Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

szczerze nie wiem co tam jest w środku, ale niepojące są w danych technicznych moce znamionowe i widoczny spadek przy 4 ohmach, coś czego nie było w 602. Czekam z zaciekawieniem na oficjalną prezentację oraz jakieś testy no i może pare fotek z środka, bo narazie informacje są dość hmm niejednoznaczne :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Michał Gałązka napisał:

Mam wrażenie, że trochę trudne czasy nas czekają w sprzęcie w budżetowej klasie. Ciekawe jak to się odbije na cenach używek poprzednich generacji Yamahy czy Denona czy innych producentów. Bo ani w przypadku Yamahy ani w przypadku Denona nie widzę kompletnie powodów by kupować ich przyszłe najtańsze amplitunery stereo

A już ceny zaczynały spadać. Wyglądało że będzie nie źle.

20 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

szczerze nie wiem co tam jest w środku, ale niepojące są w danych technicznych moce znamionowe i widoczny spadek przy 4 ohmach, coś czego nie było w 602. Czekam z zaciekawieniem na oficjalną prezentację oraz jakieś testy no i może pare fotek z środka, bo narazie informacje są dość hmm niejednoznaczne :)

 

Właśnie o to chodzi. Układ może zostać dokładnie taki sam. Mógł się zmienić zasilacz i końcówki.

Trzeba poczekać na fotki w środku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Piotr Sonido napisał:

I to jest model znowu zrobiony zapewne na bazie Cinema 70S

Niby Cinema ma 50W ( 8 Ohm , 2 kanały ) a Stereo 75W ( 8 Ohm ). Obydwa są w klasie A/B. Do obydwu można podłączyć 2 subwoofery, obydwa mają wyjścia na końcówki mocy :) Funkcjonalnie fajne sprzęty !

Różnica jest też taka,że obecnie Cinema można kupić za 700 euro a Stereo póki co 1000 euro.

Szkoda,że nie zrobią wersji bez wzmacniacza, taką bym chętnie kupił.

 

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma więcej w stereo bo ma ten sam zasilacz. Zapewne któryś z procesorów ogranicza moc w Cinema.

Funkcjonalnie spoko. ale NR1200 brzmiła mało ciekawie.

Może tu jest lepiej na to liczmy bo

1 minutę temu, Tomasz S. napisał:

Różnica jest też taka,że obecnie Cinema można kupić za 700 euro a Stereo póki co 1000 euro.

no jest rożnica.

2 minuty temu, Tomasz S. napisał:

Szkoda,że nie zrobią wersji bez wzmacniacza, taką bym chętnie kupił.

Bez wzmacniacza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, padł mi stary sprzęt i muszę kupić coś nowego, budżet ok.4000, 

myślę o NAD C338 (ten a nie wyższy model bo ten ma WiFi) lub Marantz PM7000 N. Marantza słuchałem wczoraj w sklepie i podobała mi się scena. NADa nie słyszałem. Ewentualnie czy polecicie coś innego.

Kolumny Dali Zensor 5 (Ew.do wymiany). Muza: metal/rock i ambient (tła i przestrzeń). Ktos coś? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rick napisał:

Cześć, padł mi stary sprzęt i muszę kupić coś nowego, budżet ok.4000, 

myślę o NAD C338 (ten a nie wyższy model bo ten ma WiFi) lub Marantz PM7000 N. Marantza słuchałem wczoraj w sklepie i podobała mi się scena. NADa nie słyszałem. Ewentualnie czy polecicie coś innego.

Kolumny Dali Zensor 5 (Ew.do wymiany). Muza: metal/rock i ambient (tła i przestrzeń). Ktos coś? :)

Z tych dwóch lepiej wybrać Marantza PM 7000N

Ale możesz smiało iść Cambridge AXR 100 który bardzo pasuje pd te kolumny a siec załatwi Ci Wiim mini za grosze. Jest to bardziej funkcjonalne urządzenie niż HEOS.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Z tych dwóch lepiej wybrać Marantza PM 7000N

Ale możesz smiało iść Cambridge AXR 100 który bardzo pasuje pd te kolumny a siec załatwi Ci Wiim mini za grosze. Jest to bardziej funkcjonalne urządzenie niż HEOS.

