Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

Dnia 24.12.2023 o 11:07, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Po Świętach odpowiemy dokładnie w którym tygodniu mają wjechać pierwsze egzemplarze. Też nie możemy sie doczekać :)

Wiemy coś więcej? Ale na spokojnie, nie pali się.

To będzie model zrobiony na którymś obecnym wzmacniaczu Rotela czy całkowicie nowa konstrukcja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Wiemy coś więcej? Ale na spokojnie, nie pali się.

To będzie model zrobiony na którymś obecnym wzmacniaczu Rotela czy całkowicie nowa konstrukcja?

Prawdopodobnie na Rotelu RA1572 ale jednak w tym tygodniu się niczego więcej niedowiemy z racji okresu świątecznego.

https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/rotel-ras-5000.html

Cena już ustalona 13999.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Prawdopodobnie na Rotelu RA1572 ale jednak w tym tygodniu się niczego więcej niedowiemy z racji okresu świątecznego.

https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/rotel-ras-5000.html

Cena już ustalona 13999.

Czyli cena jak się spodziewałem i baza tez.

Na spokojnie. Teraz wrzucamy na luz. :)

Nie pali się.

Wszystkiego dobrego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tomasz1w napisał:

Czyli prawdopodobnie ok. 9-10K, za jakieś pół roku.

To nie mój cytat. Jak to zrobiłeś? Bo już któryś raz widze takie coś. Tu nie ma problemu ale kiedyś inny użytkownik wsadził nie moje słowa pod moj cytat. Tu spoko :)

Wracając do tematu. Przeczuwam że tak. Jeśli faktycznie jest na bazie RA1572 to 6K za samą sieć na start to taka cena spodziewana, bym to nazwał. Ale fakt czy do 9 zejdzie? Nie w Polsce. 10K w Promocji pewnie. Rotel ma ograniczoną sieć sprzedazy. Na duże obniżki trzeba czekac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ciekawa dyskusja, pomstowanie na ceny choćby Yamahy rn800. A to przecież dość skomplikowany komputer z DSP na pokładzie. Nikomu natomiast nie przeszkadza prymitywny wzmak na dwóch lampkach i garstce kondensatorów w chamskiej przykładowej cenie 50 koła? Zadziwiające są meandry myślenia audiofila.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Misio38 napisał:

Ciekawa dyskusja, pomstowanie na ceny choćby Yamahy rn800. A to przecież dość skomplikowany komputer z DSP na pokładzie. Nikomu natomiast nie przeszkadza prymitywny wzmak na dwóch lampkach i garstce kondensatorów w chamskiej przykładowej cenie 50 koła? Zadziwiające są meandry myślenia audiofila.

Tak, bo większość z znas zwraca uwage na reprodukowany dzwięk jego jakość. A nie na nowinki technologiczne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Tak, bo większość z znas zwraca uwage na reprodukowany dzwięk jego jakość. A nie na nowinki technologiczne.

 

No, gdyby faktycznie tak było, że te dwie przysłowiowe lampki i kilka kondensatorów tak świetnie reprodukują dźwięk, to wszyscy kupowali by tylko takie mini konstrukcje i nikt, żaden producent nie wydawałby kasy na rozwój i badania nad "nowinkami technologicznymi". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ale idąc tym tropem to wział byś RN800/803 a nie AS1200 z WXC50, prawda?

Nowinki technologiczne są ważne. Produkty Devialet czy AVM ale nie o nich tu mówimy.

Nowy kolega odniósł się do tego co ja zrozumiałem że lepiej wziać RN800 niż Accuphase E480 (50 koła) bo Yamaha to

Dnia 25.01.2024 o 05:45, Misio38 napisał:

skomplikowany komputer z DSP

 

Edytowano przez Piotr Sonido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszę spadku jakości szczerze mówiąc a raczej po korekcji YPAO powiedziałbym że wzrost. No nic. Nikt nikomu nie może zakazać wierzyć że w szopie robią lepszy sprzęt niz w zakładzie z laboratoriami

Widzę że po prostu niektórzy mocno okopali się w audiofilskich mitach i nie są w stanie poza nie wyjść. Gorzej że innych próbują w to wciągnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Accuphase robią w szopie?

