Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

MBLa rowniez wezme pod uwage. Mysle takze o Audionet ART G2 (nowy 15kzl), ponoc wysokiej klasy dzwiek.

Dlugo czekalem na wymiane. Postanowilem przeczekac z Sonym tak dlugo jak sie da i od razu wskoczyc na wysokiej klasy CD:) Chcialem pominac "zbedne" poziomy posrednie icon_wink.gif

Zastanawialem sie takze nad czyms dzielonym. Jednak razem ze znajomymi stwierdzilismy, ze lepszym wyborem przy moich mozliwosciach finansowych bedzie integra CD. Niestety zrodlo dzielone wymaga dodatkowych kabli. A sieciowki przy DACu i CD to bardzo wazne sprawa, o kosztach pozadnej cyfrowki juz nie mowie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku,
Ty mnie nie podpuszczaj. Moja żona traci powoli cierpliwość do moich "fanaberii". Na obecnym etapie jestem zadowolony z moich monobloków. Jestem na etapie wymiany lamp sterujących, które już wstępnie zamówiłem, ale gorzej z odbiorem. Chociaż Hornet mieszka w Warszawie chyba przed długim weekendem do niego nie dotrę.
A jeśli chodzi o kolejne zmiany to doszedłem do wniosku, że ponieważ monobloki maja swoje ADAM Pencil, trzeba również zmienić coś w torze z Baltlabem. Zacząłem rozglądać się za innymi kolumnami. Warunek żony, muszę sprzedać Totem Mite.

Pod uwagę biorę podstawkowce firmy ADAM lub Triangle Comete ES. Widziałem również w ogłoszeniach, że Łukasz pozbywa sie swoich Audio Note, szkoda że to tak daleko.

Bartku
Twoje zauroczenie Accuphase wcale mnie nie dziwi. Od dłuższego czasu mam sentyment do tej firmy. Jak pamietasz na samym początku tematu lampowego rozważałem możliwość zakupienia wzmacniacza Accuphase. Szczerze mówiąc nadal chodzi mi to po głowie.
Co do DAC to pojawiło się parę problemów związanych prawdopodobnie z jakością sieci elektrycznej i antenowej w moim mieszkaniu. Pojawiło się zjawisko, które mnie niepokoi. Otóż przy włączaniu lub wyłączaniu DAC-a w kolumnach głośnikowych wali i trzeszczy jakby głośniki miały się za chwilę rozpaść. Wczoraj w czasie testów zapomniałem wyzerować potencjometr głośności w preampie to tak walnęło, że aż w lampach mocy pojawił sie łuk elektryczny. Zupełnie jak w czasie letniej burzy. Mało nie narobiłem w majtki ze strachu. Na szczęście nic sie nie stało, przynajmniej jak na razie.
W kwestii tej jestem na bieżąco w kontakcie z producentem. Bardzo miły i kompetentny człowiek.
Poza tym DAC działa super i nie żałuję wydanych pieniędzy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Coś nie widać Romana.Dostał szlaban na kompa? icon_biggrin.gif Ja już prawie doszedłem do siebie .Może Roman nadal chory.

Janusz
Masz rację - powoli dochodzę do siebie, bo od tygodnia lawiruję między termometrem a łóżkiem. No ale temperaturę mam już normalną, teraz przez ten długi weekend dojdę do siebie. Przynajmniej fizycznie - bo psyche do ... musiałem odwołać świetnie zapowiadający się kilkudniowy wyjazd i gryzę!
A od jutra zabieram się wreszcie za słuchanie płytek i miłe spędzanie dnia icon_cool.gif

Marek
Wykrakałeś z tą burzą... na razie wiosenna, ale wali nieźle!

