Skocz do zawartości
kris2403

Onkyo TX RZ 810 - jakie wybrać kolumny frontowe do stereo ?

Recommended Posts

Witam wszystkich

Zmieniłem amplituner Onkyo TX 504 E na Onkyo TX RZ 810.

Poprzedni zestaw grał z Maudio 7.1 wykorzysztane jako 5.1, moje pytanie jakie kolumny frontowe do muzyki.  

Słucham trochę rocka, elektronicznej , oraz muzyka poważna (żona)

Zastanawiałem się nad rodziną STX 200 lub 360 , pokój do odsłuchu 20 m2. 

Proszę o jakieś wskazówki lub poradę

Witaj,

jesli marka STX, to zdecydowanie najlepiej sprawdzi się model Electrino 250. Konfiguracja taka zapewni bardzo uniwersalny, mocny, szybki, swobodny dźwięk. Jako alternatywa w podobnych kwotach masz również polską konstrukcję Pylon Audio Pearl 27. To trochę spokojniejszy, lepiej wypełniony, plastyczny dźwięk. Spójrz jeszcze na bardzo ciekawe kolumny Monitor Audio Monitor 300 oraz jeśli budżet pozwoli, Heco Aurora 700.

W przypadku pytań, indywidualnej wyceny i wypożyczenia służę pomocą.

No to zmieniłeś powiem ci!!

Serio. Dobry ruch. Aby kolumny kierowniczej odstawały to musisz zmienić także kolumny. I nie na stx. O ile electrino 250 to minimum o tyle uważam że melodika bl40mkII i magnat shadow 207 spiszą się lepiej.

Piotrek

Witam.

Dziękuje bardzo za wskazówki, popatrzyłem trochę na propozycje i z tego wszystkiego najbardziej wizualnie przemawiają do mnie Electrino 250 i Magnat Shadow 207.

Zastanawiałem się jeszcze nad Dali zensor 5 ale cena na dzień dzisiejszy za 1 sztukę trochę za wysoka.

Jeśli chodzi o Pylon Audio Pearl 27 to, od polskiego producenta spodziewałem się lepszego wykonania wewnątrz, chodzi mi o zwrotnice (elementy są przyklejone do spodu kolumny na gorący klej, jak w chińskiej produkcji).

Próbuje jeszcze coś wystrugać z tych co posiadam (Madio 700), ale są one wielką niewiadomą jeśli chodzi o dane wartości głośników i elementów zwrotnicy. 

Najlepiej zrobię jeżeli umówię się gdzieś na odsłuch poszczególnych kolumn, wtedy będzie najłatwiej ocenić brzmienie poszczególnych zestawów.

Jeszcze raz dziękuję bardzo za sugestie , gdy coś pod względem dźwięku przypadnie mi do gustu , dam znać.  

Pylon zwrotnica.JPG

No to przeciętne kolumny. Także gorzej grające od shadow. Całkiem ok ale szału nie robią. 

No to poYczaj do domu stx i shadow i sprawdzaj co i jak.

Piotrek

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się