Skocz do zawartości

CENA/JAKOŚĆ Dylemat początkującego


S4Home

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Dnia 3.01.2023 o 09:42, xipiRRacing napisał:

Cześć wam, 

Jestem tutaj nowy i potrzebuję porady, nabyłem ostatnio gramofon - TEAC TN 175 oraz kolumny CAT BERLIN 2000/L.
Wiem, że nie jest to zestaw górnolotny i raczej drapacz winylów, ale chciałbym to uruchomić, a jak złapie bakcyla to pójść w rozbudowę. 

Pokój w którym będzie się znajdował sprzęt ma 33m^2 (ustawienie głośników w rogu pokoju). 

Potrzebuję porady jaki używany amplituner lub wzmacniacz nabyć (budżet 400-600 zł) oraz przyszłościowo kolumny podstawkowe (wiem, że na taki pokój ciężko o coś co by dobrze grało), głównie słucham rocku i lubię mięsisty bass. 

Dodam, że chciałbym by sprzęt grał w stereo razem z TV, miło by było gdyby na posiadaniu miał pilot. Z mojego wstępnego research'u, ale kompletnie się nie znam znalazłem amplituner DENON 1611. 

Kobieta jedynie godzi się na kolor czarny amplitunera i kolumn więc w tym kierunku prosiłbym szukać ;p, czasami trzeba iść na kompromisy. 

Z góry wam dziękuję i mam nadzieję, że coś doradzicie.

Pozdrawiam serdecznie!
 

Kupowanie jakiegoś wiekowego amplitunera to strzał w kolano. Proponuję dozbierać i kupić jakiś używany wzmacniacz za min. 1,5k. W innym wypadku bedziesz to zmieniał za chwilę. Obejrzyj na YT [reduktor szumu]  kino domowe czy stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam Szanownych Forumowiczów,

Czy możecie mi pomóc co mógłbym kupić (Stereo), zamiast mojego Denona RCD-M39 (mini wieża) w budżecie do 3000 zł (max 4000 zł - jeżeli byłby przeskok w jakości)? Czy przy tak niskim budżecie poprawa dźwięku byłaby zauważalna - zależałoby mi na sprzęcie nowym.

Pokój + - do 27 m2, słucham wszystkiego po trochu z przewagą jazzu (Diana Krall itp.) Obecnie posiadam kolumny  Indiana Line Tesi 261 (chciałbym je obecnie zostawić) oraz kable głośnikowe Chord Clearway X. W 80% słucham iMusic, Tidal, dlatego CD mógłbym zakupić w przyszłości.

Z góry dziękuję za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, S4Home napisał:

Czyli mowa o samej elektronice? Czy jakaś funkcjonalność typu radio internetowe itd Cię interesuje, czy wchodzą w grę również te bez radia?

 

Tak tylko sama elektronika, dopiero w przyszłości chciałbym zmienić kolumny. Oczywiście może być również bez radia internetowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rega Brio jak najbardziej fajna opcja jeżeli lubisz cieplejsze brzmienie (do Diany Krall może być fajnie i nastrojowo). Z kolei jako alternatywę możesz sprawdzić również Cyrus One, lub hybrydę Pier Audio MS-480 (jeżeli wchodzi w grę ekspozycja to mamy go w fajnej cenie).

Cambridge Audio też można rozważyć jak najbardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, na początku uprzedzę, że zdaję sobie sprawę z tego, że mój problem jest nie do rozwiązania. Pomieszczenie w którym chciałbym słuchać muzyki ma około 40 m2 i skośny sufit od wysokości 3,2 m do 6,5 m, w zasadzie pogłos jest tak duży, że… przemilczę. Proszę o poradę na temat usytuowania głośników (podłoga czy ściany) i stereo jakie warto kupić by nie ładować pieniędzy w sprzęt którego i tak nie docenię w tym pomieszczeniu. Chciałbym zmieścić się w okolicach 5 – 6 tys.  Da się coś z tym zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na to jakie kolumny przy takiej kubaturze jest prosta i tutaj wyłącznie podłoga, ponieważ uważam, że powinieneś iść w koncepcję klasycznych podłogówek. Co do samych propozycji rozwiązań to tutaj na pewno warto by było wiedzieć czy od urządzenia mającego napędzić kolumny będziesz oczekiwał jakichś konkretnych funkcjonalności (radio internetowe, Spotify, Tidal, czy będziesz chciał podłączyć ten system pod telewizor).

