Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ted.one

Yamaha MusicCast - problem z AirPlay

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Mam:
- Yamaha NT-670 - podpięte do WiFi (z zestawu GrandPianocraft)
- WiFi jest od UPC - modem Hitron CGNV4
- i wszystko inne od apla - ajfony, ajpady i inne aj.
- moja muzyka jest w chmurze - iTunes Match.

I teraz tak:

Zainstalowałem dedykowaną aplikację od Yamahy - MusicCast. Firmware zaktualizowany.
Wifi śmiga. Aplikacja odpala CD, internetowe radio, co tylko chcę.
AirPlay też działał. Z ikonki "muzyka" wybierałem kawałek, kilkałem airplay i voila.

Problem:
- airplay odpala, dźwięk jest i po chwili znika. Na odtwarzaczu nadal widać "odtwarzane" (to co leci np. z iphone), na iphone też pokazuje, że piosenka jest odtwarzana, ale dźwięku brak.

Przeczytałem chyba cały internet. Nic nie pomaga. Zmiana nazwy sieci, podpięcie mac adresu do modemu.

Może ktoś się z tym spotkał i rozwiązał.
pzdr,
ted.

Sam zapytałem, sam odpowiem.

Zrobiłem wszytko, zmieniłem chyba każde ustawienie modemu / odtwarzacza, kombinowałem z filtrowaniem mac adresów, nazwami sieci i wszystkim innym, co w internetach radzono.

Rozwiązaniem okazało się być podpięcie odtwarzacza do modemu kablem eternetowym. Śmiga aż miło.

Co bym jednak zrobił, gdyby router był w innym pokoju / poza zasięgiem kabla? Szczerze nie wiem.

Niemniej jednak głównego problemu nie rozwiązałeś... a tak z ciekawości, jak już poszło po kablu to czy próbowałeś odpiąć kabel i sprawdzić czy działa jak dawniej? skoro działało a nie działa, to cos musi być na rzeczy... 🤔

Cytat

Niemniej jednak głównego problemu nie rozwiązałeś... a tak z ciekawości, jak już poszło po kablu to czy próbowałeś odpiąć kabel i sprawdzić czy działa jak dawniej? skoro działało a nie działa, to cos musi być na rzeczy... 🤔

Pełna Twoja racja. Popełniłem klasyczne druciarstwo i działam "na patencie" icon_wink.gif

Mogę się tylko domyślać przyczyn problemu - po pierwsze - AirPlay - Yamaha znana jest z tego, że się gryzie (tak piszą w netach). Winię za to Apla i pewnie nic z tym nie będzie. Bezkablowe rozwiązania Apla (np; AirDrop) potrafią nie działać nawet pomiędzy aplowskimi sprzętami.
Po drugie, może być konflikt na linii Yamaha - router - ale na czytanie logów nie mam niezbędnych umiejętności.

Moim szczęściem jest to, że kablowe połączenie urządzeń, w moim przypadku, nie stanowi żadnego problemu.

Cytat

Spróbuj z ciekawości aplikacji Yamaha remote a nie music cast.
Może pomoże

Oczywiście, że ją mam. Miałem aplikację zanim kupiłem zestaw icon_wink.gif
Aplikacja działa świetnie, ale nie obsługuje air play - tzn. ma opcję obsługi, która nie działa. Celem odsłuchu muzyki z iPhone należy wejść do Muzyka, wybrać utwór, przerzucić airPlay na zestaw. Wtedy aplikacja pokaże co jest odtwarzane.

Nie ma opcji wyboru muzyki z iPhone'a z poziomu aplikacji. Jest tylko podgląd albumów / utworów.

No to się zgadza. Airplay przesyła muzykę z urządzenia do odbiornika a nie na zasadzie wyciągania przed odbiornik danych z nadajnika. Tak działają odtwarzacze sieciowe.

Czyli po kablu działa a po Wi-Fi już nie?

Cytat

No to się zgadza. Airplay przesyła muzykę z urządzenia do odbiornika a nie na zasadzie wyciągania przed odbiornik danych z nadajnika. Tak działają odtwarzacze sieciowe.

czy wszytkie? sonos / heos chyba mają dostęp do plików na urządzeniu.

Cytat

Czyli po kablu działa a po Wi-Fi już nie?

po kablu działa bez problemów. po wifi działał - przestawał - działał - odmawiał - i tak w kółko.

oczywiście iphone z odtwarzaczem łączy się wifi. Kabel jest pomiędzy odtwarzaczam a modemem.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować