Skocz do zawartości

STERO tuner + kolumny - 50m2 do 5000zł


miguell

Recommended Posts

No niestety Pacio94 ma tu rację. Ja w swoim pokoju, gdzie mogę sobie pozwolić na odstawienie kolumn od ściany tylnej na ok metr a od bocznych nawet na więcej, uzyskuję znakomite efekty przestrzenne nawet z kolumn, które nie są uważane za wybitne ani też nie są drogie. Z droższymi jest po prostu super. I dopóki nie zdamy sobie sprawy jak ważnym elementem zestawu stereo jest pomieszczenie/akustyka, dopóty nie będziemy mieli naprawdę dobrego dźwięku.
Rzeczywiście niskie tony swoją drogą, ale oddalenie od ścian sprzyja także wielu innym aspektom budowania dźwięku wysokiej jakości.

Co do kolumn, to faktycznie może jakieś mniejsze, z delikatniejszymi niskimi tonami i otworem b-r z przodu obudowy albo obudowa zamknięta. Ale rzeczywiście to tylko może trochę pomóc w kwestii basów. Odpowiednie zaadaptowanie pomieszczenia mogłoby trochę pomóc, jednak czy bez fachowej pomocy na miejscu dasz radę? Tak zdalnie na forum chyba wiele nie wskóramy.

A tego MAP-305 mógłbyś spróbować zalicytować. Może kupisz w miarę niedrogo? Ja i tak na razie trochę się finansowo wyprztykałem icon_wink.gif
Ale dzięki Profi.
Moim zdaniem nie ma co się bać dobrych zestawów pre/power jak wyżej wspomniany Adcom.
Końcówka YBA proponowana przez RoRo jest bardzo fajna, ale dodajmy do tego preamp i robi się drogo.

Miguell.W sumie, to nie wiemy jednej, bardzo ważnej rzeczy. Jakiego brzmienia szukasz. Bo Dali a Infinity albo AA a YBA czy Adcom, to zupełnie inne szkoły dźwięku. Tu i tu można uzyskać wysoką jakość ale czy to Ci się spodoba?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

F1angel zgadzam się z Tobą -Wami w 100% co do teorii i przykrej rzeczywistości akustycznej u mnie w salonie ale niestety tu na chwilę obecna za wiele nie zwojuje a ze sprzętu nie zrezygnuję icon_smile.gif - zabieram się za lekturę którą podesłałeś i jak już sprzęt stanie w domu będę próbował zdobytą wiedzą i waszą pomocą akustykę poprawić w możliwe najlepszy sposób... zdobyte doświadczenie chętnie przeleje na forum...

Co do brzmienia którego szukam zawarłem już parę zdań na początku mego postu i wiem wiem ten opis jest mierny i bardzo ubogi ale to też ze względu na fakt, iż po szerokich ocenach jeszcze nie pływałem ale cóż spróbuję opisać to czego szukam raz jeszcze swoimi słowami i przedstawić parę przykładów - mam nadzieje, że przynajmniej dobry ubaw będziecie mięli z moje debiutu icon_wink.gif

Jakiego brzmienia oczekuję:

Zacznę od tego, iż nie przepadam za harmidrem, chaosem i bałaganem.
Słucham muzyki dość wszelakiej z małymi oczywistymi wyjątkami; w wielu różnych rodzajach muzyki doszukuję się ciekawych dzięków, brzmień, przyjemności ale kluczowe miejsce zajmuje tu Rock, czasami jazz , chillout, klasyczna, trochę popu czy filmówki. Ciężki metal praktycznie nigdy - nie lubię chaosu hihihi...

-Lubię wsłuchiwać się w czysty wokal , wychwytywać brzmienie poszczególnych instrumentów ,łapać szczegóły , krople , muśnięcia strun, niskie zejścia basu
-Nie lubię jak wszystko miesza się i kotłuje.
-Bardzo lubię nisko schodzące pełne, dynamiczne i ciepłe niskie tony - można powiedzieć ,że masywne ale nie ciężkie. Bardzo nie lubię twardego kanciastego basu.
-Tony wysokie dają mi duża radość jak są soczyste , wyraźne i czyste choć nie tępe.
-Środek tonów ze względu na to, iż lubię słyszeć szczegóły chciałbym by był w miarę wyraźny choć w żadnym wypadku nie na pierwszym planie.