Budżet rzeczywiście jest dość skromny, więc jeżeli wchodzą w grę używki, to można rozeznać temat w tej kategorii produktów, a jeżeli będziemy szukać w nowych rozwiązaniach to jak odpiszesz na moje i powyższe pytania, to będziemy próbowali coś złożyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno muza z neta ale głównie CD. Początkowy plan był taki, że zainstaluję KD, głównie pod koncerty ale po wstępnym zgłębieniu tematu, poddałem się. To nie jest pomieszczenie w którym da się to zrobić w rozsądnych dla mnie pieniądzach. No i znów pozostał kompromis który mnie wciąż prześladuje;) Czy kolumny na podłodze zmniejszą pogłos, czy w ogóle da się coś sensownego w takim pomieszczeniu zrobić?

Wersja PRO ;)

12345.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umieszczenie głośników na podłodze może z pewnością pomóc zredukować pogłos w niektórych pomieszczeniach, w zależności od ich konstrukcji i rodzaju sygnałów audio, które są w nich używane. Jeśli jest dobrze akustycznie zaprojektowana przestrzeń z dźwiękochłonnymi materiałami wzdłuż ścian, to użycie głośników na podłodze może wcale nie być konieczne; jeśli jednak jest to nieizolowana lub słabo izolowana przestrzeń, w której fale dźwiękowe mogą łatwo odbijać się od twardych powierzchni, takich jak betonowe lub metalowe ściany, prawdopodobnie korzystne będzie dodanie pewnego rodzaju obróbki akustycznej.

 

https://pracowniaa.pl/

Edytowano przez Markowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumn do stereo nie zmaontujesz przy suficie. Bedzie to grało źle. Bardzo źle. Nawet wsparte subem i z całkiem dobry mdołem to wiele stracisz. To wtedy lepiej zbuduj sobie to kino na mikro satelitach.

 A nie mozna systemu zbudować po tej drugiej stronie gdzie nie ma okien?

A nieco zmienić układ sofa-sofa - stolik?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie obrobić tego pomieszczenia tak by akustycznie było ok. Jeśli głośniki na podłodze będą lepszym rozwiązaniem, to coś wymyślę by je jakoś sensownie rozlokować i znaleźć miejsce dla siebie;) a co do KD na mikro satelitach, masz coś konkretnego na myśli, coś co by się mogło sprawdzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłębiam propozycję i najbardziej jestem przekonany do Monitor Audio MASS Surround System 5.1, ale jest bieda w necie jeśli chodzi o opinie. Tak jak pisałem wyżej, głównie chodzi mi o muzykę i mam zagwozdkę jak to zagra i jak sprawdzi się jako KD do koncertów.  Jeśli chodzi o umieszczenie kolumn na podłodze to znajdę miejsce ale wrócę do punktu wyjścia. Czy mam kupić stereo czy KD ;) Chciałbym słuchać stosunkowo  dobrego stereo i też oglądać i słuchać koncerty. Jeszcze na to wszystko z czegoś muszę to puszczać i w tym temacie też potrzebuję porady. Więc, rozważam zakup Monitor Audio Mass. Biorąc pod uwagę moje pomieszczenie i to do czego ma służyć jest szansa, że spełni to oczekiwania? Czy może lepiej kupić coś tańszego bo efekt i tak będzie mizerny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2023 o 07:40, Karol P napisał:

Natrafiłem na tym forum na taki zestaw Yamaha RXV6A do tego kolumny Indiana Line
Tesi 561. Podobno wersje z 2020 r. i początku 2021r. nie odtwarzają audio wideo przez port hdmi 4k 120 hz. Czy to jest warte uwagi?

Tak, ale te modele były cofane do serwisu w celu wymiany płytki.

Yamaha ma 3 letnią gwarancję Wiec nawet jak jest z 2020 roku to jest jeszcze szansa go cofnąć na wymianę tego.

6A fajny amplituner. Zasluguje nawet na lepsze kolumny niz Tesi 561. Chodź te też są spoko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było, a miało to związek z płytami HDMI, ale nie dotyczyło wyłącznie Yamahy. Co do tego, czy to Ci się spodoba, to już wiadomo, że kwestia indywidualna i ciężko tutaj wyrokować.

Na pewno kolumny podłogowe - jeżeli jest szansa na znalezienie na nie miejsca - dadzą efekt zdecydowanie lepszy, a w zasadzie chodzi w dużej mierze tylko o fronty, ponieważ tyły i centralny nie są już tak dużych rozmiarów. 

Pytanie jeszcze tylko, czy masz źródło, które może wysłać taki sygnał. Konkludując - jak dobra cena to można rozważyć, jednak elektronikę zmienia się częściej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...