Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts




Trudno ogarnąć jednocześnie wszystkie wpisy:(

Phasty, które oglądałem na stronie 10 i 11 wątku są na pewno nie moje...

A "moje" są nadal na allegro:
http://www.allegro.pl/item987863244_monobl...lectronics.html
Widzę, że mają wymienione lampy mocy.
Co dziwi, że zestaw DROŻEJE (nie tak wiele) z roku na rok... hehe

Nie słyszałem nigdy opinii, że graja ostro. Bynajmniej nie z Infinity i z Avance Dana 680. Gdzie takie coś pisano?
Naprawdę pierwszy raz usłyszałem na nich jak piękny i "wielowarstwowy" jest 1492 rok Vangelisa. Przyznają, że to pierwszy dźwięk, który spowodował "ałdiofilskie uniesienia". No i ten BAS z Sigmy. Spokojny, dostojny, ale jakże pełny i niski! I to z lampek! To był pierwszy bas zamknięty jaki słyszałem i tak jest do dziśicon_smile.gif

A z Belfrem zamieniłem niegdyś kilka słów na gg (pewno mu się chwaliłem Infinity - hehe). Cholera pamięć zawodzi. A z drugiej strony - z kim się już nie gadało!
W tym temacie można latami:)

Do Stolicy mam zaproszeń na TYDZIEŃ najmniej... Obiecuję, że na ZIMĘ zjadę!

A kto tam mieszka jest szczęściarzem, bo może udać się posłuchać ponadczasowych IRS Beta.
Rozmawiałem niedawno z właścicielem. Jego znajomy (muzyczny ignorant) dosłownie obraził się po pierwszym spotkaniu z DŹWIĘKIEM (za to, że za namową mimochodem posłuchał). Ponoć sprzedaje samochód...hehe.

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Phasty, które oglądałem na stronie 10 i 11 wątku są na pewno nie moje...


To wiem - bo są (tzn. były...) Marka (czyli Belfra). icon_razz.gif
A ponieważ trafiły do Niego jako nówki, więc cały ich rodowód jest mi dobrze znany. Oraz coraz lepsze granie w miarę ich wygrzewania, zresztą początkowo potrzebowały godziny by w miarę normalnie zagrać, a potem było już zdecydowanie lepiej!
Kiedy kupowałeś (jako nowe - czy używane) swoje PhaSTy?

Cytat

A "moje" są nadal na allegro:
http://www.allegro.pl/item987863244_monobl...lectronics.html
Widzę, że mają wymienione lampy mocy.

Ale ich cena na Allegro cały czas jest bardzo rozsądna. icon_razz.gif
A Ty na jakich lampach w PhaSTach grałeś?
Bo te, które były standardowo w Marka PhaSTach nie były złe i jakoś się nie załapały na wymianę...

Marek
Jakbyś nie pamiętał - to Twoje ADAMy miały od pierwszych minut gorącego zwolennika icon_mrgreen.gif
Od samego początku chwaliłem Twój wybór, czyli te kolumny (z każdym źródłem mocy, jakie u Ciebie gra/grało, łącznie z osobiscie przytarganym OMAKiem o ile pamiętam icon_rolleyes.gif ...)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie Koledzy za dygresję.

Każdy z nas, również jako patriota, obywatel tego kraju różnie pojmuje dni żałoby narodowej. Jedni mówią "cóż życia im już nie przywrócimy".

Inni składają znicze i w zadumie, w chwilach pełnych refleksji czczą pamięć tych, którzy zginęli w katastrofie.

A jeśli już publicznie o tym mówimy to ja "bawiłem" się właśnie w ten sposób jak opisałem w ostatnim zdaniu powyższej wypowiedzi.

Pozdrawiam Kolegów i do końca tygodnia w kolejnych dniach żałoby narodowej życzę wszystkim czasu na refleksję i nie tylko! Na szczęście w Polsce kościoły są dostępne dla wszystkich w każdy dzień, a w ciszy swojego mieszkania też można zastanowić się nad wydarzeniami z ostatniego weekendu.
A przyjemnej zabawy życzę dopiero za tydzień - i bez urazy!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, może niefortunnie ująłem czas w którym odbywały się odsłuchy u Bartka.
Osobiście przez pełne dwa dni siedziałem przed TV oglądając relacje telewizyjne z katastrofy.
Na pewno się nie bawiłem. Myślę jednak, że chłopaki z lubuskiego nie zlekceważyli sytuacji.
Nie spodziewałbym się tego po Bartku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomku!
Nie zlekceważyliśmy - dlatego też i nie uważam, byśmy niestosownie postąpili spotykając się gromadnie w tak niesprzyjającym czasie!

