Skocz do zawartości

Używany zestaw stereo do 3500zł


Majtek2013

Recommended Posts

Zakładam nowy wątek, żeby uporządkować dyskusję. Sytuacja jest taka, że:
-Chciałbym kupić używany zestaw stereo w cenie do 3500zł za wzmacniacz, kolumny, tuner i CD (bez DAC) - pierwotnie miało być 2 tys. zł ale kwota uległa zwiększeniu po dyskusji na forum,
-Sprzęt ma służyć wiele lat,
-Słucham wszystkiego ale gdy się chcę odprężyć do włączam klimaty typu Aerosmith
-Mój pokój ma 24m2 (wymiary: 6,7m x 4m; wysokość 2,9m) - rysunek pokoju jest tutaj:
Mój post z 01.01.2014r. z godz. 12:54

Ostatnio byłem na odsłuchu w salonie audio w Poznaniu (z założenia miał to być sprzęt do 9tys. zł) i wrażenia były takie:
Zestaw 1: Wzmacniacz Denon PMA 720AE + CD Denon DCD 720AE + kolumny Dali (nie wiem jaki model) - wrażenia: dźwięk za tubalny, za mało szczegółów, jakby "zza ściany"
Zestaw 2: Wzmacniacz Denon PMA 720AE + CD Denon DCD 720AE + kolumny Canton GLE496 - wrażenia bombowe: super szczegóły, basów tyle ile trzeba, wszystko ekstra, po prostu poezja
Zestaw 3: Wzmacniacz Denon PMA 720AE + CD Denon DCD 720AE + kolumny Cabasse (nie wiem jaki model) - wrażenia: nieźle słychać szczegóły ale za dużo basów
Zestaw 4: Wzmacniacz NAD C326BEE + CD NAD C546BEE + kolumny Canton GLE496 - wrażenia: nieźle ale dźwięk mniej metaliczny niż w zestawie 2, trochę bardziej wycofany.
Na koniec jeszcze raz odsłuchałem zestaw 2 z różnymi kablami i najlepiej grał na: kablach Equilibrium string + interkonekt Equilibrium stage - i to jest mój idealny zestaw spośród tych, z którymi się zapoznałem w salonie audio. Generalnie brzmienie Cantonów GLE496 bardzo mi się podobało, chociaż na naszym forum zbierają przeciętne opinie (kosztują 2800zł za parę więc pewnie jakaś zupełna tandeta to też nie jest).

Byłem także na odsłuchu Infinity Ref. 60 u Chemikosta dwa tygodnie temu ale brzmienie tych z kolei kolumn podobało mi się średnio (Chemikost twierdzi, że to dlatego, że ma nie najlepszy wzmacniacz)

Poradźcie więc Koledzy co dalej? Jechać na kolejny odsłuch sprzętu droższego niż 9000zł? Czy jeżeli spodoba mi się coś znacznie droższego z nówek to czy zmieszczę się w budżecie 3500zł za podobnej klasy sprzęt używany?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 349
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A dlaczego zrezygnowałeś z wymienianego wcześniej Musical Filelity E 100 (Ty pisałeś o E10 ale E100 jest lepszy) ?
Ja skompletowałem zestaw za podobne pieniądze jak Ty planujesz, używany oczywiście. Wcześniej miałem zestaw salonowy za ok 7000 - obecny gra lepiej.
MF E100 kupisz na ebaju za ok 1000 zł z przesyłką.
2500 na kolumny, odtwarzacz i tuner spokojnie wystarczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamc - faktycznie początkowo zamierzałem kupić MF E100 ale na forum uzgodniliśmy, że zanim cokolwiek kupię udam się do salonu audio na odsłuch, żeby sprecyzować swoje preferencje brzmieniowe.
Czy mógłbyś, Adamc, napisać jaki nowy zestaw brzmiałby tak samo jak z MF E100? Wtedy odsłuchałbym go i miałbym jakąś skalę porównawczą.
Zieluwid - celnie ująłeś problem. Faktycznie to co polubiłem w salonie to nie było jakieś chwilowe zauroczenie - cały czas chodzi mi po głowie ten dźwięk dający wrażenie "piłowania pilnikiem po rdzeniu kręgowym" icon_wink.gif i zdaję sobie sprawę, że żaden zestaw używany nie powieli tego stylu Cantonów.
Jednak na razie każda opcja (nowy/używany) jest możliwa, bo jeszcze nie wiem jak gra MF E100. I dlatego chciałbym iść do salonu i odsłuchać coś równoważnego z MF E100. A zatem: czego powinienem tym razem posłuchać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście "lampowo", to bardzo umowne określenie. A nie każda lampa gra "lampowo".
Nawet Musicale grają różnie. Najbardziej "lampowo" zagra chyba MF A 1. Szczególnie też można zwrócić uwagę na Thule IA 60 Spirit.
Wymienione wyżej Advanced Acoustics MAP, Starsze Sugden A21a (ale chyba nie kupi się za rozsądną cenę), Pro-Ject 7AMP, no powiedzmy, że starsze NADy typu 3240 (raczej ocieplone, aksamitnie grające, choć z pazurem), Densen B-100 (ale to już ok 2kzł.), niektóre wzmacniacze TEAC, Music Hall (no nie wiem czy "lampowe", ale na pewno soczyste, pełne, płynne), niektóre wzmacniacze Xindak. To tak na szybko, co mi przyszło do głowy.
A wzmacniaczy lampowych posłuchaj tak, czy inaczej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej się zapytam: czy wzmacniacz "40W" + jakieś kolumny da podobną "moc" co ten Denon PMA 720AE z Cantonami (chodzi mi o moc a nie o brzmienie)? Na moją jako laika logikę powinien grać "słabiej". A jeżeli słabiej to w moim przypadku będzie także chodziło zestaw o odpowiedniej mocy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te Cantony chyba nie możesz spać, co? A to budżetowa seria, w sumie nic szczególnego. Dobrych używek tej firmy u nas jak na lekarstwo, niestety... Jakbyś miał możliwość sprowadzenia z Niemiec, to polecam znakomitą serię ERGO oraz KARAT. Jest tego dużo, lecz najbardziej polecam modele Ergo SC-L i RC-L. Ręczę, że Twoje potrzeby w zakresie głośnego, dynamicznego grania pokryją ze sporym naddatkiem icon_cool.gif . SC-L -ki miałem, przy potencjometrze ustawionym na "godzinę 21:30" co bardziej energetyczne fragmenty utworów odczuwałem tak, jakby ktoś mi z otwartej dłoni walił w pierś. Tak przy okazji kolumny te oferują dźwięk wysokiej klasy, a że bezlitośnie obnażają niedoskonałości nagrań, to już inna bajka icon_lol.gif . Wyższe modele Ergo z literami DC potrzebują z kolei mocnego pieca, ale już 9x czy 90x są mniej wymagające.

Zakładając cenę 300-400 Euro za kolumny + koszt paliwa lub sprowadzenia spokojnie starczy na resztę zestawu w Twoim budżecie.

Poniżej masz kilka linków:

SC-L + kontroler

RC-L + kontroler

90 DC




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym, co mam nadal: dwa wzmacniacze Myryad w układzie bi-amping (integra MI 120 + końcówka mocy MA 120). Brzmienie raczej neutralne, może średnica lekko ocieplona i trochę rozjaśniona góra.
Granie bardzo żywiołowe, ze względu na możliwości kolumn zazwyczaj nie przekraczałem godziny 8 icon_lol.gif . Po prostu za duże do mojego pokoju. Pamiętam, gdy jednemu z kumpli puściłem głośniej 1-szy kawałek z tej płyty, to w jego oczach czaiło się przerażenie icon_mrgreen.gif

W pomieszczeniu Majtka SC-L -ki byłyby w sam raz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, właśnie kupiłem w Niemczech przez internet Cantony Ergo RC-L icon_biggrin.gif za 540 Euro + koszty wysyłki (cena 400 Euro niestety za ten model jest nie do uzyskania). Wprawdzie wydałem dużo więcej niż planowałem ale nie mam wątpliwości (Profi - dziękuję za cenne podpowiedzi), że to bardzo dobra inwestycja. Jak już do mnie przyjadą umieszczę na forum fotki (tak nawiasem mówiąc Niemcy są bardzo sympatycznymi partnerami do negocjacji: wszyscy, do których pisałem deklarowali gotowość do zapakowania kolumn do wysyłki kurierskiej, którą deklarowałem, że zorganizuję we własnym zakresie; można się także targować jeśli chodzi o jakiś rabat).
Kolejnym etapem dyskusji nad idealnym zestawem może być kwestia wzmacniacza. Osobiście zagiąłem parol na jakiś model Denona. Z odsłuchów w salonie audio wynikało, że Denony wraz z Cantonami zagwarantują najlepsze brzmienie (oczywiście dla mojego ucha icon_wink.gif ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...