Skocz do zawartości

Gdzie kupujemy winyle

Recommended Posts

Cytat

i to jest sedno moich rozterek

W ostatnim Teraz Rocku (marzec) jest nieduży materiał o wytwórni GM Records. Tam jest powiedziane wyraźnie, że matryce są robione z plików 96/24.
Miałem ostatnimi czasy okazję do porównania kilku starych tłoczeń (z lat 70) z "neo-winylem" (czyli to, co leży teraz po sklepach muzycznych) i różnymi wersjami CD tych materiałów.

Niestety neo-winyle niezmiennie wypadały najgorzej - pod względem dźwiękowej jakości masteringu, przestrzeni, dynamiki, basów - wszystkiego.
Sama rzeźba rowka była inna - w tłoczeniach starych rzeźba jest zróżnicowana - wyraźnie widać miejsca głośne, ciche itp. W neo-winylach rowki na całej powierzchni płyty są jednakowo płaskie.

Pozytywnym wyjątkiem był winyl zespołu Riverside (Love, Fear and the Time Machine) - dobrze zrealizowana, solidne mięsko w brzmieniu, ładna przestrzeń. No ale tu nie ma "starego" winylu do porównania, bo to materiał, który urodził się cyfrowo.

Jedynym atutem neo-winyli jest doskonała poligrafia.

To w ogóle szerszy temat - ten renesans winylu. Według mnie ceny co bardziej chodliwych płyt są mocno zawyżone. Wiem, że to prawa rynku, ale tutaj dochodzą jakieś czynniki pozamuzyczne, które zaburzają całość icon_wink.gif

• 3 weeks later...
  • 2 months later...
Ja ostatnio parę razy zaryzykowałam zakup płyt w sklepach internetowych i okazało się, że mimo obaw o stan nie był to zły pomysł.
Mam już sprawdzone Winylowo.pl i Gramofonia.com. W obu przypadkach stan zgadzał się z opisem. Na plus Gramofonii to obie płyty, a akurat tam kupowałam Breakout i Zeppelinów na prezent dla ojca, były elegancko umyte i naprawdę dobrze zapakowane. Mogę więc polecić. Będę tam pewnie ponawiać zakupy, ale oczywiście też testować inne sklepy. Jak coś ciekawego znajdę to dopiszę icon_smile.gif

• 2 years later...
  • 2 years later...
Dnia 14.09.2014 o 14:56, Belfer54 napisał:

Proponuję abyśmy w wątku tym dzielili się na bieżąco informacjami na temat tego, gdzie kupujemy winyle zarówno te wydane przed laty, współczesne wznowienia jak i aktualnie wydawane nowości.
Mile widziane są informacje i komentarze dotyczące nie tylko miejsc (sklepów, antykwariatów, giełd płytowych) ale również rzetelności sprzedawców, jakości wydawanych wznowień, czy współczesnych wydań, stanu płyt, cen, itp.

Liczę na konstruktywne i interesujące wypowiedzi miłośników płyty winylowej.

Pozdrawiam

WWW.WINYLOWYDOM.COM

stacjonarnie ale niedługo i wysyłkowo

• 5 months later...