Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

Miałem dzisiaj chwilę i złożyłem swoje stare RaspberryPi 2B z Hifiberry Dac + Pro i podłączyłem do sieci. Mega fajnie to gra, Spotify Connect działa, Tidal odtwarza się szybciutko po mconnect lite, znajduje zasoby sieciowe, interfejs przyjemny, Tidal czy Deezer można dołożyć też przez squeezbox, nawet przez ssh można sterować. Zabawa przednia , polecam każdemu kto słucha z sieci. Aż sobie obudowę dokupię.

Zrzut ekranu z 2019-11-05 21-06-53.png

Zrzut ekranu z 2019-11-05 21-12-15.png

IMG_20191105_195119.jpg

Screenshot_20191105_205825_com.spotify.music.jpg

Screenshot_20191105_210132_com.conversdigital.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam, jestem nowym użytkownikiem  tego forum. Trochę poczytałem , poprzyglądałem się i im więcej poświęcam temu uwagi tym bardziej jestem rozbity.

Ale do rzeczy.  

Po dziesięciu latach wydatków na co innego przyszedł czas na mnie i rozpieszczenie moich uszu.  Mam apli Onkyo Tx-sr 508 i Cd tez Onkyo tx-sr 307, (kupione w markecie w komplecie) i zestaw 5,1 M audio. Kolumny wyrzuciłem bo nie dawały już rady, dzieci im w tym pomogły.  Jako że lubię muzykę rockową, głosną i wyrazistą poszedłem w klipsh pr 6000.  Z klockami które mam jakoś to gra ale szału nie ma. Docelowo chiałbym miec fajne stereo i w miare dobre kino. Mam budżet w granicach 5000zł i dylemat, czy kupic jak mi sprzedawca sugeruje onkyo 840 czy jakiś tańszy ampli który ściągnie mi muzyke z sieci i wzmacniacz.       O onkyo sie troche naczytałem i wszędzie piszą że ma niezłe stereo i zajebiste kino i jest w jednym klocku (to plus) ale naczytałem się też że muzyka będzie brzmieć lepiej przez wzmacniacz. A w tym wypadku nie wiem jakie klocki dadzą mi tego co chce uzyskać. Dodam jeszcze że kino domowe 5,1 bedzie budowane na głośnikach klipsha. pozdrawiam

Radek

Edytowano przez halik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Onkyo 696 plus atoll in 50. Taka jest moja propozycja 🙂

Dzięki za odpowiedz.  A będzie możliwość podłączenia do tego CD i puścić głos z TV ?

I jeszcze jedno nie wiem czy najważniejsze, salon w którym ma to ładnie chodzić ma otwartą kuchnię i korytarz i ma koło 62m2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, halik napisał:

Dzięki za odpowiedz.  A będzie możliwość podłączenia do tego CD i puścić głos z TV ?

I jeszcze jedno nie wiem czy najważniejsze, salon w którym ma to ładnie chodzić ma otwartą kuchnię i korytarz i ma koło 62m2

Przepraszam, ale to onkyo nie ma pre out. Pomyliłem z wyższym modelem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, halik napisał:

Docelowo chiałbym miec fajne stereo i w miare dobre kino. Mam budżet w granicach 5000zł i dylemat, czy kupic jak mi sprzedawca sugeruje onkyo 840 czy jakiś tańszy ampli który ściągnie mi muzyke z sieci i wzmacniacz.       

...

Dodam jeszcze że kino domowe 5,1 bedzie budowane na głośnikach klipsha. pozdrawiam

Halik,

bieżący wątek dotyczy sieciowego sprzętu sieciowego -skoro chcesz amplituner kina domowego to proszę załóż nowy temat w dziale KINO DOMOWE. I w tym nowym temacie napisz jeszcze czy 5 tysięcy masz na amplituner (lub amplituner +końcówka mocy) czy na komplet z 5 kolumnami (może być problem by się wyrobić). Masz subwoofer do tego -czy planujesz zakup 5 kolumn i suba?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RoRo napisał:

Halik,

bieżący wątek dotyczy sieciowego sprzętu sieciowego -skoro chcesz amplituner kina domowego to proszę załóż nowy temat w dziale KINO DOMOWE. I w tym nowym temacie napisz jeszcze czy 5 tysięcy masz na amplituner (lub amplituner +końcówka mocy) czy na komplet z 5 kolumnami (może być problem by się wyrobić). Masz subwoofer do tego -czy planujesz zakup 5 kolumn i suba?