Bardzo ale to bardzo boję się efektu dźwięku, który wydobywałby się jak spod koca - katastrofa - stłumione i wycofanie wysokie tony to dla mnie jak czytanie ulubionej książki z zaparowanymi okularami. Twardy, kanciasty bas i na dodatek wszystko przykryte kocem to kwintesencja moich obaw icon_wink.gif
Ciepło i masywną głęboką dynamikę lubię w tonach niskich zaś od wysokich i średnich oczekuję soczystej, wyraźnej i czytelnej prezentacji.

hmmm icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif

Co do przykładów to wybrałem się na wycieczkę po kolegach i miałem okazję u jednego z nich posłuchać zestawu kupionego mówiąc kolokwialnie na pałę ;
-JBL STUDIO 590 + Yamaha RX-830 - salon 55m2 - nie moje gusta - dźwięk pusty, chaotyczny , maślany dudniący bas a wysokie tony zupełnie nie w moim guście - jakby ktoś pozatykał głośniki wysokich tonów watą...

Drugi kolega miał już zestaw jego zdaniem bardziej przemyślany:
HECO NEW STATEMENT + YAMAHA RX-A830 + sub Velodyne EQ-MAX 10 BVE - salon 80m2 - wysokie tony duuużo lepsze od powyższych , niskie powalały ale ale ale bez wyrafinowania i poezji.

Zaś mile zaskoczony byłem u kolejnego znajomego choć niestety nie mam tu za wiele informacji - były to na pewno kolumny FOCAL chorus coś z serii 7.. - wzmacniacz nieznany - tu tony wysokie pieściły, wszystko było klarowne, dość soczyste a zarazem miłe i delikatne nie tępe i przesadnie ostre, brakowało mi niskich...

No i na deser zabawka po wujku czyli wspomnienia z dzieciństwa RADMOR 5102 + HECO Profesional 650 (kolumny mam do dzisiaj i jeszcze wątek ku nim zamierzam stworzyć) - ciepły miły, przjemny bas, tony wysokie jak dla mnie zbyt subtelne za bardzo ocieplone i wycofane - chciałbym by wychodziły bardziej przed średnie i były bardziej soczyste - ogólnie chciałbym bardziej szczegółowo... hmm ale cóż to było dawno i może już się coś zdewaluowało...

W najbliższym czasie będę reaktywował moje stare HECO Professional bo stoją zapakowane i tęsknią za muzyką bo brak amplitunera ale tym pomęczę już kolegów na innych postach...

Tu chciałbym byśmy mocno zajęli się moim priorytetowym sprzętem jak w tytule icon_wink.gif

Mam nadzieję,że dzięki moim wypocinom będzie już trochę łatwiej coś do mnie dopasować i zaproponować...



P.S. f1angel - co do MAP-305 to tak tak pilnuję już i będę próbował licytować ale bardzo baaardzo proszę o alternatywę już z uwzględnieniem mojego wypracowania icon_wink.gif








Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego, co napisałeś można wysnuć takie wnioski. Albo masz naprawdę wysokie wymagania, albo koledzy źle dobrali zestawy. Pewnie jedno i drugie ma miejsce.
Takich kolumn jak JBL Studio 590 nie kupiłbym przede wszystkim z powodu wyglądu. Przypominają mi jakiegoś stwora zgiętego w pasie w pół z wypiętym na nas ogromnym odbytem. Fuj icon_mad.gif . Choć przede wszystkim oczywiście to nie mój dźwięk.
Heco New Statement pod obydwoma względami jest o wiele lepszy. Z tych drugich można nawet wykrzesać dobry dźwięk, ale na miłość
Wielkiego Audiofila, nie poprzez podłączenie ich do amplitunerka KD (wiem, że nie tani, ale i tak amplitunerek).
Mam nadzieję, że panowie są głównie miłośnikami kina a nie kupili tego do słuchania muzyki?
Co do Focali Chorus, to zależy jaki model. Bo grają różnie. Od minimalnie ocieplonej atmosfery po ostre i jasne. Choć nie nazwałbym żadnych ogólnie ocieplonymi czy soczystymi. Niskich fakt, w tych seriach nigdy nie było za dużo. Albo był on raczej mocny, szybki, ale nie pogrubiony. A jak takie czy inne zagrają zależy w dużej mierze od wzmacniacza (że od akustyki też, to wiadomo).
Szkoda, że nie zanotowałeś jaki to model kolumn i wzmacniacza. Mogłoby nam to dużo powiedzieć. Może zapytaj kolegi z jakich dokładnie elementów składa się jego system?

Co do MAP-305, to pewnie koledzy będą się zżymać. Ja wiem, że można by lepiej, ale niekoniecznie przyjemniej.
Przede wszystkim jednak nie chcesz wzmacniacza dzielonego a powinien być pilot.
Proponowany często przez Zukzukzuka wyjątkowy amplituner stereo Nakamichi TA-4E można kupić jeszcze taniej chyba, często z pilotem. Ale ciepełka tu raczej niedużo.
Dość uniwersalny, ocieplony, dobry wzmacniacz Roksan Caspian też mógłby spełnić Twoje oczekiwania.

W sprawie Heco Profesional i doboru amplitunera (czy może jednak wzmacniacza?) załóż raczej osobny wątek. By tu się nie zrobiło zamieszanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Heco New Statement, wspaniała scena, głębia, brak efekciarstwa, to inna liga , nie tylko cenowa, wzglëdem studio 590. Inny styl grania. Ciekawe skojarzenie ich wyglądu...dla mnie 590 z maskownicą taka nowoczesna rzeźba, a bez niej, trochę nieciekawie.
Skoro masz duży salon, cenisz wysokie tony, to może jakieś kolumny ze wstęgowym głośnikiem wysokotonowym byłyby dobrym kierunkiem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Proponowany często przez Zukzukzuka wyjątkowy amplituner stereo Nakamichi TA-4E można kupić jeszcze taniej chyba, często z pilotem. Ale ciepełka tu raczej niedużo.



Nie mam zamiaru mieszać...

Ale w temacie TA 4 uważam, że oprócz niespotykanej w tym segmencie cenowym, muzykalnej i wyrównanej prezentacji, jest (mimo wszystko) bliżej ciepłej strony niż np. (dla mnie) - nieco sterylny i "zimny" Radmor Amplifikator. Lecz, wiadomo - każdy może oceniać inaczej, no i zależy - co z czym łączysz...
Jednak wszystkie dywagacje nt. brzmienia, to nie jest problem, bo od jakiegoś czasu po prostu go nie ma! Albo jest w chorych cenach...

Obecnie jest na "alledrogo" mniejszy brat - TA E3. Jeśli tylko nie grzebany, to brałbym w ciemno. Dość długo stoi, bo cena wydaje się dość wysoka (jeszcze pół roku temu bywał po 600-700 zł). Natomiast, jego wydawałoby się marne 75 W/8 ohm - robi podobne wrażenie, jak omalże 2 x tyle w innym, normalnym wzmacniaczu.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zukzukzuk cztery miesiące temu byłem na odsłuchu u Chemikosta i porównywaliśmy brzmienie Nakamichi TA-4E z Rotelem RA985BX (+ kolumny Infinity Reference 60). I moim zdaniem lepiej zagrał Rotel - barwa była moim zdaniem bogatsza, podczas gdy w TA-4E była uboższa, jakby spłaszczona. Wiem, że moja opinia może budzić kontrowersje ale takie jest moje zdanie. Gdybyś był kiedyś przejazdem w Ostrowie Wlkp. to możemy spróbować jeszcze raz urządzić odsłuch u Chemikosta (o ile nas zaprosi) przy użyciu tym razem Rotela RA980BX (który gra jeszcze lepiej od RA985BX - m.in. pełniejsze basy, co z kolei stwierdziłem u siebie na Cantonach) abyś mógł sam ocenić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Żeby tak kupić ten wzmacniacz za 600-7000 zł jak piszesz.
Ogólnie cena nie jest niska, ale tak ją postrzegam, pamiętając, że chyba za niewiele więcej sprzedałeś swój drugi egzemplarz TA4E.
No ale jak nie ma, to nie ma. A że bywa sporadycznie, to się zgadzam (często wpisuję także ten sprzęt w wyszukiwarki tu i tam). Tak więc, jeżeli stan techniczny jest taki, jak jego stan wizualny, to faktycznie warto się zakręcić za tym wzmacniaczem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem wywołany do tablicy icon_redface.gif
Zbaczamy z tematu, ale...

