Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

Niestery nie mam takiej opcji (sterowanie przez HDMI)🙁

Ale chyba dzięki Tobie udało się - wyłączyłem opcję Bravia Sync, usunąłem przypisane urządzenia i wreszcie mi nie włącza amplitunera. Sprawdzę jeszcze inne urządzenia ale zdaje się to było to.

Edytowano przez klips
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2022 o 00:11, tomek4446 napisał:

Nie mam tego amplitunera. W setup , znajdź input i tam musisz ustawić konkretne wejście optyczne 1 lub 2. 

Temat rozwiązany, okazało się że wyjście optyczne z telewizora nie łączy, przez przypadek poruszałem i zadziałało, jak dociskam przewód to działała. Ale próbowałem na dwuch nowych przewodach i jest to samo. Jutro dzwonię zgłosić na gwarancji, 2 tyg temu kupiony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaglądałem do środka ale przy wkładaniu jest charakterystyczny klik. Jak dopchne ręka mocniej to zaczyna łączyc i pojawia się dźwięk w zewnętrznych głośnikach. Bez dociskania tes coś łączy bo na końcu przewodu świeci się czerwone światełko, ale chyba niewystarczajaco łączy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2022 o 10:49, Rytel napisał:

Nie zaglądałem do środka ale przy wkładaniu jest charakterystyczny klik. Jak dopchne ręka mocniej to zaczyna łączyc i pojawia się dźwięk w zewnętrznych głośnikach. Bez dociskania tes coś łączy bo na końcu przewodu świeci się czerwone światełko, ale chyba niewystarczajaco łączy. 

No to jeśli dopychanie pomaga to znaczy że kabel słabo siedzi w gnieździe.

To musisz go wypiąć zobaczyć czy to okienko nie zostało w środku.

Ewentualnie inny kabel zastosowac.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Jak prawidłowo wg was podłączyć cały zestaw tak aby dźwięk z TV odtwarzany był przez ARC - chciałbym żeby ampli odtwarzał dźwięk wielokanałowy z platform VOD  

- TV kd55xh9505

- AMP STR DH590 

- UBP-X800

 

W chwili obecnej TV z AMP podłączony jest światłowodem ,który ma ograniczenia.

 

Z góry dzięki za pomoc 

 

Edytowano przez KolorowyMiś
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które gniazdo w tv ? Bo ARC widnieje jako osobne źródło w tv [wiec czytam to tak jakbym mógł tam podłączyć np konsole czy BDplayer]

 

 

Odtwarzacz mam podpięty HDMI do TV [gniazdo hdmi1] oraz do amplitunera [gniazdo hdmi bd/dvd] i tu wszystko działa dźwięk i obraz itd ale ogólnie jestem laikiem w tym temacie dlatego pytam jak puścić sygnał audio po hdmi z tv do apma

Edytowano przez KolorowyMiś
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel HDMI. Od strony TV złącze nr. 3...

1587884550_624_review-sony-kd-55xh9505-x

Podłączasz do złącza od strony amplitunera opisanego jako HDMI ARC

6c036a90dfe757b899ffecc41a93f5dd?fmt=pjp

Wyjście z playera HDMI OUT1 podłączasz do dowolnego wejścia HDMI IN w amplitunerze. 

qcrn-Hz-PAc-DQNFpkz-Ju-Juvd.jpg

Nic oprócz dwóch przewodów HDMI nie jest Ci potrzebne

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki ,jutro spróbuje . a czy dźwięk z tv będzie przesyłany do ampli niezależnie od wybranego w tv źródła [w tym przypadku nr 3arc/earc] ? W ampli wybieram na tv i w ustawieniach zmieniam z optycznego na coś innego chyba tak należało by zrobić ?]

Edytowano przez KolorowyMiś
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dźwięk do amplitunera zostanie przekazany poprzez HDMI ARC z dowolnego źródła podłączonego do telewizora. Zarówno jego wewnętrznych aplikacji (tuner, VOD itp), jak i innych wejść. ARC to Audio Return Channel - to właśnie sygnał zwrotny by amplituner dostał dźwięk z TV, normalnie to złącze HDMI pracuje w drugą stronę podając obraz player -> amplituner -> TV

Oczywiście TV należy skonfigurować w menu by to działało.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KolorowyMiś napisał:

Nie działa ...

Kupiłem kabel HDMI 2.1 , który działa [sprawdzone na konsoli PS5 u znajomego i działa ARC]

Podłączenie dokładnie wg instrukcji , w tv ustwione ARC na automat [można na automat lub wył] 

W ustawieniach amp też kombinowałem - tv można zmienic z analog na opt  

Edycja już niemożliwa dlatego prostuje - Działa ! dziękuje za pomoc.

W celu zatrybienia potrzebny był reset TV  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...