Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

2 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

I tak słuchasz 50-70 minut płyty i tak patrzysz na ta okładkę?

Ale jasne rozumiem. Dlatego robią też takie z wyświetlaczem. Dla Patrzących.

Albo słucham składanek i każda piosenka ma inną okładkę. Niestety zapamiętuję okładki a nie nazwy utworów. Dla mnie reprezentacja graficzna to must have 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po raz pierwszy!

Mam salon, a w salonie stoi zestaw 2.1 rozłożony na krzesłach. Nie mogę już na niego patrzeć, ale dom kupiony niedawno, więc nie było pieniędzy na sprzęt. Salon z kuchnią 50m. Totalnie nieakustyczny, bo w środku stoi kolumna (i nie można jej usunąć), a naprzeciw planowanych kolumn głośnikowych okno balkonowe, no i ta kuchnia z boku. Pokój odsłuchowy z monitorami audio mam w innym miejscu ;) Decyzja jest zatem taka, że ma to jakoś wyglądać, a grać też będzie... jakoś. Ale skoro mam wydać pieniądze, to chcę to zrobić jak najbardziej efektywnie. Być może ten sprzęt kiedyś przyda się do czegoś innego.

Kolumny podłogowe z racji rozmiarów salonu, ale także trudniej je przewrócić niż podstawkowe.

Myślałem o Taga TAV 607-F, gdyż spełniają moje wymagania:

* głębokość do 30cm

* bass reflex z przodu (będą stać blisko ściany)

* tanie, bo drogich nie warto przy takich warunkach

Estetycznie nie do końca mi pasują, chętnie posłucham innych propozycji.

 

Wzmacniacz (proszę o propozycje, nigdy nie kupowałem wzmacniacza, nie znam się):

* integra

* do powiedzmy 2000zł

* 2 zestawy kolumn na wyjściu lub selektor głośników, np. Taga TS-4 (nie muszą grać razem). Ten drugi zestaw ma być do komputera do słuchania jakichś rzeczy użytkowych typu vlogi, nie do muzyki

* wejście liniowe (będzie podpięty do karty Creative Zxr)

* opcjonalnie wyjście słuchawkowe

* bez bajerów typu funkcje sieciowe, usb, gramofon - chcę, żeby kwota jaką wydam była możliwie w całości przeznaczona na jakość toru audio, jakość zasilania, radiator

* najchętniej w klasie D (zużycie energii elektrycznej, wzmacniacz prawdopodobnie będzie pracował non-stop)

* najchętniej mały o ile to nie wpłynie negatywnie na jakość dźwięku

* moc nie musi być spora, nie lubię głośnej muzyki

* nie używam korektora, loudness itp.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mkkot napisał:

Witam wszystkich po raz pierwszy!

Mam salon, a w salonie stoi zestaw 2.1 rozłożony na krzesłach. Nie mogę już na niego patrzeć, ale dom kupiony niedawno, więc nie było pieniędzy na sprzęt. Salon z kuchnią 50m. Totalnie nieakustyczny, bo w środku stoi kolumna (i nie można jej usunąć), a naprzeciw planowanych kolumn głośnikowych okno balkonowe, no i ta kuchnia z boku. Pokój odsłuchowy z monitorami audio mam w innym miejscu ;) Decyzja jest zatem taka, że ma to jakoś wyglądać, a grać też będzie... jakoś. Ale skoro mam wydać pieniądze, to chcę to zrobić jak najbardziej efektywnie. Być może ten sprzęt kiedyś przyda się do czegoś innego.

Kolumny podłogowe z racji rozmiarów salonu, ale także trudniej je przewrócić niż podstawkowe.

Myślałem o Taga TAV 607-F, gdyż spełniają moje wymagania:

* głębokość do 30cm

* bass reflex z przodu (będą stać blisko ściany)

* tanie, bo drogich nie warto przy takich warunkach

Estetycznie nie do końca mi pasują, chętnie posłucham innych propozycji.

 

Wzmacniacz (proszę o propozycje, nigdy nie kupowałem wzmacniacza, nie znam się):

* integra

* do powiedzmy 2000zł

* 2 zestawy kolumn na wyjściu lub selektor głośników, np. Taga TS-4 (nie muszą grać razem). Ten drugi zestaw ma być do komputera do słuchania jakichś rzeczy użytkowych typu vlogi, nie do muzyki

* wejście liniowe (będzie podpięty do karty Creative Zxr)

* opcjonalnie wyjście słuchawkowe

* bez bajerów typu funkcje sieciowe, usb, gramofon - chcę, żeby kwota jaką wydam była możliwie w całości przeznaczona na jakość toru audio, jakość zasilania, radiator

* najchętniej w klasie D (zużycie energii elektrycznej, wzmacniacz prawdopodobnie będzie pracował non-stop)

* najchętniej mały o ile to nie wpłynie negatywnie na jakość dźwięku

* moc nie musi być spora, nie lubię głośnej muzyki

* nie używam korektora, loudness itp.

