Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

40 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Eversolo ma Hdmi, z tym że to nie jest Hdmi Arc.

Tidal Connect z Arcama sa 30 puszczasz, włączając na telefonie to co chcesz z Tidala, klikasz na to co gra (czyli ten mały pasek z nagraniem które leci),ono się powiększa i u góry klikasz w ikonkę przesyłu pokazuje ci się na co możesz przesłać, potwierdzasz że Arcam i już gra.Pózniej już tylko zmieniasz muzę.Ale dla mnie ciut lepiej gra to po UPnP z aplikacji Mconnect. Lepiej od Tidala dla mnie gra też Qobuz i on z Mconnect może iść 192kHz, a z Connecta idzie tylko 96kHz.

image.png.59a01f319f13bce21d956cfbb17857c9.png

Tak, oczywiście mówię o wersji ARC, dla podłączenia z TV. 
 

co do Tidala, to przesyła on w jakości 24-bit/192kHz a muzyka idzie bezpośrednio z serwera (przy odsłuchu na Tidal Connect). Wydaje mi się, że dodanie kolejnego elementu pomiędzy serwer a streamer, jak nasz telefon, może w najlepszym przypadku utrzymać ten poziom.

mowie tylko co mi się wydaje, jak mówiłem wcześniej, jestem tylko amatorem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Afgi napisał:

Tak, oczywiście mówię o wersji ARC, dla podłączenia z TV. 
 

co do Tidala, to przesyła on w jakości 24-bit/192kHz a muzyka idzie bezpośrednio z serwera (przy odsłuchu na Tidal Connect). Wydaje mi się, że dodanie kolejnego elementu pomiędzy serwer a streamer, jak nasz telefon, może w najlepszym przypadku utrzymać ten poziom.

mowie tylko co mi się wydaje, jak mówiłem wcześniej, jestem tylko amatorem :)

No ja ci na to nie odpowiem, bo też nazwał bym się amatorem.

Ja mam to wszystko załatwione Arcamem SA30 i o nic nie muszę się martwić. Ma Hdmi Arc, świetnie grający streamer i poza jakimiś drobiazgami nic mi więcej nie potrzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2024 o 16:40, Afgi napisał:

Czesc, do środka ekranu około 1.20m oraz 2.50m. Faktycznie są daleko i nieforemnie. 
 

czemu mocniejszy? Czy odległość ma tu też znaczenie (przy tych samych kolumnach i założeniu że wzmacniacz jest odpowiednio dobrany do mocy kolumn)?

a do tego Arcama 25 jaki DAC/streamer byś ewentualnie dodał? 
Mysle ewentualnie o Eversolo DMP6 lub Wimm Pro lub Cambridge CXN100. Zastanawia mnie czy przy takim rozstrzał cenowym będę widział różnice w dźwięku z TV oraz Tidal? 
lub faktycznie ten wcześniej.omawiany Arcam SA30, ale trochę mnie martwi brak ciągłości produkcji oraz słabą recenzje app, ale ma masę innych zalet. 
 

 

Chodzi o samą klasę kolumni wzmacniacza.

Ja jestem za CXN100. Dla mnie eversolo gra gorzej. Prościej. Ale wyglada ekstremalnie lepiej.

SA30 co sugeruje  koelga z importu jest świetną opcją.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Chodzi o samą klasę kolumni wzmacniacza.

Ja jestem za CXN100. Dla mnie eversolo gra gorzej. Prościej. Ale wyglada ekstremalnie lepiej.

SA30 co sugeruje  koelga z importu jest świetną opcją.

 

Super, dzięki 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ,   w temacie streamerów mam pytanie. Zastanawiając się na  dokończeniu  budowy  systemu , szukałem  streameara z DaAKem  bez wzmacniacza. Po analizie  i przeglądzie  urządzeń  "all in One",  po tym  jak zdałem sobię sprawe że  wiekszośc czasu spędzam w salonie  z TV ,nie w pokoju z zestawem  stereo ,  zastanowiłem się nad kupnem streamera do salonu  z opcją przesyłu  do mojego zestawu w innym  pokoju.  I tu mam  pytanie czy  istnieje taka możliwość przesyłu do wzmacinacza bez BT. Widziałem  przystawki/odbiorniki   BT , czy  takie rozwiązanie  da się zrealizowac. W jakie gniazdo miałbym taki odbiornik  wpiąć do wzmaka? W salonie  musiałbym mieć  i  streamer   wzamak w jednym  z opcją  przesyłu bezstratnego. Ktoś coś  doradzi? Acha do salonu  chciałbym  kupić jakieś małe monitory  aktywne  by  też je  połączyć ,  tradycyjne ustawienie kolumn będzie trudne, bo mam  taki anturaż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...