Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

56 minut temu, Kraft napisał:

Mit/bujda na resorach. Ogólnie, to właśnie mniejsze kolumny potrzebują więcej mocy ze wzmacniacza. I odwrotnie. Duże grają głośniej już przy niskich mocach.

A powyższe czym jest, prawdą objawioną? 

Znaczenie to ma impedancja i skuteczność kolumn.  Jak bedziesz miał pierdziawki typu ATC 7 ze skutecznością 79dB to pewno Twoja teoria się sprawdza, ale są monitory o wyższej skuteczności bliskiej 90dB i 8 Ohmowej impedancji, wtedy nie trzeba większej mocy wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Radził sobie aż za dobrze. 

Podobnie, jak radził sobie ze wszystkimi droższymi monitorami które u siebie testowałeś, i uparcie proponujesz innym użytkownikom Forum. Przeważnie jest tak, iż te droższe kolumny są bardziej wymagające od pieca. Jarek oczywiście próbując umiejętnie wybrnąć z sytuacji pisze, że mu się nie podoba ich brzmienie, a prawda jest zupełnie inna.

1 godzinę temu, KrólKiczu napisał:

A może to mody pomieszczenia miały na to wpływ a nie wzmacniacz. Sorry Rafał, ale idąc tym tropem to rotel michi nie radził sobie z większością kolumn, których słuchaliśmy w Top Hi-Fi w Łodzi. 

Pamiętam Wasze opisy z tamtego zlotu i tam ewidentnie były problemy z salką odsłuchową. Zastanawiające jest dla mnie to, że Top Hi-Fi zaakceptowało takie partactwo, no bo przecież ktoś to wykonał ( pomiary itd. )

Pytający użytkownik o wzmacniacz, nie zgłasza problemów tak jw. więc zakładam, że kolumny dobrze współgrają z pomieszczeniem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2023 o 12:21, karaluch76 napisał:

W salonie Denona miły pan zachwalał wzmacniacz Denon PMA-900HNE, ale wiadomo pan jest od tego żeby zachwalać.

Zawsze mnie to bawi :D:P

Dnia 29.04.2023 o 12:21, karaluch76 napisał:

Wzmacniacz może być sieciowy, ale nie musi. Budżet 4-5 tyś zł. Z góry serdeczne dzięki za pomoc, pozdrawiam. 

Do tych Wilsonów Cambridge CXA81, Magnat MA 900, Cyrus ONE

 

Kurde i potem przychodzi tutaj człowiek po poradę na forum i trafia na takie wpisy :/

Ehhh

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

po wielu miesiącach nareszcie będę mieć wymarzone przeze mnie Audio Physic Classic 8. Teraz potrzebuje zakupić coś, co je napędzi i tu potrzebuje Waszej pomocy. Póki co chce mieć możliwość podłączenia do TV i puszczania muzyki ze Spotify, dlatego szukam jakiegoś ampli z możliwością odtwarzania muzyki z sieci. Docelowo, chciałbym mieć jeszcze możliwość podłączenia odtwarzacza CD oraz gramofonu. Na odsłuchach o ile dobrze pamietam, kolumny były podłączone do jakiegoś Cambridge Audio, niestety modeli nie pamietam, ale to brzmienie mi odpowiadało. Budżet, to 4-5k. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób narzeka na platformę Play-Fi. Sam się o tym przekonałem w streamerze 6000N. Aplikacja do obsługi jest po prostu kiepska. Oprócz tego podczas odtwarzania zdarzają się zwiechy i przycięcia. Być może coś zostało pod tym względem poprawione jakąś aktualizacją - tego nie wiem. Tak czy inaczej gdybyś się na niego decydował to dobrze to sprawdź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2023 o 21:32, MOVNTAIN napisał:

Piękne dzięki! A z drugiej strony w takim razie: które firmy mają ogarnięte aplikacje do obsługi swojego sprzętu? Wszedłem w AppStore i faktycznie, oceny są w okolicy 2-3 gwiazdek. 

to i tak łagodna ocena.

Heos Denona i MusicCast Yamahy są akceptowalne. Są różne opinie , niektórzy nie lubią. Ale patrząc przez pryzmat rynku.