Marku - język ma to do siebie, że zaiste są sytuacje, gdy nie potrafi przekazać wszystkich odcieni emocji, jak również to, że są słowa, które, mimo że kojarzą się jednoznacznie, czasem należy odbierać w warstwie pozawerbalnej.I dokładnie w ten sposób - pozawerbalny - jako "radość z bycia w tych trudnych chwilach razem" odebrałem zwrot "bawić się", "zabawa" - w kontekście użytym przez Hybryda, a także przeze mnie - w relacji ze spotkania zamieszczonej na AS!

Ale... myślałem, że tego mówić nie potrzeba...

Tak, Tomku!Powiem to wprost - dobrze się bawiliśmy - cieszę się, że byli ze mną ludzie, których lubię, i z którymi mogę/mogłem razem przejść przez oszołomienie i smutek!

Pozdrawiam Wszystkich!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż moim zamiarem nie było obrażanie niczyich uczuć. Nie posiadam może takiej zdolności w wyrażaniu się na piśmie, włącznie z głęboka wiedzą jaką posiadają niektórzy Koledzy
Jeśli to tak źle wyszło, przepraszam

Ja osobiście, może ze względu na wiek, tradycje rodzinne, inaczej odbieram i przeżywam pewne sprawy, wydarzenia ostatnich dni.

Pozdrawiam serdecznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany nie potrafię slęczęć przez telewizorem przez cały czas i słuchać w kółko tych samych informacji oraz panegiryków pod
adresem zmarłych ,jacy to byli wielcy i szlachetni Polacy ......bez wyjatku.
Poszedłem na długi spacer mimo deszczowej pogody a po powrocie założyłem nauszniki i oddałem się długim odsłuchom
muzycznym z odpowiednio dobranym repertuarem ...........inaczej nie potrafię "przejść" przez takie momenty historii.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudny to czas ....
Ja podobnie ja Fono Master wyłączyłem telewizor w czorta. Takiego festiwalu obłudy to już dawno media nam nie zaserwowały.
Dziś słyszymy o przymiotach i wielkości wszystkich, bez wyjątku, ofiar katastrofy. A jeszcze tydzień temu przynajmniej na połowie z tych co zginęli ta sama telewizja, to samo radio - psy wieszały. Czy, w tym pięknym kraju, naprawdę trzeba wprzódy zginąć aby przestali człowieka szkalować.
Prawdziwy i szczery żal można poczuć na Krakowskim Przedmieściu, to budujące - to co w mediach to niestety szopka, czyniona w myśl starej dziennikarskiej zasady - "zła wiadomość to dobra wiadomość" icon_sad.gif

Przepraszam, za być może zbyt ostre słowa w których goryczy może jest zbyt wiele, ale wśród tych co zginęli były osoby z którymi, z racji wykonywanego zawodu, współpracowałem i które bezpośrednio znałem. Ponadto na pokładzie było dwóch prezydentów - nie przypadkiem mam takie samo nazwisko jak jeden z nich .....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju
ja może ostatnie słowo w tej sprawie, przynajmniej moje. W 100% się z Tobą zgadzam, szczególnie przodowała w tym telewizja TVN i pewna "gazeta".
Znamienne jest to, że ciągłość działania Kancelarii Prezydenta nie wymagała już w sobotę o 16.00 powoływania nowego jej szefa, a stało się to nawet wbrew procedurom, o ludzkiej przyzwoitości już nie mówię, bo ...


Dziś pewnie jak zwykle aby nie słuchać tego telewizyjnego bełkotu, no może poza wywiadami Pospieszalskiego z prostymi ludźmi z ulicy pojadę na Krakowskie.

To tyle.

P.S. przepraszam za moje słowa uczciwych pracowników mediów, bo takich też znam, również z TVN.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przepraszam, za być może zbyt ostre słowa w których goryczy może jest zbyt wiele, ale wśród tych co zginęli były osoby z którymi, z racji wykonywanego zawodu, współpracowałem i które bezpośrednio znałem. Ponadto na pokładzie było dwóch prezydentów - nie przypadkiem mam takie samo nazwisko jak jeden z nich .....

Andrzej,
szczerze Ci współczuję z tego powodu...

Cytat

podobnie ja Fono Master wyłączyłem telewizor w czorta. Takiego festiwalu obłudy to już dawno media nam nie zaserwowały.
Dziś słyszymy o przymiotach i wielkości wszystkich, bez wyjątku, ofiar katastrofy. A jeszcze tydzień temu przynajmniej na połowie z tych co zginęli ta sama telewizja, to samo radio - psy wieszały. Czy, w tym pięknym kraju, naprawdę trzeba wprzódy zginąć aby przestali człowieka szkalować.
Prawdziwy i szczery żal można poczuć na Krakowskim Przedmieściu...

