Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
carlosuk

Kolumny i głośnik centralny do pokoju 3.5 x 5,5

Witam wszystkich.
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie poskładanie sobie kina domowego,w obecnej chwili mam Marants NR-1501 (wu mnie tylko mieści sie wersja slim)
I tu zaczynają się schody,miejsce na głośnik centralny mam 40x13,5cm wiec nie mam zbyt dużego pola manewru icon_sad.gif inna opcja z przodami i tyłami :)tutaj mam większe pole manewru.
Macie możne macie jakieś propozycje co do głośnika centralnego ?

Tak wygląda mój salonik.

0

Mały centralny dali pico center.
Taki przykład, ale nie jest ich mało. Więc w czym problem?
0

Ile masz pieniędzy na kolumny (mogą być używane?) i czy będziesz głównie słuchał muzyki czy oglądał w kinie domowym w 5.1?
Rozstawiasz porządnie wszystkie kolumny (zgodnie z zasadami akustyki)?

Pozdrawiam
0

Cytat

Mały centralny dali pico center.
Taki przykład, ale nie jest ich mało. Więc w czym problem?

Niestety za wysoki u mnie max wejdzie 13,5 cm

RoRo kolumny mogą być używane a co do kina domowego to przeznaczenie 90% filmy i tv a sporadycznie muzyka.

0

Napisano (edytowany)

Mieszkam za granica wiec raczej będę szukał po za granicami Polski,ale zawsze jakieś podpowiedzi mile widziane icon_smile.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma sensu cytować go w całości.
0

No ale co to zmienia za granicą mają za darmo?
O ile dobrze pamiętam to małe centralne ma klipsch, monitor audio.
Patrzyłeś u nich?
0

Niestety wymiary mnie ograniczają icon_sad.gif

Mordaunt Short MS304

MORDAUNT SHORT ALUMNI 5

Quad L-ite

Co myślicie o kolumienkach jako przody:

Mission M73i M74i

Mission MX3

Mission M33i. M34i

KEF

ELTAX

TANNOY

0

Powiem Ci ciężki zawodnik jesteś icon_smile.gif
Przepraszam że może będę zbyt bezpośredni, ale po prostu weź ten który Ci pasuje wielkosciowo. Koledzy dali jakiś wybór ale każda "nie pasuje".

Mission M73i M74i - nie do Marantza
Mission MX3 - nie do Marantza
Mission M33i. M34i - nie do Marantza
KEF które?
ELTAX które?
TANNOY do marantza które?
0

Jeżeli ma to być przede wszystkim pod kino domowe-to może warto pójść w stronę niedużych, ale wyższej klasy zestawów 5.1 opartych o małe kolumny i niezły subwoofer.
Np. Tannoy Arena czy podobne wysokie modele HK itd (albo używane Sony serii LS) w metalowych obudowach lub nieduże kolumny w klasycznych "skrzynkach".

Pozdrawiam
PS. O pomyśle z niezależnymi podłogówkami na front pisałem Ci wcześniej na PW
0

Cytat

Powiem Ci ciężki zawodnik jesteś icon_smile.gif
Przepraszam że może będę zbyt bezpośredni, ale po prostu weź ten który Ci pasuje wielkosciowo. Koledzy dali jakiś wybór ale każda "nie pasuje".

Mission M73i M74i - nie do Marantza
Mission MX3 - nie do Marantza
Mission M33i. M34i - nie do Marantza
KEF które?
ELTAX które?
TANNOY do marantza które?

To i nawet lepiej ze jesteś bezpośredni,czasami nie warto owijać w bawełnę icon_smile.gif
To i ja będę bezpośredni,bardziej zależało mi na przodach stojących na podłodze a co do reszty to nie mam aż takich wymagań.
Centralny na obecna chwile będzie ProCenter 1000.
0

To tak jak ci odpisalem które modele to wypowiem swoją opinię
0

Napisano (edytowany)

Szczerze mówiąc sam już nie wiem icon_sad.gif Może inaczej jakie parametry musza spełniać te głośniki zęby pasowały do Marantz albo może masz jakieś propozycje na 2 podłogówki ?

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma sensu cytować go w całości.
0

Carlosuk,
To ja też będę bezpośredni: po raz ostatni poprawiam Twój post i usuwam niepotrzebny cytat!

Wystarczy skorzystać z funkcji EDYTUJ by poprawić swój post i nie dodawać roboty Administratorom i Moderatorom (mamy jej wystarczająco dużo).