Nie ma ŻADNEGO problemu:) BARDZO chętnie!
Wezmę tylko egzemplarz TA, o którym wiem że jest OK. Niezmiennie stawiam na swego "konia".
Pisałem, że każdy może mieć swoje spostrzeżenia... Różne konfiguracje, oczekiwania, itd. Ba! uważam, że ogromna większość ludzi słuchających w domu na czymś lepszym niż jamnik, ma dość dziwne postrzeganie muzyki. A może to ja z kumplem tak mam?

Możesz umawiać się z Rafałem! Póki co - mam CZAS:)


Pozdrawiam!

P.S.
TA 4E sprzedał się w cenie o 50% wyższej:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel pilnuje teraz tego 305 icon_wink.gif a co do moich wymagań to nie są zapewne wygórowane a z kolegami było tak jak napisałeś - sprzęt zakupiony pod kino a nie pod stereo do tego akustyka 0 (zgodnie z lekturą icon_wink.gif ). Zdjęcie z HECO STATEMENT u dołu.

DSC01446.jpg


Co do Focala którego słuchałem to raczej nie ma szans na zidentyfikowanie ponieważ byłem przypadkiem u pewnych ludzi hen hen daleko icon_wink.gif

W tym tygodniu postaram się gdzieś wybrać i zebrać trochę doświadczeń - może wpadniemy na jakiś trop... Oczywiście wszystkie propozycje skrupulatnie notuje spisuje i jak wybiorę się na rekonesans to może coś uda mi się z tego posłuchać.

Roksan Caspian - to z nim u mnie jak u f1angel z JBL STUDIO 590 - brrr - chciałbym chociaż minimum estetyki icon_wink.gif - będzie stał na widoku

Wiem,że jestem troszkę upierdliwy ale cały czas mnie zbywacie z odpowiedzią na to pytanko icon_wink.gif a ja z uporem maniaka chciałbym zapytać raz jeszcze z czystej ciekawości czy może jakaś YAMAHA , ROTEL lun NAD mogłyby podpasować pod moje upodobania ?? Szersze spektrum to może łatwiej będzie coś upolować...

Wpadło mi na allegro w ręce również coś takiego - rujnuje budżet ale może dodać do poszukiwań może coś się znajdzie w niższej cenie z używek tylko pytanie co to Waszym zdaniem za liga i barwa. Parę opinii znalazłem pozytywnych icon_wink.gif iż przy odpowiednim doborze kolumn itp zagra ciepło i przejrzyście??
NAD-S300
http://allegro.pl/wzmacniacz-nad-s-300-ide...4420747378.html

Jeszce w ramach naprowadzania na moje upodobania załączam link z pewną muzyką-utworem, której kompozycja w paru chwilach daje mi sporą frajdę i nakreśla po części klimat uniwersalnych barw, które wpadają mi w ucho..
-Ulubione sekundy od 0 do 30sek oraz 1m40 do 2m15sek - słucham niestety w słuchawkach bo na razie nie mam gdzie no ale mam nadzieję,że kiedyś już niebawem ściągne je i będę mógł się delektować na kanapie przed swoim stereo icon_wink.gif Nie wiem czy załączanie tego ma sens no ale próbuję sobie pomóc jak tylko mogę icon_wink.gif

http://www.youtube.com/watch?v=SdfL2nY-Xs8





Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolega faktycznie sobie zmontował kino, grube tysiące, a efekt łatwo przewidzieć. Strzelam w ogromne podbicia basu (a przy tym wygaszanie modów pomieszczenia przez ponad 1s) i chaos w pozostałych częściach pasma. Wszystko pewnie skrzętnie ukryte autokalibracją w amplitunerze icon_wink.gif

