD...

Bartek
Jak zwykle fajny opis i zdjęcia - mam nadzieję, że tak to już jest wśród okularników icon_cool.gif
Dobrze, że z OMAKiem/ami wszystko jest w porządku!
I Twoje zastrzeżenia dotyczące problemów z "zabezpieczonymi" płytami CD są kolejnym sygnałem, że dla braci audiofilskiej taki wynalazek to cios w plecy icon_sad.gif

Pozdrawiam
PS. Jak nic – wszystko przez te matury ! icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważyliście koledzy, jest już nowy dział Technika lampowa i analogowa, w związku z tym, pozwoliłem sobie na przeniesienie niektórych tematów z działu Stereo do tego działu. Rzecz jasna, mogłem pewne tematy przeoczyć, lub Waszym zdanie powinny tutaj się znaleźć, to po wskazaniu na nie, można je tutaj przenieść. To tak dla informacji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów ponownie
W końcu znalazłem trochę czasu aby napisać parę słów na temat Totem Sttaf. Jak na razie podłączone są do Baltlaba, ale nie ukrywam, że w najbliższym czasie podłącze je do monobloków lampowych. Zobaczymy jak poradzą sobie Z PhaStem.

Te niepozorne kolumny potrafią wiele, o czym przekonałem się przesłuchując najnowszą płytę Pat Metheny "Day Trip". Takiej perkusji a dokładniej szczegółów i precyzji z jaką kolumny odtworzyły ten instrument w utworze "The Red One" nie słyszałem już dawno. Barwa gitary basowej wręcz wzorowa co słychać głównie w utworze "Day Trip". Bas spójny, dobrze kontrolowany, a co ważne dosyć nisko schodzący. Wszystkie dźwięki poczynając na wysokich a kończąc na niskich tonach świetnie oddane bez zbędnych przerysowań, wręcz z chirurgiczna precyzją i wiernością. Wspaniała, wypełniona średnica a co najważniejsze przestrzeń. Sttaf-y, jeśli można tak powiedzieć to kolumny o bardzo dużej kulturze, delikatne ale zarazem, paradoksalnie stanowcze i dynamiczne a przy tym wiernie ukazujące pozytywne cechy dobrze nagranej płyty. To co usłyszałem na kolejnej płycie Bill Evans "The Rother Side of Something" to po prostu mistrzostwo świata. Płyta ciekawa bo jest mieszanką różnych stylów współczesnej amerykańskiej muzyki przyodzianej w jazzowe "ubranko". I tu Totem Sttaf czuły się jak ryba w wodzie. To niesłychane jak tak małe podłogówki świetnie sobie radzą w różnych dziwnych kompilacjach gatunków muzycznych. Świetna mikrodynamika, przestrzeń. Duża liczba blach: saksofony, trąbki do tego instrumenty perkusyjne oddane z dużą dynamiką i szczegółowością.
Ciekawostką może być to, że kolumny w dolnej swojej części posiadają oddzielona komorę, która można zasypać piaskiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
To masz pozdrowienia od Większości icon_cool.gif Nie wyglądało na to, byś chciał protestować...
Po paru godzinach nieobecności na Forum zostałem bardzo miło zaskoczony i chwała Wam za to!

Gratulacje dla naszych wspaniałych władz - czyli Redakcji, Kah i Spine (a więc ogólnie Administratorów) i dla Cz58y za "pozytywne rozpatrzenie wniosku" icon_cool.gif
No i podziękowanie dla "Audio" za stworzenie tego Forum...
Koledzy - zauważcie, że jest to w naszym kochanym kraju rzadki przypadek, gdy kompetentne osoby "siedzą u steru", a w dodatku reagują na "głos ludu".
Życzę wszystkim, by działo się tak nie tylko w świecie audio, ale i w "realu", czyli w Polsce.

Pozdrawiam
PS. Mam nadzieję, że Wasza aktywność się nie zmniejszy, a tematów będzie przybywało - może się pojawi u kogoś Jolida 801 by była ciągłość tego wątku icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!
No cóż - co do nowej zakładki swoje zastrzeżenia zgłosiłem juz wcześniej. Niemniej przyjmuję istnienie "Techniki lampowej i analogowej z dobrodziejstwem inwentarza" icon_biggrin.gif
I oczywiście ,w miare możliwości i wiedzy, chętnie się "poudzielam" i tam icon_wink.gif
Janusz, Roman!
Producent naszych daców ogłasza się na Allegro
NOS - Dac
NOS Dac z buforem lampowym
Z opowieści Łukasza z odsłuchów w Oławie wiem, iż ten z buforem lampowym zabrzmiał o klasę lepiej niż dac podstawowy!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co mam napisać???
Po obejrzeniu ogłoszenia od południa robiłem wszystko, by skontaktować się z kolegą Łukaszem!
Udało się znacznie później...
Nawet po odbyciu długiej rozmowy trudno mi wyjść z szoku... icon_mrgreen.gif
Na dodatek jeszcze to... kolumny Audio Note
Zdradzę tylko tyle, że Lucmaster zamierza wrócić do "Dynaudio sound"... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku - dla mnie "znikający punkt" to nie tylko coraz doskonalsze sytemy audio, ale i dobry nastrój żony, sprzyjający zakupom i rozstawianiu sprzętu icon_cool.gif
Widok OMAKów wystawionych na aukcji troche mnie zaskoczył...

