Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Właśnie RoRo:) Ale gdyby knajpka była portową szemraną knajpką, to bym się skusiła...haha. Ja słucham nowej Chylińskiej oczywiście i niedługo przeskakuję do wiadomego wątku. Jutro za to (uwaga, chwalę się) idę na pokaz przedpremierowy "Rewersu" połączony z koncertem Włodka Pawlika. Fajno icon_razz.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udałem się na małe zakupy...

No i poza Elisą Lumley śpiewającą covery Radiohead, poza Dorotą Miśkiewicz idącą swoją kamienną drogą ("Caminho"), nabyłem - jakby przeczuwając nadchodzącą następną porę roku płytę Stinga pod tytułem "If On A Winter's Night..."

Niech Was nie zwiodą internetowe opinie - to naprawdę ciekawa płyta!!!

Do płyty podchodziłam, jak do jeża - nie spodziewając się niczego dobrego! A tu... całkiem miła niespodzianka!
Ciepła w odbiorze, bogata w brzmienia, nastrojowa, nieźle zaaranżowana i zagrana, ale nie banalna, całkiem całkiem ciekawa płyta. 
Ci, którzy spodziewają się hitów na miarę "Englishman in New York", czy "Moon over Burbon street" będą zawiedzeni. Nie znajdą tam drive'u, bólu istnienia, czy wpadających w ucho, chwytliwych melodyjek. Nie ma przebogatego podkładu basowego, nie ma obfitości instrumentów perkusyjnych.
Jest tylko i aż całkiem przyjemna, "klimatyczna" muzyka będąca poniekąd odpowiedzią dla tych, którzy poszukują brytyjskiego brzmienia   icon_wink.gif icon_mrgreen.gif .

Ja w każdym razie - polecam!
Zresztą równie brytyjską w klimacie, choć nagraną w manierze co lepszych klocków Musical Fidelity (potężne basisko) Elisę Lumley polecam także. Tego, co się jazzem zwie - wbrew naklejce na okładce - nie znajdziecie!

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche niepewny po ostatnich dwóch płytach - o których chętnie bym zapomniał - dzisiaj piersze słuchanie najnowszej płyty Yello "TOUCH". I szok. To jest stare , perfekcyjne w wykonaniu Yello jakie znam z płyt Solid Pleasure, One Second i innych. Muzyka taka ,że oczy same zamykają się do słuchania. Lewitacja. Niesamowity głos Diter`a Mayer`a. Momentami klimaty jak z płyt Julee Cruise albo u Badalamentiego z Twin Peaks. O samym dźwięku można napisać - 20 punktów na 10 możliwych!!!!!!!!! Dawno nie słuchałem tak rewelacyjnie nagranej płyty. Momentami można niemal poczuć obecność wokalu koło siebie. Kto lubi Yello na pewno mu się spodoba, kto nigdy nie słuchał niech posłucha. Dla mnie pełen odlot.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś z tymi ostatnimi płytami Yello... icon_razz.gif
U mnie ostały się tylko te najlepsze (wg mnie, ale chyba nie tylko icon_rolleyes.gif płyty STELLA, ONE SECOND, FLAG i BABY, czyli okres 1985-1991 icon_razz.gif

Zainspirowałeś mnie tą informacją - będe musiał się rozejrzeć i posłuchać TOUCH, bo ostatnimi laty odpuściłem sobie ich nowe płyty. Dzięki icon_cool.gif

A dzisiejszy deszczowy dzionek nie był zły muzycznie icon_razz.gif - razem z żoną (oj, to rzadość! icon_cry.gif ) obejrzeliśmy 2 koncerty na DVD: ELO "Zoom, 2001" oraz PetShopBoys "Cubism - Mexico 2006".
A w planach na wieczór chwilowy rozwód ze swoją panią - dla mnie jakaś płyta CD icon_lol.gif , a ona "gwiździ z tancami"... icon_eek.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając że temat taki pojemy donoszę, że dziś wieczór słucham Lizz Wright. I niby - jak zwykle, jak często w każdym razie.
Ale tym razem..zestawiłam sprzęt z półki na ziemię. I dźwięk się tak roznosi inaczej, wyraźnie basy słychać i gitary każdą strunę. Po prostu inny odbiór.
Może nie lewitacja - jak u przedmówcy (zazdroszczę takiego stanu!). Tym niemniej dobrze mi. O i pianino tak wyraźnie....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś mega odmiana..mam taką 3 płytową składankę Queen (Greatest Hits 1,2,3 - The Platinum Collection) i co się okazuje już dawno nie słuchałem takich rytmów gdzie zauważyłem,że w muzyce dość ważna nute odgrywa gitarka basowa icon_smile.gif fajnie fajnie, spokojnie icon_smile.gif czasem z wygarem i solo icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - dzięki za informacje (i nie tylko icon_lol.gif ) o TOUCH, już kilka razy była na talerzu (odtwarzacza). Przyjemna nowość w moich zbiorach!
Dla mnie płyta ta dwa oblicza - jedne utwory są bardziej przebojowe w stylu YELLO z najlepszych ich lat (1985-91), a inne spokojniejsze.
Prawdopodobnie nie będzie to hit sprzedaży, ale dla mnie jest dużo lepsza niż tegoroczne DepecheMode i ich "Sounds Of The Universe". icon_rolleyes.gif

Cytat

Billie Holiday u mnie czyli..piątek, holiday jakby nie patrzeć.

