Skocz do zawartości

Gramofon ~500 zł


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

A ja nie pisałem żeby nie słuchać płyt analogowych , tylko żeby je szanować icon_smile.gif
Jeśli zaśniemy przy słuchaniu płyty na 6 godzin, to gramofon przeleci ją w trybie powtarzanie zwykle blisko 20 razy.
A to że płyta winylowa zużywa się w trakcie odtwarzania jest faktem oczywistym.
Jeśli nacisk igły jest mniejszy , zużywa się mniej. Nie zmienia t faktu że drapiemy ostra igła po krążku z tworzywa sztucznego i to niezbyt twardego.
Osobiście nie znam żadnego gramofonu klasy hi-end , który by posiadał tryb automatycznego powtarzania.
I nikt na to chyba nie narzeka.
Ale nie jestem znawcom w tej dziedzinie.
Może za bardzo dbam o różne przedmioty.
Rozumiem ze jeśli sobie ktoś coś kupi to ma prawo to sobie niszczyć do woli.
Mam za to mieszane uczucia kiedy ktoś chce dźwięku wysokiej jakości i robi wszytko ze swojej strony, żeby go nie mieć.
Narzeka potem na sprzęt który nie jest w stanie sprostać jego wymaganiom.

Zdzierana płyta będzie zawsze grać coraz gorzej i nie jest to proces skokowy , tylko trwa to od pierwszego użycia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym ja piszę wynika z faktu, że ja lubię mieć muzykę ,,namacalnie,,. Mam również trochę muzyki na kompie, jednak ulubione i ciekawe pozycje muszę mieć fizycznie na półce.
Ja także bardzo dbam o sprzęt i nośniki. Jestem może i nazbyt wyczulony na tym punkcie, ale taki jestem i tyle, wcale mi to nie przeszkadza.

A co do dodatkowych funkcji w gramofonach, to racja, że brak ich w gramofonach wysokiej klasy. W każdym lepszym gramofonie klasycznym jest co najwyżej powrót ramienia po skończeniu odtwarzania płyty , tyle. Są oczywiście fajne gramofony automatyczne jak np. JVC QL-Y3F , ale też swoje kosztują.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A ja nie pisałem żeby nie słuchać płyt analogowych , tylko żeby je szanować icon_smile.gif
Jeśli zaśniemy przy słuchaniu płyty na 6 godzin, to gramofon przeleci ją w trybie powtarzanie zwykle blisko 20 razy.
A to że płyta winylowa zużywa się w trakcie odtwarzania jest faktem oczywistym.

Nie rób z naszej Koleżanki takiego śpiocha i nieuważnego słuchacza!
Będzie słuchała fajnej płyty, to 2 czy 3 powtórzenia nie zaszkodzą.


Cytat

Opcję repeat jednak bym chciała. Za szybko winyle się jak dla mnie kończą, biegać ciągle do gramofonu jak czytam książkę z kotem na kolanach - niewygodne i kot się może w końcu zirytować icon_wink.gif

Bluebell wyraźnie napisała - ma być REPEAT i już.
Więc może skupmy się na tym ustaleniu...


Cytat

Osobiście nie znam żadnego gramofonu klasy hi-end , który by posiadał tryb automatycznego powtarzania.
I nikt na to chyba nie narzeka.

Na tej samej zasadzie - nie znasz również wielopłytowego odtwarzacza CD klasy hi-end ... icon_mrgreen.gif
Tylko że najdroższa wielopłytowa karuzela SONY serii ES jako nowa kosztowała około tysiąca USD - a w takiej kwocie to się dopiero zaczynają niezłe jednopłytowe odtwarzacze CD, a do dobrych czy wybitnych (nie mówiąc o hi-end) odtwarzaczy to jeszcze daleko. icon_lol.gif

Więc może skończmy w tym wątku tego typu wywody, bo ostatnie parę wpisów icon_question.gif ... dość mało wniosło do poszukiwań Bluebell !