Cambridge bardzo dobra

Wiim bardzo dobra

Taga - to jest oparte o Wiim więc i apka bardzo podobna z nieco późniejszymi aktualizacjami

Która chcesz jeszcze wiedzieć?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez rok korzystałem z Yamaha Music cast i nie mogę powiedzieć o jej działaniu nic złego. Nigdy się nic nie wieszało zawsze działała płynnie. Nie korzystałem z innych apek ale nie bardzo wiem co mogło by być lepsze.  Zmieniłem kilka dni temu wzmaka na Denona Pma 2500 i czeka mnie zakup streamera nie bardzo wiem co kupić aby jakość dźwięku i działanie apki były bez zarzutu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Slawko69 napisał:

Ja przez rok korzystałem z Yamaha Music cast i nie mogę powiedzieć o jej działaniu nic złego. Nigdy się nic nie wieszało zawsze działała płynnie. Nie korzystałem z innych apek ale nie bardzo wiem co mogło by być lepsze.  Zmieniłem kilka dni temu wzmaka na Denona Pma 2500 i czeka mnie zakup streamera nie bardzo wiem co kupić aby jakość dźwięku i działanie apki były bez zarzutu

Na przykład Tidal Connect mógł by tam być. Bylo by super świetnie.

A chcesz używac wbudowanego DACa czy nie?

Jak nie to Cambridge CXN

Jak tak to Wiim PRO, Primare NP5 Prisma MKII, ifi Zen Stream mimo tych wszystkich komentarzy wokół niego, czy jakiś mały PC lub Malina na USB

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Na przykład Tidal Connect mógł by tam być. Bylo by super świetnie.

A chcesz używac wbudowanego DACa czy nie?

Jak nie to Cambridge CXN

Jak tak to Wiim PRO, Primare NP5 Prisma MKII, ifi Zen Stream mimo tych wszystkich komentarzy wokół niego, czy jakiś mały PC lub Malina na USB

 

Piotrek

Szukam streamera , który w pełni wykorzysta możliwości Denona. Zastanawiam się nad CXN  i korci mnie przetestowanie Eversolo , który ma się pojawić w połowie miesiąca. Chciałbym aby to było możliwie analogowe granie. Z obecnymi kolumnami - Ikon 6 jest prawie dobrze. Brakuje odrobiny mięsa na basie i szerokości sceny. Obecnie gram z Tidala przez laptopa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uważasz , że Dac w Denonie jest tak dobry jak piszą niektórzy użytkownicy? Czy dokładając powiedzmy 5tys.  za streamer nie uzyska się zauważalnej poprawy brzmienia? Pytam bo moim jedynym punktem odniesienia jest Yamaha 803 , która czeka na kupca. A w perspektywie chciałbym jeszcze wymienić kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2023 o 10:17, Slawko69 napisał:

Szukam streamera , który w pełni wykorzysta możliwości Denona. Zastanawiam się nad CXN  i korci mnie przetestowanie Eversolo , który ma się pojawić w połowie miesiąca. Chciałbym aby to było możliwie analogowe granie. Z obecnymi kolumnami - Ikon 6 jest prawie dobrze. Brakuje odrobiny mięsa na basie i szerokości sceny. Obecnie gram z Tidala przez laptopa.

Ever Solo sam nei znam. Tez chętnie sprawdzę. CXN V2 to bardzo dobry wybór do tego zestawienia.

Dnia 8.05.2023 o 19:19, Slawko69 napisał:

Czy uważasz , że Dac w Denonie jest tak dobry jak piszą niektórzy użytkownicy? Czy dokładając powiedzmy 5tys.  za streamer nie uzyska się zauważalnej poprawy brzmienia? Pytam bo moim jedynym punktem odniesienia jest Yamaha 803 , która czeka na kupca. A w perspektywie chciałbym jeszcze wymienić kolumny. 