 

Dzięki za sugestie 👍 myślałem o Cambridge Audio (CXA61) ale to ponoć mocno jasne brzmienie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten SVS też ciekawie wygląda.

 

Natomiast porobiło się tak, że chciałem kupić wczoraj tego Marantza PM 7001 N ale nie było czarnego. Pojechałem więc wypożyczyć NADa 338 ale go sprzedali.... więc doradca polecił Yamahę A S701 do tego streamer (na testy wzialem Audio Pro Link 1).

 

I tak, ta Yamaha gra dobrze, lekko ocieplona , fajnie się tego słucha, nie męczy góra (w Marantzu ściszałem treble bo się mocno przebijały), do metalu/rocka jak znalazł. Scena niestety węższa.

 

Natomiast pytanie gdybym ją zostawił zamiast Marantza (niestety nie mogę dwóch na raz odsłuchać:-/ ) to który ze streamerów dobrać? Ten WiiM, zostawić Link 1 czy coś innego byście polecali?

Edytowano przez Rick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2023 o 10:29, Rick napisał:

Dzięki za sugestie 👍 myślałem o Cambridge Audio (CXA61) ale to ponoć mocno jasne brzmienie 

Jest to jasne brzmienie. Czy mocno, To zalezy od połączenia z kolumnami oraz Twoich preferencji.

Do Zensor 5 absolutnie nie będzie za jasny.

Dnia 16.09.2023 o 10:06, Rick napisał:

Natomiast pytanie gdybym ją zostawił zamiast Marantza (niestety nie mogę dwóch na raz odsłuchać:-/ ) to który ze streamerów dobrać? Ten WiiM, zostawić Link 1 czy coś innego byście polecali?

Z tanich streamerów to zdecydowanie Wiim.

I sprawdź sobie tego CXA. Bo Yamaha to są też jasne urządzenia w brzmieniu a podoba Ci się. W Cambridge będzie szersza scena.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Japonii Yamaha R-N600A kosztuje blisko 40 % mniej niż 800A.

Jeśli w Polsce utrzymają się te proporcje, to u nas przy kosztującym 5099 zł modelu 800A, nowa 600-tka powinna kosztować ok. 3100 zł.

 

image.png.49b12cb305133ea6af9ee0f43214806a.png

 

 

Ta rozkminiana przez nas dziwna moc końcówek może być faktyczną.

Przypominam, wg zestawienia 80 W przy  8 Ohm , 60 W przy 4 Ohm.

W japońskiej specyfikacji podają przy 6 Ohm. I moc wynosi 70 W.

 

image.png.5af08945452ace4b412c7b17f270e4fc.png

 

 

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

czytać czytać :D

No to dobrze poznałem :P

10 godzin temu, terracan1929 napisał:

W Japonii Yamaha R-N600A kosztuje blisko 40 % mniej niż 800A.

Jeśli w Polsce utrzymają się te proporcje, to u nas przy kosztującym 5099 zł modelu 800A, nowa 600-tka powinna kosztować ok. 3100 zł.

 

image.png.49b12cb305133ea6af9ee0f43214806a.png

 

 

Ta rozkminiana przez nas dziwna moc końcówek może być faktyczną.

Przypominam, wg zestawienia 80 W przy  8 Ohm , 60 W przy 4 Ohm.

W japońskiej specyfikacji podają przy 6 Ohm. I moc wynosi 70 W.

 

image.png.5af08945452ace4b412c7b17f270e4fc.png

 

 

Ale to wciaz mniej niż przy 8miu. Więc nadal coś nie tak.

No i cena była by wtedy akceptowalna.

9 godzin temu, jirkash napisał:

Kiedy otwieram instrukcję R-N602 i R-N600A, parametry wydajności są absolutnie identyczne. Można więc śmiało powiedzieć, że wnętrze i wydajność będą takie same jak w R-N602. R-N600 wzbogacony jest tym samym o DAB+ i wyższą wersję BT 4.2 (R-N602 wersja 2.1)

No i tego bym sie generalnie spodziewał. Ze 600 to kopia 602 a 800 to kopia 803

Mylace może być to co znalazłem przy RN602 w opisie.

Tutaj przy 4 omach moc też jest niższa ALE, ALE

obraz.png.0520f8eb7d0acb8e6f6886ffb6052594.png

Przy znacznie mniejszych zniekształceniach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...