Jak nasza Koleżanka już trafi taki automatyczny gramofon a później zapragnie mieć lepszy (niekoniecznie hi-end), to po prostu sobie kupi drugi gramofon. Więc nie ma co przekonywać do innych rozwiązań - ważne, by była zadowolona z zakupu!


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też patrzyłem na tego Soniaka 636 (oraz na 515), w miarę solidne modele.

Zastanawia mnie (nadal) ten ONKYO CP-1028R, ale nie znam dokładnie tego modelu.
http://allegro.pl/onkyo-cp-1028r-unikat-zo...5072261195.html

Bluebell
Pisząc o "AudioEkstaza" - miałem na myśli również ich aukcja na innym koncie. No. ta akcja z Technicsem
http://allegro.pl/technics-sl-qd22-gramofo...5037282803.html
popatrz na adres mailowy na dole strony.
Na szczęście chyba się trochę opamiętali, bo tym razem cena jest znośna (podobnie jak parę innych sprzedawanych przez nich sprzętów).
No i Technics z uwagi na dużą ilość sprzedawanych egzemplarzy modeli może być w miarę bezpieczną inwestycją (jak się "sypnie", to jest szansa go reanimować).

W każdym razie - jakoś nie widzę szczególnych okazji cenowych czy pewniaków...
Wydać 800zł i nie być zadowolonym - to tak trochę kiepsko icon_confused.gif


Jeszcze co do aukcji - patrz uważnie w opisach, bo w automatach z wiekiem potrafi "siadać" ta automatyka i nie zawsze samo czyszczenie pomoże.
Więc jak jest informacja typu "nie zawsze działa rozpoczęcie odtwarzania ... trzeba pomóc igle trafić na początek płyty... ale później już jest w porządku...", to lepiej sobie odpuścić.
No i jak zwykle - jakby coś się trafiło w okolicy Krakowa to by było najlepiej.


Modele małe jak taki SONY (ale też robił je Technics, JVC i sporo innych firm)
http://allegro.pl/gramofon-sony-ps-lx330p-...5076974690.html
lepiej sobie odpuścić (czyli traktować jako zabawki, a nie porządny sprzęt).
Nieliczne modele małogabarytowe były zrobione porządnie, bez oszczędności...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że ten Onkyo mi umknął po drodze. Też nie miałem styczności z tym gramofonem. Chyba jednak zaryzykowałbym, choć nadal wolałbym Yamahę, którą pokazałem wcześniej.

No i dużo w tym racji, że z tą automatyką może być różnie z wiekiem. Ale czasami trafi się sprzęt uszanowany i gramofon służy długie lata bezawaryjnie.
Ja osobiście wydałbym 800 zł na klasycznego manuala. Zaznaczę, że sam też myślę o automatyku, ale będzie to drugi gramofon tak dla sportu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zaznaczę, że sam też myślę o automatyku, ale będzie to drugi gramofon tak dla sportu.

Ja bym na Twoim miejscu nie ryzykował z tego typu stwierdzeniem - jak moi znajomi mówią (piszą...) tego typu sformułowania to muszą się liczyć z nieuchronną "karą" czyli wydatkiem (i to często dość szybko icon_mrgreen.gif ).

A chcesz automat - czy półautomat (ja zazwyczaj proponuje jednak półautomat, ale ... wicie- rozumicie icon_cool.gif "Nasz klyent - nasz per Pan").

Tym niemniej ja bym raczej wydał 800zł na półautomat, niż 800zł na manual.
No ale tego nie zrobię, bo u mnie gramofonów tyle (no prawie tyle) co decków. Bo do liczby CDków to wolę nie porównywać, bo się wyda (dobrze, że moja Pani nie czyta Forum).

Bluebell - jeśli się zastanawiasz, to może zadasz pytanie sprzedawcy z prośbą o dokładniejszy opis i zdjęcia ?
Może sprzedający ma jakieś artykuły/testy na temat tego ONKYO?
Cena jest wg mnie rozsądna (i w dodatku daje jeszcze pole manewru), a opis sprawia dobre wrażenie (o sprzedającym).
W każdym razie po pół godziny icon_confused.gif przeglądania allegro nie widzę niczego bardziej interesującego w cenie do tysiąca z możliwością "ognia ciągłego" icon_lol.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, co racja to racja, a wiesz jak u mnie jest, plany nie idą współmiernie z środkami, co w efekcie wydłuża czas realizacji, ale powoli, powoli...

No i w sumie masz rację z tym manualem. Za 800 zł, to już wypadałoby, żeby chociaż ramię samo wróciło na miejsce. Zapomniałem, że budżet zwiększył się z 500 zł na 800 zł.
Gramofonów też szukałem w okolicach pierwotnego budżetu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ten ONKYO mieści się nawet w pierwotnej kwocie icon_cool.gif
Zakładam, że tak urocza kobieta jak nasza Koleżanka zmiękczyła by serce sprzedawcy i jeszcze trochę zbiła z ceny icon_cool.gif , więc z wysyłką też by się dało zmieścić.

Parę informacji o tym gramiaku (jak wiadomo, na rynek japoński i amerykański mogą być inne oznaczenia tego samego modelu).
http://audio-database.com/ONKYO/player/cp-880r-e.html
http://www.audiokarma.org/forums/showthread.php?t=470741

Zauważcie tylko, że sformułowanie "założona nowa igła" nie precyzuje, czy chodzi o oryginalną igłę czy zamiennik.
A ja nadal jestem pod wrażeniem opisu tego gramofonu przez sprzedającego (i chyba dodatkowe fotki nie są potrzebne, bo się sporo "naprodukował"). icon_cool.gif

Szczerze mówiąc - to jakby Bluebell się nie zdecydowała, to mógłbyś zamiast nowej wkładki do wujka T. pociągnąć dalej ten "gdański temat"... (przynajmniej ja bym tak zrobił).


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Wchodzę sobie ci ja na wątek, a tu proszę, tyle porad i komentarzy - dziękuję bardzo icon_smile.gif

Wiecie, ja to chyba pecha mam do używanego sprzętu i teraz boję się podjąć decyzji odnośnie tego gramofonu. Jeden przyjechał dwa razy - kanał. Dziś przyjechało CD Onkyo DX-7511, wygląda ok, gra ok, tylko że co jakiś czas laser się przycina na sekundę, traci wtedy dźwięk :/ Podłamana jestem, nawet pączki nie pomogły.

Co do tych gramofonów. W międzyczasie zaczepiałam trochę sprzedających i:
1. Yamaha - właścicielka chce odbioru osobistego. Jak nie sprzeda, to się zastanowi co do wysyłki. Dodatkowo "Gramofon przez ostatnie lata był malo używany, wręcz sporadycznie, dlatego tez warto byłoby by nowy właściciel zadbal o konserwację, smarowanie." Nie chcę z nim biegać po smarowanie.

2. Onkyo - ten człowiek faktycznie bardzo ładnie to opisał i model fajny. Prosiłam go o informację, co tam jest uszkodzone, bo się dopatrzyć nie mogłam, przysłał dokładne zdjęcie.

3. Sony - ono jest do kupienia bez wkładki, więc trzeba by się było znowu pochylić nad tym tematem. Jaką krateczkę temu modelowi zrobili z prawej strony, rany.

4. Denon DP23- podoba mi się ten model.

5. Technicsy - kurcze, jakoś po tamtym patrzę na nie z dużo mniejszym entuzjazmem. Pewnie niesłusznie.

6. Luxman jest cudnej urody, ale licytacja już niezła się tam zrobiła, a patrząc na ebay, te modele całkiem drogo chodzą. Więc pass.

