Skocz do zawartości
ceze

Focal Chorus 826V + propozycja niedrogiego wzmacniacza

Recommended Posts

Cześć.

Zakupiłem ostanio kolumny Focal Chorus 826V. Szukam obecnie jakiegoś sensownego wzmacniacza do tego zestawu, który nie ograniczałby mnie w odsłuchach z Spotify.

Zostało mi na wzmaka około 2000 zł i to jest mój budżet. 

Z tego co się zorientowałem i trochę słuchałem wzmacniacz powinien dysponować dość dużą mocą. Szukam pewnie czegoś co bardziej zagra środkiem aby już nie wzmacniać dołu i góry.

Macie jakieś propozycje? Ze względu na budżet pewnie szukam czegoś używanego. Czytałem wątki dot. napędzenia Focali na tym forum niestety prawie wszystkie przekraczają mój budżet. 

Ostatnio znalazłem używkę Acoustic Advane X-i90. Spełnia teoretycznie wszystkie moje zachcianki tylko boję się, że będzie do tych kolumn zbyt słaby. 

Macie jakieś doświadczenie z tym sprzętem?

Edytowano przez ceze

Focale... wszystkie które słyszałem prezentowały bardzo ofensywny dźwięk. To nie jest wada ale można ja uwypuklić łącząc z np. Audiolabem albo gasić MFem a ty o ile widzę nie napisałeś czego oczekujesz....

Kolega przede mną ma rację. 

Focale są dość ekspresyjne. I musisz szukać mocnego wzmaka nie grające skrajami pasma. Będzie po prostu źle.

Obstawial bym musical fidelity jako alternatywę marantza. Chociaż on ustąpi mocy Brytyjczykowi. 

Tak jak pisałem budżet mam dość mocno ograniczony, a ofert na rynku nie jest aż tyle... szczególnie jeśli chodzi o musical fidelity. Ciężko coś trafić. 

W dodatku gro konstrukcji to jednak "gołe" wzmaki bez daca, więc abym mógł się tym cieszyć muszę doliczyć koło 600 zł na dac. 

Oczywiście jeśli chodzi o preferencje to do tych Focali preferował bym tak jak pisze S4Home dopełnienia środka pasma, ewentualnie coś stricte neutralnego. Nie zależy mi na eksponowaniu góry czy dołu. 

Z racji braku ciekawych ofert myślę o połączeniu yamahy as701 + magic dac. Mniej więcej to trzyma budżet. Zagra to z tymi focalami>? 

Na co jeszcze ewentualnie zwrócić uwagę z konstrukcji koło 2000 zł?

Przepraszam jeśli będę zbyt szczery.

Trzeba było o tym pomyśleć wcześniej. 😐

Yamaha stanowczo nie. To nie ten klimat grania. Zrobisz to czego nie chcesz.

Marantz nie chcesz? Yaqin!?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się