Skocz do zawartości

Sprzęt do gramofonu marki Denon DP-300F


Mellianaify

Recommended Posts

Prosze o pomoc, chce kupic pierwszy gramofon(Denon DP-300F) i wiem że ten ktory wybrałam ma świetne możliwości i chce je wykorzystać w 100% ale nie wiem jaki konkretnie sprzęt do niego dokupić(marka, model) gdyby ktos tutaj mógłby dobrać mi do niego sprzęt byłabym bardzo wdzięczna icon_smile.gif z góry dzieki za odpowiedz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaleciłbym od siebie abyś poczytała ten wątek:
http://forum.audio.com.pl/Przygoda-z-gramo...cje-t43053.html

Inną kwestią są jak to określiłaś "świetne możliwości" akurat tego gramofonu, o którym wspominasz. Ale o tym na tym forum dużo już napisano. Wystarczy poczytać wątki w dziale "Technika lampowa i analogowa".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Aby zaproponować konkretne rozwiązania, potrzeba więcej informacji.
Przede wszystkim z jakich nośników będziesz korzystała - czy tylko płyta winylowa, odtwarzana na gramofonie, czy także klasyczna płyta CD, radio, radio internetowe,nerwicy streamingowe (Spotify, Tidal).
Druga sprawa to dobór kolumn i wzmacniacza - jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, czy masz jakieś sugestie w kwesti kolorystyki i budowy (podłogowe czy regałowej) kolumn.
Na koniec kwestia finansów - jaki chcesz przeznaczyć budżet na cały system.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście odpowiedz na wszystkie pytania kolegów, napisz o tym czego nie podałaś. Będzie wówczas możliwe Ci pomóc, bo tak, to można strzelać i nie trafić.

Ja jestem ciekaw jakie to świetne możliwości ma ten Deneon? Bo chyba nie dźwiękowe?
W podobnej cenie można kupić nie gorzej a nawet lepiej grający gramofon. W niewiele większej sporo lepiej grający.
A używany, to oczywiście zdecydowanie lepiej grający, przenoszący dźwięk na wyższy poziom.
Bo ten jest tylko podstawowy.
Wspomnę tylko, że dokupienie (może być z czasem) niekoniecznie drogiego, ale oddzielnego wzmacniacza gramofonowego da również lepszej klasy dźwięk. Bo granie na tym wbudowanym można potraktować jak granie na kabelkach dołączonych fabrycznie do jakiegoś urządzenia.
Gra? Gra. Ale to nie znaczy jeszcze, że słyszymy muzykę icon_wink.gif icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Pokój jest niestety dość mały: 4 na 3 metry czyli 12 metrów kwadratowych. Gramofonu jeszcze nie kupiłam. Budżet to około 3000zł wliczając w to pieniądze na gramofon. Gramofonu chce używać wyłącznie do słuchania plyt winylowych. Wolałabym kupić gramofon nowy ewentualnie cały inny sprzęt używany ale wiem ze nie mam dużego budżetu. Słucham rocku alternatywnego. indie rocku. bluesu. soulu i popu. Co do kolumn marzą mi sie regałowe czarne kolumny. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pokój jest niestety dość mały: 4 na 3 metry czyli 12 metrów kwadratowych. ...Budżet to około 3000zł wliczając w to pieniądze na gramofon.

Przy tych założeniach - można się zastanawiać nad firmową miniwieżą (np. Yamaha PianoCraft, jest parę modeli o zróżnicowanych cenach)+ gramofon. Będą wtedy czarne kolumny regałowe o których marzysz.
Cytat

Gramofonu chce używać wyłącznie do słuchania plyt winylowych.

Gramofon tylko do tego służy :-)Ewentualnie można na nim położyć maskotkę lub coś w tym stylu...
Cytat

Wolałabym kupić gramofon nowy ewentualnie cały inny sprzęt używany ale wiem ze nie mam dużego budżetu.