Pozdrawiam

Przepraszam za nieuwagę. Już przenoszę się do innego wątku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2019 o 16:36, seba3002 napisał:

Przepraszam, ale to onkyo nie ma pre out. Pomyliłem z wyższym modelem. 

696 ma pre.out. i twoja propozycja jest jak najbardziej trafna.

Onkyo 840 to dobry uniwersalny kombajn. Dość wydajny grający jasno. No właśnie tutaj połączenie niższego modelu ale z końcówką mocy ciepła, wydajna prądowo zrobi "lepszą robotę". Także polecam takie rozwiązanie.

Zapraszam po wyceny. Zwłaszcza że cena ,696 jest teraz bardzo atrakcyjna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, S4Home napisał:

696 ma pre.out. i twoja propozycja jest jak najbardziej trafna.

Onkyo 840 to dobry uniwersalny kombajn. Dość wydajny grający jasno. No właśnie tutaj połączenie niższego modelu ale z końcówką mocy ciepła, wydajna prądowo zrobi "lepszą robotę". Także polecam takie rozwiązanie.

Zapraszam po wyceny. Zwłaszcza że cena ,696 jest teraz bardzo atrakcyjna. 

To przepraszam podwójnie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
2 godziny temu, Artsky napisał:

Rozumiem, że wszelkie odtwarzacze sieciowe typu Onkyo NS-6170 po zakończeniu wsparcia-aktualizacje stają się podobnie jak amplitunery bezużyteczne lub mocno ograniczone z funkcjonalności (Tidal, Spotify...)?

Onkyo akurat całkiem sprawnie aktualizuje swoje sieciowe odtwarzacze. Jak miałem 6130 to przez kilka miesięcy dostał aktualizacje z Amazon music, MQA I jeszcze jakąś ogólną. Jak będzie za 2-3 lata nie wiadomo. Bezużyteczne na pewno nie będą bo zawsze jest USB, dlna / upnp itd. Spotify connect też się nie zmienia od lat. Na pewno sieciowki starzeją się szybciej niż wzmacniacze :) polecam raspberry albo jakieś minipc dostosować, wtedy zmartwień o aktualność nie ma, a jeżeli są to szybko można komponenty zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ameryki tutaj nie odkryłem :) jak chcesz najlepszą aplikację to bluesound node 2i lub Chromecast audio. Ja bym polecił kombo bluesound 2i + topping d50s, wyjdzie podobnie jak nowy cxn v2. Ewentualnie allo signature player + zasilacz liniowy. Ja właśnie na takie allo czekam, ale jeszcze nie mam potwierdzenia ,że wysłali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten Topping D50s, na plus że jest pilot. No i cena jest OK - na amazon widzę £230. Ja go nie słyszałem ale jeśli mówisz, że dobrze gra to spoko 🙂

2 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Ja bym polecił kombo bluesound 2i + topping d50s

Czy D50s jest zgodny z MQA?  Bo jeśli nie a komuś zależy na MQA z Tidal,  trzeba się liczyć, że D50s rozpakuje tylko do połowy. No chyba, że DAC w Node będzie robić wszystko (zależy jak się w ustawieniach zrobi). 

 Ale ja się tym nie przejmuję, mój zewnętrzny DAC też nie dekoduje MQA. To taka mała choć dla niektórych istotna informacja. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D50s nie dekoduje MQA. Słuchałem takich plików na poprzednim Onkyo 6130 i jakoś mnie nie porwało, tam też miałem opcję, wysyłania MQA po coaxialu i grało to nawet z dacami bez MQA.nie wiem jak w bluesound to rozwiązali. Zdecydowanie wolę flaczki  :)

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...