Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

Dnia 24.01.2018 o 14:20, S4Home napisał:

Nie ma sprawy. Jeśli potrzebujecie jeszcze jakichś wyjaśnień, to służę pomocą :)

Piotrek

Pytanie odnośnie połączenia amplitunera stereo (bez HDMI) z TV (z HDMI) i odtwarzacza blu-ray (z HDMI). Łączę ampli z TV przez kabel optyczny, blu-ray z TV przez kabel HDMI (bo nie mogę przesyłać sygnały wideo przez ampli), ale czy jednocześnie mogę połączyć blu-ray z ampli przez optyczny, żeby odtwarzać płyty CD przez ampli+głośniki, żeby nie korzystać z pośrednictwa TV?  Dziękuję z góry za wyjaśnienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, audio-matys napisał:

Pytanie odnośnie połączenia amplitunera stereo (bez HDMI) z TV (z HDMI) i odtwarzacza blu-ray (z HDMI). Łączę ampli z TV przez kabel optyczny, blu-ray z TV przez kabel HDMI (bo nie mogę przesyłać sygnały wideo przez ampli), ale czy jednocześnie mogę połączyć blu-ray z ampli przez optyczny, żeby odtwarzać płyty CD przez ampli+głośniki, żeby nie korzystać z pośrednictwa TV?  Dziękuję z góry za wyjaśnienie.

Optyk. Tylko jak słusznie zaznaczył kolega wyżej trzeba bedzie pewnie przypisać źrodłom wejscia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam pytanie. Posiadam amplituner Harman Kardon 3490. Chcę kupić słuchawki bezprzewodowe Bowers And Wilkins px7 2s. Jednak Amplituner nie korzysta z technologii bluetooth. Jak je podłączyć, poza oczywiście kablem? Mam transmiter Vogels sava 1001, który zarówno jest odbiornikiem, jak i nadajnikiem BT. Czy sygnał z amplitunera wprowadzić do niego z wyjścia słuchawkowego na przedniej ścianie amplitunera (jack)? no i kolejna kwestia, czy podłącze słuchawki do tego transmitera? mam wątpliwości jak to zrobić, bo nie mam instrukcji, a wyświetlacz z ampli nic mi tu nie pokaże...

 

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, 

nie chcąc zakładać nowego tematu, także i w tym dziale podepnę się pod ten wątek.

U mnie sytuacja jest następująca, brak dźwięku (w kolumnach) po podłączeniu odtwarzacza Blu-ray do amplitunera (ampli podłączony przez kabel HDMI eArc do telewizora). W tym amplitunerze cztery wejścia HDMI są oznaczone jako HDCP 2.2, a pierwsze dodatkowo ma oznaczenie BD/DVD, więc podłączyłem odtwarzacz pod te właśnie HDMI.

- amplituner Yamaha RX-S602 (do niego mam podłączone kolumny)

- odtwarzacz Blu-Ray Panasonic DP-UB 820

Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem?

Edytowano przez Qba2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qba2 możesz spróbować podpiąć odtwarzacz pod inne wejście i sprawdzić - gdyby było np. uszkodzone. Obraz na tv masz z odtwarzacza?, dźwięku nie ma w kolumnach, czy np. jest w TV (co byłoby w sumie trochę dziwne). Czy oglądając TV masz dźwięk w głośnikach amplitunera? Możesz też spróbować inny kabel HDMI - gdyby ten podłączony był uszkodzony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, tomek72 napisał:

@Qba2 możesz spróbować podpiąć odtwarzacz pod inne wejście i sprawdzić - gdyby było np. uszkodzone. Obraz na tv masz z odtwarzacza?, dźwięku nie ma w kolumnach, czy np. jest w TV (co byłoby w sumie trochę dziwne). Czy oglądając TV masz dźwięk w głośnikach amplitunera? Możesz też spróbować inny kabel HDMI - gdyby ten podłączony był uszkodzony.

dziękuję za odpowiedź,

- Podłączyłem pod inne wejście, efekt ten sam. 

- Obraz w TV mam z amplitunera (podłączenie ampli z TV poprzez HDMI eArc)

- odtwarzacz Blu-Ray Panasonic połączony z ampli również poprzez HDMI (obydwa przewody nowe, takie same). Odtwarzacz posiada dwa wyjścia HDMI. Pierwsze Audio Out i drugie Video Out (video/audio) i właśnie poprzez te drugie połączyłem z amplitunerem za pomocą HDMI.