Dla sprzętu używanego 3 tysiące to już nie tak mało jak na gramofon, wzmacniacz i 2 kolumny.Potrzebujesz tuner radiowy?
Pozdrawiam


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal odnoszę nieodparte wrażenie, że Koleżanka nie przeczytała zalecanych wcześniej wątków. Odnoszę też wrażenie, że zainteresowanie gramofonem ma charakter tzw. przejściowej mody.
Biorąc pod uwagę fakt, że technika winylowa wymaga pewnych poświęceń zakup gramofonu pozostawiłbym na sam koniec, gdy już będzie skonfigurowany system.
Nadal też nie wiem na jakiej podstawie wiesz, że ten Denon to świetny sprzęt. No chyba nie na podstawie bajeranckiego wyglądu.
I tak jak napisałaś gramofon powinien służyć wyłącznie do słuchania płyt winylowych.

Jeszcze raz radzę poczytać wątki na tym forum dotyczące zarówno doboru sprzętu stereo, jak i zakupu gramofonu.
Dodam jeszcze, że znam wiele przypadków, nie tylko z tego forum, gdy napaleni na gramofon ludzie nie słuchali dobrych rad, nie czytali, a po po jego zakupie byli mocno zawiedzeni.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wolałabym kupić gramofon nowy ewentualnie cały inny sprzęt używany ale wiem ze nie mam dużego budżetu.

Cytat

Dla sprzętu używanego 3 tysiące to już nie tak mało jak na gramofon, wzmacniacz i 2 kolumny.Potrzebujesz tuner radiowy?
Pozdrawiam


Nie potrzebuje tunera radiowego, od dziecka po prostu chciałam gramofon i chciałabym kupic przyzwoity zestaw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mellianaify ja też mam wrażenie podobne jak Belfer54 ( przy okazji nadmienię, że to jest człowiek, który się dobrze zna na gramofonach), że nie przeczytałaś uważnie tego co pisaliśmy (włącznie z odnośnikami). A jeśli przeczytałaś, nie ustosunkowałaś się do tego, nie odpowiedziałaś nam jak należy.
Zrozum. To w Twoim interesie. Ja, to mogę za chwilę włączyć sobie muzykę, posłuchać jej z przyjemnością i mieć gdzieś to, że Ty masz swój problem gdzieś. icon_biggrin.gif Jeśli ma się jakieś marzenia, to warto przyłożyć się do ich realizacji. To nie zakup jakiegoś ciucha czy kosmetyków.
Bo owszem możesz kupić jakiś gramofon i do tego jakiś zestaw wraz z jakimiś kolumnami "regałowymi" jak to określiłaś. Są w ogóle takie? icon_eek.gif
No żartuję oczywiście, wiem o co Ci chodzi. Ale niestety regał i dobry dźwięk na ogół się wykluczają. Dlaczego? Poczytaj te artykuły (no niestety):
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php
To są podstawy akustyki i ustawianie kolumn. Bez tego nawet najlepszy zestaw może zagrać po prostu źle, bo będzie źle ustawiony w nieodpowiednio przygotowanym pomieszczeniu.
Ja oczywiście wybrałbym gramofon używany. Ale jeśli musiałby być nowy, wybrałbym TEACa albo dołożyłbym do Pro-Jecta. Poczytaj recenzje z tych testów:
http://audio.com.pl/testy/stereo/gramofony/2424-tn-300