Pozdrawiam
0

carlosuk nie chodzi o parametry. Bo one nie grają.

Do Marantza np Tannoy F4, Tannoy M4, Dali 450, starsze Elaci.

Pozdrawiam
0

A jak by zagrały Tannoy Mercury M3 B/Eye + MC B/Eye centralny ?
0

M3 grają zaskakująco dobrze jak do wielkości kolumny. Mimo że to rozbudowana wersja m2.
Tyle ze różnica w cenie musi być większa aby opłacało się brać m3 a nie m4. Więc pamiętaj o tym
0

Co sadzicie głośnikach Bipolarnych na tyły jako surroundy ?

Mordaunt Short 903S

Gale 3060B
0

Tych modeli w akcji nie widziałem.
Ale ogólnie jeśli dobrze rozmieścisz Bipole to robią dużo lepszy efekt kina niż klasyczne monitory.
0

2 i 3 jest mi znane. Chodzi o to aby miały moLiwosc odbić od ściany.
1 pozycja jest często zalecana przez producentów.

0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

• Ostatnie posty

• 2. Do 3000  3. Nowy 4. Na razie nic nie mam 
      5. 25m2
      6.Sprzęt raczej na lata , w przyszłości dokupienie CD
      7.TV + konsola + laptop 8.Pszczyna
    • Słuchałem dzisiaj Focal Aria 926 podłączonych do wzmacniacza Yagin MS 30L. Bardzo fajnie to gra. Czy ktoś ma może taki wzmacniacz ? Co możecie napisać o jakości tego urządzenia ?  Mój drugi typ to KEF R 700 .Słuchałem ich w innym miejscu podłączone do Cambridge CXA60  i chyba w trochę gorszych warunkach  Są niestety sporo droższe . Wie ktoś może gdzie można w Warszawie posłuchać Polk Audio RTi A9 ? Słuchałem dzisiaj S 55 ale ustępują moim zdaniem i Ari 926 i Hefom R 700 
    • Będzie potrzebny Ci też dac. Spróbuj odpowiedzieć na poniższe pytania. 1 możesz pominąć. Cytat z tematu 1 posty "1. Zamieść post w odpowiedniej kategorii: kino domowe lub stereo. 2. Koniecznie napisz, jaką kwotą dysponujesz. 3. Powiedz, czy sprzęt ma być używany, czy nowy. 4. Napisz, jaki jest sprzęt towarzyszący - np. masz wzmacniacz XXX, szukasz kolumn podłogowych do 2 tysięcy. 5. Powiedz, jaka jest powierzchnia Twojego pokoju (rysunki mile widziane). 6. Poinformuj nas, czy chcesz kupić sprzęt i użytkować go przez kilka lat, czy też będziesz stopniowo rozbudowywać zestaw. 7. Powiedz, jakich funkcji oczekujesz od sprzętu, pod co będzie podłączony - np. konieczne jest w amplitunerze wejście cyfrowe optyczne/koaksjalne lub HDMI do podłączenia pod telewizor, albo gniazdo USB do odtwarzania plików w mp3. 8. Podaj miejsce zamieszkania (przebywania), bo często w odpowiedzi dostaniesz adresy miejsc sprzedaży konkretnego urządzenia." 9. Co jest źródłem dźwięku - z czego będziesz "puszczać"  muzykę ?
    • Witam. Poczytałem troszkę na forum odnośnie sprzętu, i padło na wybór wzmacniacz + głośniki , a wszystko to będzie potrzebne, aby miałem dobry dźwięk w tv i na konsoli do gier.
      Padło na ;
      Yamaha A-S501
      Polk audio T50
      dodam że pokój w którym to będzie to pokój 25m2, będzie to mój 1 sprzęt dlatego napewno będę miał jeszcze parę pytań z góry dzięki za odp
      W przyszłości na pewno dokupię cd 
      Pozdrawiam
    • Jeden głośnik - czy jedną parę kolumn??? Napisz więcej i podaj potrzebne informacje (bo poza ceną oraz wymaganym BT to nic nie wiemy) zgodnie z "Pierwszymi postami" Pozdrawiam PS. Przeniosłem wątek do odpowiedniego działu
    • a co do tego wzmacniacza  NAD 320 - jest w dobrej cenie kolo 600zl jak on sie ma do yamahy a-s300
  • Ostatnio poruszane tematy