Co do NADa to oczywiście sam w sobie byłby super, tylko warunkiem jest zwiększenie budżetu do przynajmniej 10 000zł icon_wink.gif, przy 7000zł to nie ma sensu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W tym tygodniu postaram się gdzieś wybrać i zebrać trochę doświadczeń - może wpadniemy na jakiś trop... Oczywiście wszystkie propozycje skrupulatnie notuje spisuje i jak wybiorę się na rekonesans to może coś uda mi się z tego posłuchać.



Pojechać i posłuchać, to najlepsze wyjście:) Zapewne to już wiesz. Gra całość - zestawienie (to też pewno zauważyłeś). Jak coś jest dobre, to i drugie musi być na odpowiednim poziomie. A i to nie gwarantuje końcowego sukcesu. Nie ma lekko icon_sad.gif
Może się okazać, że usłyszysz coś całkowicie innego, od padających tutaj propozycji. I to będzie TO, czego szukasz.

Miasto, w którym mieszkasz jest niemałe - rozglądnij się, poszukaj (np. popytaj w komisach o "zakręconych" ludzi). Wystarczy, że znajdziesz jednego...

Dobrze, że zapodałeś czego słuchasz.
Uważam, że muzyka, do której dałeś link może zabrzmieć gorzej (mniej efektownie) na lepszych, bardziej wyrównanych, zbliżonych do naturalnego dźwięku kolumnach.

Powodzenia!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dobrze, że zapodałeś czego słuchasz.
Uważam, że muzyka, do której dałeś link może zabrzmieć gorzej (mniej efektownie) na lepszych, bardziej wyrównanych, zbliżonych do naturalnego dźwięku kolumnach.

Powodzenia!




zukzukzuk słuszne spostrzeżenie - podzielam tą opinie że nie do końca szukam zestawu który przeniesie jak najlepiej naturalne dźwięki, ale myślę również, że opis jakiego brzmienia szukam troszeczkę to wykluczył. I tu nasunęło mi się kolejne pytanie - pewnie znowu nie na miejscu ale wolę zapytać:
- w niektórych wzmacniaczach takich jak np MAP-305 nie zauważyłem możliwości regulacji tonów niskich i wysokich lub balansu brak potencjometrów - czy to jest po prostu gdzieś ukryte w funkcjach czy najzwyczajniej zbędne ?? a może w moim wypadku przydałoby się - by może czasami dać na +1 to czy owo - wiem wiem tera mówi iż jak dobrze spasuje nic nie trzeba regulować - ale proszę o dopowiedzi

Co do mojego miasteczka to ciężko kogoś namierzyć - trochę to taki kaczy dołek gdzie każdy wyjeżdza na zakuty albo do Częstochowy albo do Łodzi z przekonaniem, że tam jest lepiej - może kompleks wieśniaka a może słusznie : szersze perspektywy i większy wybór...
Ja właśnie jak to nasza ludność jadę dziś do Częstochowy a jutro do Pabianic i Łodzi moze coś wpadnie mi ucho... na pewno dam znać a tymczasem szukamy dalej icon_wink.gif

pacio94 - trafiłeś w sedno z tą autokalibracją w amplitunerze icon_wink.gif - było dokładnie tak. Chociaż dziwię się bo ustawiała to i kompletowała ekipa z pewnego znanego studia Audio...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak jakiejkolwiek możliwości zmiany/regulacji powinien świadczyć o KLASIE urządzenia. Ale, nie zawsze tak jest:(
Stosowane jest to głównie w końcówkach/wzmacniaczach mocy, gdzie wszystkie regulacje są w preampie, który stanowi oddzielną skrzynkę, a integry nader rzadko tak mają. Na słuchających, będących na początku drogi pada blady strach! Nie mogę podbić basu i wysokich? Szok! Z czasem (wraz ze wzrostem walorów dźwiękowych) jednak pojmiesz, że nie o to chodzi...

