Skocz do zawartości
Revo

Dynaudio - kolumny z charakterem

Recommended Posts

Witam. Powołuję do życia wątek poświęcony kolumnom marki Dynaudio. Zachęcam wszystkich posiadaczy i sympatyków do udziału w dyskusji, prezentacji własnych zestawów oraz wymiany doświadczeń.

Bardzo mile widziane zdjęcia, informacje z czym grają.

Ze swojej strony wrzucam zdjęcie własnych kolumn Audience50 spiętych z Luxmanem LV-113 oraz kablami - obecnie Audioquestem Typ 4.

s11.jpg

Znam kolumny tej marki i bardzo lubię. Zdania są podzielone. Ponieważ nie każdy lubi taki dźwięk ale też nie każdy słyszał te kolumny w dobrym zestawieniu.  

Są opinie, że te kolumny grają słabo, albo nieciekawie, muląco. Lecz nie każdy zdaje sobie sprawę, że one potrzebują dobrej klasy elektroniki. I to dość drogiej w porównani do ceny tych kolumn. Wiem jak pięknie potrafią zagrać nie tylko topowe Consequence, Special 25, czy Evidence. Ale też podstawowe modele.  Moim zdaniem jeśli ktoś ma dobry słuch, to przy odpowiednio dobrej konfiguracji tych kolumn i elektroniki doceni ich walory.

Słyszałem wiele kolumn w różnych konfiguracjach. Ale nigdy nie słyszałem kolumn Dynaudio, które zagrałyby źle.

Jeśli kolumny Dynaudio grają nieszczególnie, wierzcie mi, jest to wina złej elektroniki, zbyt słabego, marnego pod względem jakościowym wzmacniacza, źródła. Nawet najtańsze Dynaudio są to kolumny grające co najmniej ciekawie, barwnie, poprawnie.

Edytowano przez Angel

Dziękuje @Angel za wpis. Właściwie nic dodać, nic ująć. Bardzo rzeczowy opis. Faktycznie kolumny tej marki grają tym lepiej, im lepszą ciekawszą elektronikę podepniemy. Zdarza się, że budżetowo wykracza ona poza wartość samych kolumn. I nie chodzi tu jak wiemy tylko o waty, ale o całość konstrukcji, wydajność.

Ja wybrałem bardzo świadomie Audience50, i świadomie podpinając pod 113-tkę, bo znam dokładnie ten wzmacniacz i wiem na co go stać pod kątem wydajności. Owszem, można jeszcze lepiej(?), tylko mi tutaj chodzi bardziej o barwę, emocje. Bo prąd to nie wszystko.

Niektórzy mówią, że kolumny właśnie trochę mulące, monotonne, bez polotu. Co kto lubi. W A50 mamy piękne wokale z Esoteca D260, świetną przestrzeń, nasycenie.

A pamiętam, jak ileś lat wstecz, będąc świeżym posiadaczem kolumn Mirage Omni 350 w bezpośrednim porównaniu z monitorami Dynaudio u kogoś, uznałem, że mam syf a nie kolumny. Przestrzenią i wyrafinowaniem te małe paczki załatwiły te kanadyjczyki totalnie.

No ale, nie każdy lubi. Ja lubię.

Zachęcam do wpisów inne osoby, korzystające w swoim systemie z kolumn marki Dynaudio, bądź też mające dobre (ale i te gorsze) wspomnienia z przeszłości.

Pozdrawiam.

Witam kolegów.

Nadarza się okazja nabycia Dynaudio BM6 pasywnych, na zasadzie wymiany 1:1 za wzmacniacz Xindak XA 6950V, chciałbym zapytać użytkowników o zdanie.

Kolumny docelowo miałyby grać w pokoju 15,2 m2 (3,55x4,25m h= 2,6m) pokój bedzie używany tylko do odsłuchów więc będzie możliwa adaptacja akustyczna oczywiście w miarę możliwości.