Gdzie akurat pisałem o Accu? To porządna firma (choć jakiś czas temu odleciała z cenami) wywodząca się z Kenwooda, a to już dobra rekomendacja. Ale jak już dowalasz się do szopy, to szopą może to nie jest, ale nienajlepiej to wygląda:

 

A9c8lbb8_101cbsa_9iw.jpg

Osobiście uważam, że RN800 to lepszy wzmak niż E213 którego niedawno miałem okazję słuchać. No, ale Cyrus też lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Misio38 napisał:

Gdzie akurat pisałem o Accu? To porządna firma (choć jakiś czas temu odleciała z cenami) wywodząca się z Kenwooda, a to już dobra rekomendacja. Ale jak już dowalasz się do szopy, to szopą może to nie jest, ale nienajlepiej to wygląda:

 

A9c8lbb8_101cbsa_9iw.jpg

Osobiście uważam, że RN800 to lepszy wzmak niż E213 którego niedawno miałem okazję słuchać. No, ale Cyrus też lepszy.

No mi się akurat bardzo podoba.

Ale rozumiem Twoją fascynacje Yamahą. Nie będe Cie przekonywał do niczego innego. Ty masz być zadowolony.

 

PS. Aha a zdjęcie laboratorium Yamahy?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, już prawie jechałem po używaną r-n602 ale się wstrzymałem po twoim wpisie. Kiedyś polecano mi AXR 100 ale cały komplet, głośniki i streamer to była za dużo na mój portfel i odpuściłem. Teraz chce kupić używane bo i tak taniej coś pod tv, streaming (metal, rock i trochę klasyki, na odsłuchu usłyszałem że to jest piękne), radio. Głośniki tylko podstawkowe do 35 cm wysokość, pokój do 20m². Jestem wstępnie umówiony z panem na kupno rocznego Cambridge axr100d( będę musiał dokupić wiim mini) , ale może polećcie jakieś inne rozwiązanie , pudełko +głośniki żeby to grało miękko ale podbite basem.

 

Dnia 30.11.2023 o 07:51, Piotr Sonido napisał:

W Yamaha masz tylko na plus kwestie sieciowe.

Rotel zagra lepiej.

Cambridge AXR 100 tez gra lepiej, Jest po tej samej stronie brzmienia co Yamaha. I jest tańszy. A  faktycznie w tych przypadkach Wiim mini załatwi Ci nawet sieć w lepszej formie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tomek m. napisał:

I nic , zero  sugestii, propozycji?

 

Tomku, śpimy. staramy się odpocząć po dniu pracy. Tu nie odpisują boty. Czasem trzeba poczekać :)

20 godzin temu, Tomek m. napisał:

Witam, już prawie jechałem po używaną r-n602 ale się wstrzymałem po twoim wpisie. Kiedyś polecano mi AXR 100 ale cały komplet, głośniki i streamer to była za dużo na mój portfel i odpuściłem. Teraz chce kupić używane bo i tak taniej coś pod tv, streaming (metal, rock i trochę klasyki, na odsłuchu usłyszałem że to jest piękne), radio. Głośniki tylko podstawkowe do 35 cm wysokość, pokój do 20m². Jestem wstępnie umówiony z panem na kupno rocznego Cambridge axr100d( będę musiał dokupić wiim mini) , ale może polećcie jakieś inne rozwiązanie , pudełko +głośniki żeby to grało miękko ale podbite basem.

 

 

AXR 100 gra lepiej od RN 602.

Co do kolumn to ELAC B6.2, używane Tannoy M2, KEF Q 350, Dali Oberon 3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...