Skocz do zawartości

CENA/JAKOŚĆ Dylemat początkującego


S4Home

Recommended Posts

Hehe. No jet to poniekąd dobre podejście. Ale na takie moga sobie pozwolić doświadczeni użytkownicy albo ci co konkretnie wiedza czego chcą.

N/ie jest powiedziane że to specjalne pomieszczenie w salonie specjalistycznym jest optymalne. Nie raz sięspotkałem że dany sprzet grał tam gorzej niż w typowym salonie M4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2024 o 20:44, Piotr Sonido napisał:

N/ie jest powiedziane że to specjalne pomieszczenie w salonie specjalistycznym jest optymalne. Nie raz sięspotkałem że dany sprzet grał tam gorzej niż w typowym salonie M4

Tak, nieraz, te pokoje odsłuchowe, są przetłumione..,  prawie, jak laboratoryjne komory bezechowe,. Wszystko brzmi głucho, może selektywnie, ale bez naturalnego pogłosu, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni w normalnym pokoju, w mieszkaniu,  którym, po prostu  żyjemy i słuchamy. ... Nieraz, jak się wchodzi do tych pomieszczeń, po zamknięciu drzwi, zanim zacznie, cokolwiek grać, to czuć taki dziwne uczucie w uszach, jakby nie było powietrza...

Z taką sytuacją się spotkałem, przy wyborze kolumn głośnikowych, w sklepie, w takim pokoju no grały fajnie, ale w domu no, to zaczęło wszystko normalnie wybrzmiewać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o sprzęt audio a chce coś kupić do salonu żeby "dobrze" grało, głównie z zwenetrznego źródła po BT.

Trochę poszperałem i znalazłem sobie taki zestaw:

Yamaha R-S202D cena 1020zl

QQ 6500 LE cena 1400zl

Czy ten zestaw będzie ok, a może coś innego w podobnym budżecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2024 o 23:47, Eltanianin napisał:

Tak, nieraz, te pokoje odsłuchowe, są przetłumione..,  prawie, jak laboratoryjne komory bezechowe,. Wszystko brzmi głucho, może selektywnie, ale bez naturalnego pogłosu, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni w normalnym pokoju, w mieszkaniu,  którym, po prostu  żyjemy i słuchamy. ...

U nas tak było. Ale potem to chłopaki juz poprawili z tego co kojarze.

Dnia 5.01.2024 o 13:04, Jackq napisał:

Witam serdecznie, jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o sprzęt audio a chce coś kupić do salonu żeby "dobrze" grało, głównie z zwenetrznego źródła po BT.

Trochę poszperałem i znalazłem sobie taki zestaw:

Yamaha R-S202D cena 1020zl

QQ 6500 LE cena 1400zl

Czy ten zestaw będzie ok, a może coś innego w podobnym budżecie.

Ta Yamaha słabo. Te kolumny uzywane? Bo one raczej w secie 5.0 był sprzedawane

6 godzin temu, Jackq napisał:

Jednak po przeglądaniu internetu zmieniłem zdanie, wybor padł na zestaw kina domowego.

Denon s660h z  wilson estrada lub movix czy Yamaha rx-v4a z Prism Falcon HT500?

Ani jeden ani drugi. Bo to są mega biedne kolumny.

Amplitunery spoko. Ale do nich na przykład wspomniane wyżej Quadrale

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, psuje mi się powoli Pioneer VSX-915 (overloaded). Zastanawiam się nad zakupem nowego sprzetu. Kolumny Koda, gramofon, Cocktail streamingowy , CD oraz Marantz 7004, odbiornik satelitarny. Co polecacie by podłączyć to wszystko do niego? Teraz mam na cinch i wykorzystane mam 5 gniazd. Patrząc na nowy sprzęt to nastąpiła redukcja cinch na rzecz hdmi i innych nowocześniejszych gniazd. Szukam czegoś by zastąpić staruszka jak zupełnie padnie. Przyzwoicie gra, więc szukam czegoś podobnego do sterego, ale z wyswietlaczem i najlepiej z radiem DAB/FM.

pozdrawiam serdecznie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla wszystkich forumowiczów.

Chciałbym zakupić dla siebie jakiś 1 zestaw do odsłuchu muzyki.

Chciałbym podłączyć zestaw w sypialni ok 13m2 z skosem. Ściana na której miały stać sprzęt długość 3,5m. wysokość 2,5m. Stoi przy niej szafka telewizyjna długości 190 cm wysokość 60 cm. Słuchamy muzyki z żoną głównie z spotifi. Chciałbym mieć możliwość podłączenia telewizora. I najgorsze w tym wszystkim mam bardzo niski budżet ok 1500 zł może uda się delikatnie naciągnąć.

z góry dziękuję za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2024 o 16:23, Jackq napisał:

Też tak myślę, dzięki za odp. Kupowałem kilka lat temu z De ale lepiej się upewnić gdyż przepisy się zmieniają.