Podsumowując - lista zawęziła się do dwóch - Denon i Onkyo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluebell
Do trzech razy sztuka - tym razem powinien to być strzał w dziesiątkę (czego Ci życzę).
Czy dobrze pamiętam cenę przesyłki - bo widzę dojrzałem, że udało Ci się chyba stargować ok. 30zł za wysyłkę gramofonu?

Czy już zaopatrzyłaś się w odpowiednie akcesoria do płyt i gramofonu?
Szczoteczkę do czyszczenia płyt, płyn do mycia igły, ...


Pozdrawiam
PS. Co to za moda - jednozdaniowe posty, jak człek zaczął to już koniec...
Może by tak coś konkretniej???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bluebell
Do trzech razy sztuka - tym razem powinien to być strzał w dziesiątkę (czego Ci życzę).
Czy dobrze pamiętam cenę przesyłki - bo widzę dojrzałem, że udało Ci się chyba stargować ok. 30zł za wysyłkę gramofonu?

Czy już zaopatrzyłaś się w odpowiednie akcesoria do płyt i gramofonu?
Szczoteczkę do czyszczenia płyt, płyn do mycia igły, ...



Tak, trzecie podejście - poprzedni gramofon miał dwie szanse, ale nie skorzystał.
Owszem, wysyłkę Pan mi zrobił gratis, jestem pod wrażeniem, że zauważyłeś taką zmianę w aukcji icon_smile.gif

Co do akcesoriów. Kupiłam kilka:
1. Szczoteczkę: http://winyle.pl/szczoteczki-do-plyt/799-s...vox-velvet.html
2. Płyn: http://winyle.pl/plyny-do-czyszczenia-plyt...aner-250ml.html
Koperty antystatyczne + okładki.
Płynu do czyszczenia igły nie kupowałam.

Mam coś jeszcze zorganizować?



Cytat

No dobra, mi ten gramofon również bardzo podobał się i gdybyś odpuściła to chyba sam bym spróbował icon_smile.gif
Jestem przekonany, że będziesz zadowolona:)



Oby, Chili, oby icon_smile.gif
Dam znać, jak dojdzie i posłucham.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak, trzecie podejście - poprzedni gramofon miał dwie szanse, ale nie skorzystał.
Owszem, wysyłkę Pan mi zrobił gratis, jestem pod wrażeniem, że zauważyłeś taką zmianę w aukcji icon_smile.gif

Jakby tu powiedzieć...
zaangażowałem się na poważnie icon_cool.gif
pamięć na szczęście mam dobrą

Jak nie wyszło z X202ES (ktoś Ci podkupił), to trzeba było się sprężyć!
Wczoraj miałem coś innego w planach, ale 4 godziny poszły...
ale jak się wziąłem za "sprzątanie na Forum" (moderację - jak jak nie lubię łobuzów, którzy wciskają się na Forum by wrzucać reklamy do obcych stron icon_eek.gif , a potem muszę wyszukiwać i usuwać ich pozostałe posty...) to stwierdziłem że trzeba coś zrobić na tych sympatyczniejszych użytkowników Forum icon_cool.gif

Co do zakupów - takie akcesoria na razie powinny wystarczyć. Później można kupić np. mała wagę jubilerską (na allegro poniżej 20zł).


A przy okazji - otwórz wolnej chwili pokrywę Twojego Onkyo (myślę o DXie, nie o gramofonie...) i spirytusem lub innym tego typu płynem zmocz watkę i wyczyść głowicę lasera. Nie zaszkodzi - a może pomóc, jeśli będzie tam warstwa brudu. Potem odczekaj aż to wszystko odparuje i możesz zapuścić po kilku/kilkunastu minutach płytę i sprawdzić (np. na słuchawkach) czy jest lepiej (nie musisz wtedy zakładać z powrotem pokrywy).