Przepraszam, że znowu sieję zamęt i niepewność.
Wrzuciłem w wyszukiwarkę Advance Acoustic MAP 305, żeby poczytać co nieco o tym sprzęcie, danych technicznych i dość szybko wyskoczyła...
http://www.whathifi.com/advance-acoustic/map305-ii/review
...niezbyt dobra recenzja:(, która oczywiście nie musi być prawdziwa.

Lecz to kolejny przyczynek do tego, aby POSŁUCHAĆ, zanim cokolwiek kupimy...

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak czytałem, ale jest też sporo pochlebnych... cóż fajnie byłoby posłuchać choć może graniczyć z cudem icon_smile.gif ... Znowu f1angel miał przyjemność słuchania na MAP-105 a dostępne są opinie iż 305 gra lepiej...

Wszystko powyższe mam na uwadze ale szukamy i badamy teren dalej...
A co zresztą producentów: pacio94 już mnie uświadomił co do NAD że wyskakujemy mocno poza budżet, takze jeszcze prosiłbym o rozmycie wątpliwości lub godny uwagi model co do wspomnianej Yamahy, Rotel'a i tym podobnych.

Kolejne pytanie odnoście kolumn, które zasugerował jacek75 : co z kolumnami z wstęgowym głośnikiem wysokotonowym ?? Może tutaj jakiś ciekawy model znajdziemy ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie pisałem, że NAD odpada tylko, że ten konkretnie jest zdecydowanie za drogi przy Twoim budżecie. Tak naprawdę jak się chce to z każdej marki można znaleźć coś, co będzie przynajmniej dobre.

Jak kolumny ze wstęgami to popularne są DALI (wcale nie zapominam o Infinity icon_wink.gif). Ze starszych modeli przy Twoim metrażu ciekawe wydają się modele Skyline, w budżecie możesz ustrzelić wersję mniejszą - 1000. Niezwykle ciekawe konstrukcje, tylko wymagają mocnego pieca, głównie ze względu na woofer 30cm, który pracuje w wolnym polu.

Jakie sklepy odwiedzasz w Częstochowie? Na pewno warto zajrzeć do Delta Audio przy wjeździe do miasta i do lombardu Audio-Vintage na Drogowców icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmacniaczy Yamaha, Rotel i NAD, to pominąłem ten temat, ponieważ moim zdaniem nie tego szukasz. Ale mogę się mylić albo Ty możesz się mylić, że szukasz pełnego, ocieplonego brzmienia, bo jakby coraz więcej czynników na to wskazuje.
Tańsze (od s-300) wzmacniacze NADa grają może i cieplej, ale barwy nie są zbyt soczyste. Nie radzą sobie też najlepiej z muzyką jaką zaprezentowałeś w linku (dużo elektroniki).

A tak w ogóle, to minuty które wskazałeś są dla mnie najsłabszym plumkaniem albo najmniej ciekawymi fragmentami. Fajna muzyka o ciekawym brzmieniu zaczyna się według mnie właśnie od 2m10sek. Wiadomo, co kto lubi.
Tak samo Roksan Caspian. Brzydal? No nie przesadzaj. AA MAP-305 na pewno nie kupiłbym ze względu na wygląd, tylko brzmienie.
Jak słusznie zauważyłeś opinie są różne. MAP-105 też nie ma rewelacyjnych. Ale znajdź mi w tej cenie bardziej płynnie, bezpośrednio i muzykalniej grający. Rzecz jasna jeśli ktoś woli jaśniejszy, bardziej wyostrzony, twardszy i szybszy dźwięk, nie będzie do końca zadowolony. Wybierze raczej właśnie Yamahę albo Rotela.