Zamówiony i denon 660h i quadrale6500. Dzięki za utwierdzenie w wyborze i wskazanie co lepsze. Pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2024 o 18:13, Jackq napisał:

Tak też doszedłem do takiego wniosku.

Wezmę denona i quadrale 6500le

Pytanie jak to teraz jest kupie z amazon.de mogą doliczyć cło? Dawno nie kupowałem z Niemiec, kiedyś nie płaciłem nic. Mają dużo niższe ceny jak u nas. 

Nie ma cła w Unii. Moga co najwyżej doliczyć różnice na VACie. Te 2-3 Procenty?

Dnia 7.01.2024 o 09:51, Jackq napisał:

Literówka mi się wkradła a raczej cyfrowka, 1500 kosztuje zestaw 5 głośników qq w sklepie.

No ok. To by się zgadzało.

Dnia 7.01.2024 o 13:04, saygon napisał:

Dzień dobry, psuje mi się powoli Pioneer VSX-915 (overloaded). Zastanawiam się nad zakupem nowego sprzetu. Kolumny Koda, gramofon, Cocktail streamingowy , CD oraz Marantz 7004, odbiornik satelitarny. Co polecacie by podłączyć to wszystko do niego? Teraz mam na cinch i wykorzystane mam 5 gniazd. Patrząc na nowy sprzęt to nastąpiła redukcja cinch na rzecz hdmi i innych nowocześniejszych gniazd. Szukam czegoś by zastąpić staruszka jak zupełnie padnie. Przyzwoicie gra, więc szukam czegoś podobnego do sterego, ale z wyswietlaczem i najlepiej z radiem DAB/FM.

pozdrawiam serdecznie :)

 

Kolejny Pioneer, Onkyo albo Yamaha.

Z inaczej brzmiących Denon i Marantz

Dnia 7.01.2024 o 19:40, Michał_1 napisał:

Dzień dobry

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla wszystkich forumowiczów.

Chciałbym zakupić dla siebie jakiś 1 zestaw do odsłuchu muzyki.

Chciałbym podłączyć zestaw w sypialni ok 13m2 z skosem. Ściana na której miały stać sprzęt długość 3,5m. wysokość 2,5m. Stoi przy niej szafka telewizyjna długości 190 cm wysokość 60 cm. Słuchamy muzyki z żoną głównie z spotifi. Chciałbym mieć możliwość podłączenia telewizora. I najgorsze w tym wszystkim mam bardzo niski budżet ok 1500 zł może uda się delikatnie naciągnąć.

z góry dziękuję za pomoc

nowy to Loxjie A30 + ELAC B6.2

Albo używane. Kupisz sensowny wzmak za 500-600 zł i do tego Magnat Quantum 503 albo Tannoy M2

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam kable Rocket 11 + banany AUDIOQUEST BAN100  - za dużą ściągnąłem izolacji *do białego papierka) i okleiłem  taśma izolacyjna - czy to nie przeszkadza w odsłuchu ?

Lepiej używać tych samych kabli ? Chodzi mi o to, że kolumny mam na rocket 11 a sub lub centralny mogą być na innych? Czy raczej używać tych samych?  ewentualnie gdzie mogę kupić gotowce, już zlepione kable dobrej klasy max do 100zl za metr.

I na koniec posiadam Yamaha v6a + oberony 7, niedługo Dali e12f i oberon vokal...  powiem, że z dźwięku muzyki jestem średnio zadowolony, jaki wzmacniać do 3k mogę zakupić, aby uzyskać w stereo lepszy dźwięk 

 

Edytowano przez tocusiek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przeszkadza?

Tak sub moze byc na innym.

14 godzin temu, tocusiek napisał:

I na koniec posiadam Yamaha v6a + oberony 7, niedługo Dali e12f i oberon vokal...  powiem, że z dźwięku muzyki jestem średnio zadowolony, jaki wzmacniać do 3k mogę zakupić, aby uzyskać w stereo lepszy dźwięk 

 

Cyrus One i wepniesz go w tor.

Albo końcówka mocy NAD 268

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień dobry,

odświeżyłem swój stary temat (link do starego tematu.) ale pozostał bez odpowiedzi więc spróbuję zapytać tutaj :P 

-amplituner Pionner vsx 322

- kolumny tonsil fenix po renowacji membran.

-subwoofer tonsil 200A 

Całość podpięta przez kabel aux do monitora. Czasami dźwięk leci przez Adapter Bluetooth Focal UWR. 

Czy jest szansa zamienić obecny zestaw na coś. Co zagra lepiej z fajnym niskim basem ?
zastanawiałem się nad różnymi wariantami.
1. Zamienić sam amplituner na ... ? 
2. Zamienić same kolumny na...  ?

