Skocz do zawartości

Jaki zestaw 5.1 do Denon AVR-X540BT


Mattteuszzz

Recommended Posts

Witam, w najbliższym czasie planuję zakup kina domowego. Postanowiłem poszczególne elementy zakupić oddzielnie.

 

Kino domowe będzie stało w pokoju o 20 m2. Interesuje mnie zestaw 5.1 przednie kolumny muszą być wysokie 90-120 cm.

Do amplitunera będzie podpięte: Xbox One X i dekoder nc+, zaś on będzie podłączony do TV 4K.

 

Na razie zdecydowałem się na amplituner Denon AVR-X540BT (chyba że w tej cenie zaproponujecie mi coś lepszego obsługującego 4K z HDMI 2.0 HDCP 2.2)

Pytanie, czy do 2000 zł uda się znaleźć do niego jakiś fajnie grający zestaw kolumn 5.0 lub kolumn z subwooferem 5.1? Jeżeli tak to co moglibyście polecić?

Dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impedencja 4-8 Ohm amplituner 6-16, bedzie w porządku? A do tego zestawu jaki subwoofer polecasz? Znalazłem Magnat Sub 302A.

No i czy wybrany przeze mnie amplituner w swojej cenie jest najlepszy z możliwych czy lepszy troche droższy np Yamaha MusicCast RX-V481?

Niestety miejsce na suba tak przygotowałem, że nie wyposażyłem je w zasilanie tylko w kabel głośnikowy ( subwoofer  wrac z frontowymi kolumnami i centralnym głosnikiem będzie stał w ściance z pułkami z karton gipsu)... 

Lepiej wyposażyć to miejsca w zasilanie 230V niż szukać suba pasywnego?

Jak ogólnie powinienem podłączyć cały ten zestaw ze soba?

Jestem zielony w temacie audio.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mattteuszzz napisał:

Impedencja 4-8 Ohm amplituner 6-16, bedzie w porządku? A do tego zestawu jaki subwoofer polecasz? Znalazłem Magnat Sub 302A.
...

Lepiej wyposażyć to miejsca w zasilanie 230V niż szukać suba pasywnego?

Może być taka impedancja. Zostaw tylko trochę miejsca wokół amplitunera by go nie wstawiać tam gdzie będzie miał mało miejsca.

Zdecydowanie lepiej dołożyć gniazdko na 230V i kupić subwoofer aktywny niż męczyć się z pasywnym subem...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, a z amplitunerów Denon AVR-X520BT vs Denon AVR-X540BT vs Yamaha RXV-383 vs Yamaha MusicCast RX-V481 w stosunku cena/jakość najlepiej wybrać Denon AVR-X540BT? 

I co powiecie na zestaw 5.0 Pure Acoustics Noble II ?

A także jeżeli chodzi o suba co myślicie Magnat Sub 302A do tego zestawu? Czy może coś lepszego w tej cenie?

Denon AVR-X540BT ma miejsce na 2 suby moge spokojnie kupić 2x Magnat Sub 302A czy nie pociągnie dwóch takich, czy ogólnie nie warto podłączać 2 subwooferów?

Edytowano przez Mattteuszzz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Zamiast Denon AVR-X540BT zdecydowanie lepiej wybierz Yamaha 481, czy jak chcesz odświeżoną to 483. 481 to model bardziej wydajny o nieco lepszej klasy niż denon 540. Jest też szansa, że nieco lepiej wysteruje kolumny bo jak sam zauważyłeś większość kolumn ma impedancję "trudniejszą" niż wynika z specyfikacji producenta.

2) Co do kolumn to jak skazujesz je i siebie na tak podłe warunki -wnęki to niech ich nie wypełniają na siłę im będą mniejsze tym lepiej, jest szansa że będzie mniej to buczeć i wpadać w rezonans>:(. Niskie tony w kinie i tak robi subwoofer. Osobiście nie rozgraniczam kolumn na te z bas-refleksem przednim i tylnym(to dla mnie najmniej ważne), ale tutaj wybrałbym jednak z przednim, chyba że jakieś z tylnym po odsłuchu bardzo Ci się spodobają, ale wtedy taki tylny br szczelnie zatkaj .