Jest dobry. Czy aż tak? Pytanie jaki sam streamer ? Ja proponowałem Primare, iFi, Maline no nie wykorzystały budżetu 5K za sam streamer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CXN na pewno jest to sprawdzone urządzenie, które nie ma problemów i jego niewątpliwym plusem jest to, że po prostu działa. Brzmieniowo również to bardzo fajny streamer. Co do DAC w Denon to jest ok jak na ten przedział cenowy. Należy tylko pamiętać, że sama kość DAC to jedno, ale cała infrastruktura urządzenia jest jeszcze istotna i stąd biorą się różnicę, bo często tą samą kość można spotkać w urządzeniu za 3000 zł i np. 10 000 zł, a różnicę robi reszta.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

CXN na pewno jest to sprawdzone urządzenie, które nie ma problemów i jego niewątpliwym plusem jest to, że po prostu działa. Brzmieniowo również to bardzo fajny streamer. Co do DAC w Denon to jest ok jak na ten przedział cenowy. Należy tylko pamiętać, że sama kość DAC to jedno, ale cała infrastruktura urządzenia jest jeszcze istotna i stąd biorą się różnicę, bo często tą samą kość można spotkać w urządzeniu za 3000 zł i np. 10 000 zł, a różnicę robi reszta.  

Wiem że sama kość nie gra dlatego nie upieram się przy kośći producenta X czy Y. Chcę poprostu dobrać takie źródło które nie zepsuje mi brzmienia wzmacniacza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Slawko69 napisał:

Wiem że sama kość nie gra dlatego nie upieram się przy kośći producenta X czy Y. Chcę poprostu dobrać takie źródło które nie zepsuje mi brzmienia wzmacniacza. 

Spróbuj może z Denonem DNP-800. Wprawdzie nie zagra lepiej niż DAC we wzmacniaczu, ale za to aplikacją HEOS'a będziesz mógł sterować wzmacniaczem (minimum włączanie/wyłączanie, wyciszanie, sterowanie głośnością).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to wciąż Heos, który od dłuższego czasu stoi w miejscu.

Fajnie że ma USB DAC

W CD też to wstawiali:

"Przetwarzanie Ultra AL32

Doświadcz dźwięku pięknie wiernego oryginalnemu nagraniu. Algorytmy przetwarzania Ultra AL32 przywracają informacje utracone podczas nagrywania cyfrowego."

Więc chwyt działa.

Nie wiem czy 7700 to nie jest mocno przesadzona cena.

Dawanie oznaczenia niby serii 2000? No trzeba by posłuchać.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

   Zamknięta przedsprzedaż nowej serii urządzeń Unitry rozpocznie się 30 czerwca tego roku. W pierwszej fazie sprzęt ma trafić do największych fanów marki, którzy zasubskrybowali specjalny newsletter. Realizacja zamówień rozpocznie się pod koniec października. Jeszcze w tym roku portfolio produktów będzie się składać z dziewięciu urządzeń w pięciu liniach produktowych. Będzie je można kupić w sklepach audio oraz oficjalnym sklepie internetowym. Wśród produktów Unitry, które trafią do sprzedaży już jesienią tego roku znajdziemy m.in. zintegrowany wzmacniacz WSH-805 (14 999 zł)gramofon GSH-630 (10 999 zł), odtwarzacz CD CSH801 (6 499 zł), czy zestaw kolumn podłogowych stereo ZGZ-801 (19 999 zł). Tanio nie jest. 

image.png.b82fff6f8ae0930284c5ca2b85eb239c.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, terracan1929 napisał:

   Zamknięta przedsprzedaż nowej serii urządzeń Unitry rozpocznie się 30 czerwca tego roku. W pierwszej fazie sprzęt ma trafić do największych fanów marki, którzy zasubskrybowali specjalny newsletter. Realizacja zamówień rozpocznie się pod koniec października. Jeszcze w tym roku portfolio produktów będzie się składać z dziewięciu urządzeń w pięciu liniach produktowych. Będzie je można kupić w sklepach audio oraz oficjalnym sklepie internetowym. Wśród produktów Unitry, które trafią do sprzedaży już jesienią tego roku znajdziemy m.in. zintegrowany wzmacniacz WSH-805 (14 999 zł)gramofon GSH-630 (10 999 zł), odtwarzacz CD CSH801 (6 499 zł), czy zestaw kolumn podłogowych stereo ZGZ-801 (19 999 zł). Tanio nie jest. 

image.png.b82fff6f8ae0930284c5ca2b85eb239c.png

Przepraszam za reakcje. To absolutnie nie za Twój post bo był potrzebny.

Ale to reakcja po przeczytaniu go.

Zamknięta przedsprzedaż produktu w ciemno, którego kompletnie nikt nie zna za  +50 000 zł za komplet.

Wariactwo to łagodnie powiedziane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...