Znalazłem takie zestawy ale nie wiem czy to nie będzie zamiana z deszczu pod rynnę.
OLX 1 zestaw

Olx 2 zestaw

 

Z góry dziękuję za poświęcony czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem miras kotkek. rędzej ty podejrzany marketing uprawiasz na wielu forach. W każdym temacie cię pełno.

Po prostu by przekonac kogoś, że dany sprzęt jest lepszy wystarczy g otroszeczkę głośniej zaprezentować. Co do Kambodży. W roku 2007 niepomny ostrzeżeń kolegów na podobnym forum sprawiłem sobie zestaw kambodżański. I od tej pory boję się produktów tej firmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci Twoje posty sa dziwne. Podejrzane i zbierasz najwięcej reakcji krzywej buzi ever. A jesteś z nami od niedawna.

I prosze się tak do mnie nie zwracać bo mylisz mnie z jakimś innym Piotrkiem twoim kotkiem.

17 godzin temu, Ropuszka napisał:

Dzień dobry,

odświeżyłem swój stary temat (link do starego tematu.) ale pozostał bez odpowiedzi więc spróbuję zapytać tutaj :P 

-amplituner Pionner vsx 322

- kolumny tonsil fenix po renowacji membran.

-subwoofer tonsil 200A 

Całość podpięta przez kabel aux do monitora. Czasami dźwięk leci przez Adapter Bluetooth Focal UWR. 

Czy jest szansa zamienić obecny zestaw na coś. Co zagra lepiej z fajnym niskim basem ?
zastanawiałem się nad różnymi wariantami.
1. Zamienić sam amplituner na ... ? 
2. Zamienić same kolumny na...  ?

Znalazłem takie zestawy ale nie wiem czy to nie będzie zamiana z deszczu pod rynnę.
OLX 1 zestaw

Olx 2 zestaw

 

Z góry dziękuję za poświęcony czas.

Niesyety tu do wymiany i amplituner i kolumny.

Jeden i drugi zestaw zawiera mocno przeciętne kolumny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez Pan.

Quantum 503 jak i inne quantumy dobrze lączyć z cieplejszymi wzmacniaczami. Denon, Magnat, Vincent. Kwestia ceny.

Z kolei Tannoy M2 gra super ze starszymi modelami Yamahy jak AX900, Denonami jak PMA 1060 czy nowym Cyrusemm, Primare

Znowu kwestia ceny

Edytowano przez Piotr Sonido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ to się robi skomplikowane. 

Znalazłem w dobrej cenie niedaleko od siebie amplituner ROTEL RCD-06.
BTW do tego fotela dla się jakoś podpiąć Suba ?
Czy to dobry plan aby połączyć go z moimi fenixami a następnie zamienić fenixy na ELAC DEBUT 2.0 B6.2 ?

Zależy mi na używanym sprzęcie. nie to żebym był dusigroszem ale nie przelewa się :P

W mojej okolicy znalazłem jeszcze do kupienie: Yamaha RX-V559 oraz Yamaha RX V2400.


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować więc napisze poniżej. Nabyłem Amplituner Stereo Yamaha
R-S500 I mam wrażenie, że te feniksy to nie są takie złe. A z subwooferem  to już w ogóle.. :D
Spróbuję dorwać do tej Yamaszki ELAC DEBUT 2.0 B6.2 (te są niedaleko do kupienia )  lub Tannoy M2 ( Po te musiałbym daleko jechać )
Impedancja na tym amplitunerze ustawioną mam na HIGH to prawidłowo ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich 😁

Mój pierwszy post wiec poprosze o wyrozumiałość! 

Przychodze po mądrość. 

Chce kupić swoje pierwsze stereo. Radio i cd obowiazkowe dla żony , dodatkowo Tidal.  Za pare lat rozbuduje o gramofon. Muzyka różna czasem Tv. Salon okolo 15 metrów. 

Sprzet nowy ze wzgledu na raty, budzet okolo 3 tys z hakiem.

Po przestudiowaniu tematow na forum i waszych opini zdecydowałem na  amplituner Taga Htr 1000 cd v3, WiiM MINI jako odtwarzacz sieciowy.

Prosze o pomoc w wyborze kolumn podlogowych do tego zestawu. Niestety niemam mozliwosci odsluchu. Sprzedawcy w moim miescie proponuja nie polecane przez ws Taga Tav 507 F lub Pylon Audio Perl 20. Na forum polecacie Tav 607 ale przekraczam budżet ostro i są troche za wysokie chcialbym wysokosc okolo 80cm. A co powiecie o Wilsonach Six? Wysokie ale fajny Desing ale malo informacji jak grają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...