I na koniec. Źródło (czyli gramofon jak w Twoim przypadku) jest bardzo ważne, bo co się utraci na tym etapie nie odzyska się już nawet za pomocą najlepszego zestawu.
Ale kolumny (i akustyka pomieszczenia jak pisałem) są najbardziej wpływającymi na dźwięk elementami. Pamiętaj, że jeśli wydasz zbyt mało na kolumny, to z kolei dobre źródło nie bardzo pomoże. Choć oczywiście nie zaszkodzi.
Największą część budżetu, czyli ok. 50 - 60 % powinno się wydać na kolumny. Na wzmacniacz ok. 25%. resztę na źródło, okablowanie, itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel trochę mnie ubiegłeś z tym budżetem. O gramofonach wypowiadać się nie będę, bo nie mam praktycznej wiedzy, a na zaczęcie zabawy z winylem, szczerze, nie mam czasu, ani pieniędzy, bo wiem że to wymaga zaangażowania czasu i środków.
Natomiast uważam, że w budżecie 3tys. zł kupowanie nowego gramofonu za 1200zł jest średnio trafione.
Lepiej kupić na początek przygody tańszy używany od jakiegoś faktycznego właściciela i poradzić się co do odpowiedniej nowej wkładki. Lub też jak koniecznie nowy, to jakiś tańszy, lub inny model bez własnego przedwzmacniacza ( i tak kiepskiego), bo na 99% wejście gramofonowe PHONO będzie we wzmacniaczu, więc po grzyba to dublować i płacić za model gramiaka z takowym ?
Do 12 metrów kolumny podstawkowe, ale większe na głośniku 6,5" , jak nowe ( bo pewnie element estetyki;)) to na nie musisz przeznaczyć minimum 1000-1700zł, poleciłbym mieszczące się w tym budżecie Dali zensor 3 ( głośnik nawet ciut większy w nich siedzi), Indiana line nota 260, z tańszych Monitor audio bx2, Magnat quantum 673. Mimo że każda marka gra w własnym stylu to raczej bezpieczne wybory, bez niebezpiecznych skrajności.
Oczywiście można szukać używanych, lub poprzednich wersji, lub innych podobnych.
Jak widzisz na wzmacniacz nie zostałoby zbyt wiele, przy założeniu nowego gramiaka za 1200zł. Jednak wołałbym kupić odpowiednie dobre kolumny, używany, ale świeży fajny wzmacniacz, bo to te elementy bardziej tworzą klimat i klasę, zaś gramofon używany, bądź nowy na końcu.
Może się mylę( jak pisałem gramofonów nie znam), ale nie sądzę by pomiędzy gramiakami za 500-800 zł Pro-jectem, Audio -Technica, Rega, Dual, Pioneer, tańszymi Denonami, była jakaś kosmiczna przepaść brzmienia względem tego co wybrałaś za 1200zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy bardzo dziekuje wam na ponadstandardowe zaangażowanie w kwestii zakupu mojego pierwszego w życiu gramofonu. Jak juz ustaliliście jestem tylko głupiutka farbowana blondynka toteż prosze was serdecznie o proste odpowiedzi odpowiednie dla mojego poziomu umysłowego. Jako ze moj swiat obraca sie wokół kupowania ciuchów i kosmetyków jak ktos wcześniej zasugerował, nie posiadam niestety wiedzy porównywalnej do waszej. Wydawało mi sie ze odpowiedziałam na wszystkie wasze pytania jesli nie prosze wskażcie mi ktore pominęłam z chęcią na nie odpowiem. Wydawało mi sie ze gramofon jest dobry jest nie to przepraszam. Mam proste pytanie: jaki kupic gramofon plus kolumny i wzmacniacz? Jednocześnie chce podziękować kolegom którzy wzięli mnie na powaznie i nie czuli potrzeby poniżania osoby ktora po prostu sie na tym nie zna i szuka rady. Serdecznie pozdrawiam i zycze miłej nocy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, pani obrażalska. Nikt tu nie wziął Cię za głupiutką blondynkę, tylko chcieliśmy uzyskać jednak więcej informacji o tym czego chcesz i by Ci możliwie jak najlepiej pomóc.
Błędnie odczytałaś nasze a szczególnie moją wypowiedź.
I wciąż nie odpowiedziałaś na pytania, które zadaliśmy. To takie trudne przeczytać i odpowiedzieć?
Inaczej sama stawiasz się w pozycji, którą opisałaś.
Ja wyraźnie napisałem jakie gramofony będą lepsze. Czytasz ze zrozumieniem? Czy tylko się fochasz?
I napisałem równie wyraźnie jakie powinny być proporcje sprzętu, jego podział procentowy.
Napisałem także, że postawienie kolumn na regale nie jest dobre i wkleiłem Ci linki do tego jak się powinno kolumny ustawić.
Czytałaś w ogóle?
Prosiłem też o ustosunkowanie się do tych sugestii.
I Ty piszesz, że nikt Ci tu nie chce pomóc, że tylko się naśmiewają i obrażają?
Pozdrawiam i proponuję poczytać to co napisaliśmy, bo napisane jest jasno.
A później odpowiedz na podane pytania. Może będziemy w stanie Ci pomóc?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak juz ustaliliście jestem tylko głupiutka farbowana blondynka toteż prosze was serdecznie o proste odpowiedzi odpowiednie dla mojego poziomu umysłowego. Jako ze moj swiat obraca sie wokół kupowania ciuchów i kosmetyków jak ktos wcześniej zasugerował, nie posiadam niestety wiedzy porównywalnej do waszej.



