Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

9 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Nowy model DRA900 od Denona

https://www.salonydenon.pl/stereo/denon-dra-900h-amplituner-stereofoniczny.html

Następstwo DRA800. Zmieniono tylko HDMI na 2.1 wsparcie 8K

4300 zł vs 2600 zł

😈 to trzeba umieć

 

 

Dziś w pracy rzuciło mi się info o tym nowym amplitunerze. Nawet pomyślałem by może kiedyś wymienić DRA-800H na 900tkę, tylko... mieć możliwość podłączenia PC do amplitunera (z większym klatkażem) i wygodniejszą obsługą za tyle pieniędzy? Sorry zostaję przy mojej 800tce.

Denonowi chyba się pomyliły daty, dziś nie jest Prima Aprilis. Zmienić HDMI i żądać tyle dopłaty? Dobre sobie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

 

Sam zmieniłem Denona na czysty wzmacniacz i powiem Ci, że plusów jest więcej niż ciemność z przodu :D

 

No nie watpie.Z tym ze wspominalem tez o ilosci pudelek.

Zasilacz,Dac,zasilacz,pre do szlifierki,NUC......no i jeszcze bede musial dodac streamer.

No dobra,chyba sie poswiece dla ciemnosci   😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mr.Brush napisał:

Dziś w pracy rzuciło mi się info o tym nowym amplitunerze. Nawet pomyślałem by może kiedyś wymienić DRA-800H na 900tkę, tylko... mieć możliwość podłączenia PC do amplitunera (z większym klatkażem) i wygodniejszą obsługą za tyle pieniędzy? Sorry zostaję przy mojej 800tce.

Denonowi chyba się pomyliły daty, dziś nie jest Prima Aprilis. Zmienić HDMI i żądać tyle dopłaty? Dobre sobie...

No dokładnie. Jak zmieniać to na coś lepszego a nie tylko nowsze HDMI w takiej cenie.

11 godzin temu, Fandiscopolo napisał:

No nie watpie.Z tym ze wspominalem tez o ilosci pudelek.

Zasilacz,Dac,zasilacz,pre do szlifierki,NUC......no i jeszcze bede musial dodac streamer.

No dobra,chyba sie poswiece dla ciemnosci   😉

Warto. Nie ważne ile zewnętrznych klocków będziesz miał. WARTO

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fandiscopolo napisał:

No nie watpie.Z tym ze wspominalem tez o ilosci pudelek.

Zasilacz,Dac,zasilacz,pre do szlifierki,NUC......no i jeszcze bede musial dodac streamer.

No dobra,chyba sie poswiece dla ciemnosci  

Sam chciałem mieć jak najmniej na szafce :) teraz stoi gramofon, cd, wzmacniacz, przedwzmacniacz gramofonowy, dac, streamer, NUC (KONSOLI NIE LICZĘ) jest niby trudniej, bo już mu się muzyka na ampli nie włącza jak wchodzę do domu, ale da się bez tego żyćinna sprawa, że NUC, DAC, Preamp gramofonowy można schować w szafce a CD i gramofon nie jest niezbędny więc dalej można mieć jeden dwa klocki na szafce jak chce się mieć mało:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michał Gałązka napisał:

A nie no jasne, że tak, ale jak zaczynałem to im mniej tym ,lepiej teraz mam wszystko na styk na szafce o szerokości 2,4m :D

 

 

Jak to wszystko się potrafi zmieniać :) Ja na początku celowałem w all in one, potem zacząłem zmieniać, kombinować, liczba sprzętów urosła do niewygodnie dużych rozmiarów i teraz wracam idealnie do jednego urządzenia. Wygoda oraz względy estetyczne zaczęły z czasem przeważać, a myślę, że da się uzyskać zarówno dobre brzmienie jak i wygodę w dzisiejszych czasach, patrząc co jest w ofercie na rynku.

Btw. ta Yamaha N1000 też by spełniała moje potrzeby... i mnie się zawsze podobał ten design klasyczny Yamahy, a tutaj połączenie z nowoczesnością - wyświetlacz na dole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

Sam chciałem mieć jak najmniej na szafce :) teraz stoi gramofon, cd, wzmacniacz, przedwzmacniacz gramofonowy, dac, streamer, NUC (KONSOLI NIE LICZĘ) jest niby trudniej, bo już mu się muzyka na ampli nie włącza jak wchodzę do domu, ale da się bez tego żyćinna sprawa, że NUC, DAC, Preamp gramofonowy można schować w szafce a CD i gramofon nie jest niezbędny więc dalej można mieć jeden dwa klocki na szafce jak chce się mieć mało:D

Ze co?Ze gramofon nie jest niezbedny?!?!?!?!?!?!?!?!

