Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

Dnia 11.08.2024 o 22:01, SAMSUNG Samsung napisał:

Witam mam pytanie do speców czy jak kupię Denon RCD-N10 czy będę mógł podłaczyć go do soundbara Denon DHT-S216 za pomocą bluethoot lub kablem optycznym aby , dzwięk był zarówno z telewizora a potem z samego odtwarzacza słuchając jakiegoś radia internego.

Z góry dziękuje za pomoc

Nie, nie będzie to możliwe, bo sama jednostka N10 nie ma fizycznych gniazd na takie rozwiązanie .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Chyba, że jakimś jack/czincz, whatever co umożliwiłoby czegoś z Heos-em a potem wzajemną komunikację :)

 

Szkoda to brac prawde mówiąc.

9 godzin temu, SAMSUNG Samsung napisał:

Czy mogę podłączyć Subwoofer Yamaha NS-SW200 Aktywny 130W do zestawu Wieża DENON Ceol N10 Czarny.

Czy nie będzie za dużo mocy w watach?

Możesz. Za dużo watów? Dawno takiego pytania nie słyszalem. Wiesz że jak słuchasz zicho to watów jest mniej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2024 o 22:25, SAMSUNG Samsung napisał:

Czy mogę podłączyć Subwoofer Yamaha NS-SW200 Aktywny 130W do zestawu Wieża DENON Ceol N10 Czarny.

Czy nie będzie za dużo mocy w watach?

W Twoim wzmacniaczu to nie ma żadnego znaczenia. Pod sub out w Ceolu możesz podłączyć suba o dowolnej mocy. To ostatecznie sam subwoofer obdaruje wszystkim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem nowy. Zdecydowanie laik w nowej technologii audio ;) piszę tak na szybko z telefonu z pracy, więc jeśli nie ten wątek to proszę o przeniesienie do właściwego tematu. Ale do rzeczy.

Jestem świeżo po przeprowadzce. Wczoraj podłączyłem do telewizora zestaw Edifier S360DB z subwooferem. No i nie jestem zadowolony z jakości dźwięku. Dla mnie zbyt sztuczny, niskie tony jakieś takie słabe, bardziej tłucze niż gra. Wolałbym coś bardziej miękkiego z głębokim basem. 

Niestety budżet ograniczony jak i miejsce na klamoty audio. 

Poprzednio stary zestaw wylądował w piwnicy. Służył przez długie lata. Stary amplituner Onkyo model jakiś TX, ale teraz nie podam dokładnie. Głośniki śmiech na sali, bo od starej wieży Philipsa z lat 90. Dołożone jakieś wysokotonowe małe głośniczki za kanapą do wieczornego oglądania filmów, żeby dialogi w polskich filmach było słychać. Mi to wystarczało. Bas był miękki, bez subwoofera. Dźwięk mnie otaczał podczas oglądania telewizji, filmów, teledysków na youtube i oglądania kanałów muzycznych. 

Teraz chciałem odnowić zestaw audio po taniości, żeby to jakoś wyglądało. Może i wygląda. Ale dźwięk z telewizora jakiś taki nie halo. Wieczorem po cichu niewiele lepszy niż z wbudowanych głośników w tv. Subwoofer gra cicho, wg mnie za mało jest wybudzony. Daje lepszy bas tylko wtedy jak jest mocniej podglosniony zestaw, i to jeszcze na dobrej jakości kanale tv. 

Teraz pytanie, czy jest sens dokupić przedwzmacniacz Wiim z hdmi arc, żeby eqaulizerem dopieścić dźwięk i bas? Sprawdzi się to? 

Czy jednak lepiej kupić Wiim Amp + jakieś głośniki + jeszcze subwoofer? 

Problem z budżetem (max 3000-3500 na całość) i nie za bardzo jak mam puścić kable do subwoofera do kanapy. Salon 25m2.

