Skocz do zawartości
S4Home

PIONEER N-50AE Wszystko mający strumieniowiec

Recommended Posts

Dnia 19.12.2018 o 18:39, Janusz44 napisał:

obsługiwać Tidal przez zainstalowany desktop w połączeniu przez USB z N-50AE

Pytatanie czy ty słuchasz Tidala przez z kompa przez USB czy z wbudowanej aplikacji Tidal w Pioneera?

Dnia 19.12.2018 o 18:39, Janusz44 napisał:

pełna wygoda poszukiwaniu albumów, układać własne  play listy, a później słuchać nagrań już z samego Pioniera z pełną obsługą MQA

W kompe owszem pełna wygoda, ale jak zgromadzisz kilkadziesiąt ulubionych albumów, które skatalogowane w Pioneerze sa tylko po nazwach, bez okładek, bez nazwy wykonawcy i dodatkowo po każdym chybionym wyborze albumu serwuje Ci powrót do poczatku listy to sie można zirytowac na urządzenie za ponad 3 tys. A załatwia to w telefonie app-ka za 50 zł. Jeszcze raz powtórzę. Urządzenie bardzo dobre, ale irytuje niewykorzystany w pełni potencjał. Liczę jednak, że się ogarną i to w końcu zrobią. Howgh!

Muzyki słucham z Pioniera, z telefonu korzystam tylko poza domem np w podróży, w zasadzie nie lubię ze smartfona korzystać .Nie przesadzaj, okładki nie są mi potrzebne ponieważ nie gromadzę setek albumów, a albumy i tak się zmieniają co jakiś czas. Desktop ma ograniczenie również w jakości MQA do 96 KHz  pierwsza warstwa tylko rozkodowana - jak zauważyłem. Czy na to ma wpływ driver USB Pioniera zamontowany w laptopie, czy ograniczenie stosuje Windows do samego Desktopu? Do nagrania najlepszych utworów po analogu  z DAC z powodzeniem wystarczy, nie z tak marnego źródła się kiedyś nagrywało i słuchało. Z moich obserwacji środowisko konserwatywne nie uznaje MQA, a porównuje go z jakością go do Flac 44,1 KHz 16bit, czy HDCD z teoretycznym tylko 24 bit. Najgorsze jest to, że krytykując nie mają żadnego z jakością MQA doświadczenia.

4 godziny temu, Janusz44 napisał:

Muzyki słucham z Pioniera

Ok, ale sterujesz z komp tak? Bo jezeli nie to po co podłączasz kompa do USB w pionierze? 

Przecież napisałem, że słucham z Pioniera i po co podłączone do USB, przecież nie będę co chwilę wyjmował i wkładał przewodu. Wybieram Tidal w samym Pionierze, a to co zaznaczyłem i dałem do ulubionych w aplikacji Desktop widzę i słucham Pionierze.

Edytowano przez Janusz44

Tak tylko pytam.? Bo Tidal zapisuje Twoje wybory (playlisty) w chmurze a nie po usb w Pioneerze. Czyli jak nie odtwarzasz z kompa to moim zdaniem nie musisz go miec podłączonego kable usb do pionka. 

Strumieniowanie muzyki z sieci to jedno. A wykorzystanie pionka jako daca pod kompa po USB to drugie :)

jeet to w krótkiej recenzji na pierwszej stronie. 

Piotr

It is right for the application to position itself at the beginning of the list. Only in this position will the search in the current list work by dragging down the list. After the minimum 3 characters entered, you have relevant results from the current list (folder).

Works perfectly in large folders.

I use the Pioneer N-50AE in the local network.

(the easiest use, the best sound quality).

MinimServer installed on Desktop PC and NAS.

Searching in large folders is very fast.

Zatem nie wszystko gra:

Kurcze ja ściągałem ze strony. A teraz faktycznie nie widzę. Nie było na płycie do urządzenia?

Piotr

Napisano (edytowany)

Czytam i nie wiem.

Działa to czy nie działa? 

Da się przez to korzystać ze Spotify i sterować przez smartfona ? 

Edytowano przez Samwieszkto

Właśnie wylądował u mnie N50-AE - niestety nie mogę gp zmusć do odtwarzania MQA - nawet na albumach Master pokazuje tylko FLAC 4444.1kHz / 16bit...

Jakieś pomysły? Soft najnowszy...

Hej, a jak odtwarzasz ? U mnie w Onkyo NS-6130 jeżeli bezpośrednio z Tidal to jakość się zmienia na FLAC 44.1 kHz / 16 bit ale jeżeli przez aplikację Onkyo wtedy jest zwykle 48m kHz / 24 bit

Odtwarzam bezpośrtednio z Pioneera. Po resecie do ustawień fabrycznych "załapał" MQA Master :)

Sprawa rozwiązana - dzięki za feedback!

A4Home Piotrze a czy miałeś okazję słuchać Coctail X40? Jak byś brzmienie porównał do tego pionka ?
Może ktoś inny miał okazję ?

Nie wiecie co siedzi w środku w DAC? Sabre?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dnia 1.03.2019 o 22:13, MarcinBest napisał:

A4Home Piotrze a czy miałeś okazję słuchać Coctail X40? Jak byś brzmienie porównał do tego pionka ?
Może ktoś inny miał okazję ?

Nie wiecie co siedzi w środku w DAC? Sabre?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie miałem. Przyznaję bez bicia. Dwa urządzenia po sobie jakie testowałem to Pioneer i cxn. Później wróciłem do opcji pc lub malinka plus dac. Obecnie go nie mam, więc też nie mogę go dla ciebie przetestować.

Pozdrawiam