Nie,nie,nie i jeszcze raz nie!!!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Dario999 napisał:

 

Jak to wszystko się potrafi zmieniać :) Ja na początku celowałem w all in one, potem zacząłem zmieniać, kombinować, liczba sprzętów urosła do niewygodnie dużych rozmiarów i teraz wracam idealnie do jednego urządzenia. Wygoda oraz względy estetyczne zaczęły z czasem przeważać, a myślę, że da się uzyskać zarówno dobre brzmienie jak i wygodę w dzisiejszych czasach, patrząc co jest w ofercie na rynku.

Btw. ta Yamaha N1000 też by spełniała moje potrzeby... i mnie się zawsze podobał ten design klasyczny Yamahy, a tutaj połączenie z nowoczesnością - wyświetlacz na dole.

Niby tak. ale coś przestanie działać w kwestii sieciowej i zostajesz z amplitunerem którego już nikt nie chce nawet kupić jako sam wzmak. Tak to działa.

Wiem że to nowe urządzenie wiec to kwestia przyszłości ale jednak.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Fandiscopolo napisał:

Ze co?Ze gramofon nie jest niezbedny?!?!?!?!?!?!?!?!

Nie,nie,nie i jeszcze raz nie!!!!!!!

No sątacy ludzie :) wiesz jak jest, każdy ma inne potrzeby, ja np mojemu bratu dałem swój stary gramofon jak zmieniałem i fizycznie ten gramofon leży i nie jest nawet podpięty:) Różnie ludzie różne potrzeby:D Ja znów, nawet jakbym miał nei słuchać przez miesiąc dwa to nie widze opcji by go nie mieć, tak samo mam zresztą z subwooferem, z stereo jestem mega zadowolony, sub nie jest potrzebny, ale stoi i jakbym z jakogoś powodu chciał użyć to jest :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Niby tak. ale coś przestanie działać w kwestii sieciowej i zostajesz z amplitunerem którego już nikt nie chce nawet kupić jako sam wzmak. Tak to działa.

Wiem że to nowe urządzenie wiec to kwestia przyszłości ale jednak.

 

Masz rację i tego się trochę obawiam, stąd dużo ważniejsze jest dla mnie skonsolidowanie urządzeń wzmacniacz+dac+phono w jedno urządzenie dobrej jakości niż full opcja wzmacniacz+dac+phono+streamer. Jako streamer mam Volumio i działa OK, chociaż denerwuje mnie liczba drobnych bugów, które są rozsiane w tym rozwiązaniu oraz od czasami problemy z kartą SD itp. Oczywiście all in one dodaje jeszcze tę kuszącą zaletę obsługi wszystkiego jako całości, ale jest to ryzyko, o którym piszesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dario999 napisał:

Masz rację i tego się trochę obawiam, stąd dużo ważniejsze jest dla mnie skonsolidowanie urządzeń wzmacniacz+dac+phono w jedno urządzenie dobrej jakości niż full opcja wzmacniacz+dac+phono+streamer. Jako streamer mam Volumio i działa OK, chociaż denerwuje mnie liczba drobnych bugów, które są rozsiane w tym rozwiązaniu oraz od czasami problemy z kartą SD itp. Oczywiście all in one dodaje jeszcze tę kuszącą zaletę obsługi wszystkiego jako całości, ale jest to ryzyko, o którym piszesz. 

Wiem o czym mówisz. Wiele tych urządzen all in one posiada podobne nazwijmy to bugi.

Wiec tym bardziej oddziel te urządzenia.

Co do wzmaka z DACiem no to musisz sprawdzać w niektórych urządzeniach jest on na prawde sensowny. W innych jest to jedynie dodatek aby podbić zainteresowanie produktem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2023 o 08:18, Michał Gałązka napisał:

Sam chciałem mieć jak najmniej na szafce :) teraz stoi gramofon, cd, wzmacniacz, przedwzmacniacz gramofonowy, dac, streamer, NUC

Co kto lubi. Ja np. słucham wyłącznie Spotify, Tidal i plików z dysku usb. I mam maksymalnie uproszony system, wydaję mniej na kable i łatwiej idzie sprzątanie😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomasz1w napisał:

Co kto lubi. Ja np. słucham wyłącznie Spotify, Tidal i plików z dysku usb. I mam maksymalnie uproszony system, wydaję mniej na kable i łatwiej idzie sprzątanie😉

no jak mówiłeś kto co lubi:D 

Co do sprzątania, to powiem Ci, że akurat sprzątanie eleketroniki sprawia mi największą frajdę :) inna sprawa, że w tym czasie moja narzeczona ma do posprzątania łazienkę więc myślę, że całkiem dobrze sobie to rozkminiłem :D :P

 a tak zupełnie poważnie, to miałem okres, że przez rok nie miałem gramofonu, bo nie było miejsca i innych takich i może nie słucham go na co dzień, ale brakowało mi go zwłaszcza w jesienno zimowe wieczory :) Taki rytuał, odpalasz winyl, robisz kawę w syfonie, to wszystko trwa... to taka alternatywa do tej ciągłej gonitwy i braku czasu na cokolwiek :) Taki sobie rytuał z narzeczoną ustaliliśmy, że w niedzielne popołudnie odpalamy gramofon, robimy kawę w syfonie, nie na długo jedna dwie płyty maks :) ale jest czas usiąść i delektować się chwilą;) Co do CD to może nie ma takiego rytuału jak z winylami, ale lubię czasem otworzyć szafkę i odpalić jakąś płytkę. ale w tygodniu to faktycznie streaming, i FLAC  przejmują władzę, bo są najprostsze i najszybsze do odtworzenia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2023 o 10:15, Michał Gałązka napisał:

Co do sprzątania, to powiem Ci, że akurat sprzątanie eleketroniki sprawia mi największą frajdę :) inna sprawa, że w tym czasie moja narzeczona ma do posprzątania łazienkę więc myślę, że całkiem dobrze sobie to rozkminiłem :D :P

Miszcz;)

 

Dnia 29.08.2023 o 10:15, Michał Gałązka napisał:

Taki rytuał, odpalasz winyl, robisz kawę w syfonie, to wszystko trwa... to taka alternatywa do tej ciągłej gonitwy i braku czasu na cokolwiek :) Taki sobie rytuał z narzeczoną ustaliliśmy, że w niedzielne popołudnie odpalamy gramofon, robimy kawę w syfonie, nie na długo jedna dwie płyty maks :) ale jest czas usiąść i delektować się chwilą;) Co do CD to może nie ma takiego rytuału jak z winylami, ale lubię czasem otworzyć szafkę i odpalić jakąś płytkę. ale w tygodniu to faktycznie streaming, i FLAC  przejmują władzę, bo są najprostsze i najszybsze do odtworzenia :)

I to jest najlepsze podsumowanie:) Rozumiem, szanuję i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.09.2023 o 11:57, Michał Gałązka napisał:

Takim złolem też nie jestem :P , po prostu robięteżzakupy sobotnie i to też zajmuje kupę czasu :P

A to ja też :P

Dnia 2.09.2023 o 19:58, terracan1929 napisał:

heh...Yamaha poszalała z amplitunerami. Po RN-2000A, 1000A, 800A przyszła pora na kolejny. Tym razem 600A...

https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/hifi_components/r-n600a/index.html

Yamaha była za pewno najcześciej wybieranym amplitunerem stereo. Onkyo miało problemy więc dlatego ta luka poszła w Yamahe.

Denon tu nie nadążył. Nie dosć że późno to jeszcze podszedł do tematu zbyt prosto.

Czym się różni od 602 oprócz wzrostu ceny?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udało mi się dostrzec, to pojawiło się radio DAB i DAB+.

W danych technicznych jest jakaś dziwna informacja dotycząca sekcji wzmacniacza.

Rated Output Power - [20 Hz-20 kHz 0.07 % THD] 80 W+80 W (8 ohms) 60 W + 60 W (4 ohms).....

hm...to jak w przypadku wielokanałowych wzmacniaczy kina. Moc spada przy niższej impedancji......Dziwne. Dotychczas nigdy czegoś takiego w stereofonicznych klockach Yamahy nie widziałem. Chyba, że jest to błąd, bo w parametrach mocy dynamicznej (hehe, zawsze mnie to śmieszyło - co to jest ?) podają, że przy 4 Ohm jest jednak mocniej niż przy 8......

High Dynamic Power/Channel (8/6/4/2 ohms) - 105 / 125 / 150 / 175 W

https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/hifi_components/r-n600a/specs.html#product-tabs

 

No i skąd wiadomo, że nastąpił wzrost ceny ?? :) Przecież tej jeszcze nie znamy.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, terracan1929 napisał:

Z tego co udało mi się dostrzec, to pojawiło się radio DAB i DAB+.

W danych technicznych jest jakaś dziwna informacja dotycząca sekcji wzmacniacza.

Rated Output Power - [20 Hz-20 kHz 0.07 % THD] 80 W+80 W (8 ohms) 60 W + 60 W (4 ohms).....

hm...to jak w przypadku wielokanałowych wzmacniaczy kina. Moc spada przy niższej impedancji......Dziwne. Dotychczas nigdy czegoś takiego w stereofonicznych klockach Yamahy nie widziałem. Chyba, że jest to błąd, bo w parametrach mocy dynamicznej (hehe, zawsze mnie to śmieszyło - co to jest ?) podają, że przy 4 Ohm jest jednak mocniej niż przy 8......

High Dynamic Power/Channel (8/6/4/2 ohms) - 105 / 125 / 150 / 175 W

https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/hifi_components/r-n600a/specs.html#product-tabs

 

No i skąd wiadomo, że nastąpił wzrost ceny ?? :) Przecież tej jeszcze nie znamy.....

Malo tego Yamaha tego nie miała w amplitunerach kina jako jedyna

https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/3004-rx-v685

Więc to jest faktycznie dziwne.

Chyba że poszłi na skróty jak Denon i to jest zbudowane na którymś z nowych modeli V4A?

No nie wiem.

Dynamic to jest chyba taki mega na maksa co juz masz 10% THD ale gra i się nie gasi jeszcze :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...