Reszta toru
Amplituner - Pioneer QX 9900 - wiem, że troche słąby, teoretycznie tylko 33W w stereo, producent zaleca min 40W ale naprawdę wydajny prądowo

Rega Dac

Kable głośnikowe wireworld solstice 7, RCA Nordost Solar wind(do wymiany) + jakieś DIY kupione za 30 zł I o dziwo odpowiadają mi bardziej niż Nordosty

Źródło
Laptop- spotify, pliki flac

CD- na chwilę obecną stary Grundig 8150 o którym szkoda pisać do wymiany w tym roku na odtważacz CD lub sam transport.

Założenie głowne:

Chciałbym uzyskać  w pewnym horyzonie czasowym taki system który będzie miał wyrażną scenę dużo powietrza dźwięk raczej ocieplony z delikatnie wypchniętą średnicą ewentualnie zrównoważony.

Wiem że do uzyskania tego prawdopodobnie będę musiał zmienić cały system.

Pytanie jest czy kolumny Dynaudio BM6 będą się nadawały to w/w założeń, czy ogólnie Dynaudio ma taka "filozofię dźwięku"  

Oczywiście kolumny będą stały na masywnych standach.

Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

Edytowano przez Hoo-Lec

A więc tak kolumny stoją już w salonie:) 

Grają dopiero 3 godziny na początek mój zestaw obowiązkowy Dylan Pat Garrett& BYŁ Jopek z koncertu Jo&co  Daft Punk itd. 

Na chwilę obecną lokalizacja kolumn jest daleka od docelowej jednak co mogę powiedzieć na szybko to zdecydowanie są to ciekawe monitorki. Pisze monitorki bo to faktycznie mikrusy :) Poczatkowo  czaruja górnym pasmem i na neutralnych ustawieniach mojego ampli był niedosyt w niektórych utworac za to wi innych aż za dużo. Jedno jest pewne potrzebują sporo prądu. Postaram się napisać więcej w ciągu tygodnia i obiecuję że będzie mniej chaotycznie:)

Dodam tylko że ma wrażenie niesamowitej plastyczności tych monitorów tak jak by naginaly się do danego utworu 

Edytowano przez Hoo-Lec

Witam Hoo-Lec

Przyznam się, że nigdy nie miałem przyjemności posłuchać kolumn, które nabyłeś. Nie znam też szczególnie reszty Twojego toru, ale jeśli piszesz, że jest ok, to jest to najważniejsze. Tobie ma grać, nie nam. Swoja drogą, ten Pioneer to pewnie niezłe +20 kg. grania. Ciekawe, jak to gra z Dynaudio :)  In jak sam zauważasz, kolumny te lubią prąd. Jak posłuchasz z czasem, to napisz więcej. No i czekamy też na jakieś zdjęcia, byłoby przyjemnie w klubie :) 

Pozdrawiam muzycznie. 

Edytowano przez Revo

Z tymi zdjęciami to naprawdę nie ma się czym chwalić ale już potrafię wydrukować jedno. Kolumny zdecydowanie nie są wyważone środek ciężkości przechyla się ku frontowi czyli główna masę stanowią magnesy:) 

I taka ciekawostka BM6 nie mają maskownicI faktycznie D260 czaruje te kolumny są porównywalne do A52se 

A gdzie mieszkasz Revo 

Edytowano przez Hoo-Lec

@Hoo-Lec, a podkleiłeś kolumny Blu-Tackiem? Zyskają nie tylko stabilność, ale też masę, integrując się że standami. Jednocześnie (paradoksalnie) będą tą masą plastyczną zabezpieczone przed rezonansami. Co powinno dać słyszalną poprawę jakości dźwięku.

@Angel napewno tak zrobię jak już będę miał docelowe standy na chwilę obecną kolumny staną na drewnianej komodzie (nie paździerz ale lite drewno) więc dość stabilnie, teraz mija się to z celem bo żona ma ukochana ma wielką pasję jaką jest sprzątanie i kolumny sa dwa razy w tygodniu podnoszone i przestawiane :)

Napewno wiem że będę chciał zmienic Dac-a na element który da więcej powietrza systemowi. Na sam koniec jeżeli będzie to konieczne zmienię wzmacniacz ale to maprawdę ostateczność bo jestem do niego bardzo przywiązany :)

zmieniłem cd na DENON DCD-615 który służy za transport nie jest to coś wyjątkowego ale w porównaniu do 8150 duża poprawa :)

Edytowano przez Hoo-Lec

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się