I znów według mnie NAD S-300, to rzeczywiście bardzo dobry w wielu aspektach wzmacniacz, ale jakoś nie w moim guście.
Owszem mocny, dynamiczny, z dobrymi niskimi tonami, spójny, ale gra trochę jak wygląda. Czyli elegancko, dość sterylnie (barwowo) trochę bez polotu w górnych rejestrach. Za mało nasycony, za mało barwny. Góra mogłaby być bardziej rozdzielcza, wyrafinowana.
Oczywiście jak tu piszą koledzy bardzo dużo zależy od konfiguracji, doboru elementów zestawu.

W MAP-305 jak zresztą w wielu audiofilskich konstrukcjach nie ma regulacji niskich i wysokich tonów. I jest tak jak myślisz, czyli dobry, dobrze zestrojony zestaw w odpowiednim pomieszczeniu nie potrzebuje tego typu "diwajsów". fakt, czasami w pewnych okolicznościach się przydają. Ja na ogół nie używam tego typu rzeczy. Zresztą w wielu wzmacniaczach, które miałem ich po prostu nie było. Oczywiście wcale nie musisz kupować wzmacniacza AA. Jest wiele innych i każdy ma coś trochę innego do zaoferowania.
Najważniejsze by połączyć odpowiedni wzmacniacz z odpowiednimi kolumnami. Czasami są to połączenia zaskakujące nawet dla znawców .
Kolumny z głośnikami wstęgowymi to wspominane wczesniej wyższe modele Infinity i Dali Skyline. Są również inne. Ale "wstęgowość"
automatycznie nie gwarantuje sukcesu. Są dobre i gorsze kolumny z takimi głośnikami. Tak samo jak dobre i gorsze kolumny z jedwabnymi kopułkami wysokotonowymi.

Na koniec zostawiłem pytanie. To pomieszczenie, w którym stoją Statementy, to mieszkanie, czy hol jakiegoś biura albo muzeum?
Bo chyba nie mieszkanie? Jeśli tak, to ja bym nie mógł mieszkać w takiej "recepcji". Rozumiem, że nowoczesność, itp... ale tu chyba źle pojęta. O akustyce tylko wspomnę, że musi tam być "masakra" wszelkiego rodzaju.
No cóż. Niektórzy mają pieniądze ale za grosz rozeznania. A fachowcy ze studia audio pewnie zrobili co mogli w zastanych warunkach.
Czy ktoś ich wcześniej pytał jak to wszystko zagra w tej wnęce? Wątpię. Nie rozwijam tematu, bo nie chcę kopać leżącego (choć pewnie nie zdaje on sobie sprawy ze swojej sytuacji).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejne tematy do przemyśleń dla miguella icon_cool.gif

Napisałeś, że niechętnie widzisz zestaw przedwzmacniacz + końcówka mocy.
Z jednej strony oszczędzasz trochę na kablach łączących oba elementy gdy kupujesz sam wzmacniacz, a z drugiej – jest sporo przedwzmacniaczy z możliwością zdalnego sterowania, no i przedwzmacniacz też wnosi swój charakter i dobierając przedwzmacniacz innej firmy możesz szukać swojego dźwięku.
Kolejny plus końcówki mocy – to jak będziesz chciał więcej watów, to możesz dokupić drugą taką samą końcówkę (wtedy przestawiasz je w tryb mono i każda ma 2 razy większą moc, a 1 końcówka napędza 1 kolumnę). Kombinacji jest sporo – przedstawiłem najprostszą...

Przykładowy przedwzmacniacz RC-06 (z pilotem)
http://allegro.pl/przedwzmacniacz-rotel-rc...4417968935.html
a sprzedawca może też pozbyć się końcówki mocy RB-991

Inny komplet to RC-1070 (1300zł)
http://allegro.pl/przedwzmacniacz-rotel-rc...4424356959.html
i u innego sprzedawcy końcówka mocy RB-1070 (1700zł)
http://allegro.pl/rotel-rb1070-i4418626402.html
(swoją drogą – sprzedawca końcówki ma też niezły odtwarzacz CD z wyjściem lampowym MHZS-88 za 1450zł)
http://allegro.pl/mhzs-cd-88e-toploader-i4428784040.html
albo od razu komplet pre+końcówka, ale wysyłka z Anglii (2999+85zł) i taniej to nie wyjdzie...
http://allegro.pl/rotel-rc-1070-rb1080-i4412809211.html