Janusz - możesz mieć 2 zestawy. Będziesz przy tym oryginalny, bo oba lampowe...
Pozdrawiam i życzę sukcesów w LOTTO icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman
Twoje problemy wkraczają w taką sferę, gdzie jakakolwiek ingerencja zewnętrzna nie jest wskazana.
Natomiast patrząc na aukcję Łukasza żałuje, że zdecydował się tak późno, albo w ogóle. icon_biggrin.gif
Swoją drogą jestem ciekaw kto wygra aukcję, bo okazja jest dosyć duża.
A może kupi ktoś ode mnie monobloki PhaSt icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku - ja dziekuję bardzo za taką ofertę (nieważne, czy jest prawdziwa czy jako dowcip...), chociaż dla mojej żony takie PhaSTy jak Twoje byłyby pewnie łatwiejsze do strawienia i może nawet dostałyby szansę na "wiztytę w salonie" i to na dłużej icon_mrgreen.gif
Hmmm - nagle pojawiło sie trochę ciekawego sprzętu - oprócz OMAKa są i PhaSTy
http://www.allegro.pl/item363386889_phast_...iacz_nowy_.html
Jakiś znajomy widok...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
O jakim nagrzewaniu myślisz?
Jedziesz na starych lampach, a może wstawiłeś już do swojej Jolki "nowe-stare lampy ECC 83 produkcji RFT", czy jak zwykle u nas brak czasu (żona, ogród itp)?
Jak tam wasze plany odsłuchowe na kolejny długi, choć pewnie nie dla wszystkich icon_cool.gif , weekend? Bo u mnie lipa, pewnie będę wykorzystywał jedynie radioodtwarzacz w samochodzie... A miało byc tak pięknie, już się chciałem pobawić ze swoim OMAKiem icon_cry.gif
Pozdrawiam
PS. Na razie OMAKi Łukasza osiągnęły marne 3750zl, a kolumny AudioNote znowu się pojawiły po usunięciu aukcji...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omaki marne 3750 ?

A ile Twoim zdaniem sa tak naprawde warte ? To juz wiekowy sprzet.

Zaznacze, ze AN nie sluchalem.
Natomiast od znajomych nie slyszalem dobrych opinii na temat AN. Spotkalem sie z kilkoma entuzjastycznymi opiniami napisanymi przez wlascicieli AN. wydaje mi sie ze sa to specyficzne kolumny nie do kazdej muzyki i do tego najlepiej chyba je jednak laczyc z 300b. Ponoc te glosniki zostaly specjalnie skonstuowane pod 300b.

Ponoc Lucmaster myslal juz nie raz o powrocie do Dali GC, te kolumny dobrze znam. I jesli z AN chcial wracac do Dali GC to ja nie mam pytan icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wszystkim!
Może zacznę od końca...
Tomaszu, Tomaszu...
Raczej jednak marne... icon_mrgreen.gif Chyba że nie zwróciłeś uwagi na fakt, iż jest to komplet z przedwzmacniaczem... icon_rolleyes.gif
Po drugie - kolumienki Audio Note mogę pochwalić za dźwięk. Świetne szybkie, czyste, dynamiczne i nasycone granie. I wbrew Twoim twierdzeniom, iż nie są to kolumny do każdego rodzaju muzyki podczas odsłuchów sprawiły się doskonale na audiofilskim "plumkaniu", ale jeszcze lepiej - powiedziałbym przecudnie - na "łojeniu" w stylu np. zespołu "Tool".
Jak na mój gust Dali Grand Coupe mocno odstawały in minus od obu par Audio Notów, które miałem okazję posłuchać.
Co więcej nie zagrały one wcale zarówno z szybkimi Kustagonami, mocarnymi monoblokami AVM'a, jak również z dobrą lampą - Omakami!
Być może w zestawieniu z krystalicznym Krellem mogłyby dać więcej (zdaje się, że takiego zestawienia miałeś okazję posłuchać), niemniej, w zestawieniach słuchanych przeze mnie, grały gorzej nie tylko niż AN, ale również niż Totemy One!
I z tego, co wiem, to powrotu do Dali GC nie ma... icon_wink.gif
A tak na marginesie - trochę mnie na forum nie było, aczkolwiek czas w dużej mierze był poświęcony muzyce!
W sobotę - od 13 do 23 miałem okazję gościć na nowosolskim Spring Rock Festival, podczas którego wysłuchałem występów 9 zespołów rockowych w trakcie konkursu, laureata poprzedniej edycji - zespół "Amarylis", blus-rockmana z Australii - Roba Tognoni oraz zespół Closterkeller wraz z Anją Orthodox!
Fantastyczny dzień, świetna, zróżnicowana muzyka, no i, kolejny raz, doskonała robota nagłośnieniowców - było dokładnie tak dobrze, jak rok temu - naprawdę hi-endowo!
A dziś przeżyłem horror - po włączeniu nowo nabytej płyty zespołu "Alemut" (polecam) dżwięki popłynęły tylko z jednej kolumny...
Byłem przekonany, że lamki jednego kanału się "skończyły"! Uff... Po prostu nie łączył jeden z interkonektów! icon_twisted.gif
Może uda mi się coś popełnić jeszcze po siatkówce...
Pozdrawiam Wszystkich!



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...