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo - bardzo doceniam zaangażowanie oraz komplementy icon_smile.gif I dziękuję pięknie icon_smile.gif
Co do CD, podrzuciłam go sympatycznemu panu z pobliskiego serwisu. Czyścił mi już parę razy laser w mojej wieży, nie zdziera. Podejrzewam, że on jest po prostu brudny, szuflada po otwarciu była dość zakurzona (to CD podobno nie było używane przez ~2 lata). Będę wiedzieć w okolicy wtorku, co się tam dzieje i wtedy pociągnę kwestię ustaleń ze sprzedającym - wie o problemie. Samo CD wygląda fajnie, faktycznie jak nie używane. Brzmienie też jest ok. Chciałabym, żeby zostało.

W międzyczasie zawładnęło mną szaleństwo winylowe, parę fajnych aukcji wygrałam i teraz już tylko czekać na gramofon i paczki icon_cool.gif

Pozdrawiam i miłego tygodnia icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oto jako przerywnik - i w nawiązaniu do Twojego nowego gramofonu w innym wątku (mam nadzieję, że skończy się już seria "serwisowa") lekki wkręt (poniekąd autobiograficzny icon_cool.gif )

Jako że będziesz miała możliwość wybierania (a właściwie to "programowania") kolejności odtwarzanych utworów jak w CD-Playerach...
to ciekawostka - niektóre decki kasetowe też to miały icon_smile.gif
Tylko wyszukiwanie następnego utworu trochę dłużej trwało... Więc się tym dłużej nie bawiłem, ale pomysł jest ciekawy.
Wychodzi na to, że taką możliwość jako pierwszy oferował gramofon, potem CD, a ten Grundig był trzeci (nie szukałem innych decków kasetowych z taką możliwością - pewnie ktoś inny też mógł wpaść na taki pomysł icon_cool.gif )

Tutaj jeden z reprezentantów: Grundig CF-7500
Prawie rówieśnik Twojego gramofonu -właśnie mu stuknęła 30tka...

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


Na wyświetlaczach tych decków mało co widać (zdaje się, że są trochę wypalone - albo kiepskie fotki, u mnie świeci dużo lepiej), więc dałem rysunek z opisem.

Więcej informacji jest w poniższych linkach (jakby się komuś nudziło i tęsknił za językiem niemieckim, ale fotek jest parę)
http://forum2.magnetofon.de/board13-verst%...rundig-cf-7500/

http://www.hifiengine.com/manual_library/g...g/cf-7500.shtml
http://www.radiomuseum.org/r/grundig_cf_7500cf750.html

Po raz pierwszy widziałem magnetofon kasetowy tak napakowany w środku - z bardzo porządną mechaniką icon_cool.gif

DSC01446.jpg



Pozdrawiam
PS. Polecam się na przyszłość - i też dziękuję za Twoje miłe i rzeczowe posty, bardzo się to fajnie czyta icon_cool.gif !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale Technics 255 nie miał programowanego odtwarzania jak mój Grundig...
Miałem 233 przez chwilę, a dłuższy czas model 253 (czarny, a przyciski sterujące srebrne - dość oryginalnie to wyglądało icon_cool.gif )
http://www.radiomuseum.org/r/technics_ster...ck_rs_m_31.html
http://www.thevintageknob.org/technics-RS-M253X.html

Głowice amorficzne w tych Technicsach- to było coś!!! DBX to też był fajny wynalazek.
Miałem przez chwilę nowszy model RSB-405 ze słabszą głowicą MX, dość szybko się ścierały.
Ogólnie to parę Technicsów przerzuciłem i skończyłem na 253, no ale się przerzuciłem na JVC i SONY ... i tak już zostało icon_lol.gif

Pozdrawiam
PS. Zdaje się, że zeszliśmy z gramofonu na decki - więc może na razie na tym poprzestaniemy, by nie robić zamieszania w wątku Koleżanki.
No chyba że zatęskni za odtwarzaniem kaset icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...