- dźwięku nie ma ani w kolumnach, ani w TV, cisza 

Edytowano przez Qba2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qba2 ja w Sony mam do wyboru HDMI Audio / HDMI A/V, może sprawdź w ustawieniach odtwarzacza, z drugiej strony gdybyś wybrał tylko audio to nie miałbyś obrazu.

47 minut temu, Qba2 napisał:

- Obraz w TV mam z amplitunera (podłączenie ampli z TV poprzez HDMI eArc)

eArc nie ma tu znaczenia, obraz masz z amplitunera czy z odtwarzacza, może masz źle przypisane wejścia w amplitunerze. A jak odtwarzacz podłączysz bezpośrednio pod TV to działa? Jest i dźwięk i obraz? To powinien dźwięk przepuścić przez eARC do amplitunera. Sprawdź przypisanie wejść w amplitunerze, ewentualnie jak nie będziesz umiał znaleźć, a odtwarzacz bezpośrednio pod TV będzie działał dobrze to zrób reset ampli do fabrycznych - tyle że później czeka cię na nowo kalibracja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem bezpośrednio do TV, to samo, czyli obraz bez głosu/dźwięku.

Wejście mam przypisane, oznaczenie BD/DVD i tam podłączyłe, a amplituner wyświetla napis Panasonic BD więc odczytuje.

Dodatkowo mam podłączony CD do tego samego amplitunera i tutaj wszystko jest ok.

Może coś w samym Panasonicu trzeba przestawić, już ześwirować można :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM ROZWIĄZANY

bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.

Okazało się, że ustawienia odtwarzacza Panasonic-UB820 trzeba było zmienić.

Może komuś się jeszcze przyda, tak więc:

Ustawienia: Dźwięk:

Analogowe wyjście dźwięku zaznaczamy na wył.: 

Ustawienia pozycji Dźwięk o wysokiej klarowności, ustawiamy wybór wyjścia dla odtwarzania wideo na Tylko HDMI oraz wybór wyjścia dla odtwarzania dźwięku na Tylko HDMI.

Szczęśliwego Nowego Roku 2024 :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim mam pytanie dostałem w spadku kino z amplitunerem yamaha hdr 3064 z 2012r podloaczylem ampli pod tv złączem out arc i hdmi arc w tv z tym że niewiem czy kabel obsługuje arc i dekoder vectry do amlpi po hdmi. I teraz pytania jak leci dekoder to głos jest w kinie ale jak chce odpalić netflix na tv to leci głos z głośników tv jak to ogarnąć? I drugie to od podłączenia dekodera do ampli to co jakiś czas wyświetla się komunikat czerwony o hdcp? I żaden pilot nie steruje głośnością ampli oprócz orginalnego który ledwo działa czy można to też jakoś ogarnąć?  Proszę o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, basterw napisał:

jak chce odpalić netflix na tv to leci głos z głośników tv jak to ogarnąć?

Ustawić wyjście dźwięku w tv na hdmi a w dodatkowych opcjach bitstream/passthrough albo podobnie. Ta opcja różnie się nazywa u różnych producentów.

 

24 minuty temu, basterw napisał:

I żaden pilot nie steruje głośnością ampli oprócz orginalnego który ledwo działa czy można to też jakoś ogarnąć? 

Skonfigurować CEC w urządzeniach. Może nazywać się różnie w zależności od urządzenia i producenta. HDMI CEC, Hdmi control, simplink itp. itd. Jak nie możesz znaleźć to szukaj w instrukcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć

Mam głośniki aktywne Argon audio forte a4 i kupiłem do tego amplituner/CD Taga harmony 1000 V3. Mam problem z podłączeniem kolumn pod sprzęt. Za pomocą kabla optycznego nie działa. Z tego co wyczytałem w internecie to chyba oba sprzęty mają wejście optical. 

Jak je sensownie połączyć i uzyskać możliwie najlepszy dźwięk z CD na głośnikach?

Screenshot_2024-01-18-09-36-36-991_com.android.chrome.jpg.b54272ee1d0e691ce0b2d9959941b5b1.jpg

IMG_20240118_094024.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PanKlor napisał:

Kablem optycznym tylko upewnic sie, że wejscie w głośnikach i wyjscie w amplitunerze jest odpowiednio skonfigurowane. Upewnic sie, że oba złacza działają (powinno byc widac czerwone światełko w przewodzie (tylko nie patrz bezpośrednio w niego!). 

Niestety kablem optycznym nie działa - zero dźwięku. Podejrzewam, że mam dwa wejścia (optical in - na zdjęciu amplitunera/cd i oczywiście na głośniku) 

Edytowano przez Pablosan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...