Fajnie, że znowu zebrało się mocne grono - i Bartek po odsłuchach się ujawnił icon_lol.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman
mnie nie było do śmiechu. Jeszcze dziś słuchając muzyki słucham uważnie czy nie zaszkodziło to monoblokom i kolumnom. Tak piardnęło, że myślałem, że głośniki wylecą z obudów.
Natomiast co do Onkyo to ewidentnie laser do wymiany. Zadzwoniłem do faceta z allegro i mam sprawę obgadaną. W piątek zamawiam laser z mechanizmem.
Trochę mnie krew zalewa, że mam takiego pecha. W tej chwili odtwarzacz czyta płyty losowo. Oryginały w zasadzie prawidłowo, no może z drobnymi wyjątkami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku!
Jak coś się dzieje ze sprzętem, to nigdy nie jest wesoło! Dobrze, jak jest przynajmniej tanio... icon_rolleyes.gif
U mnie od 2 tygodni podstawowy Soniaczek używany do pierwszego sprawdzania płyt czasami generuje trzaski, a do tego przy powtórnym odsłuchaniu płyty (już siedzącej w odtwarzaczu) potrafi się wykrzaczyć. Tak, jakby po nagrzaniu płyty już mu nie pasowało - i działo się to zarówno na CD-Rach, jak i na oryginałach. Teraz czekam, aż mi minie lenistwo chorobowe i trzeba będzie się wziąć za czyszczenie (mam nadzieję, że wystarczy - a jak nie, to ...).
Pozdrawiam
PS. A dla Kolegów na noc - mały horror
http://www.manta.home.pl/zkwiecien/it/glos...rezentacja.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman
to nie horror to przeca Manta. I jak ładnie na niebiesko świeci. Do tego piękne kolumienki icon_mrgreen.gif Jak znalazł piękny zestaw dla majsterkowicza może co z tego wymodzi hi-endowego. icon_biggrin.gif

A powracając do Onkyo - ja wiem że to już nudne. icon_redface.gif Definitywnie laser do wymiany. Usunąłem za to usterkę związaną z głośnym wysuwaniem szuflady. Szuflada jak na razie wysuwa i wsuwa sie perfekcyjnie cicho.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Koledzy - jak z laserem SONY?
Kupować na Allegro to, co się trafi jak najtaniej - i nie przejmować się, czy to oryginał czy podróbka?
Czy zainwestować w serwis SONY?
Jakie macie doświadczenia w tej mierze?
Marek ma w swoim ONKYO model KSS-213C o ile dobrze pamiętam icon_cool.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano nie słucha! icon_sad.gif
Na moje delikatne pytania w stylu "czy Ci się podoba to co teraz leci?" otrzymuję odpowiedź "może być". A pytanie o ulubiony rodzaj muzyki czy wykonawców pozostaje bez odpowiedzi - własciwie to jest odpowiedź: podoba się jej CICHA muzyka. To trochę mało, nieprawdaż? icon_confused.gif
Pozdrawiam
PS. Żeby nie było na mnie - ja wcale tak głośno nie słucham!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fono Master
Nie podpuszczaj Romana bo to sie dla niego może źle skończyć icon_mrgreen.gif
A co do laserów gadałem z facetem, który sprzedaje lasery Sony i sam mi poradził abym kupił u niego inny oryginalny o dosłownie 8 zł droższy i do tego z mechaniką.
Poza tym jaki laser jest teraz oryginalnie produkowany w Japonii. Możemy o tym zapomnieć. Ci, którzy sprowadzają sprzęt a w tym lasery sami mówią, że produkcja przeniosła sie już dawno na Tajwan i do Chin.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Belfer uważasz,że jak żona Romana "zasmakuje" w hi-endzie to go nie dopuści.........do sprzetu ? icon_biggrin.gif

Spokojnie - chciałbym!
Jak zasmakuje, to mam 2 pełnowartościowe (i parę słabszych...) systemy - pogodzimy się icon_cool.gif
W końcu z TV też się godzimy, nie ma to jak zapas sprzętu!
Pozdrawiam

PS. Przy okazji - ponownie dyskutowałem z Markiem o potrzebie rozwinięcia tematu lampowego (po raz kolejny). Bo mamy już i "Jolkę", "lampy do Jolki", "gramofon" i jeszcze "tunery radiowe".
A jakie jest Wasze zdanie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat żony jest wieczny .Moja od paru godzin ogląda telewizję i mimo że jestem długodystansowcem to muzy chyba dziś nie posłucham.Już po pierwszej w nocy.to nawet ja niedługo będę senny.Cieszę się Roman że znowu się pojawiłeś.