Jak myślicie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2024 o 11:31, LotusOmega82 napisał:

Witajcie, jestem nowy. Zdecydowanie laik w nowej technologii audio ;) piszę tak na szybko z telefonu z pracy, więc jeśli nie ten wątek to proszę o przeniesienie do właściwego tematu. Ale do rzeczy.

Jestem świeżo po przeprowadzce. Wczoraj podłączyłem do telewizora zestaw Edifier S360DB z subwooferem. No i nie jestem zadowolony z jakości dźwięku. Dla mnie zbyt sztuczny, niskie tony jakieś takie słabe, bardziej tłucze niż gra. Wolałbym coś bardziej miękkiego z głębokim basem. 

Niestety budżet ograniczony jak i miejsce na klamoty audio. 

Poprzednio stary zestaw wylądował w piwnicy. Służył przez długie lata. Stary amplituner Onkyo model jakiś TX, ale teraz nie podam dokładnie. Głośniki śmiech na sali, bo od starej wieży Philipsa z lat 90. Dołożone jakieś wysokotonowe małe głośniczki za kanapą do wieczornego oglądania filmów, żeby dialogi w polskich filmach było słychać. Mi to wystarczało. Bas był miękki, bez subwoofera. Dźwięk mnie otaczał podczas oglądania telewizji, filmów, teledysków na youtube i oglądania kanałów muzycznych. 

Teraz chciałem odnowić zestaw audio po taniości, żeby to jakoś wyglądało. Może i wygląda. Ale dźwięk z telewizora jakiś taki nie halo. Wieczorem po cichu niewiele lepszy niż z wbudowanych głośników w tv. Subwoofer gra cicho, wg mnie za mało jest wybudzony. Daje lepszy bas tylko wtedy jak jest mocniej podglosniony zestaw, i to jeszcze na dobrej jakości kanale tv. 

Teraz pytanie, czy jest sens dokupić przedwzmacniacz Wiim z hdmi arc, żeby eqaulizerem dopieścić dźwięk i bas? Sprawdzi się to? 

Czy jednak lepiej kupić Wiim Amp + jakieś głośniki + jeszcze subwoofer? 

Problem z budżetem (max 3000-3500 na całość) i nie za bardzo jak mam puścić kable do subwoofera do kanapy. Salon 25m2.

Jak myślicie? 

To jest temat o amplituner sieciowych i wzmacniaczach stereo. No zdecydowanie nie ten temat.

Wolał bym aby dyskusja nie została tu podejmowana. Skoro pisze już posta to

- skoro masz słabe głośniki to co chcesz uzyskac?

- Lepiej kupić Wiim amp i monitory jeśli musisz mieć sprzet nowy.

 

Potrzebujesz wiecej porad, masz pytania? Załóż nowy wątek w dziale stereo i przeklej dotychczasowe rozmowy.

Tu piszemy o czymś inny,

Pozdro

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2024 o 11:31, LotusOmega82 napisał:

Witajcie, jestem nowy. Zdecydowanie laik w nowej technologii audio ;) piszę tak na szybko z telefonu z pracy, więc jeśli nie ten wątek to proszę o przeniesienie do właściwego tematu. Ale do rzeczy.

Jestem świeżo po przeprowadzce. Wczoraj podłączyłem do telewizora zestaw Edifier S360DB z subwooferem. No i nie jestem zadowolony z jakości dźwięku. Dla mnie zbyt sztuczny, niskie tony jakieś takie słabe, bardziej tłucze niż gra. Wolałbym coś bardziej miękkiego z głębokim basem. 

Niestety budżet ograniczony jak i miejsce na klamoty audio. 

Poprzednio stary zestaw wylądował w piwnicy. Służył przez długie lata. Stary amplituner Onkyo model jakiś TX, ale teraz nie podam dokładnie. Głośniki śmiech na sali, bo od starej wieży Philipsa z lat 90. Dołożone jakieś wysokotonowe małe głośniczki za kanapą do wieczornego oglądania filmów, żeby dialogi w polskich filmach było słychać. Mi to wystarczało. Bas był miękki, bez subwoofera. Dźwięk mnie otaczał podczas oglądania telewizji, filmów, teledysków na youtube i oglądania kanałów muzycznych. 