A co do wzmacniaczy – to w cenie do 2 tysięcy kupisz w bdb stanie jest niezły wzmacniacz ROTEL RA-06SE (czyli poprawiona wersja modelu RA-06). Na allegro jest taki w tej chwili za 1900zł w Łodzi
http://allegro.pl/rotel-ra-06se-ra06-se-z-...4419771795.html

Kolejna propozycja – wzmacniacz hybrydowy (jeden element: wzmacniacz tranzystorowy z przedwzmacniaczem lampowym). Ma to kopa jak tranzystor, a brzmienie podchodzące pod lampę.
Niezłym modelem jest np. Xindak XA-6950 – w okolicy 3 tysięcy (a nowsza i mocniejsza wersja v. 09 to jeszcze 500zł-1000zł więcej...).
http://allegro.pl/wzmacniacz-xindak-xa-695...4417868594.html

Jak już jesteśmy przy lampach – to kupno odtwarzacza CD z buforem lampowym to może być niezłe wyjście (w cenie 1000-1500zł znajdziesz poza MHZS-88 kilka bardziej popularnych modeli: Advance Acoustic oraz Xindak Muse). No i będziesz miał wtedy trochę poszukiwanego "ciepełka"!
Do Xindaka XA-6950 fajną parką będzie CD Muse 2.0 (bo inne Muse to już raczej przekroczą budżet na całość icon_eek.gif ...)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym dalej w las tym więcej drzew icon_wink.gif
Dziś niestety moja wycieczka do Łodzi nie wypaliła ;-( , jutro mam nadzieję dotrę do Częstochowy i posłucham bo trochę się zacząłem obawiać po tym co zasugerował f1angel, że mogę źle interpretować (opisywać słowami ) dźwięk którego szukam (zresztą sam się tego obawiałem,że jako mało doświadczony mogę niezupełnie kompetentnie to przekazać ) - także fajnie byłoby gdybym usiadł w końcu w pomieszczeniu do odsłuchu, posłuchał paru zestawień i dał przykład zestawienia sprzętu na którym czerpałem największą przyjemność... Wtedy będzie można to skonfrontować z opisem szukanego przeze mnie dźwięku i sprawdzić wiarygodność i poprawność tego opisu a co za tym idzie lepiej dobrać dla mnie cały zestaw.


Aha jeszcze żeby nie generalizować icon_smile.gif dodaje kilka nutek które zapewne również popłyną prze moje audio...

http://www.youtube.com/watch?v=xwsxe32ZL1w

http://www.youtube.com/watch?v=PPtSKimbjOU

http://www.youtube.com/watch?v=CIghrxxhQYs...LT7mReZa_ePBNHW

RoRo zaproponował wzmacniacz ROTEL RA-06SE o którym troszkę poczytał i pod wpływem wielu ciekawych opinii również poważnie mnie zainteresował...
Miał ktoś jeszcze z nim do czynienia i co myślicie konfrontując go moimi gabarytami salonu i muzycznymi preferencjami ??
Co do MAP-305 ciągle się nie poddaje - utkwiło mi w pamięci parę opinii które trafiły do mnie, także bardzo chętni posłuchałbym go i biorę poważnie pod rozwagę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano widzisz, cena znów kusząca, ale jest grzebany.
Przynajmniej sprzedający o tym napisał. A co jeszcze mogło być tam kombinowane i dlaczego, to już inna historia... kto wie ? Szczerze mówiąc ja wolałbym kupić nie ruszany, ale jak zapewne widziałeś inną ofertę na Allegro, nie jest tak przychylna cenowo.
Jeżeli byłbyś zainteresowany tą propozycją, polecam Ci jeszcze Klub Sansui na AudioStereo.
A jak ostatnio wyszło w dyskusji tutaj :
http://forum.audio.com.pl/index.php?s=&...st&p=114756, to Belfer54 ma X911-tkę. Co prawda po ulepszeniach, ale możesz go podpytać co i jak z tymi piecykami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...