Teraz to ja już wymiękam. To Koledzy i ja możemy się czuć obrażeni, że poświęcając swój prywatny czas próbujemy Cię naprowadzić na odpowiednie tory, podać wskazówki, które uchronią Cię przed popełnieniem błędu, tym czasem jesteśmy pomawiani, że obrażamy i wyśmiewamy.
Gdybyś czytała przed zadaniem pytania forum wiedziałabyś, że standardowo wskazujemy wszystkim nowo rejestrującym się, aby poczytali forum i wskazane przez nas wątki.

Wskaż, gdzie napisałem pod Twoim adresem słowa, które Ty napisałaś i sugerowałaś takie intencje - nawet nie są one użyte w jakimkolwiek kontekście. Nie ma też takich sugestii, ani intencji z mojej i Kolegów strony. To jest nic innego jak pomówienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mellianaify napisanie jakie brzmienie się lubi ( bo o to m.in chodziło) to podstawa poszukiwań np. ciepłe , miękkie , twarde, konturowe, zimne, analityczne, z łagodną górą itd. Lub odniesienie się do czegoś co się już słyszało.
Uwierz, ale nawet w niedrogich zestawach audio (wzmacniacz i kolumny) różnych marek, te różnice brzmienia są kolosalne. Różnice brzmienia i jakości "źródła" muzyki są dużo mniejsze , dlatego trzeba z głową rozłożyć budżet(post #10 ostatni wers;)
Nie mówiąc nic o ulubionym brzmieniu , lub "kładąc lachę", że nie ma różnicy, to jak by powiedzieć że, wszystkie owoce smakują tak samo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mellianaify napisanie jakie brzmienie się lubi ( bo o to m.in chodziło) to podstawa poszukiwań np. ciepłe , miękkie , twarde, konturowe, zimne, analityczne, z łagodną górą itd. Lub odniesienie się do czegoś co się już słyszało.
Uwierz, ale nawet w niedrogich zestawach audio (wzmacniacz i kolumny) różnych marek, te różnice brzmienia są kolosalne. Różnice brzmienia i jakości "źródła" muzyki są dużo mniejsze , dlatego trzeba z głową rozłożyć budżet(post #10 ostatni wers;)
Nie mówiąc nic o ulubionym brzmieniu , lub "kładąc lachę", że nie ma różnicy, to jak by powiedzieć że, wszystkie owoce smakują tak samo.


Bardzo dziekuje za bardzo życzliwe odpowiedzi i pomoc, lubie brzmienie ciepłe i miekkie. Nie interesowałam sie dotąd muzyka w takim stopniu i duzo skomplikowanych informacji niestety mnie przytłacza. Jeszcze raz dziekuje ci za pomoc icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...