Teraz chciałem odnowić zestaw audio po taniości, żeby to jakoś wyglądało. Może i wygląda. Ale dźwięk z telewizora jakiś taki nie halo. Wieczorem po cichu niewiele lepszy niż z wbudowanych głośników w tv. Subwoofer gra cicho, wg mnie za mało jest wybudzony. Daje lepszy bas tylko wtedy jak jest mocniej podglosniony zestaw, i to jeszcze na dobrej jakości kanale tv. 

Teraz pytanie, czy jest sens dokupić przedwzmacniacz Wiim z hdmi arc, żeby eqaulizerem dopieścić dźwięk i bas? Sprawdzi się to? 

Czy jednak lepiej kupić Wiim Amp + jakieś głośniki + jeszcze subwoofer? 

Problem z budżetem (max 3000-3500 na całość) i nie za bardzo jak mam puścić kable do subwoofera do kanapy. Salon 25m2.

Jak myślicie? 

Witaj,

Dlaczego już z góry zakładasz subwoofer :)?

w tym budżecie można rozpatrzyć mały wzmacniacz z głośnikami podstawkowymi lub podłogówkami...

hmmm... czy mógłbyś podesłać jedno foto ogólnego "rzutu" na ten pokój?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie wszystko się pozmieniało. Wypożyczyłem Wiim Pro i podłączyłem pod edifiera. Trochę lepiej, ale zupełnie nie moja bajka. Zwróciłem jedno i drugie. Podłączyłem moje stare Onkyo TX-7530 i kupiłem głośniki Heco Aurora 300. Wymieniłem kable na grube. No i jest bajka. Dźwięk harmonia. Przestrzenny i otaczający. Bas piękny, potężny, miękki i zarazem mocny. Aż chce się słuchać wszystkiego od nowa. Jestem pod wrażeniem tych kolumn jak i współpracy z tym starym wzmacniaczem. Fantastycznie ciągnie miłym basem od samego dołu. Lubię wieczorem posłuchać po cichu muzyki i słyszeć ten wspaniały dół. W innych pokojach nic nie słychać, a ja słyszę wszystko. Filmy ogląda się bardzo dobrze, subwoofer już niepotrzebny przy takim zestawie. W międzyczasie znalazłem na OLX w okolicy wzmacniacz Denon PMA-989R, który podobno słynął z niskiego basu. Niestety musiał być uszkodzony, bo w ogóle nie podawał basu. Na wyjściu B na przykład tylko buczał. Oddałem. Wciąż mam mój stary amplituner Onkyo. Niestety swoje lata już ma i pewnie niedługo padnie. Są już pierwsze oznaki. Ostatnio dźwięk zanikł na wyjściu A, gałka Volume coraz częściej nie chce działać z pilota. Zastanawiam się żeby przetestować nowego Pioneera A40 z jakiejś sieciówki. Ale to prawie 2000 PLN. Sprzed nosa ktoś mi zwinął na OLX Nad-a C375bee za 1800 zł. Boję się trochę iść w używki, bo często można trafić na uszkodzonego. Może ten Pioneer A40 to jednak byłby dobry wybór? 

Edytowano przez LotusOmega82
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się po latach nad powrotem do elektroniki Yamaha , a konkretnie do Yamaha 800a . Pomieszczenie 14 m2 , beton i cegła jako ściany i tu jeżeli dobrze zrozumiałem z wypowiedzi w necie może pomóc ,, kalibracja ,, którą ma ten model. Mylę się czy jest coś na rzeczy? Kolumienki podstawkowe  w rozsadnej cenie (mogą być używane ) polecicie ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...