Skocz do zawartości
Revo

Dynaudio - kolumny z charakterem

Recommended Posts

Witam kolegę Adama

Gdy szukałem dla siebie głośników słuchałem w sklepie wygrzanych  Dynaudio X14 oraz Emitów 20, faktycznie Emity mają więcej basu ale to wynika z wielkości przetwornika którymi Emity wygrywają.

Dynaudio X14 są bardzo ciekawą propozycją do małych pomieszczeń, jak posiadasz więcej zasobów gotówki  to pomyśl nad Dynaudio X18.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...

dzięki za odp. bombalina - X18 nie słuchałem niestety, ale domyślam się że to jest kwintesencja dźwięku - są lepszym wcieleniem X14 - z mocniejszym basem - niestety cena jest jak dla mnie za wysoka (a X14 można obecnie kupić taniej niż Emity M20 gdyż to jest końcówka produkcji)

Niskie tony w X18 nie będą tak "kopały" jak te z X14 i będą całościowo  wolniejsze, stawiając na lepsze wypełnienie, nasycenie. X18 są wyraźnie bardziej liniowe w niskich tonach i nie tylko. W bezpośrednim porównaniu obu konstrukcji słychać , że oprócz podbitego dołu w X14 jest również podniesiony górny środek, takich "podrasowań pod pierwsze wrażenie" nie ma w X18, to konstrukcja zdecydowanie poprawiona w stosunku do X14, ale jak zawsze komuś może się bardziej podobać efekciarskie ale na dłuższą metę męczące granie X14, niż nudne, mdłe i za duszne i miękkie granie X18 (spotykam się często z takimi opiniami użytkowników tych monitorów). Po wygrzaniu nie dojdzie w X14 więcej dołu (i całe szczęście bo już są podkręcone), poprawi się trochę stereofonia, przestrzeń i tyle. Powodzenia w wyborze swoimi i tylko swoimi uszami :)