 

Musiałeś o kilku zestawach głośnikowych zawieszonych na ścianach? 

Na przykład 4 zestawy na tym filarze w środku pomieszczenia skierowane w 4 strony 🙂

Tam nie ma co walczyć o ekstra stereo tylko trzeba wypełnić dźwiękiem duży metraż 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem. Ale tak sobie myślę, że takie głośniki byłyby za małe, żeby wydać jakiś sensowny bas? Co proponujesz? Druga rzecz, doprowadzenie kabli do kolumny w środku pokoju. Nie do końca wiem jak to zrobić, na podłodze jest gres.

Z tymi kolumnami przy ścianie mam już o tyle wygodnie, że mam doprowadzony kabel sygnałowy i jest gniazdko z prądem (choć w sumie to ostatnie chyba niepotrzebne).

Edytowano przez mkkot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mkkot napisał:

Nie myślałem. Ale tak sobie myślę, że takie głośniki byłyby za małe, żeby wydać jakiś sensowny bas? Co proponujesz? Druga rzecz, doprowadzenie kabli do kolumny w środku pokoju. Nie do końca wiem jak to zrobić, na podłodze jest gres.

Do basu dajesz subwoofery w rogach pomieszczenia.

Kable można zawsze pociągnąć górą i ukryć pod listwami.

Wszystko zależy jakie kolumny kupisz. Lyngdorf na przykład robi dość potężne kolumny wiszące i mocne subwoofery do kompletu. To wszystko kosztuje, ale efekt jest odpowiedni.

Oczywiście są a też tańsze rozwiązania z rynku PRO. Wszystko kwestia zaplanowania i kalkulacji kosztów.

Są też wzmacniacze instalacyjne na wiele głośników. Możesz całe pomieszczenie obwiesić mniejszymi kolumnami, ale przy kilku sztukach będziesz mieć potężnie brzmienie. 

Musisz pogadać z jakąś firmą zajmującą się instalacjami nagłośnieniowymi. Coś wymyślą. U mnie w firmie salę konferencyjną nagłośnili raptem 6 kolumnami wiszącymi i lepiej nie rozkręcać tego sprzętu na więcej niż 1/3. Bas jak szatan. Kable ukryte pod sufitem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, eMBe napisał:

Dlaczego w rogach?

No OK, nie całkiem w rogu, ale kwestia czy jeśli nie będzie sub stał w rogu to czy da radę nagłośnić 50m²? 

Chyba, żeby dać ze 2 sztuki? 🤔

Chyba lepiej dać dwa tańsze niż jednego wielkiego, drogiego? Jak sądzisz? 🤔

Moda na wielkie, otwarte przestrzenie w mieszkalnictwie nie pomaga 🤷

Polk_Blog & Images_Where to Put Your Subwoofer_486065_Body Image_1.webp

17 minut temu, mkkot napisał:

Ok. Kiedyś zgłosiłem się do takiej firmy, która tego typu nagłośnienia robi i nie byli nawet uprzejmi oddzwonić. Ale przemyślę to jeszcze. Tymczasem chętnie dowiedziałbym się o ten wzmacniacz z pierwotnego planu.

Primare i22.

Cena wywoławcza na OLX ok. 1900 PLN.

Nic lepszego w klasie D i tych pieniądzach nie kupisz. W sam raz do głośniejszego grania, bo masz hektary salonu. 

Zdjęcie przypadkowe. Ja go nie sprzedaję. Słuchałem kiedyś tego modelu i bardzo przyjemny.

image (2).jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, eMBe napisał:

Dlaczego w rogach?

Zależy jaki - rel podaje najlepsze ustawienie swojego suba właśnie w rogu i na podstawie tego u mnie rzeczywiście w tym miejscu spisywał się najlepiej tylko był wysunięty i nie był skręcony na wprost mnie tylko do linii przecięcia pokoju, bas równomiernie rozchodził się po pomieszczeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, S!N! napisał:

Zależy jaki - rel podaje najlepsze ustawienie swojego suba właśnie w rogu i na podstawie tego u mnie rzeczywiście w tym miejscu spisywał się najlepiej tylko był wysunięty i nie był skręcony na wprost mnie tylko do linii przecięcia pokoju, bas równomiernie rozchodził się po pomieszczeniu.

No właśnie REL zawsze zaleca stawianie subwoofera w rogu. Pewnie chodzi o oszczędzanie energii. 

IMG_0329-1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż zacząłem się zastanawiać gdzie mam te hektary, bo ten salon jest jak dla mnie całkiem mały. Pewnie dlatego, że dzielony z kuchnią (numer 5).