3)  Sub w kinie domowym jest konieczny z dwu powodów:10_wink:...

Mam też nadzieje że miejsce na niego jest na podłodze, a nie na półce...(szkoda by się gips ścianka rozwaliła). Nawet jak ta wnęka na niego jest na podłodze to nie wsadzaj go w taką małą wnękę !!! >:(Sub oczywiście aktywny, pasywny mógłby poprać tyle prądu, że reszta kolumn by nie grała. Inna sprawa, że nawet jak będzie na podłodze to lokalizacja na froncie w pobliżu Tv nie musi być najlepsza, lepsza może okazać się gdzieś z boku pokoju.

4) Co do podłączenia urządzeń to może się okazać,  że lepiej podpiąć je bezpośrednio do TV, a z niego puścić jeden kabelek optyczny. Dlaczego, np bo opcja przepuszczaniu sygnału przy wyłączonym amplitunerze na TV często nie działa, wiesza się(masa tematów na forach), a wszystkiego nie musisz chyba nagłaśniać?  Bezpośrednio podpiął bym do amplitunera tylko  jakiś odtwarzacz BR/DVD, o CD nie wspomnę, bo to oczywistość, chociaż szans na dobry dźwięk nie widzę tutaj z powodu ustawienia kolumn ( na szczęście słuchaniu muzyki nie wspominasz).

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak moja wizualizacja była zbieżna z Twoim zdjęciem ;)  zamierzasz udusić akustykę i tego musisz mieć świadomość. Jak kolega Jacek75 nadmienił, kolumny raczej z przednim BR. Sub - tym bardziej cięższa przeprawa. Rozwiąż jeszcze zagadkę, której to zdjęcie nie do końca wyjaśnia - sub mimo wnęki stoi bezpośrednio na podłodze, czy jest skazany na "piętro"?

Z drugiej strony zawsze we wnęki możesz powkładać jakieś kwiatki, bibeloty, a zestaw "uwolnić" i postawić przed :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub na podłodze fronty i centralny we wnekach. Narazie niestety musi tak zostac... przy ewentualnej przeprowadzce juz normalnie bedzie to stalo:)

 

Rozumiem ze kolumny frontowe z zestawów mają bass reflex:

quadral quintas 6500 - tył

taga 606 V3 - przód

supreme 802,102,252 - tył

Dobrze zakładam?

Jeżeli brać pod uwagę zestaw taga 606 V3 to w zwykłej (tańszej) edycji, czy brać SE?

Edytowano przez Mattteuszzz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak V3 tylko pytanie czy warto dopłacić do modelu V3 SE czy nie? no i ten model tagi (V.3 lub V.3 SE) lepiej zagra niz w/w magnaty supreme? Lepiej wziąć TAGE 606 V.3 (zwykład lub special edition)?

A co do amplitunera to wezme Yamahe 481 tańsza niż 483 a wiekszych różnic jak czytałem nie ma

Edytowano przez Mattteuszzz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam serdecznie i prosze o pomoc w temacie doboru kolumn do Denon AVR X540 Bt.W niniejszym wątku sa podane 3 propozycje(Magnat,Quadral i Taga)pytanie czy od 2017,kiedy byla duskusja ,cos sie zmienilo czy nadal te 3 propozycje sa najlepsze?

Krotko moje warunki i potrzeby:

Salon ok.40m2(prostokat 5mx8m),sprzet i kolumny wolnostojace beda ustawione w ok.1/3 dlugosci dłuższego boku.

Aktualnie do rzeczonego Denona podlaczone Tonsil Sub.Sat 1.1 i Magnat 302A.Jestem wzglednie zadowolony z jakosci ale wierze,ze moze byc lepiej z Waszymi propzycjami i bez koniecznosci wygranej w lotto :)

Najwiekszy dotychczasowy sukces to wstepna akceptacja projektu przez zone i zakup ww suba Magnata wg Waszych wskazan.

Calosc ma byc wykorzystywana w polowie do kina i stereo.(Do stereo planuje wykorzystac jeszcze stary amplituner ITT 8033 przez "preout" jako koncowke mocy -jesli dobrze doczytalem w necie)

jesli czegos nie dopisalem to proszę mnie uswiadomic :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...