Marek znam to uczucie ,u mnie po wymianie lamp w zasilaczu też p........ i wszystko zgasło.Zachciało mi sie lamp z jednej serii więc zakupiłem dwie lampy ,skutek wiadomy.Najlepsze że rozkręciłem obudowę szukając bezpiecznika a okazało się że jest w szufladce pod gniazdem sieciowym .Nawet był tam zapasowy.Jeszcze tylko wymiana bezpieczników głośników wysokotonowych i skończyło się na strachu.Z tych nerwów pomyliłem lampy i nawet nie wiem która ma zwarcie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
w wątku o tunerach piszesz, że 2 maja zamknięte były sklepy. My z Romanem mieliśmy to szczęście, że salon AudioForte był otwarty. Szczerze mówiąc to dwa dni wcześniej zadzwoniłem do jednego z właścicieli, który zaprosił nas abyśmy wpadli.
No i oczywiście jak wpadliśmy to skończyło się to ok. godzinnym odsłuchem kolumn Totem Arro i Triangle Comete. Nie sądziłem, że takie "cieniasy" jak Totem Arro mogą tak zagrać. Najbardziej zaskoczył mnie nisko schodzący i dobrze kontrolowany bas, a przestrzeń wręcz rewelacyjna. Jest to dosyć ciekawa konstrukcja, bo wygląda toto ja podłogówka a praktycznie to głośnik podstawkowy w obudowie podłogowej. Od tyłu kolumna posiada w dolnej części komorę, która można zasypać np. piaskiem w celu obciążenia.
Kolumny szczerze mówiąc zainteresowały mnie i nie wiem czym to sie skończy icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pytanie "jak się skończy?"
Pewnie skończy się jak zwykle: wydatki, wydatki i jeszcze raz wydatki icon_lol.gif
Skuteczność tych Arro niby niezbyt wysoka - 87dB, impedancję 4 Ohm pewnie Baltlab wytrzyma...
Ale zagrało to faktycznie bardzo ładnie na 30m^2 w salonie AF. Dźwięk nisko schodzący, bardzo ładnie kontrolowany, świetna przestrzeń. Wymiary kolumn trochę jak w skali mikro - szerokość niecałe 13cm, są to podłogówki - więc można zaoszczędzić na standach...
Cena jak Triangle z podstawkami, a kultura grania bez porównania wyższa.
No i Marek ma zagwozdkę.
Pewnie za karę, że mnie z domu wyciągnął od żony icon_lol.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman
zagwozdkę mam faktycznie. Słusznie zwróciłeś uwagę na skuteczność i impedancję kolumn. Ale jak widać na załączonym obrazku wszystko to ze sobą zagrało. A jak zagrałby Baltlab z Totem Sttaf wolałbym nie wiedzieć. icon_mrgreen.gif
Problem nie leży li tylko w tym jakie kolumny wybrać, ale czy w ogóle. icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku - użyj standardowych sterowników icon_mrgreen.gif

Ano widzisz - typowa odpowiedź na Forum pasuje również w tym (Twoim) przypadku...
Wypożyczyć - sprawdzić w warunkach domowych - przekonać żonę - kupić - wygrzać - cieszyć się - lizać rany finansowe - podzielić się z kolegami swoimi wrażeniami z odsłuchów - sprzedać stare kolumny - cieszyć się kolejnym sukcesem icon_lol.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...