Anyway, mam w tej chwili takie coś:

https://www.tagaharmony.com/pl/product/385/intone-2-1-mini

I jak dla mnie pod względem głośności jest zupełnie wystarczająco :P

1.jpg

Edytowano przez mkkot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, mkkot napisał:

Aż zacząłem się zastanawiać gdzie mam te hektary, bo ten salon jest jak dla mnie całkiem mały. Pewnie dlatego, że dzielony z kuchnią (numer 5).

Anyway, mam w tej chwili takie coś:

https://www.tagaharmony.com/pl/product/385/intone-2-1-mini

I jak dla mnie pod względem głośności jest zupełnie wystarczająco :P

1.jpg

Zastanawiam się jak chcesz w tym pomieszczeniu postawić sprzęt? 

Ale serio, to Primare i22 jest fajne. Na żywo prezentuje się jak droższy wzmacniacz.

Edytowano przez Gargan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Gargan napisał:

Albo słucham składanek i każda piosenka ma inną okładkę. Niestety zapamiętuję okładki a nie nazwy utworów. Dla mnie reprezentacja graficzna to must have 🙂

Rozumiem. Tez mam pamięć wzrokową. I zdarza mi się tak poznać utwór. "O na tej płycie jest"

Ok

11 godzin temu, mkkot napisał:

Witam wszystkich po raz pierwszy!

Mam salon, a w salonie stoi zestaw 2.1 rozłożony na krzesłach. Nie mogę już na niego patrzeć, ale dom kupiony niedawno, więc nie było pieniędzy na sprzęt. Salon z kuchnią 50m. Totalnie nieakustyczny, bo w środku stoi kolumna (i nie można jej usunąć), a naprzeciw planowanych kolumn głośnikowych okno balkonowe, no i ta kuchnia z boku. Pokój odsłuchowy z monitorami audio mam w innym miejscu ;) Decyzja jest zatem taka, że ma to jakoś wyglądać, a grać też będzie... jakoś. Ale skoro mam wydać pieniądze, to chcę to zrobić jak najbardziej efektywnie. Być może ten sprzęt kiedyś przyda się do czegoś innego.

Kolumny podłogowe z racji rozmiarów salonu, ale także trudniej je przewrócić niż podstawkowe.

Myślałem o Taga TAV 607-F, gdyż spełniają moje wymagania:

* głębokość do 30cm

* bass reflex z przodu (będą stać blisko ściany)

* tanie, bo drogich nie warto przy takich warunkach

Estetycznie nie do końca mi pasują, chętnie posłucham innych propozycji.

 

Wzmacniacz (proszę o propozycje, nigdy nie kupowałem wzmacniacza, nie znam się):

* integra

* do powiedzmy 2000zł

* 2 zestawy kolumn na wyjściu lub selektor głośników, np. Taga TS-4 (nie muszą grać razem). Ten drugi zestaw ma być do komputera do słuchania jakichś rzeczy użytkowych typu vlogi, nie do muzyki

* wejście liniowe (będzie podpięty do karty Creative Zxr)

* opcjonalnie wyjście słuchawkowe

* bez bajerów typu funkcje sieciowe, usb, gramofon - chcę, żeby kwota jaką wydam była możliwie w całości przeznaczona na jakość toru audio, jakość zasilania, radiator

* najchętniej w klasie D (zużycie energii elektrycznej, wzmacniacz prawdopodobnie będzie pracował non-stop)

* najchętniej mały o ile to nie wpłynie negatywnie na jakość dźwięku

* moc nie musi być spora, nie lubię głośnej muzyki

* nie używam korektora, loudness itp.

 

Uzywany. Mały budżet i duże wymagania i pomieszczenie. ale nie ten temat. Tu piszemy o czymś inny,

Panowie nie w tym temacie!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gargan napisał:

Zastanawiam się jak chcesz w tym pomieszczeniu postawić sprzęt? 

Ale serio, to Primare i22 jest fajne. Na żywo prezentuje się jak droższy wzmacniacz.

Na tej ścianie, gdzie jest napisane 581, po obu stronach. Tak, też miałem sporą zagwozdkę i rozkminy, ale gdzie indziej praktycznie nie ma opcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Gargan napisał:

Bang & Olufsen Beosound A9 5G

12500 PLN 

Dostępne przynajmniej w 10 sklepach na Ceneo 🙂

Ok, faktycznie. Natomiast to znacznie przekracza założony budżet i wcale nie jest powiedziane, że będzie lepiej grało. Lepiej wyglądało tak. Mam wrażenie, że przeznaczenie takiej kwoty na inne kolumny i wzmacniacz da znacznie lepszy efekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...