A może po prostu przez te parę pierwszych dni dziennikarze szukali i starali się przekazać/pokazać z najlepszej strony tych, którzy zginęli? I nie pokazywali tego, co najgorsze oraz nie doszukiwali się brudów, a wątpliwości rozstrzygali na korzyść zmarłych...

W każdym razie ja nie siedzę zbyt długo przed telewizorem - ale mimo wszystko coś tam usłysze i zobaczę w TV, a według mnie miło zobaczyć ludzi z innej, (naj)lepszej strony.

Natomiast na koniec – "Jolka..." to nie jest chyba najlepsze miejsce, więc zapraszam do innego wątku...
... i do zobaczenia na Trakcie Królewskim lub przed Pałacem Prezydenckim - mieszkańcom stolicy jest trochę łatwiej niz innym obywatelom naszego kraju. Inni mogą np. pojawić się w temacie http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=18593 "

Dla porządku proszę, by "żałobne..." wpisy pojawiły się już właśnie w tym wątku "Znowu tragedia w lesie katyńskim., Tydzień żałoby narodowej...".
A ewentualne wpisy w bieżącym wątku nie dotyczące lamp będą przeniesione do wzmiankowanego wyżej wątku.

Pozdrawiam
PS. A na koniec już temat związany z "Jolką...": ja też mam nowe klocki icon_razz.gif , ale przez najbliższy tydzień nie zamierzam nic z tym robić - i nie uważam tego za jakieś szczególne poświęcenie z mojej strony... że się nie bawię icon_cry.gif i nie słucham ... :!:
Wspólną "zabawę" odsłuchową z Markiem już wcześniej odłożyliśmy na późniejszy termin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nonono!!!

Wygląda ślicznie!

Fono!

Pytam z czystej ciekawości - czy lampa na 2A3 będzie w stanie prawidłowo wysterować Twoje Harpie? Czy 13 W wystarczy? Miałeś już wzmacniaczyk u siebie na odsłuchach? 

Na marginesie - spodziewam się wizyty kolegi z Lebenem CS 300 (ot, znalazł się taki w pobliżu icon_smile.gif ). Myślę, że może to być doskonałe połączenie.

A tuby, jak wynika z informacji przekazanych przez ich właściciela, otrzymają nowego partnera - będzie to Unison Research S8. 

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w kontakcie z użytkownikiem tego wzmacniacza ,zanim kupił Harpie 300B to przejściowo grał na Dali 4 ohm i 84db skuteczności
i napisał mi ,że wzmacniacz nie miał żadnych problemów.
W tym modelu lampy 2A3 są zdublowane tzn. są po dwie na kanał co mi się wydaje powinno wystarczyć na Marcusa o skuteczności
92dB i liniowym przebiegu impedancji w okolicach 4 Ohm.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już teraz jestem zadowolony z dzwięku w mojej "hybrydzie" zwłaszcza po wymianie pre Lebena na pre Dubiela PV-1.
Ale człowiekowi zawsze mało więc liczę na to,że 2A3 Dubiela wniesie jeszcze większa poprawę icon_confused.gif ,zwłaszcza ten
czar lamp 300B czy 2A3 ,tego nie jest w stanie wg. mnie zapewnić żaden tranzystor.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
W ramach uaktualniania ścieżki analogowej "troszkę" uzupełniłem stan posiadania gramofonów ...
a właściwie w ramach lenistwa uzupełniłem manualnego ProJecta o półautomat SONY PS-11 i automat JVC (zdjęcia pojawią się ciut później...)
Chyba nikt z osób znających mnie nie jest zdziwiony ani firmami, ani rozwiązaniami icon_mrgreen.gif

Nie jest to zapewne klasa gramofonów moich warszawskich przyjaciół icon_lol.gif , ale jak dla mnie jest to właśnie to, czego szukałem...
W końcu preferuję lenistwo i 12cm krążki icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
PS. Cieszę się, że znowu mamy gdzie pisać! No i na kontakt ze starymi icon_wink.gif znajomymi icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pewne wątpliwości, czy jest sens kontynuować wątek. Po głębokim przemyśleniu i dzięki uprzejmości Romana wątek znowu ruszył.

Na początek może krótka informacja. W ubiegłym roku, mniej więcej z końcem lata pożegnałem się z Lorelai. Nawiasem mówiąc daleko nie pojechała, bo do Andrzeja. Rozstawałem się z nią z pewnym żalem.

Mam nadzieję, że Kolega Kaczor podzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi obcowania z tym wzmacniaczem.

Po jakimś czasie, częściowo przez przypadek zawitał u mnie wzmacniacz Leben CS300X wersja limitowana. Krótko mogę napisać, że dobre opinie na temat tej lampy nie były przesadzone, a wzmacniacz słuchawkowy który tam siedzi, to jak dla mnie rewelacja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...