Marina,
fajne skojarzenie - dzięki temu w niedzielę późnym wieczorem planuję posłuchać "Road to Hell" Chrisa Rea - akurat tytuł będzie pasował przed poniedziałkiem i całym następnym tygodniem w pracy icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo

Miło przeczytać, że Tobie też się spodobał nowy Yello icon_razz.gif . Ciekaw jestem czy słuchałeś NO-MAN:
-FLOWERMIX
-FLOWERMOUTH
-HEAVEN TASTE
-RETURNING JESUS
-WILD OPERA

Właśnie ostatnio przypomniałem sobie te kilka płyt z ich dyskografii. Kupiłem też ANDREAS`a VOLLENWEIDER`a "BOOK OF ROSES" . I jednak co stary dobry winyl to stary dobry winyl. Harfa brzmi po prostu pięknie icon_mrgreen.gif .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie NO-MAN przede mną ...
Ale trochę to potrwa. Mam problemy z czasem icon_confused.gif

Z Yello trafiłeś w moje gusta - a nawet żonie się podobało (a jej najbardziej podoba się cisza- no za wyjątkiem telewizora icon_mrgreen.gif ).

Vollenweider jest dość częstym gościem w CDku - bo jego winyli nie mam. Zresztą jedna z jego płyt (Caverna Magica) jest dla mnie płytą testową przy odsłuchach i zakupach!
A słuchałeś może nowych (tzn. prawie nowych, bo są już od paru lat na rynku) reedycji Vollenweidera na CD (24Bit HD, rozszerzone o dodatki video, są w sprzedaży m.in. w MMarkt czy Saturnie oraz sklepach internetowych)?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo

Szczerze powiedziawszy to 'Book of roses' kupiłem przypadkiem na winylu a akurat tej płyty brakowało mi w dyskografii Andreasa. Ta edycja o której piszesz nawet mi się na oko nie rzuciła. W tej chwili skupiam się na wymianie znajdujących się w moich zbiorach dość jeszcze licznych (niestety) CD-R-ów na płyty oryginalne. Tamte już siadają. Dopiero po zakończeniu tego nazwijmy to procesu zacznę się oglądać za nowościami i nowymi wydaniami. Choć przyznam ,że bardzo mnie kusi Kraftwerk na winylach, który się ostatnio pokazał. Pokazały się też zremasterowane CD ale jak posłuchałem pożyczonej od kolegi płyty to powiem szczerze, że spodziewałem się czegoś lepszego. Poza tym, że płyty nagrane głośniej to chyba niewiele włożono wysiłku w poprawę dźwięku. A przynajmniej takie odnosze wrażenie.

P.S.
"a nawet żonie się podobało (a jej najbardziej podoba się cisza- no za wyjątkiem telewizora)" - widzę ,że Twoja połowica ma podobne upodobania do mojej icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Bert' date='20 11 2009, 18:22 ' post='52292']

Na razie jestem po odsłuchu płyty Tony'ego De Sare "Radio Show". Taki trochę Billy Joel, trochę Franciszek Sinatra. W sumie kawał świetnej muzyki!
[/quotetę

Po tym co napisałeś Bert w piątek sięgnęłam po poprzednią płytę T. De Sare (akurat tę miałam). Wprowadziło to ciepły klimat na weekend. Ale ..nie wszystkim się podoba. I tu jest jak z Żonami RoRo i cooledit, o których pisali icon_smile.gif To znaczy nie wszystkim się podoba to samo. Akurat miałam gości w sobotę i ...musiałam
zmienić płytę z jazzu na dynamiczniejszą (na życzenie). Ale jak tylko wyszli wróciłam do Tonyego icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku dni non stop katuję Arms And Sleepers / Matador. Zdradzę, że będą u nas na Zajawkach. Niebywała płyta, klimatem niekiedy przypomina mi Sigur Ros, niekiedy Massive Attack...po pierwszym przesłuchaniu włącza się ją jeszcze raz, i jeszcze, i jeszcze...Siesta 4 czeka, bo dawno nie słuchałam, a po niej Siesta 5 icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...